05 tetor 2019

October 5, 2019 02:56

05 tetor 2019

October 5, 2019 02:56
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH October 5, 11:24

  FALEMINDERIT HOLLANDË !?

  Neni 2 Kushtetutes:
  1.-Sovraniteti ne Republiken e Shqiperise i perket popullit.
  2.-Populli e ushtron sovranitetin nepermjet perfaqesuesve te tij ose drejtperdrejt.
  ———————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder ‘Haber akshamet’ dale nga hamamet e kalifatit te Bathores veçojme vetem dy qe kane te bejne me ‘socialSSaliste’ 30 vjet ne sherbim te xhihadit ne oborrin e kalifatit ne krah te kalif SALISE,Neronit qe i vurri zjarrin Shqiperise!

  Nje Braçe e nje Pandeli?
  —————-
  ‘Dy yrneke ne nje dere njeri pjerdh tjetri mban ere’!
  1-‘Reforma ne drejtesi’!?
  ————-
  Nje mender zv/kryeminister i nje qeverrije kujslinge e alabakesh perbere me mercenare,’hajdare”kosovare’ gomare gjik Nure e Pandelinj ,ne pragun e ‘hapjes se negociatave per Shishtufine’,pas 30 vjetyesh, na hedh ‘Bomben’:apo ‘zbulon Ameriken’ e na thote:

  ”Prokurorija,organi akuzes i mbushur me ‘Hajdare’me Gjin Gjona e ‘koqevare’ na qenkerka e INKRIMINUAR dhe bashkepunon me krimin!?
  Po ky AXHAMI qe nuk rritet kurre se ka lindur çyryk e ka ngelur femi arrin e thote nga salla e breshkave dikur Kryeministri se:
  ”Une nuk kam nderhyre ne organet e ‘drejtesise’ se po te kisha nderhyre edhe hetimi do ish ndryshe dhe vendimi do ish ndryshe”!?
  Ne cilin do vend ,jo vetem te Europes por edhe te Ballkanit deklarata te tilla te pa pergjegjeshme jo vetem do ti kushtonin doreheqje te menjehereshme çdo lloj ministri por atje ku egziston shteti i se drejtes do hapej menjehere proçes penal per shperdorim detyre e abuzim me pushtetin apo tejkalim kopetencash!

  Ana tjeter e medaljes:
  Mire qe nje IDJOT ne funksionin e zv/kryeministrit ka arritur pas 30 vjetesh te ‘kuptoje’ ate qe e ka kuptuar jo vetem populli por edhe gomaret perfshi Zagaret qe ky vend ka 30 vjet pa shtet pa 3 Pushtetet Legjislativ,Egzekutiv,Gjyqesor ,dhe ky i fundit eshte i mbushur me Gjin Gjona dhe ‘HAJDARE’ po atehere per ç’fare ‘Detyrash shtepije’ i perrallisni tere misionereve te BE-Hale qe na i paskerkeni bere si askush e kerkoni ti perzini nga trojet edhe pleqte e ngelur shqiptare si te ishin skllever ‘koke palare’!?

  Kur e di jo vetem populli shqiptar po Bota mbare se ketu ka 30 vjet pa shtet te se drejtes dhe e ashtuquajtura ‘Reforme ne drejtesi’ filluar 3 vjet me pare ka krijuar me shume anarki gjullurdi mafje e padrejtesi dhe nga nje ‘sistem’ hajdaresh e ‘gjibngjonash’ tani kemi TRE:
  -Nje me Gjin Gjona e Hajdare qe kane dale jashte nga ‘vettingu’ po jane brenda me rroga milioneshe plus shesin fashikuj sekret e teper sekret si tua doje bytha tere agjensive te huaja,Bildave,Babaleve,Zaganeve,Zagareve!
  -Nje me Gjin Gjona,e me Hajdare qe akoma nuk e ka kaluar ‘vettingun’ dhe vazhdon te ‘hakmerret’ duke hetuar,akuzuar,denuar shqiptare ne kete ‘periudhe’ VAKUM ne emer jo te LIGJIT po te kalif SAQLI-Maliqit ndersa 35 mije dosje kerkojne ne pritje te hapen e te gjykohen e qe duan 17 vjet sipas eksperteve!?

  -Nje sistem paralel me ‘ATA’ ish ‘Gjin Gjona’ e ‘Hajdare’ qe i kane kaluar ‘Vettingun’ po akoma pas 3 vjetesh nuk jane strukturuar ne Spakra,spurdhjakra e pordhi kali ne der te hanit dhe qe presin te mobilojne zyrat,me rroga milioneshe ku populli vdes per BUKE te prese drejtesi nga keto struktura kur akoma nuk kane ikur ne Honolulu e Kaliforni per ttju nenshtruar edhe 30 vjet kurseve kunder analfabetizmit apo ‘agjenturave’ per te hetuar,gjykuar e denuar shqiptare si sot e 30 vjet!?

  Idjoti socialSSalist Braçe!
  Kur e ashtuquajtura ‘reforme ne drejtesi’ ka tre vjet qe akoma nuk ka sy per QABE kush i heton,pergjon,survejon,akuzon e denon SHQIPTARET ne emer te ‘Alla akbar’ e jo ne emer te POPULLIT kur dihet qe tere strukturat e Çdrejtesise jane ne dar te kalif Salise dhe si kryetar i keshillit larte te magjistratures e drejtesise ne duar te ‘presidentit te ‘koke palareve’ apo Like Florise!?

  Pse nuk e hapet gojen Idjoti Braçe si ti ashtui dhe ZXogisti apo kryekujslingu Edvin kur nje ish minister shteti nga me te sukseshesimit e nje eksponent socialist i rangut te pare u ‘hetua’ ‘akuzua’ e ‘denua’ me thashetheme mbas perkthimesh te mijera faqesh nga gjuhet e huaja ne arabisht,me emerin Sajmir Tahiri po u shqetesokeni per nje ‘KADASTRAXHI’ ne lufte klanesh e bandash me ‘hajdaret’ e ‘Alibejte’ e ‘Alizotet’ e kalifit SALI!?

  SocialSSalisti Braçe,
  A e imagjinon ti ndonjehere hekurat e qelise si ushtar besnik 30 vjet i kalifatit e mne krah te kalif Salise qe edhe SIKUR te mos kesh vjedhur ASNJE ‘qindarke’ per 30 vjet mund te besh mbi 10 vjet BURG per shperdorim pozites zyrtare !?
  Kur ‘Saje Qorrti’ u denua per shperdorim detyre pse mbillej Droge ne Lazarat e Avganistan kur ish i vogel e ti e Salija ishit ne krye te vendit a e dini se ç’far u pret po qe se nje dite do rilinde i se drejtes SHTET!?

  2.-‘Reforma e sistemit elektoral’!?
  ———-
  Nje mender socialSSalist trushpelare me probleme te renda te shendetit mendor,simbol jo i KRIMIT ndoshta si kalif Salija,e as i HAJDUTERISE si Like Florija por simbol i IDJOTESISE me emerin Pandeli ,besimtar tek allahu deri ne marrezi qe per festa fetare dhe per vete ndez QI RI,,ne nje prej ‘Llagemeve’ te dizinformacionit si i ‘pafytyre’ qe nuk njeh VETVEHTEN si tere kjo politike krriminale,kujslinge antishqiptare vazhdon e DHJET nga goja kur thote pas 30 vjetesh ne krye te antishtetit e qe duhet te ish dorehequr me kohe para se te perballet me drejtesine:
  ”Votat e shqiptareve jane Shitur-Blere-Vjedhur!?..Mesatarja ka ka qene 50 Euro por kur ka pasur ‘konkurence’ edhe 100 Euro..Ne kemi te ‘FORTET’ se kemi qene te detyruar nga te ‘FORTET’ e krahut tjeter qe na rrifnin konsiljeret e hapnin e vidhnin kutite..’!?
  A arrini ta kuptoni o sKipetare nje mender ish kryeminister,minister mbrojtje me emerin Pandeli BYTHKA qe pa te keq ne prag ‘hapje negociatash’ per Shishtufine ku pas 30 vjetesh jane ‘integruar’ mbi 1 MILION shqiptare,ajka e shqiptarizmes se luftes qe derdhi GJAK dhe punes qe derdhi DJERSE,arrin e pranon me gojen e tij se ky vend ka 30 vjet pa ZOT dhe vendin e shtetit e ka zene antishteti dhe SOVRANITETI i popullit shqiptar per 30 vjet u eshte deleguar 128 BANDAVE parti te cilat si parti xhihadisto-fashiste jo vetem EMEROJNE permes listave tere kreret e xhihadit ne tere strukturat e kalifatit por kane ‘POLICI PARTIAKE’ si ne kohen e Hitlerit DJE dhe te ISIS sot permes strukturave me te ‘FORTET’ te strukturuar ne divizionet HAJDARI dhe ‘VOTUESI’ sKipetar jo vetem as VOTON e as VOTOHET 30 vjet,as ZGJEDH dhe as ZGJIDHET per 30 vjet po trajtohet si LOPET ne pazarin e Roskovecit dikur qe SHITET-BLIHET-VIDHET naten ne erresire prag ‘zgjedhjesh’ nga kreret e xhihadit te bandave PD-PS-LSI me autostrada me xham te Zi me ANKAND!?

  Vetem per keto deklarata dale nga goja e idjotit Pandeli ne te gjitha vendet e BE-se por dhe Ballkanit ,jo vetem nuk do te ish asnje dite politikan por do ish me kohe ne Burg,pa marre fare ne konsiderate me dhjetra e dhjetra vepra penale te vjedhjesw se pasurive kombetare,trasparences se bilançeve te bandave parti,e trasferimin e miliardave jashte nga tere Pandelinjte kur trasferuan jashte florinjte!?
  Ke perfraqeson ky IDJOT 30 vjet ne krye te nje partije socialSSaliste,por nese elektorati socialSSalist e mban per ‘Krushk’ aqpo si nje ‘cope mish me dy sy’ ç’fare taksirati ka populli shqiptar ku 80 perqind nuk voton e ky IDJOT nuk e perfaqeson ta mbaje me miliarda per 30 vjet pa llogaroitur vjedhjet e gruas e BODE gardeve te gruas e tere soj e sorollop deri ne brezin e trete!?
  Nese ‘Sale Qorri’ u denua 3.5 vjet burg per shperdorim detyre pse mbillej droge ne Avganistan e Lazarat kur ishi i RI sa burgime e presin per shperdorim detyre po qe se nuk ka vjedhur kur ish kryeminister e minister mbrojtje ne ‘QURRAVI’!?

  Idjoti,kujsling Pandeli!
  Mire qe jane punet e tua qe as diagnostikohesh e as kurohesh si shumica e krereve socialSSaliste 30 vjuet ne pushtet ne krah te kalif SALISE,Neronit qe i vyuri zjarrin Shqiperise,po si nuk te keshillon kush as te vrasesh vehten e as te japesh doreheqje po i rendon ketij dheu dhe mbi te gjitha 30 vjet shkel mbi GJAKUN dhe DJERSEN e nje populli te tere kthyer ne SKLLEVER ‘koke palare’ qe kaslifi Sali i VRET ju i qasni me lot krokodili e Like floriri i perdhunon te VRARE!”?

  Miure Zagaret e dizinformacionit qe nuk arrijne ta imagjinojne pa le konceptojne fjalen ‘SHTET’ e ‘reforme te sistemit elektoral’ si tyreguesi kryesor ne nje demokraci parlamentare apo perfaqesimi po ti more IDJOT tridhjet vjet qe ke vjedhur kete popull pa BUKE ME SE E KE TE MBUSHUR KAFKEN NE VEND TE TRUVE SI TERE KJO POLITIKE KANIBALESH ME mut,kur thua:

  ”Reforma zgjedhore duhet negociuar ne radhe te pare brenda opozites se ç’fare kerkojne pasta me maxhorancen..se kjo opozite ka problem te madh me vehten..Te dyja palet duhet te ulen,te diskutojne sistemin zgjedhor,do e ndryshojne,nuk do e ndryshojne…Ajo qe me shqeteson mua eshte qe opozita te kete opinion solid ndaj Maxhorances..”!?

  A e merni vesh o shqipetare se ç’fare IDJOTESH na kane zene deren apo na kane zene atje ku nuk tregohet si thote populli!
  A ka ngelur akoma ndonje IDJOT qe nuk arrin ta marre zvarre kete IDJOT e ta flake jashte zyraave te antishtetit ne mos ne burg,kur nuk arrin jo vetem te kuptoje se jemi pa shtet per faj te ketij IDJOTI,jo vetem qe nuk ka EMER sistemi ekonomik 30 vjet per faj te ketij IDJOTI,jo vetem nuk egziston asnje nga 3 pushtetet as i pa varur e te ndare per faj te ketij IDJOTI,jo vetem qe qe 30 vjet i eshte hequr bashke me te gjitha te drejtat edhe SOVRANITETI popullit shqiptar prej ketij IDJOTI e u eshte deleguar 128 bandave ‘parti’ e sikur te mos mjaftonin gjithe keto GJEMA qe i kane bere ketij vendi e POPULLI ky IDJOT flet sikur eshte sekretar i pergjithshem i OKB-se ose i derguari i ISIS per te organizuar xhihadin ne kalifatin e Bathores!

  Si mund te hapen negociatat duke pasur si interlokutore IDJOTE-ANTISJQIPTARE qe jo vertem nuk perfaqesojne fare ‘po fare fare kete popull’ po ashtu si KAFSHET nuk arrijne te njohin VETVEHTEN pa le te njohin KUSHTETUTEN e nje ‘shteti’ ku sistemi politik quhet ‘Republike parlamentare’ dhe
  SOVRANITETI I PERKET POPULLIT!
  Qe e ushtron nepermjet perfaqesuesve te tij ose direkt?
  Dhe popullit shqiptar si sklleverve ja kane hequr SOVRANITETIN por ai as PERFAQESOHET as DIREKT e as INDIREKT ky palaço IDJOT si tere IDJOTET e kesaj ghlase ‘politike’ ne vend qe te ‘lidhen’ nga organizatat e mjekerve pa kufi vazhdon e thote se ‘sovranitetin’ e popullit apo ‘reformat perfshi ate elektoral nuk duhet ta diskutoje parlameni qe perfaeson’ direkt apo indirekt’ sovranin po ne BANDITET-IDJOTE ne krye te 128 bandave ‘parti’,vrasesi dhe hajduti Basha,me tere salianjet,albejat e Shqinat,socialSSalistety bandite e hajdute qe ne kohen e bordellos Nano e tere kreret e xhihadit Shehiut,Dukat,Edvine,Medinjte,Minjte,Ndokat,Rrotat mbi te cilet rendojn e me dhjetra vepra penale e qwe vazhdojne ti marin urdherat nga kalifi Sali bashgke me nje IDJOT Pandeli qe ne krah te tij si ZJARRVENES 30 vjet dogjhen nje ish Shqiperi! ‘PERENDI! KU JE?”

  .Se fundi:
  Shqiptaret me tru ne koke jo vetem duhet ti thone ‘Faleminderit’ ambasadorit hollandez ne Tirane por duhet ti kerkojne permes tij qeverrise hollandeze tu beje AVOKATIN popullit shqiptar ne HAGE nese nje dite do shkojne te gjykohen tere karaxhiçat e Millooishevicat SALI-MEDI-LIKE FLORI e bashke me ta dhe ‘hollandezi’ Basha,Edvinet,Monat e kompani o pse jo edhe IDJOTI-Pandel!

  P.S Qeverrise hollandeze ti jepet mandati i ‘Avokatit te Popullit’ ne gjyqin e Hages deri sot e tridhjet vjet uzurpuar nga ‘Avokati i KRIMIT’!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim