06 dhjetor 2017

December 6, 2017 02:00 Updated

06 dhjetor 2017

December 6, 2017 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. Raimond vlonjati December 6, 04:11

  LOL hahahahaaha

  Tiku ,iku lol

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH December 6, 09:45

  KURBAN LLALLEN,MJAFTON TE KEMI SALEN!?
  Hapje kufijsh,hapje negociatash,hapje zorresh ,hapje bythesh ne emer te KUJT!?
  —————
  1.-Kush e perfaqeson popullin shqipetar nje çerek shekulli!?
  Kur shumica e shqipetareve rreth 60 perqind nuk voton dhe i ksa bere MUTIN kesaj politike te perfaqesuar nga 128 banda apo bajraqe ‘parti’ kush i perfaqeson kete 60 perqindesh qe nder 3 Milion do te thote 1.8 Milion qe nuk PERFAQESOHEN!?
  Kur themi se gati gjysma e shqipetareve eshte jashte kufijve ne emigrim dhe 25 vjet nuk eshte zbatuar asnje nen i kushtetutes per te DREJTAT e tyre qe bredhin neper Bote kush i ka perfaqesuar 25 vjet ata AJKEN e shoqerise shqipetare te luftes punes e RINISE qe rreth 1 MILION e tyre e moshave 1-35 vjeç nuk di as shkrim e as kenmdim SHQIP dhe ushterine e betimin ushtarak e bejne per te HUAJT e ne gjuhe te HUAJ!?
  Kur themi se ne 25 vjet shqipetareve u eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 bandave parti dhe me kushtetuten e IMAMIT eshte e shkruar e ‘Zeza mbi te bardhen’ fjala KRRIMINALE-PERÇARESE-‘PROPORCIONALE’ dhe shqipetaret as VOTOJNE e as VOTOHEN dhe parlamenti i krimit e korrupsionit VETEEMEROHET-Shjqipetaret edhe ata qe bejne sikur votojne edhe 60 perqind qe nuk voton kush i PERFAQESON!?

  Kur themi se kemi ngelur pa shtet qe nenkupton pa teritor pa pasuri pa ligje e me POPULL gjysem ne arrati SHQIPETARET pas 25 vjetesh kush i PERFAQESON!?
  Ambasadoret dhe misioneret e huaj ku i kane syte ne BYTHE qe nuk shohin kete vend e popull qe ka marre rrugen drejt ‘komunitetit primitiv!?

  2.-Ke perfaqesojne 128 bandat parti dhe kreret e tyre qe u vjedhin shqipetareve çdo vit per 25 vjet nga 200 MILION!?
  Ku jane keto ndermarje fantazma ‘QFFSHORE’ kur nuk u dihen as ‘simbolet’ as adresat qe u akordohen 25 vjet miliona nga gjaku i femijeve shqipetare qe shiten per organe qe quhen parti salisiane ,metiste,socialSSaliste qe popullin shqipetar e katandisen te ‘Puthen me MILON’!?
  Ambasadoret dhe misioneret e HUAJ 25 vjet ku i kane syte ne BYTHE te shohin shperberjen e nje populli te ndare ne 128 banda parti e me mijera prifterinj ,hoxhallare kisha e xhami ne mes te Europes!?

  3.-Ke perfaqesojne ky parlament kur nuk zgjoidhet as nga shumica as nga pakica por veteemerohen dhe perfaqesojne 128 BANDAT parti me ne krye ‘GUIDEN SHPIRTERORE’ apo KALIFIN Sali e si mund te beje REFORMA per RILINDJEN e shtetit nje ‘pushtet legjislativ’ qe nuk perfaqeson POPULLIN SHQIPETAR!? A mundet varrmihesit e shtetit te ‘rilindin shtetin’ e te bejne REFORMA kunder vetevehtes!?
  Njesoj si te ftosh naten e vitit te RI gjelin e detit per darke!?E ha gjeli i detit ate kokerr ulliri!?
  Ku i kane syte ne BYTHE ambasadoret dhe misioneret e BE-Halese 27 vjet!?

  4.-Ke perfaqeson ky sistem apo ‘pushteti gjyqesor’ 27 vjet kur shteti u shperbe ,baza ekonomike u shperbe,kushtetuta u katandis leter higjenike,pasurija kombetare u vodh plotesisht e shqipetaret 100 perqind u SHPRONESUAN ndersa LLALLAT gjingjonat SALIJA e like florija u PASURUAN dhe nderrimi i LLALLES ‘pas pilafit’ çì’far efekti do kete:Qe pasurite e Xenit Salise e Like florise do tua ktheje VEGJELISE!?
  Ambasadoret dhe misioneret e BE-se se Halese ku i kane syte ne BYTHE!?

  5.-Ke perfaqesojne ca FANTAZMA te ashtuquajtura ‘opoziQI’ perfaqesuar nga nje Lulash hollandez bythe qire e nje MonaLike qe ne vend te kokes ka Bythe qe flet e qe 27 vjet pa ASNJEdite pune vetem VJEDH -HA _DHJET,e nje Edvin qe QEVERRISJEN e konsideron loje NUSE-DAJASH mes ‘çuna blloku’ ku bejne pjese pleq te corrofjepsur Ngjela,Lubonja,Pollo,Bushate Blusha e karabusha,me ‘çuna TirOne’ ku bejne pjese tere SHURRANJOSET e deshtuar qe nuk dine as te korrin e as te mbjellin e QUMESHTIN e dine se nuk e bejne lopet po ‘dyqani’ e duan te qUrravisin me batuta kur 27 vjet ne nje vend èpa SHTET nuk kemi ASNJE statistioke:Sa popull kemi ngelur,sa kane vdekur per 25 vjet,sa gjalle sa arratisur sa jane vrare sa jane zhdukur,sa prostituohen,sa lypin sa te pa pune sa ne varferi absolute sa te ngujuar e sa ne MJERIM!?
  Ambasadoret e misioneret e BE-se apo Halese per ke ‘Integrim’ per ke popull e me ‘HAPJE’ negociatash çfare kuptojne hapje kufijsh si nje idjot me emerin Pandeli hapje bythesh apo hapje zorresh’ qe te VJELLIM çorben qe u gatuan te HUAJT ketij POPULLI27 vjet!?

  6.-Si mund te rilinde shteti e rikthehet BESIMI e mos vdese SHPRESA kur na mungon INTELIGJENCA e jemi ne terr informativ 27 vjet!?
  Kush do ZGJOJE kete POPULL me shume se gjysma jashte e gjysma brenda qe ka rene 25 vjet ne gjume letargjik e nje pjese me INJORANTE e shoqerise pret akoma SHPETIMIN nga perdhunuesit se vuajne nga SINDROMA E STOKOLMIT e vazhdojne e ndjekin si dhelpra pas koqeve tye dashit akoma Neron Saline e Like florine ndersa ZAGARET e dizinformacionit vazhdojne propogandojne kreret e krimit korrupsionit te huajt ambasadoret e ROBERINE!
  Ku i kane syte ne BYTHE ambasadoret e misioneret e BEse apo Halese qe 27 vjet janme BASHKEPUNETORE ne krimin korrupsioonin e shperberjen e ketij populli me ‘Burrat e shtetit’!?

  7.-Zgjidhja nuk eshte heqja e te INKRIMINUARIT LLalla,por ‘Heqja e lirise’ se dhendurrit serb Salise dhe bashke me te tere KREREVE te krimit e korrupsionit qe kane UZURPUAR te te KATER pushtetet dhe tere sistemet ekonomik politik,finaciar e bankar me regji te HUAJA e me keshilltare te HUAJ ulur kembekryq ne Bathore ne ISH shtetin shqipetar tani shteti i Kalifatit!?
  Ku i kane syte ‘ambasadoret’ e SHBA-ve dhe ato te BE-se apo Halese ne Bythe qe 27 vjet nuk e shohin tragjedine e nje vendi e populli sa nje fshat ne mes te Europes tani kthyer ne ‘livadh’ k’HA BAR PA SHKOP’ kali i Xenit qe ka per avokate serbe e ruse xhihadista e Fazlliqe dhe shqipetareve u ben BAJGA mbi koke si ‘Koke palare’!?

  ZGJIDHJA:Rikthimi i SOVRANITETIT popullit shqipetar !SI!?(vijon neser)

  Reply to this comment
 3. Hasan Zyko Kamberi December 6, 10:12

  ”E dini ç’beri dengozi?
  mori qumesht prej kosi(Llalle)
  me miell e nakatosi
  drit’ kush beri terhanane..”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*