05 nëntor 2019

November 5, 2019 02:24 Updated

05 nëntor 2019

Nga Arkiva

November 5, 2019 02:24 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH November 5, 09:39

  PROKURI MAFJOZ DHE PROSTITUTAT E ‘INFORMACIONIT’!

  ‘..Ikam borxhe krimit qe s’i vura emer!”
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Nder lajmet nga Bota dhe haber-akshamet nga hamam Bushatet e Bathores veçojme:

  Nga Bota!?
  -I derguari apo deleguari i SHBA-ve per Ballkanin nje fare Palmer deklaron pas takimit me Vuçiç,si duket nen efektin e Shlivovices,se ‘Do bindim BE-ne per hapjen e negociatave”!duke e konsideruar ‘gabim historik moshapjen”!?

  Nuk dihet se si do tua mbushi mendjen nepermjet diplomacise qe tua beje mendjen PORDHE e tu thote se ketu ne Bathore STANDARTET e TREGUESIT e ‘shtetit te se drejtes’ ,,treguesve ekonomiko financiare,mireqenjes te se drejtave themelore te njeriut, jane JO vetem ne shkallen SUPERJORE po edhe pa shtet,pa 3 pushtetet ne terr informacioni ky vend i quajtur Bathore apo kalifat meriton te behet Europe perndryshe Europa dhe Boten do ta kthejme ne Bathore!?
  Perse,kujt dhe me ke do hapi ‘negociatat’ me BE!?
  Per tu dhene AMNISTI pas 30 vjetesh, KRIME dhe KORRUPSION ndaj nje populli ne ARRATI ,tere krereve te xhihadit politikes krriminale e antishqiptare me ne krye kalifin SALI!?
  -LLalla shpallet ‘non grata’ per SHBA-te!?
  Lajm per popullin shqiptar 30 vjet pa BUKE eshte ky!?
  Po kujt i plasi bytha perfshi Llalles kur ne Amerike keto 30 vjet jane strehuar me DHJETRA krriminele salisjane socialiste ish deputete,gjyqtare,hajdare prokurore perfshi dhe tere oficeret e LARTE te shtabit te pergjithshem te INKRIMINUAR perfshi dhe nje shef shtabi te pergjithshem te denuar!?

  Nga Bathorja!?
  ———
  Tere Zagaret e dizinformacionit qe tere jeten 30 vjet kane lehur dhe u jane jargavitur krereve te krimit e korrupsionit dhe ca ‘mantenuta’ perfshi nje ‘bULLDOK’ ‘Investigativ’ te brekeve te Shukriut me mbiemer HOXHA apo ndonje gamor Peqini ‘Peza’ nate e dite po gjumojne ‘GJURMET’ e nje KRIMI ne ‘mbikalimin e Shkozetit’ si nga me NORMALET ashtu si sot e tridhjet vjet ku ne nje vend pa shtet behet VETEGJYQESI e ne mengjez mund te shkosh ne pune e ne darke te kthehesh ‘SANTO’ !?

  Zagare!
  Ne cilin do vend jo vetem te Europes qe na ka bere tashme ‘DALJE’ po dhe te Ballkanit qe do na beje ‘DALJE’ nje informacion i Lire,i pa Varur dhe profesionist do te zbulonte kerkonte analizonte e deskretitonte publikisht ne sy te tere mender ambasadoreve misionareve OSBE-ODIR:

  1.-Nomeklature e kujt eshte kryemafjozi ‘Prokuror’ i Durresit ne duar te krimit dhe mafjes ashtu si shumica e teritorit te ketij vendi pa shtet dhe pse nuk u shkarkua ne moment o se te jape doreheqje kreu i istitucionit qe e ka ne nomeklature,mprokuror i pergjithshem,prokurori i krimeve te renda ,kreu i KLP,pse jo dhe ministri i drejtesise!

  2.-Zagare,pse nuk kerkohet te japin doreheqje kreu i policise Durresit,pse jo dhe drejtori i policise bashke me ‘HajdarMatat’,HajdarMetat,dhe hajdarMutat qe ne nje KRIM mafjozesh ku eshte i implikuar ‘Palca e shtylles kurrizore te shtetit’ e quajtur prokurori,lejohen tere ALABAKERIJA dhe Zagarija familjare e shullaze ti shkojne tu bejne ‘VIZITA’ ne Spital te inkriminuarve dhe Mafjozeve me rite MAFJOZESH!?

  Si mund te imagjinohet ne nje vend te Botes apo edhe Ballkanit ku egziston shtet i se drejtes qe nje dite mbas ngjarjes ne darke ne sallen e rianimacionit apo spital ku ndodhen te inkriminuarit,krriminelet mafjozet e veshur me pushtet te jene te rrethuar nga ‘MIQ’ e ‘FAMILJARE’ dhe ‘gazetarja’ investigative e LESHIT pyet mafjozin prokuror se si ja kalove dhe ai ‘ne lufte me vdekjen’ thote ‘nuk degjoiva as zhurmet e te shtenave dhe une skisha pune me atentatin!?

  3.-Zagare,kujt i duhen ‘GJURMET’ ‘maskat’ dhe emrat e maskave apo DNA-ja e peshtymes le leshi i bythes te ngelura bashke me kallashet ne makinen e vrasesve per te bere vetegjyqesi kur Populli shqiptar ka me fytyre te ZBULUAR me ZE dhe FIGURE para syve per 30 vjet UQERIT nga kalif Salija tere FULLHANERIJA e deri tek presidenti ‘koke palareve’ LIKE FLORIJA’!?

  4.-Zagare,nuk e merni vesh akoma qe 30 vjet tragjedija e tragjedive ne kete vend eshte mungesa e informacionit dhe ‘JU’ ashtu si ‘agjentet’ ini vene ne sherbim te ‘padroneve’ te krimit dhe korrupsionit dhe si buratine hapni vetem ‘gojen’ po ZXewri eshte i tyre se ju ua kane hequr edhe kordat vokale e u kane lene pa ZE!

  5.-Zagare,
  Akoma nuk e merni vesh si ‘investigatore’ qe 30 vjet ini marre me ‘Koqet e renda’ e jo krimet e renda po breket e Shukriut se tere kreret e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT ne pushtet qe kane monopolizuar tere sistemet e tere pushtetet po mundohen me çdo kusht te VDESIN pa lindur te ashtuquajturen ‘Reforme ne drejtesi’ dhe tere dhjetra istitucionet e ‘Reja’ te ‘ìdrejtesise’ jane shumica ‘hajdare’ apo shoke te hajdareve me xhaketa te kthyera dhe vine verdalle 3 vjet nga 2016-ta si mize pa koke per te shpetuar bythen ose njeri tjetrin ca KLD,KLP,KLGJ….ABCÇDDHGJHIJKLLMNNJOPQRRRSSHTTHUVXXHYZZH…Me rroga Miliardeshe qe vine verdalle me makina LLUKSOZE e brenda krriminele mafjoze e ‘politikane’!?

  Zagare!
  A e imagjinoni qe sikur ‘akti mafjoz’ tashme normal 30 vjet ne kete vend pa shtet po kalifat ,sikur te ish ‘Realizuar'(po qe se ish ne regjine e kupoles mafjoze qe te realizohej) kjo qeverri kujslinge bashke me parlanmentin kujsling antishqiptar do te kishin shpallur :
  DITE ZIJE KOMBETARE dhe kete kreun e mafjes se prokurorise se Durrewsit do ta kishin shpallur HERO TE DEMOKRACISE ashtu si tere Krriminelet Hajdaret,OLLDASHET-Mafjoze e KOQE DASHET!?

  Harruat vrasjet ‘mafjoze’ te tere ketyre 30 vjeteve perfshi dhe vrasjen ‘aksidentale’ te mafjozit OLLDASHI ne krye te mafjes si ish nip BLLOKU qe historikisht kane bere krime ndaj ketij populli si nga gjyshi DASHNOR si nga gjyshi THOMA qe ne vend te varrosej si MAFJOZ ashtu si meritojne mafjozet ju bene ceremoni duke shpallur dite Zije kombetare!?
  U ul flamuri gjysem shtize per mafjozet ashtu si 30 vjet per kreret e tradhetise ju hapen dyert parlamentit shqiptar te ish Shqiperise,ndersa varrezat e deshmoreve te kombit bashke me mijera e mijera veteraneve te luftes per LIRI qe derdhen GJAK dhe te punes qe derdhen DJERSE nuk u dihen ass ‘GURET’ e Varreve se i eksporton jashte Like Floriri dhe ne vorrezat e shqiptareve me ceremoni e flamurin gjysem shtize prehen tere te HUAJIT turq,greke muxhahedine xhihadiste,Hajdare,koloboracioniste e tradhetare!?

  Se fundi:
  ‘Bulldoket ‘ ‘investigativ’ Hoxha apo gamoret prej Peqini ‘Peza’!
  Mire ate emrin e mantenutes qe kish ne makine Olldashi e bente ORGJI si mafjozet naten ne erresiren e pyllit e me SHI nuk arritet ta ‘zbulonit’ po sikur na thate per kete mafjozin prokuror qe edhe ky kish ne makine nje DAFLLAK!!
  Moter,grua,vajze e kujt ish kjo prape e ‘MEDISE’apo gruaja e ‘baxhanakut’ te SALISE qe nuk e ‘NJEH’!?

  P.S ‘Po kerkojme lesh e po dalim te rruar’!
  Pas 30 vjetesh refuzim total i hapjes negociatave per ‘integrim’ ne Shishtufine vine trasferimi i tere te burgosurve mafjozeve,ushtareve te ISIS ne ‘atedhe’ dhe me pas edhe heqja e Shengen dhe atehere mund te ‘rilinde ‘shteti!
  ‘Dielli lind ne erresire te plote!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit November 5, 14:40

  OLLDASHIIII !?Tu bo strafkulla!
  A)Olldasi osht fjala per Kolin çunin e Kozit nipin bllokmen te Dasnor Mamoqit e Thoma Olldaswhity qe ua qite grate Beqir Balluku gjyshi kesaj Ballukes tani ministre qe investon miliona ne gjirizin e LaLSIT!?
  b)Olldashi osht fjala per Kolin qirsin e ledi ‘D’ QI varte 30 vjet shQIptaret tek Palma!?

  c)Olldashi QI ka qin minister i perbrendshem dhe infrastruktures dhe ka vra e ka vjedh si m’hartados shqiptare e pronen e3 shqiptarve se prokurore ka pas shoqen e ngushte qi prej gjimnozit ‘N.Frashri’ Ina Ramen apo ‘prostituten e bulevardit’!?

  d)Olldashi osht fjala per Kolin QI ne 21 Janar ka qen keshilltari kryesor i Bash byth qimit kur Salija vriste shqiptare dhe like florioja i perdhunonte si koke palare ai e keshillonte Lulushen minister te brendshem:Mos u merzit se po te isha un akoma minister do kisha vrare jo 4 po 300 kokepalare….

  d)Per kete Olldash kjyekujslingu me te meta mendore zogisti Edvin ka shpalle dit zije e ulur ne gjysme shtize flamurin sKipetar se u vra ne krye4 te te detyres si nder i sKiperise se i dehur ne mes te nates edhe drejtonte makinen dhe shkerdhente motren e Medise!!!!!!

  Çvarrosje tere hajdareve e olldasheve dhe varje skeletesh kadavrash ne litar!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. GJYQI I HAGES November 5, 15:10

  Gojet e liga duan te thone se4 qenkerka arrestuar nje Raja ,Reja,Rama?
  Edhe?Ku eshte lajmi kur ne krye te antishtetit qendrojne Salija,Medija,Like florija ,BODE-gardet e krimit korrupsionit e FullHanerija!!!!!!?????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim