05 shtator 2019

September 5, 2019 02:17 Updated

05 shtator 2019

Nga Arkiva

September 5, 2019 02:17 Updated
Komento

11 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku September 5, 03:17

  A. GRAMSH paska rënë ne gjume te thelle. Si ka mundesi? Nuk ka sot paradhjerje, ashtu me fal paradhenie? Aman mor ti GRAMSH se i le te gjithe poetet e Rilindjes, me Naim e me Pashko Vasa e me Fan Noli e me Qirio Qiriazi. duke pritur me padurim qe te shkruajne ato strofat e tyre.Hajde GRAMSHI nxirre pordhen e rradhes. Njerezia mezi po pret te degjoje xhevairet e tua psikopatike. Forca GRAMSH, shtrengohu edhe pak se do ta nxjerresh. Bravooooooooo!

  Reply to this comment
 2. intelektuali September 5, 08:19

  Ti je plak dhjeraman xhuxhumaku.
  KE ngel ne hale nga Prostata prandaj shkruan qe Pa gdhire.

  Po te tjeret flene o plako se duhet me shku ne Pune o shqyptar shuraman.

  Reply to this comment
  • intelektuali September 5, 17:50

   O Ilir Hoxha, o pusht mashtrues si babai yt pederast qe vrau tye gjithe shoket e vet me mashtrime bolshevike kur ishte nje fashist i qelbur,

   PO PSE KOPJON INTELEKTUALIN O PUSHT I NDYRE PEDERASTESH?

   Pty! Race e keqe kopjacessh, kriminele dhe vrastare te Enver Bythos, po ju o gazeta DITA qe censuroni papushim intelektualin nga frika e Edvin Droges, po pse lejoni mashtrime dublazhi duke publikuar Ilir Hoxhen qe ka pervehtesuar emerin e “intelektualit” per te mbjelle percarje ne kete forum te nderum njesoj si babai i tij sadist dhe gjakatar?

   HE MO GAZETA DITA PSE KENI LESHUAR PA DOGANE INTELEKTUALIN FALLCO, KUR PO CENSURONI INTELEKTUALIN E VERTETE SI NE KOHEN E QEPES TE ENVERIT?

   Keni ndonje spjegim adekuat per kete mashtrim enverist?

   APO DO TA CENSURONI INTELEKTUALIN PER TE VERTETEN QE TREGON?

   Reply to this comment
 3. Plak me uturak September 5, 11:00

  Si kanë ardhur kohët, sot duhet të jesh intelekt hale që ditëzeza ta publikojë komentin në kohë reale. Po qënke me fat o mut muti. Po qënke si ato monumentet që ruhen nga shteti o uturak. Po si mos të merresh në mbrojtje ti o plak torollak, kur sot edhe tradhëtarëve po u zhvarrosen eshtrat dhe në vend të halerave po u ngrihen monumente?

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 5, 20:07

   ta kam thene nje here ti nuk je Plak me uturak, ti je Plaku Koke uturaku. Une Plaku Xhuxhumaku ta mbush koken per dite me shurre qe ti e pandeh per trurin tend. Beqir debil enverist.

   Reply to this comment
 4. A.GRAMSH September 5, 12:19

  ‘KU E DO SALA E KU JA FUT LALA’!(‘si kiau peles’)

  ‘Publiku ka nje kurjozita te pa ngopeshme,te njohe òdo gje perjashtu atyre qe meritojne te njihen”O.Wilde
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes
  shprehja ‘Kazan medijatik’ qendron katerciperisht ne kete vend 30 vjet terr informacioni,edhe pse ka dale nga goja e nje fund kazani qe i ka rene kallai apo kallajxhi qe trund vetem bythet me emerin Edvin!

  Zagare jo gazetare
  ————-
  Nje informacxion i Lire i pa varur e profesionist vertet qe duhet bti beje ‘opozite’ kujdo qeverrije e nga cili do krah qe te vije,edhe pse ketu nuk ka politika as krahe as koke por kjo lloj opozite qe kerkohet ti behet nje fare qeverrije 20 perqindeshe te nje Edvini,jo vetem e perkedhel por i shton jeten ne perjetesi!

  Vetem diletante per te mos thene injorante apo Zagare 30 vjet ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit pas 30 vjetesh pa shtet pa ASNJI nga 3 pushtetet dhe pa ASNJI istitucion te pa varur e kushtetues LLOMOTIT per nje ‘Unaze’ apo Astiri 100 Milioneshe kur ketu njane vjedhur qindra MILIARDA dhe hajdutet krriminele ne krye te krimit e korrupsionit kane emera dhe mbiemera Duke filluar nga kryekrrimineli kARAXHIXH salija e perfunduar tek kryehajdut Like florija mes tyre bMedija e tere alabakerija ku hun dhe tere ZAGARIJA!

  Te meresh pas 30 vjetesh me nje ‘unaze’ apo ‘Astiri’ apo edehe me ‘droge’ qe na rekomandojne ‘kaubojsat’ ambasadore pse jo edhe me ndonje ‘pergjim’ Babalesh e BAJGASH se na qenkerkan vjedhur nja 2 vota ne Diber e jane blere ne Shijak ME Dakot e droges apo ‘Duket e krimit’ e te mos meresh me tragjedine e vertete te shperberjes se nje vendi e populli te shpronesuar 100 perqind perben me teper se sa KRIM mediatik ose Terrorrizem per te terhequr vemendjen nga ‘reforma ne drejtesi e per te hedhur shashka tymuse me Valdrine e me Kajmake per te cshpetuar SALI-LIKE-KAJMANIN!

  Po Marku kush eshte!?
  ————
  Vetem idjote ,zagare qe nuk kane te bejne fare ‘po fare fare’ me informacionin e nuk jetojne ne kete vend po ne Honolulu permendin emerin e MARKUT dhe bejne paralelizma idjotesh me LLALLAT!?
  A ka ndonje ZXagar qe ne bote quhet gazetar apo analiste tek ne xhihadiste si ca Aferim Krasniqe e ca Avokate te Krimit apo ‘popullit’ qe tu spjegojne shqiptareve dhe ca hajvaneve qe perdorin ca rubrika si te pa pune se:
  Ç’fare poermbanb kjo e ashtuquajtura reforme ne drejtesi ne nje vend pa shtet pa asnje pushtet e ne anarki qe ka 3 vjet e nuk ka sy per qabe te zbatohet!?
  A ka ngelur ndonje intelektuHale qe para se te nxjere nga goja tere diten per 30 vjet vetem BAJGA te na thote se ç’fare funksioni ka pasa reformes ne drejtesi nje fare cuce malesh me emrin Arta e mbiemrin Marku qe idjotet i kerkojne pse nuk meresh me ate qe thone alabaket e Laul Bashat e inkriminuar deri ne gryke e ca alabake trushpelare Salianje,Strazimire e Elvis Ballinj!?

  Kush jane ata idjote qe i kerkojne Markut ate qe nuk i kerkuan tere ‘prokuroreve’m avokate te krimit te emeruar nga kalifi Sali qe te hapte dosje ti mbyllte te vriste njerez te pa fajshem e te falte krriminele,kur edhe gomaret e dine qe prokurorja e pergjitheshme sot pas asaj te ashtuquajtur ‘reforme’ ashtu si ne shumicen e vendeve te Europes ka vetem HAPSET E KASHTES!

  Kush jane keta alabake qe akoma nuk arrijne ta kuptojne se nje prokuror i bashkise me te humbur apo vendit me te larget fare pa emer mund te hape proçes penal e kerkoje ti hiqet imuniteti Edi Rames pa e pjerdhur fare prokurorin e pergjithshem dhe vetem atehere keta alabake qe ndjekin nga pas si zagare Saline liken bashen e kompani mund te arrijne ta kuptojne se trasferimi i dosjeve pa asnje vlere per vjedhje apo blerje votash jo vetem duhet tu trasferohen periferive atje ku ka ndodhur ‘krimi’ por pa e vene ne diskutim aftesite profesionale!

  Se fundi:
  Populli thote:Kur ske ç’ti besh gomarit i bije Samarit’!
  Zagare,
  pse beni sikur nuk e dini qe ky vend ka 30 vjet koloni dhe tere pasurite kombetare jane vjedhur,shperdoruar zhdukur ne prezence,me keshillat,nen mbik QIRJEN e kaubojsave ‘ambasadore’ te ‘aleatit strategjik’ e BE-HALE!?
  Kur na perrallisni pas 30 vjetesh per ‘unaze’,per blerje votash,per gjiknure Dako dhe Edvinin,per Ulajt e per ate femijen ‘sportelist’ tek hoteli AmerikOn me shtetesi amerikOne nuk ju vjen turp te skuqeni qe harroni te na kujtoni se tere KRIMET e korrupsionin per 30 vjet,per CEZ,per BEKERS,per tere kapitalet strategjike arratisur per tere kapitalet bankare arratisur per tere nentokjen boshatisur,per tyere pasurite kombetare mbi e nen tokesore te tundeshme e pa tundeshme dhe te na permendeni se kush ‘FSHIHET’ PAS EMRAVE SALI,BERISHA,REZART TAçI,SALI BERISHA,DAMIR FAZLLIQ,SALI BERISHA,NUE KALAJI,SALI BERISHA RIDVAN BODE,SALI BERISHA,GJENERALET: LU-ARVIZU-SORROS dhe tere kolonizatoret!?

  Pse nuk na thoni se ish tere prokuroret ne 30 vjet qe kane bere avokatet e krimit e korrupsionit nuk ‘zihen fare ne goje’ perfshi dhe ate te konsideruar’ prostitute bulevardi’ po zihet ne goje vetem LLALLA!?
  Pse nuk mna perrallisni per nje fare ‘dhome tregetije’ amerikOne me se eshte marre 30 vjet ne kete vend e ne sherbim te kujt ka qene te burrave te shtetit e yjeve ne ngjitje apo ‘burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje bashke me krriminelet e sistemit financiar qe ka per simbol BODEN dhe ate te sistemit bankar qe ka per simbol kryekrriminelin Fullani mik i nhgushte i Arvizuse kane qene ne sherbim te KUJT!

  E merni vesh pse kerkohen ‘gjurmet’ pas 30 vjetesh ne cItali me droge Valdrinash e ‘Saje Qorrash’ e ne Greqi me ‘Kajmake’ apo Diuber me blerje votash !?
  Qe te mbulohet dielli me breket e grisura te Shukrise e mos zbulohen KRIMET e ‘ÇUNAVE’ te AmeriQIse ne bashkepunim me qeverrite kujslinge te Salise,Like florise Edvinave e tere alabakerise!?
  Nga tere kjo lukuni zagaresh ee ‘kAmentuesish’ sikur te ishin ne vend te cuces se maleve Arta Marku nga do e fillonin ,ç’fare do benin e mbi te gjitha me ò’fare mandati e te drejte kushtetuese!?

  P.S-‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 5, 15:07

   Tamam o GRAMSH. ti je edhe i dhjere koke e kembe dhe nuk te ri goja pa nxjerre budalliqe per dite e per dite e per dite.

   Ouuuuuuuuuuuuu ku jane poetet e tjere sot? Naimi.Noli, Pashku, FAZLLIQI – ngrenesi profesionist i mutit i familjes Berisha. etj. etj enciklopedista?

   PS. Mua mos ma qani hallin, se te gjitha ato qe thoni jane rrena qe i thoni me sy te skuqur nga inati. Une vetem nje qellim kam, te dhjes Enveristat kudo qe jane.

   Reply to this comment
 5. lexues i dites-Ilda Kanada September 5, 14:03

  Gramsh,
  Edhe pse nuk ma do zemra ma thote arsyeja te mos shkruash me se nuk ja vlen.
  Nese me pare te kam thene se ti flet shqip e ketu kjo gjuhe 30 vjet nuk flitet me dhe gjuha e Eqerem Çabejit eshte zevendesuar nga ‘guida e leterDhise’ apo supermbesesw se serb Salisew,tani po te them mos shkruaj se edhe kjo e perditeshme kerkon te te strumentalizoje duke te ulur ne nivelin e alabakeve qe nuk dine as shkrim e kendim shqip e qe rrijne gjithe diten ne keto portale si nte pa pune menderisht..Nuk i interson kesaj medje alabakesh as mendimi intelektual e aqe me teper ekonomik e shkencor per te dale nga krriza po ju intereson sa me shume alabake qe te shajne nga nena njeri ntjetrin nderkohe qe edhe nenat edhe motrat dhe femrat e shtepise i kane nxjerre ne vrruge e shumica si ky ‘plaku xhuxhumaku’ thone i kam çu per studime jashte.
  Beji menderen edhe kesaj te perditeshme qe nuk ndryshon shume nga paçavuret e tjera qe nuk i lexon kush e nuk kane asnje vlere as per te mbeshtjelle qofdte pa le fshire menderen.Po e kthejne edhe ‘KLopertinen’ si te ish nje tas me kos deleje e sa fillon ta shijosh shikon qimet e grira te dhive te Sali Viçidollit intelektuHale e pleq uturake …Respekt!

  Reply to this comment
 6. intelektuali September 5, 17:55

  Gramshi eshte spiuni i Sigurimit te enverit, Hamdi Dega, kasapi i Kuksit dhe i Tropojes qe del me emerin Alban Dega sikur eshte nga Nju Jorku, por qe eshte nje injorant dru me pre fanatik nga Bathorja,

  prandaj:

  Llogjet qe leshon pa llogjike si jashteqitje llafoqyli nuk mund te terrheqin kureshtjen e askujt me perjashtim te moderatoreve te gazetes DITA qe e vene gjithnje ne faqe te pare si majdanoz enverist ne gjellen e tyre bolshevike per te kslehasur fanatike dhe katunare dru me pre fanqatike te partise dhe te LANC-it kriminal te enverit qe eshte fajtori kryesor per rezilin qe po perjeton sot Vatani si nje “Dele e Zeze” ne syte e Botes.

  Reply to this comment
 7. Kolloqithja me rigon. September 6, 02:28

  *Per
  Xhuxh-makun
  Dhe
  Intelekt-hale.
  ………..
  Bejtet tuaja gjithe sajdi,
  I kemi var ne Zyr-HALE,
  Dhe kushdo qe shkon atje,
  Kujtohet per zotrin tende.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim