06 gusht 2018

August 6, 2018 02:00 Updated

06 gusht 2018

August 6, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. Qazim Qatipi August 6, 07:59

  Genc Burimi diçka të lexoj më mirë nga të gjithë ata që din shkrim e këndim, që nga Më i thjesht i deri të Akademikët. Interesantë uji mënyrë leximi i Burimit!

  Reply to this comment
 2. Qazim Qatipi August 6, 08:02

  Genc Burimi dika të lexoj më mirë nga të gjithë ata që din shkrim e këndim, që nga më i thjesht i deri të Akademikët. Interesantë kjo mënyrë leximi i Burimit!

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH August 6, 09:24

  O MILET! A E DI TI QE NATO ËSHTE DEMOKRACI ?
  ”Nje njeri apo edhe nje grup njerezish mund te mashtrohen nje here edhe disa here por nje popull i tere pergjithmon Kurre”.
  ———————
  Ne vend te ParaDhenjes:
  Pa u marre me DASH-in e Burimit e as me ‘Deshet’ e AmeriQIse qe ketu perfaqesohen nga Fazlliqat,Nue Kalajte e Rezart Taçat ,Xenat e Erik FullHanet qe pas mbi nje çerek shekulli ketu nuk kane lene gje pa vjedhurngrene e na kane lene vetem Kakerdhite,ajo qe duhet te na GEZOJE e qe ne jemi i pari popull ne Bote qe e ‘kuptojme’ qe ‘NATO eshte Demokraci’!!??

  Nje fare kryeministri qe ne vend te qeverrisjes ka marre rolin e tellallit apo batutistit ‘Kaps’ na lajmeron si dikur Osman Gazepi ,popullin e Beratit duke na dhene lajmin e ‘gezuar’ se ne teritorin e nje vendi pa shtet pa kufi siguri e ushteri na u vendoskerka nje baze ushtarake e NATO-s.?!

  ‘Gezimi’ i nje populli te tere qe po perjeton mjerimin e i mungon BUKA e gojes dhe ushqehet me miell kafshesh nga Serbija,eshte i pa pershkrueshem e veçanerisht i ZAGAREVE te informacionit qe ‘habiten’ jo qe nuk kemi shtet po qe si ka mundesi qe ‘opozita’ po hesht ndaj kesaj ngjarje te pa degjuar me pare qe tani e tutje nuk do sodisim fishekzjarret e datlindjeve te Armines ne qiellin blu po avjonet e NATO-s qe ne vend te Bombave do na hedhin BUKE!!

  Asnje vend e popull i Ballkanit perfshi dhe vendet e popujt e Afrikes nuk ka patur fatin tragjik te ketij vendi e populli qe per me shume se nje çerek shekulli drejtohet jo vetem nga antishqipetare ne sherbim te te huajve por nga IDJOTE te lindur.
  Vetem ne kete vend degjon kryeminister,minister mbrojtjeje deputet e dePutana qe te thone qe nje ‘organizem ushtarak’ qe vret njerez te pa fajshem qofte edhe per tu ‘mbrojtur’ nuk mund te quhet ‘demokraci’ e imagjino kur pa asnje arsye vriten vetem ne Irak mbi NJE Milion te pa fajshem,NJE milion ne Afganistan ku luftohet mbi 30 vjet e mbi NJE milion ne lindjen e Mesme gra femije te pa fajshem?

  O Popull,po qe se mund te quhesh akoma i tille!
  Po nuk e kini marre vesh akoma qe jemi pa demokraci pa pluralizem pa parlament pa gjyqesor pa egzekutiv,pa asnje istitucion e tere sistemet ekonomik politik financiar e bankar jane ne duar te krereve te Xhihadit ne shtetin e Kalifatit Bathore nuk ke marre vesh akoma qe :
  PO SHPERBEHEMI!
  O popull ‘heroik’ ‘trim’ dhe i ‘zgjuar’,Ne kushtetuten e kalifatit te Bathores qe me shume flitet per fene se per shtetin biles edhe kur ‘presidenti’ Like ne formulen e betimit mund te thote:’Me ndihmen e Zotit’,eshte e shkruar e zeza mbi te bardhe:

  Neni 2
  1.-Sovraniteti ne Republiken e Shqiperise i perket popullit.
  Ne fakt tek ne Sovraniteti i popullit u eshte deleguar 128 Bandave parti dhe shqipetaret jo vetem nuk jane Sovrane por as qe perfaqesohen ne shtet as direkt e as indirekt e me shume se gjysma nuk VOTON e as VOTOHET!?
  Neni 2
  3.-Per ruajtjen e paqes dhe te interesave kombetare,
  Republika e Shqiperise mund te marre pjese ne nje sistem sigurimi kolektiv,ne baze te nje ligji te miratuar me shumicen e anetareve te kuvendit”
  Po te kujt ‘kuvendi’ kur ky kuvend nuk eshte LEGJITIM jo vetem qe nuk perfaqeson SHUMICEN por nuk perfaqeson as PAKICEN se nuk jane te zgjedhur direkt me emer e mbiemer por te emeruar nga kreret e Bandave!
  Kush miraton tek ne qe Populli te futet ne lidhje te dyshimta organizatash islamike terrorriste apo edhe ushtarake pa vendimin e Sovranit:Salinjani,Elvis Balliu,Mona ,Mul Noka Baçi,Naçi.Muçi dishepujt e guides Supreme apo kalifit Sali kur tere pasurite kombetare jane ne duar te te huajve dhe tere hapesirat ajrore tokesore detare kontrollohen nga te huajt a mund te quhet nje vend e popull SOVRAN!?

  Neni 12/3
  Asnje force e huaj ushtarake nuk mund te vendoset dhe as te kaloje ne territorin shqipetar,si dhe asnje force ushtarake shqipetare nuk mund te dergohet jashte,perveç me nje ligj te miratuar me shumicen e gjithe anetareve te kuvendit’?!
  Shqip po nuk eshte i zene Salinjani me shQInen me ndonje pune tjeter e mona ka hequr çizmen e dikush Breket edhe pse nuk perfaqesojne shumicen e shqipetareve e as pakicen mund te votojne duke bere njeheresh edhe SEKS virtual qe pjese e teritorit te ish Shqiperise mund te pushtohet e shqipetare mund te shkojne te luftojne si nizame e e te behen ‘Koke Turku’ per te tjeret??

  A e merni vesh o sKipetare ne duar te kujt jemi katandisur qe jo vetem na kane hequr INDETITETIN si shqipetare e na kane lene pa shtet pa hapesire teritoriale pa pasuri e ligje shume me keq se sa BAGETI dhe sikur te mos mjaftonte ky poshterim sklleverish na thone qe NATO eshte demokraci kur ketu mungon POPULLI nga e ka prejardhjen kjo fjale

  P.S Populli Austriak apo Zvicerian qe nuk jane pjese e NATO-s nuk jane demokrate?
  Populli Grek ,Italian,Spanjoll etj qe shtetet e tyre aderojne ne NATO dhe protestojne vazhdimisht KUNDER bazave te NATO ne vendet e tyre nuk jane demokrate e skane demokraci e duhet te shkoje Mojsiu,Mimi kotelja e Edvini tu bejene leksione per demokracine!!?
  Per ç’fare DASH-i flet o fatkeqesi qe ke emerin informacion kur ketij populli po e rjepin keshilltaret e DASH duke u mesuar edhe si lidhen kepucet e rregullohen krevatet ushtari e na kane trajtuar sikur te Ishim njerez te Neandertalit ca alabake kaubojsa nen nivelin mesatar edhe te shqipetarit me fillore te para ’90-tes?
  Pse nuk vrisni vehten qe akoma mbani shpresat e vraponi mbi tridhjet vjet si dhelpra pas KOQEVE TE DASH-it..Nderkohe qe nje nder kreret kryesore te xhihadit krahu i djathte i kalifit Sali qe ka zevendesuar Gazideden Besnik Aga Mustafa jep leksione kosovareve si ti ruajne kufijte kur per merite te tij sKiperija eshte bere Bordello pa teritor e kufij

  Reply to this comment
 4. A.GRAMSH August 6, 09:32

  O MILET! A E DI TI QE NATO ËSHTE DEMOKRACI ?
  ”Nje njeri apo edhe nje grup njerezish mund te mashtrohen nje here edhe disa here por nje popull i tere pergjithmon Kurre”.
  ———————
  Ne vend te ParaDhenjes:
  Pa u marre me DASH-in e Burimit e as me ‘Deshet’ e AmeriQIse qe ketu perfaqesohen nga Fazlliqat,Nue Kalajte e Rezart Taçat ,Xenat e Erik FullHanet qe pas mbi nje çerek shekulli ketu nuk kane lene gje pa vjedhur e ngrene e na kane lene vetem Kakerdhite,ajo qe duhet te na ‘GEZOJE’ e qe ne jemi i pari popull ne Bote qe e ‘kuptojme’ qe ‘NATO eshte Demokraci’!!??

