06 korrik 2019

July 7, 2019 01:27 Updated

06 korrik 2019

July 7, 2019 01:27 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH July 7, 08:02

  PD PAS 30 VJETESH?BANDE E SHPARTALLUAR!

  ”Kufoma duhet varros.Perndryshe e perlymja me te ka per te qene katastrofale”Migjeni
  ———–
  Ne vend te paraDhenjes
  Nuk do tia vlente fare qe te meresh me te ashtuquajtura banda ‘parti’ ne kete vend pa shtet e tragjedi,e aqe me teper me nje bande ‘PD’ qe jo vetem nuk ka te beje fare,’po fare fare’ me subjekt politik si tere subjektet politike ne tere sistemet moniste apo demokracite parlamentare qe perfaqesojne ide ALTERNATIVA programe ,pjrese te shoqerise dhe elektoratit nga pikpamja ideologjike politike sociale!

  Nuk do ja vlente as per vete faktin se edhe sikur te te perfaqesonte nje lloj subjekti politik e thjesht bande ‘hajdaresh’ apo muxhahedinesh e ‘kosovaresh’ do ish harruar me kohe ashtu si jane harruar me dhjetra parti tradicionale ne Europe dhe Bote qe kane lene gjurme ne zhvillimet e vendeve te tyre e jo si ‘PD’ qe per 30 vjet ka lene vetem gjurme Gjaku-Vrasjre-Vjredhje-Shkaterrim-Shperberje!

  E vetemja arsye pse duhet te meremi pas 30 vjetesh me kete ‘bande’ drejt shpartallimit katandisur nje grup qensh qe nuk njohin me as te Zone eshte tragjedija e tragjedive,mungesa e informacionit qe edhe pse kane kaluar 30 vjet shpetimin dhe rilindjen e shtetit vazhdon ta prese nga varrmihesit e tij nga nje ish bande hajdaresh fashisto xhihadiste qe per hero te ‘demokracise’ mbajne terroristin Azem Arkan Hajdari dhe si ‘mit’ apo ‘idhull pa krye’ kalifin krriminel apo guiden Supreme Karaxhixh Berishen,Neronin qe dogji Shqiperine!

  Kolluri-te ‘Kulluarit’,te ”rrjedhurit”,te Pjerdhurit!?
  ——————
  Per te kuptuar sa me mire sa u thane ne paraDhenje,po ju citoj nje shprehje te nje anetari te keshillit ‘kombetar’ te bandes PD ne nje emision televiziv ‘Provokazia’ qe vertet jo vetem ‘provokon’ por te ben te ‘reflektosh’!
  Edvin Kulluri-anetar i keshillit kombetar te bandes ‘PD’ pas 30 vjetesh thote:
  ”Nese vendimin qe ka marre Basha per te djegur mandatet dhe per te mos marre pjese ne zgjedhje ,e ka bere vetem per te ruajtur vendin si kryetar partije,QE DYSHOJ,kjo pastaj do te ishte fatale”!

  Nese ne kete vend do kishim informacion,gazetare e jo zagare analiste e jo gomare ,politikane e jo palaço studjues te politikave e jo Krasniqe e LAKURIQE atehjere do ta merte vesh jo vetem elektorati e ‘zgjedhesit’ e bandes PD qe ajo nuk ka qene asnjehere subjekt politik apo ‘Parti’ pr do ta kuptonin edhe ‘militantet’ apo ‘hajdaret’ e kesaj pjese efektive te divizionit paramilitar te armatosura 30 vjet si dikur policite ushtarake te partive fashiste te Hitlerit e Musolinit apo sot struktura te xhihadit apo ISIS!

  Kur nje antar i ‘keshillit kombetar’ me te drejte ‘DYSHON’ qe nje kryetar fantazem i ardhur nga nje planet tjeter pa asnje lloj merite ne krye te kesaj bande me emerin LUlash e mbiemer Basha ,dogji mandatet e ‘popullit’ si te ishin leter higjenike pa pyetur kend dhe kete e beri per te ‘ruajtur postin e kryetarit’ po nje informacion i lire i pa varur e profesionist ç’fare do te thosh e si do ta analizonte kete veprim sa banditesk aqe dhe krriminal e antidemokratik me metoda xhihadisto fashiste!

  Nese Kulluri,me doreza e ne menyre ‘diplomatike’ vetem ‘DYSHON’ dhe po qe se dyshimi eshte realitet e konsideron FATALITET duhet ta marre vesh tere elektorati se kjo eshte mese e VERTETE qe i derguari nga (!?)Lulezim Basha ne krye te bandes PD nga 2013-ta pas berjes KURBAN te nje dashi ne mes te kryeqytetit e ne mes te Europes si xhihadist,kurban Detin,kurban nja 200 MILION euro te femijeve shqioptatre pa BUKE,kjurban,Detin e shqipetareve te ‘pa lare’ si ‘koke palare’,kurban dhe 4 shqipetare me 21 Janar,pa as me te voglin DYSHIM qe kla Kolluri ai ben te vetemen LEVIZJE per te shmangur HUMBJEN e radhes ne zgjedhje qe ne demokraci perkthehet HUMBJE e èpostit te kryetarllikut ne krye te subjektit politik nese nuk eshte BANDE!

  Problemi apo ‘zgjidhja’ e Trinomit!?
  ———–
  Problemi i vertete qe na ve perpara Kaolluri dhe shume te ‘KULLUAR’ si pjese e kesaj ‘bande’ tragjikisht qe mban mbi supe ytere krimet bere ndaj ketij vendi dhe populli,nuk eshte me ‘dyshimi’ se eshte mese e vertete qe Basha nuk kish asnje rruge dalje per te qendruar ne krye te kesaj bande prerveç mos pjesmatrjes ne gara ALTERNATIVASH ne demokraci e lufte gjela detish ne kete vend katraure e ne anarki,problemi i vertete qendron ne ate se:
  Ku e gjen forcen nje person anonim e pa asnje vlere te djege mandatet e popullit,kushj ja jep kete force,kush jane avokatet e tij,apo ustallaret jashte ,dhe eshte vertet LUlashi ne krye te kesaj Bande apo eshte thjesht nje MANIKIN qe ruan dhe mban te ‘ngrohte’ karriken e dikujt tjeter qe mbas dere e shikon nga vrima e çelesit si i semure psiqik !?

  Trinomi!? PD-Sali-Hajdare jo vetem qe pas 30 vjetesh nuk egziston por eshte nje ‘problem’ qe ka me shume te pa njohura se sa ekuazione dhe normalisht nuk ka me zgjidhje!
  Nuk mund te qendroje me jo vetem ne asnje vend te Botes po as tek ne qe kjo bande te kete edhe emerin PD ose fjalen ‘Demokratike’ edhe kreun e krimit e korrupsionit si mit idhull pa kfrena edhe hajdaret si pararoje apo grup Zjarri!
  Kolluret jo vetem duhet te KULLOHEN dhe ta heqin DYSHIMIN por duhet ta varrosin kadaveren e vjeter dhe te rilindion partine e vertete Demokratike me alternativa
  si subjekt politik e jo thjesht nje bande si keto 30 vjet!
  PD mund ta rilindin vetem Kolluret e KULLUAR dhe jo te ‘rrjredhurit’ e as te PJERDHURIT si puna e Topalleve,Aga Mustafajve,e pse jo dhe OLLDASHEVE sikur te ngriheshin nga varri sepse nuk e kane te drejten morale e populli shqipetar ashtu si elektorati eshte zgjuar e nuk eshte me ‘koke palare’!

  P.S keto idjotesirat me takime kadaverash apo skena me orgji ku takohen RAomeo e Zhuljeta jo vetem nuk kane te bejne me demokraci me demokraci parlamentare ku fòlitet me gjuhen e istitucioneve dhe vendi dhe kuvendi quhet PARLAMENT por te vjen per te vjelle e per te DHJERE qe ne nje vend mesjetar pa shtet ne anarki e komunitet primitiv ta presesh shpetimin nga nje EDVIN e nje LYLZIM qe jane thjesht si thote populli:DY YRNEKE NE NJE DERE,NJERI PJERDH TJETRI MBAN ERE!,

  Reply to this comment
 2. lexues I 'DITES' July 7, 10:58

  NO COMENT!a A.GRAMSH

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark July 7, 11:27

  Kadaver??????Po askush nuk i del as zot e as do e as kujt nuk i intereson ta varrose!!!!!!!!!!!!!
  -Nuk u intereson as kryebanditit qe e ka konsideruar kete bande ptrone te tij….
  -Nuk u intereson as ish krereve te bandes ne krah te tij e perjashtuar prej tij Imameve,Bodegardeve,Besnik mustafajve,èatozave Topallòeve Rrulave se jane deri ne gryke te inkriminuar dhe Sali serbi ua ka tere faturat e krimit qe kane bere me firmat e tyre…
  -Nuk i interesojne as tere kamikazeve trushpelare prostituta shqina salinjane Elvis Ballinj e strazimire qe tere zinxhiret si Zagare i ka familja Berisha ,Arxhida,Xeni,Malltezi qe si zagare i leshon sa here te doje dhe sa here u hedh ndonje kpocke…
  -Nuk u intereson as asaj pjese hajdaresh e ‘kosovaresh’ qe u eshte bere trushpelarje ne emer te alla akbar dhe perdoren tridhjet vjet si kamilkaze te ISIS per te shkaterruar tere bazen ekonomike,tere veprat e infrastrukturen veprat ujitese e hidroenergjitike,hekurudha vepra arti vepra ujitese e kullitese deri sa e kthyen kete vend si e krijoi i mOdhi ‘Zot….
  -Por kryesorja e kryesores se kryesores o kryesore e prej kryesores varrosja e kesaj kadavere apo nxjerja jashte ligjit si bande TERRORISTE nuk i intereson te ashtuquajtures PS-ose parti sovcialSSaliste dhe ne veten e pare nje fare populisti provincial me probleme te renda te shendetit mendor me emerin EDVIN qe jo vete,m pa kete kadaver nuk jeton dot si i perdhunuari me perdhunuesin por mund te flijoje gjitheçka per idhullin e tij dshpirteror krriminelin Sali Berisha per te treguar jo vetem se ka qene nje nder kreret me besnike ndaj tij me pardesyte e bardha por te tregoje qe dashurija me perdhunuesin eshte shume me e lashte dhe me e madhe edhe sa e kryehajdutit daj Meta qe e shpreh publikisht dashurine e pa kufishme dhe debolesen pa doktorin…..

  Pa pjellen PD qe eshte krijese dhe prone e Berishes jo vetem Edvini por tere qeverrija me pandelinj bythe qire,spiroPordha e oligarket Nano,naçi,baçi e kompani nuk jetojne dot as edhe nje dite sikur te lindete edhe nje parti sa do e vogel ti bente opozite me alternativa….

  A kane ngelur akoma idjote qe nuk e kuptojne lojen e peshtire me dialog ulje palesh ne bisedime ,opozite pozite kur nderkohe e vetemja oèpozite eshte ajo ne parlamenyt dhe kerkojne ta INJOROJNE kreret e krimit e korrupsionit dhe dy palaçot e oborrit mbreteror te serb Salise ,Edvini dhe lylzimja…

  Reply to this comment
 4. noteri-FAZLLIQ-qires i familjes Berisha July 7, 13:08

  Betimi i Edvinit! (si i qenit qe sdo haje M..)

  ‘Une Edvin Aneta Rama,betohem ketu ,jo ne sallen ovale te ‘shtepise se bardhe’ e para kopshteve te saj por ne sallen e breshkave dhe perpara kam bulevardin ku jane vrare per buke shqipetare!
  Betohem ne emer te AAllahut,per shpirt te mama Anetes ,qifsha LAinden e qafsha Zahon dhe per koken e Gregut se jo vetem nuk i ve sKipetaret para idhullit apo doktorit serb Berisha por e kam treguar me vepra per 30 vjet qe ai per mua eshte edhe udherefyesi shpirteror edhe ferr dhe xhenet…E dua ,e adhuroj dhe sakrifikoj edhe jeten per te duke sakrifikuar gjitheçka edhe ate qe pretendon se e do me shume se mua daj Meten apo mulla Omar njohur me emer arti Likle Floriri…Amin!

  Betimin e bej jpo vetem duke patur para syve Breshkat e mbas sume Ismail Bej Vloren por dhe ne prezencen e dy deshmitareve te mij nje te majte te BYTHES e nje te djathte te KRIMIT i pari me emer BEDRI e i dyti me mbiemer BALLI!

  Reply to this comment
 5. MJERIMI July 7, 13:12

  Ku ke perfundu o gaxeta dita,qe ben nje pordhe nje idjot me mbiemer Ahmeti ish minister financash qe nuk di as tabelen e shumzimit e as alfabetin shqip qe ‘parashikon’ mrekulline kur te bashkohen ne nje krevat zonjeza lulushe me Edvine dhe ju kerkoni tu beni historine….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*