05 shkurt 2019

February 5, 2019 02:00 Updated

05 shkurt 2019

Nga Arkiva

February 5, 2019 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 5, 10:26

  MARSIANË SI MARKSIANË? NGATERROJNE ‘KAPITALIN’ ME KURANE,SHQIPETARET KURBANE!

  ‘Vjen nji i huej dhe u rri n’voter
  Me ju turpnue me grue e moter,
  E per ca pare qe do fitoni,
  Besen e t’pareve t’gjith e harroni..”
  ———————————
  Ne vend te paraDhenjes
  Kjo e perditeshme,nuk duhet te meret me pleherat e Serbise qe derdhen 28 vjet ne brigjet e ish Shqiperise perfshi edhe me nje krrimb pleherash serbe pjelle e Salise me emerin Kurti Albin qe vjen ne kete vend pa ‘Zot’ e ti SHKERDHEJE gruan ‘Vellait te vdekun’!

  JO!Kjo e perditeshme ngelur gjalle duhet te beje thirrje popullit shqipetar te ngrihet ne revolucion per ta çliruar vendin e pushtuar 28 vjet nga te huajt xhihadistet muxhahedinet, e sllavet qe si ‘Kali i Trojes’ qe ne barkun e te cileve ka ‘Kosovare’ e Kurti Albine qe e dogjen ish Shqiperine bashke me kalifin serb SALINE!

  Ne cilin do vend jo te Europes po edhe te Ballkanit ardhje e ‘kosovareve’ si kamikaxe per te djegur Shqiperine sa here urdheronte dhendurri serb do te konsiderohej TERRORIZEM dhe shkaketaret do perfundonin ne giotine bashke me Saline!Ketu ndodh e kunderta ne nje vend pa Zot e pa shqipetare!Kalifi Sali konsiderohet ‘Burre shteti’ kryehajduti Like flori,’emerohet’ president ndersa nje ‘qenje’ me probleme te shendetit mendor ushtar besnik i Neron Bershes jo vetem nuk jep ultimatum, qe per 24 ore tere ‘Kosovareve’ kamikaze qe nuk flasin shqip po ARABISHT jo vetem tu hiqen pasaportat shqipetare te dhene nga kreret e XHIHADIT por edhe tu mbyllen kufijte e te vendoset regjimi i vizave!

  Nje xhihadist ‘Marsjan’ veshur si ‘Marksian’ me emerin Kurti Albin,qe vjen e terrorrizon nje popull ne emer te ‘Alla akbar’ jo vetem duhet konsideruar si kamikaz i ISIS por duhej arrestuar ne flagrance si destabilizues nga jashte i rendit kushtetues aqe me teper te nje vendi pa shtet!

  ‘Qeverrija’ dhe ‘shteti’ i kosoves qe akoma nuk i njeh Bota doli ne ‘mbrojtje’ te nje BABALE ne emer te ‘Lirise’ e me porosi te Sllobodankes e kalif Salise!
  Qeverrija kujslinge e kryesuar nga nje Edvin jo vetem qe nuk e gezon me asnje shumice qeverrisese por nuk ka asnje lloj mandati te popullit perfshi dhe ate te Elektoratit 20 perqindesh sepse ‘rikompozimi’ i fundit i qeverrise me ‘KOSOVARE’ jo vetem do konsiderohet TRADHETI e larte ndaj atedheut ashtu si e koloboracionisteve ne qeverrite antishqipetare gjate luftes se dyte boterore por edhe TRADHETI ndaj Kosoves e popullit Kosovar ne nje moment ‘UDHEKRYQ’ per te fituar te drejten e te qenurit SHTET !

  Partija Socialiste ,ta harroje se mund te kete ‘zgjedhje’ vendore apo te pergjitheshme pa lindur shteti e dekriminalizimi i kesaj politike antishqipetare ku si alternative kane 29 vjet :Tradhetine dhe HAJDUTERINE!
  Nuk ka zgjedhje pa KRYEREFORMEN e sistemit elektoral ku MORALI ne drejtim e KRIMI ne burg prandaj PS te mbledhe urgjent kongresin ,te krijojne ‘Qeverrine e shpetimit kombetar’ me SHQIPETARE e jo me XHIHADISTE islamike e sllave te veshur si ‘Kosovare’ qe ti vene Botes Zjarre!
  Koloboracionisti Edvin si bashkepunetor i dy antishqipetareve me te medhenj e te inkriminuar deri ne gryke Kalif SALISE e Like Florise duhet ‘ndihmuar’ e ti kerkohet doreheqja aqe me teper se e ka pranuar vete’Se nuk do jem i perjetshem’ ndryshe do behet ‘koke turku’ per tere KRRIMET e TRADHETINE ndaj ketij populli me objektiv SHPERBERJEN!

  ‘Marsjane’ si Marksjane?Si hajdutet e veshur si ‘Baba gjysha!
  ————-
  Zagaret e dizinformacionit kerkojne te na perrallisin se ne te ashtuquajturen ‘levizje studentore’ na qenkerka ‘konsoliduar’ dhe nje fraksion ‘Marksist’ me ‘QORRA’ dhe ne vend te perfaqesuesit serb Mugosha dikur na paska derguar krushka serbi nje muxhahedin me emerin Albin,ashtu si krushka Serbi para nje muaji na dergoi minister te jashtem muxhahedinin Cakaj..me porosi te ‘Guides Supreme!

  Marsjane Qorra!
  Po kini lexuar vertet ndonje rresht te KAPITALIT e nuk e ngaterroni me KURANIN apo KURBANIN atehere pse nuk e filloni nga shprehja e perbashket qe kane:
  KAPITALI–BIBLA-KURANI!?

  ”Njeriu lind i barabarte dhe duhet te vdese po i tille i barabarte??!
  Pse ngujoheni neper halete universitete si Minj Halesh duke e zevendesuar MJEKRREN e Marksit me LESHIN e Topalleve Monave Mehmetave e Spiropaleve po nuk delni ne ‘shesh te mejanit’ po ini ‘marksjane’ e te kerkoni:

  ‘SHPRONESIMIN E SHPRONESUESVE’!?-
  -Okupimin e tere VILAVE dhe tere pasurive te pa tundeshme te krereve te krimit e korruosionit Salise-Like florise-Edvinit e tere ‘kosovareve’ qe kane pushtuar kete vend me urdher te kjrushke Serbise nga Velipoja e krrimineles Topalli,tek GJIU I LALESIT te krriminelit Berisha e kryehajdutit LIKE e me tej Vil Bashtove te POLLOVE,BLUSHAVE nanove e MONAVE E SHQINAVE e ti ktheni ne KONVIKTE apo BORDELLO si deri me sot!

  Pse nuk ngujoheni ne parlamentin e KRIMIT e KORRUPSIONIT qe jane ngujuar kreret e krimit qe i vjedhin shqipetareve 29 vjert6 mne radhe çdo vit mbi 1,5 MILIARD lek te reja per te bere ORGJI ku kuvendi i popullit eshte kthyer ne stalle jkafshesh majmerije e stacion nderzimi salianjesh e shqinash!

  -Pse nuk ngujoheni tek presidenca ku eshte ngujuar nje simbol jo i unitetit te popullit po HAJDUTERISE me 70 sejmene qe i lajne kembet si ‘baba likes’ e qe i vjedhin shqipetareve per 29 vjet me radhe 200 MILION lek çdo vit!?

  -Pse nuk ngujoheni bashke me kamikazet prej ‘kosove’ tani me shume se shqipetare qe ne vend te gjuhes SHQIPE flasin arabisht,ne ambjetet e gjykates kushtetuese BOSH, ne ambjentet e gjykates se larte BOSH, ne ambjentet e prokurorise BOSH ne tere SELITE e 128 BANDAVE te quajtura Parti e nuk i ARRESTONI e SI KRRIMINELE E ANTISHQIPETARE e ti xhvishni lakuriq po ini ‘marksjane’ ;’Se nuk kini se ç’fare te humbni veç prangave’!?

  JO! Ju nuk ini jo vetem ‘marksjane’ po ini krere te xhihadit ashtu si tere kjo politike krriminale qe jo vetem nga KAPITALI i marksit qe sot e lexon gjithe Bota nuk dini se nga pjerdh gAmori por edhe KURANIN ashtu si ISIS e kamikazet e tij e keni lexuar se prapthi dhe vazhdoni me teorite e prifterinjve dhe Hoxhallareve:’Beni si them une e mos beni si bej une?
  Kete teori te kalifit SALI te MonaLikes kerkoni te zbatoni si trushpelare qe te beheni kamikaze per ATA qe 28 vjet po u mashtrojne u vjedhin u vrasin dhe te VDEKUR edhe ju PERDHUNOJNE duke ju thene ‘Koke palare’!

  P.S..Alabake ‘marsjane’ mos e pergojoni profetin MARKS qe tashme nuk i perket te shkuares por se tashmes dhe te ardhmes e qe duhet marre shume serjozisht!
  Mos e pergojoni kete GJENI qe sot eshte nder tre me te lerxuarit ne Bote pas Frojdit e Darvinit dhe mbas librit te 224 te botuar para 2 vjetesh vazhdojne studimet dhe botimet per here te pare nga doreshkrime te pa njohura deri me sot ne tre istitute:Berlin-San Pjeterburg-Amsterdam!-
  Vazhdoni si trushpelare te kendoni hymnin e ISIS ne Jale te cituar nga ndonje ‘kosovar’ i derguar i xhihadit me ftese te xhihadeshes MONA! Hajdute me ‘çizme’!

  Reply to this comment
 2. gjaku i te reneve February 5, 14:38

  POPULL ‘HEROIK’ SKIPETAR!
  MOS U HABISNI ,KUR SI NE VENEZUELE PAS MINISTRIT TE JASHTEM KOQEVARIT SERB CANAJ TU EMEROJNE PRESIDENT DOKTORIN E SHOKUT HISNI GJYSHIT TE DJALIT TE ISLAMIKUT MEDI ME EMERIN SALIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Mos u habisni qe nje i semure mendor zogistit e antikAmunistit Edvin mbasi e ktheu tere qeverrine kujslinge serbo islamike me koqevare edhe pushtetin vendor ta mbushe me zogiste zogolljane krriminele antishqipetare…
  Ne kryeqytet te behet kryetar bashkije ose Leka Zogolli ose Malltezi boshnjak e ne Durres te vihet djali drogazxhi alabak i nje qenje me ?çante te ZEZE’ qe quhet Braho S P A R T A K…!!!!!!??????Fundi tragjik i nje te ashtuquajture PS???????????

  Reply to this comment
 3. Ballist Morina-keshilltar i qeverrise per punet e jashteme February 5, 14:45

  Ish Shqiperija e pushtuar nga Serbija me banda e agjente te ashtuquajtur kosovare……..Mev ne vkrye tere ‘B’-te Berisha,Beograd,Biberaj,Basha,Bode,,bastarde,blusha,balliste,……,Bato ,Bashkime,Besnik mustafa aga etjetj….te gjithe te konvertuar ne islamike fondamentaliste….

  Reply to this comment
 4. nipi A.Rustemit February 5, 15:11

  vitet ’20-te!!!!!!!!!!!!
  Kufijte e Shqiperise nga Farka e Xenit ne Tapize….
  Vendin e ish shtetit laik shqipetar e ka zene ish shteti islamiko fondamentalist mesjetar dikur i quajtur ‘shteti i Shqiperise se vmesme te Esad Pashe Toptanit’—

  Reply to this comment
 5. Shevqet 'Maskarai' February 5, 16:00

  ”Na ngordhi kali
  i rane thonjte
  Ç’po vrapon balli
  T’i heqe patkonjte

  Te gjithe te pushkes
  te gjithe te malit…
  tani qe i rane
  patkonjte kalit

  ”Kush jane tradhetaret?”
  ”Shohim e bejme
  te marim frenat
  pastaj e gjejme”

  Del Lumo Skendo
  allias Mit’hati
  me jake te ngrire
  prej diplomati

  ”Do bejme lufte
  do tunden malet
  Dhe fshati qeshet
  Dhe Bota talletìì!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*