  Nje fare kryeministri qe ne vend te qeverrisjes ka marre rolin e tellallit apo batutistit ‘Kaps’ na lajmeron si dikur Osman Gazepi ,popullin e Beratit duke na dhene lajmin e ‘gezuar’ se ne teritorin e nje vendi pa shtet pa kufi siguri e ushteri na u vendoskerka nje baze ushtarake e NATO-s.?!

  ‘Gezimi’ i nje populli te tere qe po perjeton mjerimin e i mungon BUKA e gojes dhe ushqehet me miell kafshesh nga Serbija,eshte i pa pershkrueshem e veçanerisht i ZAGAREVE te informacionit qe ‘habiten’ jo qe nuk kemi shtet po qe si ka mundesi qe ‘opozita’ po hesht ndaj kesaj ngjarje te pa degjuar me pare qe tani e tutje nuk do sodisim fishekzjarret e datlindjeve te Armines ne qiellin blu po avjonet e NATO-s qe ne vend te Bombave do na hedhin BUKE!!

  Asnje vend e popull i Ballkanit perfshi dhe vendet e popujt e Afrikes nuk ka patur fatin tragjik te ketij vendi e populli qe per me shume se nje çerek shekulli drejtohet jo vetem nga antishqipetare ne sherbim te te huajve por nga IDJOTE te lindur.
  Vetem ne kete vend degjon kryeminister,minister mbrojtjeje deputet e dePutana qe te thone qe nje ‘organizem ushtarak’ qe vret njerez te pa fajshem qofte edhe per tu ‘mbrojtur’ nuk mund te quhet ‘demokraci’ e imagjino kur pa asnje arsye vriten vetem ne Irak mbi NJE Milion te pa fajshem,NJE milion ne Afganistan ku luftohet mbi 30 vjet e mbi NJE milion ne lindjen e Mesme gra femije te pa fajshem?

  O Popull,po qe se mund te quhesh akoma i tille!
  Po nuk e kini marre vesh akoma qe jemi pa demokraci pa pluralizem pa parlament pa gjyqesor pa egzekutiv,pa asnje istitucion e tere sistemet ekonomik politik financiar e bankar jane ne duar te krereve te Xhihadit ne shtetin e Kalifatit Bathore nuk ke marre vesh akoma qe :
  PO SHPERBEHEMI!
  O popull ‘heroik’ ‘trim’ dhe i ‘zgjuar’,Ne kushtetuten e kalifatit te Bathores qe me shume flitet per fene se per shtetin biles edhe kur ‘presidenti’ Like ne formulen e betimit mund te thote:’Me ndihmen e Zotit’,eshte e shkruar e zeza mbi te bardhe:

  Neni 2
  1.-Sovraniteti ne Republiken e Shqiperise i perket popullit.
  Ne fakt tek ne Sovraniteti i popullit u eshte deleguar 128 Bandave parti dhe shqipetaret jo vetem nuk jane Sovrane por as qe perfaqesohen ne shtet as direkt e as indirekt e me shume se gjysma nuk VOTON e as VOTOHET!?
  Neni 2
  3.-Per ruajtjen e paqes dhe te interesave kombetare,
  Republika e Shqiperise mund te marre pjese ne nje sistem sigurimi kolektiv,ne baze te nje ligji te miratuar me shumicen e anetareve te kuvendit”
  Po te kujt ‘kuvendi’ kur ky kuvend nuk eshte LEGJITIM jo vetem qe nuk perfaqeson SHUMICEN por nuk perfaqeson as PAKICEN se nuk jane te zgjedhur direkt me emer e mbiemer por te emeruar nga kreret e Bandave!
  Kush miraton tek ne qe Populli te futet ne lidhje te dyshimta organizatash islamike terrorriste apo edhe ushtarake pa vendimin e Sovranit:Salinjani,Elvis Balliu,Mona ,Mul Noka Baçi,Naçi.Muçi dishepujt e guides Supreme apo kalifit Sali kur tere pasurite kombetare jane ne duar te te huajve dhe tere hapesirat ajrore tokesore detare kontrollohen nga te huajt a mund te quhet nje vend e popull SOVRAN!?

  Neni 12/3
  Asnje force e huaj ushtarake nuk mund te vendoset dhe as te kaloje ne territorin shqipetar,si dhe asnje force ushtarake shqipetare nuk mund te dergohet jashte,perveç me nje ligj te miratuar me shumicen e gjithe anetareve te kuvendit’?!
  Shqip po nuk eshte i zene Salinjani me shQInen me ndonje pune tjeter e mona ka hequr çizmen e dikush Breket edhe pse nuk perfaqesojne shumicen e shqipetareve e as pakicen mund te votojne duke bere njeheresh edhe SEKS virtual qe pjese e teritorit te ish Shqiperise mund te pushtohet e shqipetare mund te shkojne te luftojne si nizame e e te behen ‘Koke Turku’ per te tjeret??

  A e merni vesh o sKipetare ne duar te kujt jemi katandisur qe jo vetem na kane hequr INDETITETIN si shqipetare e na kane lene pa shtet pa hapesire teritoriale pa pasuri e ligje shume me keq se sa BAGETI dhe sikur te mos mjaftonte ky poshterim sklleverish na thone qe NATO eshte demokraci kur ketu mungon POPULLI nga e ka prejardhjen kjo fjale

  P.S Populli Austriak apo Zvicerian qe nuk jane pjese e NATO-s nuk jane demokrate?
  Populli Grek ,Italian,Spanjoll etj qe shtetet e tyre aderojne ne NATO dhe protestojne vazhdimisht KUNDER bazave te NATO ne vendet e tyre nuk jane demokrate e skane demokraci e duhet te shkoje Mojsiu,Mimi kotelja e Edvini tu bejene leksione per demokracine!!?
  Per ç’fare DASH-i flet o fatkeqesi qe ke emerin informacion kur ketij populli po e rjepin keshilltaret e DASH duke u mesuar edhe si lidhen kepucet e rregullohen krevatet ushtari e na kane trajtuar sikur te Ishim njerez te Neandertalit ca alabake kaubojsa nen nivelin mesatar edhe te shqipetarit me fillore te para ’90-tes?
  Pse nuk vrisni vehten qe akoma mbani shpresat e vraponi mbi tridhjet vjet si dhelpra pas KOQEVE TE DASH-it..Nderkohe qe nje nder kreret kryesore te xhihadit krahu i djathte i kalifit Sali qe ka zevendesuar Gazideden Besnik Aga Mustafa jep leksione kosovareve si ti ruajne kufijte kur per merite te tij sKiperija eshte bere Bordello pa teritor e kufij

  Reply to this comment
 5. L.H August 6, 11:42

  Edhe Stalini nuk ka thene kurre qe traktati i Varsheves eshte demokraci,as nje nga presidentet amerikane perjashtu Bushave apo karabushave qe indirekt e kane thene ne forme tjeter:’Eksportim i demokracise’ kupto nepermjet bombave……ndersa keta alabake qe nuk dine se òfare eshte as puna e as lufta as era e djerses dhe as e barutit na e kane kthyer kete vend me shume me imame e keshilltare te huaj qe na jane futur edhe ne krevatet bashkeshortore te na mesojne si behet edhe seksi…dhe ambasadori duke bere ‘mesim tregues’ mbi sKipetarkat i bije edhe infarkt mbi Dafllak…
  ”Vjen nji i huej e u rri n’voter
  Me ju turpnue me grue e moter,
  E per ca pare qe do fitoni,
  Besen e t’pareve t’gjith harroni’Pashko Vaso

  Reply to this comment
 6. jetimet e 21 Janarit August 6, 15:08

  Per ‘zagarin’ Genci te rraces ‘FEV ZI’
  Te humbesh virgjerine nuk eshte mekat si mekati origjinal se pa humbje virgjerije s’ka rilindje.
  Te humbesh virgjerine nuk duhet te gjykohesh ‘Si lavire’,perkundrazi duhen gjykuar perdhunuesit me pagese qe te kane perdhunuar ty dhe tere zagaret e informacionit per mbi nje çerek shekulli e u kane prishur virgjerine me GISHTA nga Sali Serbi e deri tek koQE kokedhimat e shtangistet Meta e qente bastarde Frangaj e LESI…qe vetem lehni ne sherbim te perdhunuesve..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*