06 nëntor 2019

November 6, 2019 02:00 Updated

06 nëntor 2019

Nga Arkiva

November 6, 2019 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH November 6, 09:47

  ‘KÇK’ APO ‘SÇK’|?
  (Kap Ç’fare te Kapesh apo Ska me Ç’far te Kapesh!?)
  ——————–

  Ne vend te paraDhenjes:
  ‘Qenit kur i vjen ngordhja shkon e permjer ne deren e xhamise’-thote populli
  Thua qe pas 30 vjetesh do tu vije ngordhja kesaj GLASE po litike se kane permjere dhe dhjere mbi ‘koke palaret’!?

  Nder lajmet nga Bota dhe haber-akshamet nga hamam Bushatet e Bathores veçojme:
  Nga Bota:
  -I derguari i SHBA-ve Palmer vazhdon e i bije rrangalles dhe ben thirrje ‘Paleve’ per dialog!?
  Palmer o vazhdon e perfaqeson Ameriken e Podesta,mergates se qyqeve,koloboracionisteve,lobimit serb grek rus e antishqiptar o nuk mdi fare se ç’fare behet ne kete vend drejt shperberjes 30 vjet o ka hyre ne skene si aktor per te zbatuar skenaret e shperberjes!?
  Te konsiderosh ‘Pale’ varrmihesit e ish shtetit shqiptar kalif SALINE,Medine,Like Florine,,buratinet Edvin dhe Basha si dhe kamikaze trushpelare si puna e ca Salianje,Elvis Ballinj,Mona SpiroPale e Pandelinj tregon se skenaret jane po ata te 30 vjeteve ky vend e ky popull eshte vendosur te SHUHET!

  Nga Bathorja:
  ‘Hajdari’ i prokurorise se Durresit MAFJOZI Arjan Ndoji nga kavalishenca mes ‘miq’ e ‘shokesh’ dhe familjare te ruajtur me policine e ‘shtetit’ te Leshit apo Lleshit here pas here jep mesazhe me kod MAFJOZ!

  Nese nje dite fill mbas atentatit tha ate qe do te thosh çdo mafjoz ne krye te prokurorise se antishtetit kapur nga mafja:
  ”Atentati ska te beje me mua’,qe le te kuptohet se une jam i paster si qelibari,dje dergoi ‘MESAZHIN’ tere sistemit MAFJOZ te prokurorise se antishtetit apo kalifatit te Bathores:

  KUJDES!
  Se ‘UNE,,ashtu si tere ju HajdarMatat,HajdarMetat,HajdarMutat 30 vjet ne ‘organin e akuzes’ qe eshte shtylla kurrizore e nje shteti,prej kohesh (20 vjet) drejtoj nje studjo ligjore ku ofroj konsulence ligjore per çeshtje te ndryshme dhe per pronat.Nder to jane disa çeshtje qe lidhen me pronat por edhe çeshtje penale per te cilat une jam njohes dhe sugjerues.SHPRESOJ QE PROKURORIJA TE TREGOHET OBJEKTIVE NE HETIM”!?

  Nuk ka nevoje fare per komente sepse edhe shqipetarei me idjot perjashtu Zagareve ‘investigatore’ e kupton kete mesazh MAFJOZ qe brenda ka si mesazh SHANTAZHIN ndaj atyre ‘prokuroreve’ qe 30 vjet kane bere shumica te njejten gje ‘LIGJORE’ ose shqip :8 ore kane ‘punuar’ me rroga milioneshe per ‘Shtetin” si organ ‘akuze’ me dosjet ‘origjinale’ te MAFJOZEVE dhe KRRIMINELEVEdhe 16 ore me fotkopjet e dosjeve ‘Top Sekret’ kane bere AVOKATINE e po te njejteve krere te MAFJES dhe KRIMIT ose shqip ‘Detyrat e shtepise’ ku MAFJOZI ka patur ne dore te shkruara ‘e zeza mbi te bardhe’ edhe ‘PYETJET’ edhe PERGJIGJET!
  Kjo lloj mafje ne zemer te antishtetit ose kalifatit te Bathores jo vetem eshte shume me e sofistikuar se mafja Siçiljane e kalabreze por ajo qe nuk duhet te na ‘Habise’ ka 30 vjet qe eshte restauruar dhe per kete mjafton te permendim rastin e çeshtjes penale te Like florise vertetuar KRIMI me ZE dhe FIGURE dhe nje dite para gjyqit kalifi Sali qe u drekos ne shtepine e te ‘PANDEHUTRIT’ Like Flori dha mesazhin me kod mafjoz gjyqtares FullHaneshe apo qefleshe;
  ‘VERA ISHTE SHUME E MIRE’!

  Rama,Rumet dhe Rahmanet!?
  ———————-
  Jane thjesht pjese ,gjymtyre te paralizuar nga nje trup kanceroz pushtuar nga METASTAZAT e nje semundjeje kanceroze terminale!
  Edvini tashme eshte nje manikin pupac ne duar te krereve te mafjes e oligarkise financiare ku llogariten mijera MILIARDE jo vetem te tere pasurise kombetare bere rrush e kumbulla por miliardat e pastrimit te parave droges kontrabandes ne nje vend 30 vjet pa shtet!
  Edvini bashke me tere alabakerine te ashtuquajtur socialSSaliste me miliardere gomare Pandelinj e spiroPale ne keto kushte ku vendin e ‘shtetit’ e ka zene antishteti apo shteti mafjoz nuk ka FORCEN as te jape DOREHEQJE imagjino te beje reforma per te rilindur shtetin ne nje vend ku mungojne te tere 3 pushtetet dhe tere istitucionet kushtetuese perfshi gjykaten kushtetuese!

  Edvini,jo vetem eshte ne ‘TAVE’ por nuk eshte ne gjendje jo vetem te heqe nje ‘MINISTER’ idjot por nuk mund te heqe dot as nje ‘KESHILLTAR’ sepse keshilltari juridik ekonomik,politik edhe pse eshte IDJOT analfabet apo me shkollen e plepave ai 8 ore ‘keshillon’ EDVININ ‘seprapthi’ ndersa 16 ORE ashtu si mafjozi prokuror ‘KESHILLON’ MAFJEN -BIZNESMONIN…!’Profesoret’ e juridikut apo ekonomikut 8 ore ‘keshillojne’ qeverrine se prapthi si te derdhe parate LUME te mara borxh per ndertime ‘KESHTJELLA NE RERE’ si i quan mendimi ekonomik e shkencor ndersa mbas dite ose 16 ore keta ‘Profesore’ jane ose si ‘avokate’ ne per sallat e gjyqit ku ‘gjykohen’ KRRIMINELE e qe akuzen ua bejne ‘prokurore’ ish nxenes te ‘profesoreve’ dhe sentencat i japin po ish ‘nxenes’ te PROFESOREVE!?

  Edvini jo vetem nuk arrin ta kuptoje TRAGJEDINE qe po kalon ky vend po ka probleme te renda te shendetit mendor ose eshte komlet ne TAVEN ose rrjetin e OKTAPODEVE qe kane pushtuar nepermjet nepotizmit e klientalizmit çdo qelize te antishtetit jo vetem ne sistemin e drejtesise po mbi te gjitha ne sistemin ekonomik,financiar e bankar e TRAGJIKISHT ne sistemin AKADEMIK atje ku rriten ‘fidanet’ e SEMURE te marre mikrobin qysh ne embrion kur analfabete blejne me para diplomen e me tre kater mastera!

  Ne cilin do vend jo vetem te Europes po dhe te Ballkanit EDVINI duhej ta kish dhene doreheqjen me kohe se jo vetem nuk eshte per kete pune por e ka gati te pa mundur nga momenti kur SOVRANI i dha shumice ABSOLUTE dhe ai i komanduar nga MAFJA shiti pushtetin,mandatin e POPULLIT krereve te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT,Salise dhe Like florise dhe jo vetem kaqe po EDVINI joi vetem nuk e perfill SOVRANIN por e URREN ate dhe kete e ka shprehur vazhdimisht edhe direkt edhe indirekt deri kur ka thene se ‘Populli nuk eshte ne gjendje te zgjedhe direkt perfaqesuesit e tij ne parlament’!?

  Se fundi Edvini dhe tere kjo mender ‘qUrravi’ me IDJOTE te inkriminuar 30 vjet me Balluke,SpiroPale e Pandelinj qe nuk njuohin kete realitet TRAGJIK ku tere teritori i ish Shqiperise ka dale jashte KONTROLLI dhe ish kryeqyteti eshte i pushtuar komplet nga MAFJA ndersa si kryeqytete te ish shtetit tani kalifat njehere eshte LAZARATI ku nuk hynte kembe njeriu perveçse kalif SALIU tani eshte bere NIKL!
  Ne duar te mafjes eshte edhe i vetemi aeroport qe komandohet nga kryeqyteti NIKL edhe tere Shqiperija e mesme apo ish shteti Esad Pashe toptanit ndersa pjesa tjeter as qe dihet se nga kush kontrollohet perfshi dhe SHKODREN E MOTEVE nga 30 Qershori ne meshiren e ‘Zotit’ qe nuk egziston apo nje xhihadisteje qe djeg shkolla e libra me emerin VOLTANA!

  P.S Kur dhe ‘Duka i krimit’ nuk guxon te permende bandat mafjoze dhe te krimit nga frika’!?

  Reply to this comment
 2. besi November 6, 10:23

  Pesimiste ! Shpresuam shume se edvini do bente dicka kunder krimit, hajduterise, gropes financiare qe la krimineli sali dhe qelbesira e korruptuar Ilir por zhgenjimi eshte ne maksimum. Jo se ka me shprese tek edvin korupsioni dhe i papergjegjshmi por kur sheh se kush po provon te rivije ne pushtet nje qelbesire i korruptuar dhe i paafte si lulush pederasti atehere te humebt deshira dhe shpresa qe te jetosh ne kete vend. Me vjen keq sesi ky vend ne keto kushte te tmerrshme per shkak te politikes se mbrapshte nuk arrin te linde nje force politike nje rryme anti sistem pd ps dhe lsi pavaresisht sistemit elektoral qe keta kriminele e kane krijuar per te mbajtur pushtetin. Dhimbja dhe humbja e shpreses ka arritur kulmin dhe ne nuk jemi ne gjendje qe kesaj klase politike shkaktare dhe fajtore per gjithcka qe vuajme sot ta rrezojme qofte edhe me dhune dhe ti largojme te gjithe pa perjashtim

  Reply to this comment
  • Aladini me Eskorte November 6, 13:21

   zhberje e 2008
   dhe ne pushtet vjen ai qe voton populli
   e thjeshte
   nese voton edvinin ta gezoj
   nese voton kriminelin e meparshem ta gezoj
   por dyshoj fort
   ka permbysje nese ka liri votimi dhe numerimi

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim