05 mars 2018

March 5, 2018 02:00 Updated

05 mars 2018

March 5, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH March 5, 10:27

  2018-TA?PAK DRITE !
  Ç’kishim nga fshati?-Te gjithe mire,babai kish vdekur!
  —————-
  Ne te gjithe Boten e civilizuar,ne tere demokracite Europiane e ato parlamentare lindin e vdesin ‘partite’ si gjeja me normale e ‘fisiologjike’ tek i vetemi vend i Ballkanit ku eshte vendosur shteti i kalifatit gjysem feudal e gjysem skllavopronar ‘jetojne’ ne perjetesi 128 fantazma apo BANDA parti dhe po VDES,po ZHDUKET nje popull!

  Pak drite!Qe shqipetaret ngelur gjalle me tru ne koke ta marin vesh perfundimisht qe po shperbehemi dhe shkaketaret e shperberjes te HUAJT tani qe na lane rrugeve te SHPRONESUAR pa shtet pa PRONE e PASURI pa pune e te ardhme na mbajne sehir si te zhdukemi duke vrare njeri tjetrin ndare ne 128 banda te quajtura ‘parti’ qe kane vetem SIMBOLE e ne krye nje ‘KRYEBANDIT’ qe nuk mund te quhet ‘NJERI’!

  Pak drite!Qe koke palaret dhe kryesisht kamikazet dhe ZAGARET e dizinformacionit te marin vesh se ne te gjithe vendet e Europes ku ka demokraci parlamentare lindin e zhduken partite ‘fiziologjikisht’ nga vete zgjedhesit tek ne 28 vjet POPULLIT i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte dhene me kushtetuten e IMAMIT apo deleguar 128 bandave parti pa asnje program pa snje alternative perveç HAJDUTERISE dhe jetojne parajsen vetem ne saje te SIMBOLEVE:PD,PS,LSI.PSD.PDS….duke perdorur tere kombinacionet e alfabetit te gjuhes shqipe e 28 vjet nuk flasin SHQIP e krriminelet e dizinformacionit kthyer tellalle te tyre dhe ZAGARE te krimit e korrupsionit 28 vjet flasin vetem per 128 bajraqet kryetaret e bajraqeve dhe familjet e oborret e tyre si FEUDE..Sali,Nano,Sali,Like Flori,Sali,Patoz,Sali,Mona,Sali,Xhoana,Sali,Topalle,Sali,Basha,Sali Rama,Sali,SALI,SALI,SALI………

  Pak drite!Qe koke palaret dhe Zagaret e informacionit ta marin vesh mire se ne asnje vend TE BALLKANIT pa le te Europes nuk perjetojne POPUJT kete tragjedi mesjetare ku vendi e populli te jete pushtuar ne PERJETESI nga fise BARBARE te organizuara ne 128 BANDA te quajtura ‘parti’!?
  Me cilen parti te vendeve te Ballkanit krahesohet banda PD e serbit SALI!?Me cilen parti te Ballkanit e Europes krahesohet si program e emer banda PS ish bordello e Nanos tashme kuplara e Rames kur ne tere Europen tere partite socialiste i perkasin te shkuares!?
  Me cilen parti te Ballkanit dhe Europes krahesohet nje bande LSI apo LIS-lidhja integrim ne Skrapar kur populli shqipetar ka 28 vjet ‘integruar’ ne Shishtufine pa VARRE se toka ‘asht e xanun’ ashtu si deti ajri!?
  Ç’fare perfaqesojne 128 bandat e tjera te Milove,Blushave gjinushave krrimineleve dhe karabushave qe 28 vjet jetojne me gjak femijesh shqipetare dhe shqipetaret kane marre arratine e perfundimisht te ‘Puthen me MILON’!?

  Pak drite! Qe koke palaret pre e 128 bandave parti e nje dizinformacioni KRRIMINAL qe i propogandon per KRIMET e korrupsionin ta marin vesh se jo vetem me vendet e Europes por as te Ballkanit keto BANDA nuk kane ASGJE te perbashket me PARTITE e ketyre vendeve qe perfaqesojne jo vetem ALTERNATIVA por edhe pjese te SHOQERISE e ELEKTORATIT sipas perberjes se moshave,perberjes sociale ,pasurise ,mjerimit,civilizimit e varferise me OBJEKTIVA e PROGRAME per zhvillimin e vendeve te tyre brenda e jashte EUROPES tek ne ka 28 vjet vetem HAJDUTERI-ANARKI!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh se tragjedija e vertete jane ZAGARET e informacionit qe ne vend te truve kane MUT qe flasin e pellasin 28 vjet sikur ketu paskerka demokraci e pluralizem parlament ‘maxhorance’ e minorance e nuk i thone asgje POPULLIT se nje e ashtuquajtur PS jo vetem nuk perfaqeson shumicen e shqipetareve por as te elektoratit e me 20 perqind nuk mund te QEVERRISESH asgje i magjino nje vend pa shtet e te diskutosh KUFIJTE kur ato nuk egzistojne 28 vjet!

  Pak drite! A ka me KRRIMINALE kur nje mender ‘gazetar’ hirra e Zagarise na perrallis e thote se PD nuk ka me ideologji!?Per ke ideologji flet mor idjot per ideologjine fashiste te zhdukjes se rraces SHQIPETARE nga trojet e tyre mijera vjeçare duke perdorur teorine e MALTUS per domosdoshmerine e luftrave brenda edhe SOIT se jane bere shume shqipetare e nuk ka ku kullot KALI i nipit SERB Xen sypeshkaqeni dhe ideologjine e bazuar mbi eksperimentimet e HITLERIT se sa VJET mund te jetojne femijet shqipetare pa NGRENE ose te ushqehen me miell kafshesh SERBE!
  Ne gjithe Europen partite tradicionale si ne Itali DJE astu dhe Greqi,France,Spanje kane kohe qe POPUJT i kane mbyllur ne PATOZE tek ne pas me shume se 28 vjetesh anarki shperberje po kerkojne te RINGRIHEN topallet IMAMET e RRULAT e krimit e korrupsionit te ngrejne perseri PATOZET vendet e KRIMITEKONOMISE per ti shpetuar DREJTESISE!?

  p.s Kur ne Itali me popullsi 60 MILION nuk mund te qeverrise nje parti me 30 perqind e shteti funksionon edhe per shume kohe pa QEVERRI ashtu si ne Spanje e Greqi kujt i duhen keto 128 banda parti me shume se elektorat e nuk jane ne gjendje te qeverrisin nje fshat si Bathorja me nje popullsi sa te nje kooperative bujqesore me 7 MILIARD BORXH MARRE NGA FAJDEXHINJTE E SHKATERRIMIT!?
  A mund te quhet qeverri ‘socialiste’ nje e tille qe populli 28 vjet vdes per BUKE e me 7 MILIARD borxh jetojne parajsen KRRIMINELET e 128 bandave parti me IMUNITET! Kjo qeverri do gjykohet si tere ato parardhese si KRRIMINALE e duhet te jape urgjent doreheqje!

  Reply to this comment
 2. L.H March 5, 10:44

  ”Tu hapesh kufijte popullit eshte gjeja me e thjeshte si bagetise,por ti besh te lire eshte shume e veshtire………………………………………………………………..Shqipetareve si asnje vend i Ballkanit u eshte hequr jo vetem sovraniteti po dhe ‘lirija’!!!!!!!!!!!!!!!
  -Asnje nuk eshte i lire po nuk qe padron i vet vehtes!Ne nuk jemi padrone te vetvehtes!
  -Nuk ka liri po nuk ka liri ekonomike e te hash tre here ne dite!Ne nuk jemi te lire te kullosim ne pronat tona se ato jane tashme te salise e like florise……
  -Te jesh i pire do te thote te jesh i òliruar nga ankthi si nevojtar per te mbijetuar…ne nuk kemi asnje shprese per te sotmen e per te ardhmen se na kane shpronesuar……
  -Nuk jemi te lire se nuk votojme e as votohemi se dhe kur votojme TA QI ne parlamentin antishqipetar na del gjithmon KA QI..Kur votojme Lalen serbet e tere agjenturat emerojne krriminel Salen….
  –Me mire ne burg se ke sigurine dhe lirine e bukes se sa i ‘lire’ i pa ngrene te shohesh nate e dite breket e Armines e çizmet e Monikes qe shtypin 28 vjet femije te pa ngrene…..
  –Po tu besh referendum shqipetareve pas 28 vjetesh zgjedhin ‘Lirine’ e Panines para ‘pirise’ se Salise e Mones se Like florise

  Reply to this comment
 3. shoqja Vito March 5, 11:38

  AH!MOR GRAMSH KETA JANE VETEM QENJE PA KRENA QE QUAJNE IDEOLOGJI LUFTEN KUNDER MULLINJVE ME ERE TE KAMUNISTEVE…
  TANI QE KAMUNISTET I KAPEM ÇEFESHT ME KE DO LUFTOJNE SKIPETARET NEN UDHEHEQJEN E DOKTORIT TE BLLOKUT DHE BLLOKMENET NANO,LUBONJA POLLO,RRULI,BLUSHI,PASHKO NGJELA FUGA,NESHO BUSHATI ME NJERI TJETRIN?????????????

  Reply to this comment
 4. ANTIKRISHTI March 5, 13:10

  Po katolikja Marku do behet shenjt si e derguara e perendise apo si lavire bulevardi i Neron Salise….
  Po ‘Nishan’ Moisiu kur flet per shtet per ke e ka fjalen per ate te Honoluluse ……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*