06 korrik 2017

July 6, 2017 01:48

06 korrik 2017

July 6, 2017 01:48
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH July 6, 07:19

  ‘Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje’Kant
  ——————–
  Ne vend te hyrjes
  Si mund te arrije nje ‘kaubojs’ amerikan me emerin JEE e te akuzoje shqipetaret pas 27 vjetesh ne emer te ‘aleatit strategjik’ kur thote qe qenkerkimi ‘pergjegjes’ per ngjitjen e te inkriminuarve ne pushtet kur kreret e krimit e korrupsionit antishqipetar kane qene interlekutoret kryesore te shtetit e lobizmit amerikan dhe per miliardat qe kane derdhur pertej oqeanit nga gjaku dhe djersa e popullit me te varfer te Ballkanit jane ‘vleresuar’ si ‘Burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’!?

  Amerikani JEE para se te akuzoje pergojoje e ofendoje shqipetaret e persekutuar perdhunuar 25 vjet nga kujslinget antishqipetare ne krye te qeverrive kujslinge pro amerikane duhet ne radhe te pare te analizoje ‘punen e ambasadoreve te SHBA-ve!

  Ata,ambasadoret qe jo vetem nuk kane ndihmuar ne parandalimin e rrenimit te shtetit shqipetar por me e nen pretekstin e ‘luften’ kunder kAmunizmit dhe teorive antishqipetare si ‘terapija e shokut’,’Çeku i bardhe’,’neoliberizmi alla amerikanòe’teori te ardhura nga pertej oqeanit nen regjite e sherbimeve sekrete serbo-biberjane te krijojne pershtypjen qe ATA ambasadore nuk kane perfaqesuar as DASH e presidentet amerikane por ‘dike’ tjeter!

  Zevendesi i zevendesit te zevendesit prej zevendesit JEE qe pas 27 vjetesh koloni e tyre u thote shqipetareve se u duen edhe 30 vjet te hyni ne BE nuk ‘zbuloi Ameriken’ se Ameriken e kane zbuluar para TIJ europianet e shqipetaret!Keto lloj thenjesh ne hava e pa adrese ku duhen adresuar nuk ndihmojne ne raportet midis popujve por midis lobizmit antishqipetar e salinjve medinjve e like florinjve…..!!!

  Ne vend te mbylljes..
  1.-Shqipetaret sot kerkojne kush do jete kryetari i shtetit i ketij vendi 27 vjet pa shtet qe te shprehe ‘unitetin e popullit’ bere kashte e koqe per shkak te 128 bandave parti!?
  -Zagaret apo gazetaret flasin òdo dite se sa here ‘patozet’ ngjiten tek ‘obani i dhive’ SALI!?

  2.-Shqipetaret kerkojne kush do jete presidenti i nje vendi pa shtet 27 vjet qe duhet te jete QELIBAR ose nder 3 MILION zgjedhes shqipetari pa asnje MEKAT penalisht e MORALISHT e te mos kete qene fare i implikuar me banda ‘parti’ simbas nenit 89 te kushtetutes!?
  -Zagaret apo gazetaret thone se Vasili ish minister i drejtesise deri dje akuzon kryetarin e qeverrise se tij si ‘KRRIMINEL I ZGJEDHJEVE!!??

  3.-Shqipetaret konsideruar ‘koke palare’ kerkojne kush do jete kryetari i shtetit 27 vjet pa shtet qe sipas nenit 125 do emeroje apo shkarkoje anetaret e kryetaret e gjykates kushtetute 27 vjet te inkriminuar e korruptuar!?
  -Zagaret apo gazetaret thone qe se nje ‘deputete’ me perixoma deklaron se nje ish minister drejtesije me emer Magjari eshte shkarkuar nga kryeministri ne detyre se luftonte drogen!?

  4.-Shqipetaret per here te dyte bene plebishit dhe i besuan nje te ashtuquajture PS dhe drejtuesit apo kryeministrit RAMA per tu ‘rilindur’ shtetin dhe se pari per te vene ne krye te shtetit shqipetarin me te moralshem e pa asnje MEKAT qe te mos jete i SHANTAZHUESHEM as nga brenda e as nga jashte por mbi te gjitha te vere shqipetaret e Shqiperine!?
  -Zagaret e gazetaret na thone se sipas lehjeve te disa ‘koneve’ presidenti eshte emeruar para se te lindete shteti si ne mbreterine e ZOGOLLIT me urdher te Serbise apo Salise!?

  5.-Shqipetaret kerkojne me urgjence nje PRESIDENT qe ta kene si pike referimi ne kete krrize te pergjitheshme qe viktima kryesore eshte BESIMI-SHPRESA per te parandaluar emoragjine 27 vjet te IKJES!
  Nje president apo kryetar shteti qe pa ju dridhur dora e pa qene i shantazhueshem do firmose DEKRETE per shkarkim emerim gjykates se gjykates se parte ,shkarkim emerim prokuroresh ,shkarkim emerim kryetaresh te kontrollit te larte te shtetit,shkarkim emerim kryetare te istitucionit te deklarimit te pasurive te VJEDHURA 27 vjet brenda dhe jashte ,gjithe keto sipas neneve kushtetuese 125,136,147,149162,169 etj
  -Zagaret e gazetaret thone se nje Monika pjese e koalicionit qeverritar 27 vjet me radhe qenkerka bere kryetare e LIS-Levizja integrim Skrapar pasi i ‘integroi’ tere shqipetaret ne Shishtufine e na thote se ‘Do luftoje pa kompromos mafjen’!!!???

  6.-Shqipetaret kerkojne nje kryetar shteti i dale nga nje PARLAMENT qe MANDATIN ta kene te firmosur jo nga kryeKaret e parive po nga VETTING-u dhe po qe se nuk i kane te dhenat duhet tua NGRIJE mandatin nga Neron Salija e deri tere atyre qe kane mandat te perhershem deri ne zbardhjen e PASURIVE nga e mengjera ne te djathte.Ky parlament do ta gezoje te drejten MORALE e do perfaqesoje SOVRANIN per te zgjedhur kryetarin e shtetit qe do jete edhe KOMANDANT i forcave te armatosura e kryetar i keshillit te larte te SIGURISE e jo te ‘Armatose popullin kunder popullit’ e lufte civile si Neron Salija qe ne duar te Fazlliqeve 27 vjet ka qene sKiperia!
  -Zagaret apo gazetaret vazhdojne te meren me ‘PATOZT’ si bajga 27 vjet te shtypura nga kreret e krimit e korrupsionit duke arritur te na quajne ‘lajm’ se Jozefinen na e pergjokan ku i ka fshehur miliardat e shqipetareve te varfer duke bere ‘diplomaci parlamentare’ per te hequr LESHIN neper Bote!Perendi!Ku je?Migjeni

  Reply to this comment
 2. SHVEJK July 6, 07:48

  Dita,
  Jam kurjoz te di kush parlament do mblidhet me daten 24 i vjeteri apo i riu!?
  I vjetri nuk egziston me se nuk ka as shumice e as pakice e eshte bere muti mullar!
  Po kur te mblidhet i riu kush do jete para parlamentit te kontrolloje flet hyrjet qe te mos hyjne prape kreret e krimit e korrupsionit istitucionet e vettingut apo ‘garda e republikes se krimit??????????????

  Reply to this comment
 3. Jetimet e 21 Janarit July 6, 08:00

  JEE mos po lan duart si Pilati mbasi na shkaterruan si Iraku,Libija e Sirija e na lane ne duar te ISIS tani na thone ‘vrafshi vehten’ kaqe ish detyra jone.
  Ku jane depozituar pasurite e jkrereve te ISIS bashke me te femijeve te tyre bastarde sypeshkaqene e pse nuk kthehen te inkriminuarit dhene strehim politik nga amerika nga prokuroret deri tek ish shefi i shtabit te pergjithshem .Pse nuk zbardhen Gerdeci 21 Janari e deri tek hajduterija e krimet e dyshes Sali Meta per ta lene kete vend ne duar te kujt te krushkes Serbi e ‘nenes’ RUSI .Pse po hesht ambasadori LU qe si bashkeautor i reformes se drejtesise e vettingut bashke me ambasadoren e BE u ringjallen shprese shqipetareve!?
  Shqipetaret dhane voten per ‘rilindjen e shtetit’ po 27 vjet u eshte hequr e drejta te votojne perfaqesuesit e tij ,ata qe do bejne reforma per ta rilindur shtetin.
  Salija e like florija do e ‘zbatojne’ vettingun e rilindjen !Njesoj si ti varesh ujkut melçite ne qafe.

  Reply to this comment
 4. gjyqi i Hages July 6, 08:14

  Ambasadoret e leshit qe u ra infarkt mbi dafllak shqipetarkash ngelur pa breke ne bythe e me ferexhe ne koke.Kini goje jua alabake te flisni per ‘gogolin’ rus kur ju ini ne sherbim te rusise e serbise deri sa edhe presidentin ua zgjodhi rusi??????????
  Kush e mban gjalle kryekriminelin e ballkanit dhenderrin serb sali Berisha vellain e karaxhixh burrin e sllobodankes vrasesin e 21 Janarit,kreun e vllavrasjes luftes civile ’97 shkaterimin e bazes ekonomike ,shitjen e tere pasurise armatimit e municionit kthyer ne flori per te armatosur ISIS djali bastard i tij ‘sypeshkaqen’ kush vazhdon ta drejtoje kete antishtet te ISIS kur nate e dite propogandohet kryekrrimineli Sali Berisha ku vene e perulen tere ambasadoret amerikane dhe tere muxhahedinet antishqipetare edhe tre here ne dite si te ish kalif ne mes te Ballkanit .Turpi tu mbuloje qe per 25 vjet fshite nga harta gjeopolitike popullin me te lashte te Ballkani dhe Europes vetem se u blehu me para salija medija alabakerija antishqipetare e like florija

  Reply to this comment
 5. alarmi S.O.S July 6, 08:19

  O MILETTTTTT
  Mire qe 27 vjet jemi pa parlament perfshi dhe 4 vjetet e fundit qe u kthye ne bordello te serb Berishes po Kush po na qeverris se ata qe jane ne koalicionin qeverrises e vjedhin milionat òdo muaj njeri thote kryeministri eshte mafjoz nje minister thote eshte krriminel nje minister thote do bejme skrap nje thote do luftojme oligarkine sa qeverri brenda nje qeverrije kemi ….????

  Reply to this comment
 6. ilirjon July 6, 08:26

  mre do ishte te zhdukej fare si parti antishqiptare
  por ende serbet jane te forte ne Tirane

  Reply to this comment
  • eltoni milano July 7, 18:47

   Serbet jane te forte narmal
   Qe ne 1941 mugosha dhe popovichi e krijuan kete parti komuniste qe sot eshte partia socialiste.
   Normal qe ju plehrat dhe mbetjet e komunizmit famekeq e moret ne qafe kete popull qe cdo dite iken nga shqiperia. Kane ngelur vetem.llumra dhe pleq qe votojne akoma kete fare te poshter.
   Mjere shqiperia me keto fshataro komuniste .
   Qe mendjen e kan ke zhdukja vrasa interrnimi dhe varferia dhe tallja me kete popull.
   Hani hani bare dhe parimet mos i shkelni mor rrace e ndyre qe para partise vrisni dhe feminet tuaj. Nuk doi as uje as drita . Per femijet tuaj vetem uniteti reeth partise serbe( ps) te jete i forte.
   Mjere shqiperia ku eshte katandisur qe shet motrat ne itali per prostitucion , qe voton per nje thes miell.
   Sa fatkeqesi qe ka.njerez qe i votojne prap keto pjella te ndyra.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim