05 gusht 2019

August 5, 2019 04:30

05 gusht 2019

Nga Arkiva

August 5, 2019 04:30
Komento

10 Komente

 1. A.GRAMSH August 5, 07:51

  ‘KRYEMINISTER’ PA PATENTE!SINJALI MAJTAS,TIMONI DJATHTAS,MAKINA NE GREMINE!

  ”Ti japesh pushtet dhe para nje qeverrije eshte njesoj si ti japesh Wiski dhe çelesat e makines nje adoleshenti’!
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Shqiptaret duhet te zgjohen dhe te pergjegjesohen se nuk mjafton vetem ta abandonosh te keqen ,ti largohesh asaj por duhet luftuar me te me te keqen!
  Pas ’30 Qershorit’ nje gje eshte e qarte si drita e diellit qe ky popull e ky vend ka 30 vjet ne duar te nje ‘politike’ sa krriminale aqe dhe antisjhqipetare’ qe jo vetem na ka lene pa shtet por na ka lene komplet ne meshire te fatit mes rrugeve te Botes pa pasuri pa LIRI(,se ska liri pa u çliruar nga ankthi i plotesimit te nevojave me te domosdoshme per jetese) pa asnje lloj prone pune e pasuri,pa atedhe!

  ‘Qeverrija’ e Edvinit!?Me mire djepin bosh!
  ————–
  ‘Nje qeverri qe nuk di te qeverrise behet uzurpatore”!
  Duhet te zgjohemi e pergjegjesohemi se nuk mund te egzistoje nje ‘qeverri’ per shumicen per popullin ne nje vend kur e di gjithe Bota dhe gomaret se na mungon shteti per 30 vjet bashke me te TRE pushtetet,legjislativ,gjyqesor,egzekutiv e tragjikisht ‘pushteti i katert ‘apo MEDIJA!

  NMuk mund te linde kurre nje qeverri per popullin ne ‘republike parlamentare’ kur vete POPULLIT 30 vjet i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 bandave parti dhe parlamenti asnje dite ne 30 vjet nuk ka perfaqesuar SOVRANIN por kreret e bandave parti krimin korrupsionin pakicat !

  Edvini!?
  Ashtu si ‘babai’ i tij shpirteror Neron Salija dhe miku i tij per koke Like florija ne krye te nje qeverrije 20 perqindersh nuk perfaqeson ASGJE perveçse interesat e po asaj ‘pakice’ oligarkesh nga pikepamja ekonomike,hajdutesh te inkriminuar e me imunitet perfshi nje grup apo pakice 20 perqind tifozerije,hajdaresh ‘kosovaresh’ muxhahedinesh e ‘koke palaresh’ qe e NDJEK!

  Edvini!?Ne keto momente pas ’30 Qershorit’ jo vetem nuk ka nxjere asnje mesim qe SOVRANI i dha ne vend te 1 Milion shuplakash ,GRUSHTIN turionjve por si analfabet e si i deshtuar ne jete qe nuk ka qene i zoti te ‘STUDJOJE’ kerkon qe te na ‘MESOJE’!
  Pikerisht kjo eshte tragjedija e klesaj qeverrije dhe e TIJ!
  Edvini si nje ‘kryeminister’ pa psatente ne keto momente tragjike,pas ’30 Qershorit eshte po aqe konfuz sa dy ustallaret apo mjeshtrat e antishqiptarizmes njeri simbol i krimit dhe tjetri i Hajduterise,Salise e Like florise se eshte i INKRIMINUAR !
  Edvini pas ’30 Qershorit si i deshtuar kerkon te behet ‘uzurpsator’ i informacionit ne nje vend ku populli jeton 30 vjet ‘TERR INFORMATIV!
  Nje ‘kryeminister’ pa patente qe 6 vjet nuk ka bere ASNJE reforme per te riliondur shtetin edhe kur si asnje qeverri i vendeve te EAuropes dhe Ballkanit ju dha MANDAT absolut dhe ‘shumice absolute’ e kushtetuese tregon se eshte o IDJOT o antishqipetar o I INKRIMINUAR njesoj si Salija e Like florija e tere Dash Shehet,Milot,Medinjte Duket Ndokat e tere ALABAKERIJA!

  Presioni psikologjik qe po ben nate e dite pas 30 vjetesh femijeve barkthare e te uritur me ‘theater’ e duke luajtur theater nuk ka te beje jo vetem me nje ‘politikan’ e aqe me teper me nje ‘kryeminister’ por thjesht me nje PSIKOPAT qe ska te beje fare as me demokraci,as me demokraci parlamentare,as me qeverrisje e aqe me teper me POPULL!

  Edvini,ashtu si Meta,dhe tere kori i kukuvajkave ,Dash Shehi,Medija,,Duket,Ndoket e tere alabakerija,kerkpojne me çdo kusht te ruajne e mos trazojne UJRAT e kenetes ish Shqiperi ku te kendojne KUKUVAJKAT ne perjetesi.Te heqin vemendjen e popullit dhe tere opinionit nderkombetar nga e ashtuquajtura ‘Reforme ne drejtesi’!

  Perse nate e dite kreret e krimit e korrupsionit i ‘luten’ Lul Hollandezit nje hajduti dhe vrasesi me pagrese buratin ne duar te Salise qe ‘Te ulemi ne bisedime me Ramen’!?
  Kush eshte EDVINI per keta krriminele me imunitet 30 vjet,çfare perfaqeson Edvini per ta dhe mbi ter gjitha ne nje vend pa shtet,pa èparlament pa gjyqesor pa asnje istiotucion kushtetues te pa varur e te ndare nga njeri tjetrin Ç’FARE DO BISEDOJNE FSHEHURAZI ME ‘MBRETIN’ EDVIN!?

  Mos valle nje ish barbon me ‘thonj te pa prere’ dikur ne France tani kerkojne ta ngrejne ne ‘qiell’ e ta konsideroje vehten ish mbreti i Frances Luigji i XVI-te qe e shoqja mbretereshe Marija Antonieta ,njerezve qe kerkonin BUKE u thosh hani Biskota,ndersa Edvini me Linden u thone grave dhe femijeve te uritur shqiptare:Ne vend te Bukes hani MUT dher shkoni shihni THEATER!

  Ke perfaqeson kjo ‘qeverri’ me alabake dhe axhami e me nje ‘kryeminister’ pa patente qe sinjalin e ndez ‘majtas’ ne emer te nje ‘partije socialiste’ qe nuk i ka mbetiur nam e nishan dhe TIMONIN 30 vjet djathtas ne sherbim te hajdutebve krriomineleve e miliardereve qer nuk jane me shume se 1000 dhe kane UZURPUAR tere ish Shqiperine dhe sio roje kane BODE-gardet e krimit financiar dhe Fullanerine e kreditimity te krimit bankar!

  ”Lufta kunder varferise e njerezve duhet te udhehiqet nga qeverrija ndersa kerkimi i lumturise ti lihet inisiatives private te individit-.Me fjaòle te tjera duhet me qene SOCIALIST ne krye ne qeverrisje e dsipermares te lire ne baze”KLete e ka thene Winston Cherchill ish kryeministri dhe burri i shtetit Angles ,çmimi nobel per letersine qe kerkojne ta krahesojne spiroèPordhat me thonj pa prere Edvine se edhe ai pikturonte si Edvini pikturan Zhaba!

  Le te dale nje shqiptar i vetem dhe le te thote vetem e vetem nje REFORME kunder korrupsionit privilegjeve te kesaj qeverrije pa TRU e te nje kryeministri pa PATENTE ne sherbim te oligarkeve monoèpoleve,konçensioneve korrupsionit e ta quajme te ‘mengjer te bythes’!
  Le te dale vetem nje IDJOT e te na thote se qeverrija e ketij bojaxhiu te deshtuar qe nuk di as alfabetin shqip e as tabelen e shumzimit pa le ‘ligjet e Njutonit’ dhe paromet e ‘ekonomise se lire te tregut’:Meritokraci-Barazi mundersish -Konkurence ne 6 vjet çqeverrisje vetem e vetem nje reforme apo ‘politika ‘ekonomike sociale per te luftuar mjerimin varferine e si i ‘mengjer’ tu sjelle shqiptareve ‘Lirine’,vllazerine e mbi te gjitha BARAZINE-SOCIALE!

  Si mund te vazhdohet te konsiderohet akoma ne nje vend drejt shperberjes pa shtet,qeverrija sinonim i shtetit dhe tragjikisht ‘kryeministri’ sinonim i qeverrise si 30 vjet nen pushtimin e ISIS dhe kalif SALISE qe kur kemi thene SALIJA kemi nenkuptuar shteti qeverrija-partija-gjyqesorio thjetatri-prokurorija Linmda-monika e Sllobodanke lirija!
  Shprehja e pupulistit provincial EDVIN,ne krye te nje qeverrije kujslinge ne perberje te se ciles ka vetem gomare spiropale Pandelinj e ‘kosovare’:
  ‘Shqiperija qe duam’! per shqiptaret shumicen e tyre 99 perqind dhe 80 perwqind qe i dhane grushtin me ’30 Qershor duhet perkthyer:
  Doreheqje urgjente e kesaj qeverrije nje qeverri me shqiptare te moralshe,m e me TRU po nga PS me afat te shkurter 3 mujor ku te behen ndryshime radikale ne kushtetute,,reforma radikale e sistemit elektoral dhe miratimi brenda TETORIT me REFERENDUM nga sovrani popull per te rilindur shtetion SHQIPTAREVE si e vetemja alternative per te parandaluar kete ‘makine’ katrakatine’ te perfundoje ne GREMINE bashke me nje ‘kryeminister’ pa patente e ta hu,mbim per jete Shqiperine!

  P.S-Kur qeverrija i trembet popullit ka liri.Kur populli i trembet qeverrise ka tirani.Benjamin Franklin

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit August 5, 10:59

  AH!Kur nje vend eshte i pushtuar per me shume se nje çerek shekulli,qeverrite jane kujslinge ne shjerbim te pushtuesit kolonizatoreve…
  Pake per te mos thene asnje nmdryshim nuk ben qeverrija kujslinge e Edvinit nga ato te Nanos,Meksit Pandelise serb Salise e skraparlli like florise ,.ne shitjen qe i bene bvatanit e shqiperise….
  Edvini si individ mund te kete ndryshime me ,Meksin e Nanon se ata dinin se çfare ishj qeverrisja e nje vendi ndersa ky eshte idjot ashtu si Panmdi por qe inferioritetin kerkon ta ktheje ne agresivitet e jo si pandi qe as te qi e as te leshon…ndersa ne krahesim me Saline e Like florine ,nga i pari ka nmdryshim se nuk ka urdheruar vrasje direkt te shqiptareve,nga i dyti ndoshta ne diferencen e milionave te vjedhur…

  Reply to this comment
 3. SHQIPETAR August 5, 11:06

  Veprimet e sjelljet e Rames nuk te lene as me te voglin dyshim se indirekt i sherbejne krereve te krimit e korrupsionit serb Salise dhe Like florise ,jane gure nen rrotat e ‘makines’ se drejtesise…
  Tere opinioni edhe ai i misionereve te huaj eshte ne keto 3 vjet vetem e vetem Reforma ne drejtesi dhe nje kryeminister e nje qeverri bejne theatyer dhe as u bije nderment e as mund ta iomagjinojne se edhe sikur te filloje zbatimi i kesaJ REFORME ajo nuk mund te rilinde shtetin bashke me te tre pushtetet te uzurpuar nga krimi..!!!!!!!!!!!!!!
  Ra,ma eshte koke e kembe i inkri,minuar dhe ja kane koqet ne bige Salija e shtangisti Laike florija…

  Reply to this comment
 4. gjaku i shqipetarit nuk mund te behet uje August 5, 11:26

  O sKipetare,
  Nuk u intereson te huajve e agjenturave te ulura kembekryq ne kete vend qe populli shqiptar te kete shtet .Sa me shume te flasim per shqiperi te nmadhe dhe tere kosovaret ,maqedonsit,malazeste e ukrahinasit ,siciliane e kalabrezet ti quajme shqiptare aqe me teper si te vetemen alternative do kemi varre,.shperberjen ,vllavrasjen perçarjen…
  Rama po vazhdon ashtu si tere keta antishqiptare nepermjet ‘kosovareve’ qe nuk dine shqip po jane thjesht Udb-ashe e xhihadiste ti sherbeje teorise se Serbise qe shqiptaret jane njerez me bisht e nuk dine te bejne shtet….Jo vetem Kosoves nuk do ti njihet shteti e per rrjedhoje pavaresija por per tridhjet vjet ngeli pa shtet dhe ish Shqiperija-….
  Ka rrezik keta krriminrele me imunitet qe bejne lojen e nacionalizmit tani ne prag te reformes ne drejtesi e SPAK te kerkojne azil ‘politik’ ne Kosove qe nuk eshte as mish as preshk dhe ne emer te alla akbar te krijojn e ushtri me kamikaze e trushpelare si Bukoshi dikur e te mbrohen nga kush nga ‘shqiptaret’!?Lufte civile!
  Po kerkohet te krijohet situata te njejta te luftes dyte boterore ku qeverrite shqiptare ishin kujslinge me ì’kosovare’ dhe ushtri me ‘ss’ ne divizionin ‘SS’ qe per turpin e kombit mbante emerin ‘Skenderbeu’ dhe vrisnin ne te vetemin kamp perqendrimi ne Ballkan -Parishtine Shqiptare…!

  NBerisha keto 30 vjet ka vrare shqiptare se nuk ka gjak shqiptari por eshte i paguar si poliagjent ndersa Rama mund te behet po aqe i rrezikshem e perdoret nga agjenturat si qeverri kujslinge duke zevendesuar ne qeverrio shqiptaret me pasardhes te Xhafer Devave qe jane Gent Cakajt,Ministra e ‘arsimit’ qe sflet shqip,ku,mbarot e UDB-se bashke me Batot,Buzhalet..
  Grupi parlamentar i PS duhet urgjentisht te mblidhet me urdher te kryetarit te parlamentit Ruçi dhe te kerkoje doreherqje Rames para se te krijohet ndonje preçedent i pa pare me pare kur te vrasin vellane vellane sKipetyare e ‘kosovare’ ne emer te alla akbar si TRushpelare ne sherbim te ISIS qe kane qenre e jane…

  Ashu si thote gramsh kjo qeverri nuk perfaqeson pas 30 qershorit jo vetem shumice parlamentare por as 80 perqind te shqiptareve,,atehere kush e mban ne kembe e kujt i sherben e ne emer te kujt nje psikopat i rrezikshem me pasoja tragjike flet e me ke manfdat?????

  Reply to this comment
 5. GJYQI I HAGES August 5, 11:33

  Fashizmi jo vetem nuk ka vdekur por eshte bere me i rrezikshem se fashizmi i nje kohe sepdse eshte mpleksur me xhihadizmin dhe vret jo me ne emer te ‘Races arjane’ po ne e,mer te alla akbar……
  Tere fondamentalistet islamiko-xhihadiste ne krye te regjimit fashisto-xhihadist ne kete vend vrasin vjedhin shperngulin kete popull nga trojet ne emer jo te rraces arjane po alla akbar nga Bashkim gazidede e Fazlliq ne krye te antishtetit dikur te xhafer devave e elez biberave e tere aga besnik Mustafajve,mul nokave e kryekujslinget xhihadisto fashiste SALI EDVIN META!
  Le ta msarre vesh Bota mbare se keta tre emra nuk jane me shqiptare

  Reply to this comment
 6. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB August 5, 11:37

  PER CILAT ‘MERITA’ NJE ISH PIKTOR I DESHTUAR,SHOK I AZEM HAJDARIT,NE KRAH TE SRERB SALISE QE I VUNE ZJARRIN SHQIPERISE, I ARRATISUR JASHTE U SOLL NE SHQIPERI DHE ARRITI JO VETEM TE KTHEJE XHAKETEN NMGA FASHIST NE ‘SOCIALIST’ POR TE VENDPOSET NE KRYE TE NJE QEVERRIJE KUJSLINGE!

  Reply to this comment
 7. Fazlliq- August 5, 13:17

  Nuk duhet te shqetesohemi se Edvini ne nje vend shprehje gjeografike dhe nje popull pa breke ne bythe mund te behet diktator,por nga fakti qe ne krye te nje qeverrije eshte nje idjot qe i duket vetja si diktator e ne fakt eshte nje donkishot!

  Reply to this comment
 8. SLLOBODANKA August 5, 13:25

  Loja serbe me kosovaret si koke turku e njerez me bisht
  Inteligjenca kosovare dhe intelektualet ngelur gjelle nder ato troje duhet te shqetersohen si asnjehere ne histori se e keqja e Kosobves dhe kosovareve nuk eshte ne Beograd por tek agjentet ne pushtet ne ish Shqiperi nga dhenderri serb Sali tek Edvini ,Flamur Nokat UDB-ashet e deri tek like flori qe kerkojne te mbajnev pushtetin ne perjetesi duke patur ‘besniket’ KOQE vare si bodegarde e ushtri….!!
  Paisja me pashaporta tere mu8xhahedineve islamiko muslimaneve dhe ‘koqevareve’ eshte strategji e Serbise per te boshatisur perfundimisht trojet e Kosoves e sKiperise si ne kohen e gjenocidit te matreshallit T I T O !

  Reply to this comment
 9. intelektuali August 5, 15:24

  Ja pjese nga biografia e burgaxhiut komunist te Moskes qe i meson shqyptaret si te sheshin nderin dhe Vatanin te Internacionalja Bolshevike ne nje kohe qe Shqypnia po kerkon te antarsohet ne BE:

  “…Manolis Glezos është një laureat i Cmimit Ndërkombëtar të Leninit për Promovimin e Paqes midis Kombeve. Pas çlirimit të Greqisë, Manolis Glesos u bë kryeredaktori i organit të propagandes bolshevike të Partisë Komuniste të Greqisë, gazeta ultrakomuniste “Rizospastis”. Më 10 gusht, gazeta u mbyll nga policia greke me vendim gjykate, dhe më 3 mars 1948, Manolis Glezos u arrestua dhe u dënua me disa vjet burg. Ai ishte dënuar më parë me vdekje në tetor te vitit 1948 dhe më 21 mars 1949 u dënua përsëri me nje vendim te dyte me vdekje, por protestat nga shoqeria civile, detyruan autoritetet greke të zëvendësojnë dënimin me vdekje të një antifashisti qe atehere konsiderohej si hero i Luftes. Ndërsa ishte në burg, Manolis Glezos më 9 shtator 1951, u zgjodh si deputet në Parlament nga Partia e Bashkuar Demokratike e Majtë (ED), por autoritetet anuluan kategorikisht mandatin e tij si deputet. Në vitin 1958 Glezos u arrestua, së bashku me disa kolegë te tij për spiunazh në favor të BRSS. Në korrik 1959, ai u dënua me 5 vjet burg, por perseri në vitin 1962 u la i lirë. Komunisti Glezos flet anglisht, frëngjisht dhe italisht, ndërsa në burg, mësoi perfekt rusisht. Ai ka vizituar vazhdimisht Bashkimin Sovjetik, ku u zhvillua një fushatë solidariteti në mbështetje të tij. Me pranimin e tij, Hrushovi madje sugjeroi që të punonte brenda Këshillit të Ndihmës Ekonomike për të zbatuar idenë e një monedhe të vetme CMSA të propozuar nga Glezos…”

  HE MO GAZETA DITA ME SPIUNET E KGB-SE SOVJETIKE DO TE MBRONI JU LANC-IN KRIMINAL JUGOSLLAV TE ENVERIT?

  sepse:

  Antishqyptari i Titos, Aleksander Rankovic ka qene antifashist me i madh se burgaxhiu i Hrushcovit, Manolis Glezos,

  pastaj:

  Ky komunist spiun i Moskes as nuk mund te krahasohet nga fama me antifashistin e madh grek, heroin e rrezistences antifashiste, gjeneralin nacionalist Napoleon Zervas qe vrau dhe masakroi shqyptaret e popullsise came ne Greqi me akuzat se kishin bashkepunuar me fashizmin, njesoj si antifashisti i Titos, Aleksander Rankovic ne Kosove dhe ne Tivar,

  atehere:

  C’I LIDH KUKUMJACKAT E ENVERIT ME ANTISHQYPTARET E MOSKES?

  Reply to this comment
 10. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha August 5, 17:00

  Prape me kete pergjegjesin re lavanterise se Vito Kapos qe i lante breket qe nderronte tre here ne dite…
  Prape me kete pergjegjesin e lavanterise qe kane punuar bashke me doktorin serb tek shtepija e Kapo Hysnise qe mbulonte tere organet e diktatures se proletariatit sigurimin ministrine e mbrojtjes,.ministrine e brendeshme, kuadrin dhe tani paguhet nga ‘çunat e bllokut’ si me alzajmer e prostat per te folur nate e dite per Enver Hoxhen qe po i ngre monumentin deri ne qiell si ….b.q

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim