05 qershor 2017

June 5, 2017 02:09

05 qershor 2017

June 5, 2017 02:09
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH June 5, 08:17

  PROFILI I NJE QEVERRIJE DHE KRYEMINISTRI!?
  ‘Ti japesh para dhe pushtet nje qeverrije,njesoj si ti japesh raki dhe çelesat e makines nje femije’
  ————–
  Ne vend te hyrjes:
  Pa vene ne diskutim vlerat ne shkrimin e shqipetarit dhe intelektualit Qose ashtu si tere vepra e tij duhet thene se pas 27 vjetesh efekti i eshte siperfaqesor ne nje vend e popull ku eshte restauruar sistemi skllavopronar mesjetar e shkalla e analfabetizmit dhe injorances eshte me e larte se ajo ne kohen e Zogollit!

  Per fatin e keq edhe i nderuari dhe respektuari Qose bije ne ujerat e propogandes antishqipetare te gatuara ne furrat e agjenturave dhe diaspores antishqipetare te Amerikes kur perdor fjalen KOMUNIZEM!!??
  Pikerisht kjo fjale ish çelesi ‘MAGJIK ‘qe hapi portat e nje vendi dhe populli dhe shkaterroi ish shtetin shqipetar e bashke me te bazen ekonomike sociale vlerat morale e historine e nje vendi e populli ne emer te luftes ‘FANTAZEM’ me mullinjte e kAmunizmit investuar nga agjenturat e diaspora obskurantiste antishqipetare e biberajve dhe kujslinget antishqipetare SALISJANE!!
  Kjo lufte shkaterruese 27 vjet qe la pas toke te djegur e shqipetaret ne arrati u propogandfua dhe vazhdon te propogandohet nga nje radio Zhurme e quajtur ‘Zeri AmeriQise ‘ me zagare biberjane e kujslinge si salisjane e FEV-ZINJTE!

  Shqipetaret apo zgjedhesit qe nga viti ne vit jo vetem jane bere ‘kashte e koqe’ nga 128 bandat parti por dhe ka ngelur kokoshi nje thele ndoshta u jepet ‘SHANSI’ i fundit qe voten si te vetemen ARME qe u ka ngelur te mos ua VJEDHIN dhe kur ta perdorin te mendohen MIRE!
  Rilindja e shtetit nuk mund te behet pas 27 vjetesh nga VARRMIHESIT e tij apo 128 ‘Agjensite funebre’ qe quhen ‘parti’!Nuk mund te behet as nga emera te Veçante 27 vjet ngujuar ne parlamentin antishqipetar te krimit e korrupsionit nga kreu i se KEQES Berisha apo Sali Neroni e tere ‘dishepujt’ e tij ‘minoritare’ duke filluar nga çobani i dinastise Blushi e perfunduar tek tere karabushat deri tek ‘perdhunuesi’ i ‘koke palareve’ qe quhet IAlir Meta i cili duhet te jape urgjent doreheqje per ti hapur rruge rilindjes se shtetit e jo ‘republikes se RE’ si propogandojne idjote truçkulur!?

  Shqipetaret kane shansin e fundit qe te votojne nje ekip qeverritaresh dhe nje KRYEMINISTER qe te kene te pakten 3 karakteristioka :Shqipetarizmin,Moralin dhe te mos jene te Shantazhueshem si 99 perqind e kesaj politike qe kane krijuar antishtetin apo shtetin mafjoz !

  Ekipi qeverritar dhe KRYEMINISTRI duhet te jene intelektualer te pa perlyer nga lkrimi e korrupsioni dhe mbi te gjitha te jene te pergjegjshem e ndergjegjshem se ky vend e ky popull ka 27 vjet pa shtet pa shtet te se drejtes dhe i mungon jo vetem ‘BAZA EKONOMIKE’ si themel i shtetit por edhe 4 SHTYLLAT apo 4 pushtetet nga legjislativi tek gjyqesori nga egzekutivi pjelle e legjidslativit tek MEDJA si tragjedija e vertete qe ne Boten e civilizuar quhet ‘pushtet i katert’!

  Qeverrija dhe KRYEMINISTRI qe si ne asnje vend demokratik ne Europe tek ne ne kushtet ku jemi katandisur mer VLERA individuale te jashtezakoneshme si ISTITUCION e prandaj duhet te jete shqipetar i vendosur i pa lekundur e punetor dhe pse jo edhe ‘Autoritar’ dhe demokracine jo ta konsideroje bordello si deri me sot apo te shohe se mos shkel ‘statutin e partise’ kur ne jemi 27 vjet pa ‘biblen’ e shtetit’ qe quhet Kushtetute!
  Per momentin nuk duhet te kemi frike nga Autoritarizmi i individit KRYEMINISTER sepse jetojme Anarkite ekonomike sociale,politike fetare etjera.Ne Greqi demokracine e solli junta ushtarake apo qeverrija e koloneleve!

  Qeverrija dhe KRYEMINISTRI duhet ti premtojne e ZBATOJNE popullit brenda vitit reformat e domosdoshme kushtetuese nga zbatimi i asajk qe quhet VETTING tek revizionimi i Kushtetutes qe eshte kthyer ne leter higjenike duke i rikthyer POPULLIT sovranitetin dhe kryereformen e sistemit elektoral ku Shqipetaret pas 27 vjetesh te jene SOVRANE me nje parlament me 70 SHQIPETARE te moralshem e intelektuale te mirefillte nga mosha 30 deri 80 vjeç!

  Qeverritaret e rinj dhe KRYEMINISTRI duhet te mos hallakaten ta ngrejne shtetin pa bere kryereformen e sistemit elektoral duke i kthyer sovranit dhe ‘istitucionin’ e REFERENDUMIT si shkalla me e larte e pjesemarjes direkte ne demokraci!
  Jashte ketyre reformave kushtetuese brenda vitit kjo QEEVERRI dhe KRYEMINISTRI duhet te bejne shkurtime DRASTIKE te shpenzimeve PUBLIKE duke pergjysmuar jo vetem administraten publike dhe ekipet e dikastereve por tere shoqata apo fondacione qe jetojne me parate e popullit me vte varfer te Ballkanit dukje hequr teresisht dhe pensionet e ARTA te krereve te krimit korrupsionit ne krye te antishtetit 27 vjet!
  Kryerja e ketyre 2-3 reforma jo vetem hedh themelet e shtetit por RILIND besimin tek populli dhe kjo Qeverri e ky KRYEMINISTER kerkon shperndarjen e PARLAMENTIT te ‘republikes se vjeter’ per te dhene te drejten SOV RANIT te zgjedhe PARLAMENTIN e e ri e si forme te shtetit te posa lindur ‘Republiken e Re’ qe Lulashi kerkon ta ‘linde’ nga brinja e Saliut si Eva qe lindi nga brinja e Adamit!—–vijon

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit June 5, 11:37

  O REXHEP!?
  U deshen 27 vjet qe ky vend eshte pushtuar e kthyer ne koloni tu thuash shqipetatreve qe jetojne si izraelitet ne shkretetire qe ky parlament nuk ka qene asnjehere i tyre po te emeruar nga lobizmi antishqipetar amerikano serbo grek!!!!!!!!!!
  U deshen 27 vjet qe vkini ktrehur tere kreret e krimit si bashkepunetyore te Sali Serbit nga nano tek ilir meta qe kane blere tere kreret e emisaret e botes te kujtohesh se ky parlament nuk perfaqeson Shqipetaret!?
  Ku ke qene ti e tere inteligjenca e Milove qe ky vend u kthye ne shteti i Kalifatit e hiostorija u kthye permbys e tere istitucionet e shtetit èperfshi keshillin e larte te sigurise ta drejtoje Damir Fazlliq e pas 27 vjetesh u gjet kreu i korrupsionit te emerohet president i KOKE PALAREVE!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB June 5, 11:44

  ‘aTe rrosh a te mos rrosh’ ky eshte problemi i shqipetareve pas 25 vjeteve !Kush eshte zgjidhja me 25 Qershor qe te shohim ne krye te parlsamentit kryekriminelin serb vellain e Karaxhixh ne parlamentin antishqipetar apo eunukun e tij qe me dashuri e ka vèper zemer ‘doktorin Sali’ si president e kryekar shteti me emerin like FLORI!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*