06 qershor 2018

June 6, 2018 02:00 Updated

06 qershor 2018

Nga Arkiva

June 6, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH June 6, 10:11

  2018-TA?PAK DRITE!
  Te vish verdalle si kali ne leme rreth nje binomi tragjik:
  Sali-Fevzija tregon se kete vend e ka ‘pllakosur’ Zija!
  ————-
  ‘Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se te drejtat e tij ai nuk meriton te quhet popull’!
  Vetem idjotet xhihadistet hajdaret ,Zagaret e dizinformacionit dhe ‘ambasadore’ gomaret nuk arrijne apo nuk duan ta kuptojne se ky ‘POPULL’ si asnje popull i ballkanit i eshte hequr SOVRANITETI vjet dhe jo vetem ka ngelur pa shtet e pa statistika por POPULLI si gjithe popujt e Botes :
  ‘NUK KA ASNJE TE DHENE NE DUART E TIJ’ se jemi ne ‘TERR INFORMATIV

  Pak drite!Ne tere demokracite parlamentare treguesi kryesor i shkalles se demokracise eshte ‘Reforma e sistemit elektoral’ ku tregon se sa e si PERFAQESOHET populli ne SHTET e si e drejton ate direkt apo indirekt
  Tek ne si asnje vend i Ballkanit SHQIPETARET po trajtohen shume me keq se KAFSHET e trajtohen si SKLLEVER sepse as VOTOJNE e aqe me teper te VOTOHEN?
  Vetem truçkulurit flasin pas çerek shekulli per nje Sali Krriminel i demokracise e shtetit te se drejtes dhe nje FEV ZI krriminel i informacionit te lire te pa varur e profesionist!

  Kryereforma e sistemit elektoral!
  Pa kete reforme qe eshte ÇELESI i gjithe te mirave e te keqijave KURRE shqipetaret nuk da ta kene ‘fatin’ te shijojne gjithe te DREJTAT jo vetem humane ne vendin e shtetin e tyre!
  Vetem antishqipetaret e FEV ZINJTE nuk i kane thene e nuk i thone POPULLIT se:
  1.-Ta kane hequr te drejten e SOVRANITETIT dhe ja kane kaluar 128 bandave parti ku ne krye jane ne perjetesi te ’emeruar’ te te perfaqesojne ‘Dash’ Shehi dhe shejlere imame krriminele e hajdare!

  2.-Si ne asnje vend jo vetem te Europes po dhe Ballkanit vetem shqipetaret trajtohen si kafshet dhe ne kushtetute eshte vendosur edhe ‘forma’ e sistemit elektoral ‘PROPORCIONA’ qe shqipetareve edhe atyre qe shpresojne e shkojne si gomaret me karroten tek hunda te ‘VOTOJNE’ vota e tyre ‘PERÇA E SUNDO’ eshte bere kashte e koqe ne 128 banda parti dhe ne parlamentin antishqipetar jo vetem nuk perfaqesohen 55 perqind e shqipetareve qe e kane abandonuar ‘politike’ por nuk prfaqesohet as 45 Perqindeshi qe voton si GOMARET me karroten tek hunda e preshin ne

  3.-Vetem krriminelet e politikes dhe zagaret e dizinformacionit jane te interesuar si padrone te ketij vendi e skllavopronare te ketij populli te mos i THONE shqipetareve qe VOTON apo nuk VOTON ti je skllav e ne krye te kopese do kesh po ata qe ke patur mbi nje çerek shekulli se ata jane ‘PROFESIONISTE’ dhe ti popull as perfaqesohesh kurre as direkt e as indirekt se per te hequr fjalen ‘PROPORCIONAL’ dyhet te ndryshohet kushtetita e qe te ndryshohet do shumice te kaalifikuar !

  5.-Vetem krriminelet e politikes e zagaret FEV ZI nuk i thone popullit se e trajtojne me perbuzje si skllever se ne kete vend jo vetem nuk flitet per shkalle PERFAQESIMI te SOVRANIT sepse çuperlinat me perixoma ne bythe e MUT ne vend te truve i emerojne kryetaret e bandave parti por tu thone te pakten vetem nje gje:O popull ‘heroik’ ,’trim’ ,’punetor’ dhe i ‘zgjuar’ a e di ti qe ne kete vend si ne asnje vend ne Bote e Ballkan sistemi elektoral nuk ka pune me shkalle perfaqesimi e fkjalet proporcional maxhoritar gjysem ashtu e keshtu por quhet ”RREGULLI I TRESHIT?
  Nga milion zgjedhes edhe sikur vetem 30 veta te shkojne ne votime per bandan PS votojne veta,per banden PD votojne 6 veta e per Banden LSI veta dhe perqindja eshte 60 perqind,18 perqind 12 perqind afersisht) dhe EDVINI therret FITOREEEE ndersa Basha VJEDHJEEE ndersa shqipetaret ngrohen ne diell duke luajtur me targa makinash te krereve te krimit!

  5.-Vetem kriminelet e politikes dhe zagaret e dizinformacionit ne unitet te plote nuk e zene ne goje kryereformen e sistemit elektoral qe eshte ÇELESI qe i hap tere DYERT per te RILINDUR shtetin se ben ne nje kohe edhe DEKRIMINALIZIMIN dhe i rikthen popullit shqipetar SOVRANITETIN ku direkt ZGJEDH perfaqesuesin e tij me emer e mbiemer,zgjedh dhe zgjidhet por jo me LISTAT e Lipe Shtogut ku populli eshte pas liste ndersa ne faqen e pare eshte dash Shehi me medine e me MILON!

  Krriminele dhe zagare te dizinformacionit pse nuk i thoni popullit se OSBE-a e ODIR i ka bere menderen ketij vendi e populli e nuk i intereson se behen votime apo jo por vetem te mos i ‘kontestoje’ ato kreret e kanibalet e kesaj politike antishqipetare!
  Pse nuk i thoni popullit qe po trajtohet si bageti e ka marre si i marrosur arratine se ka humbur te gjitha te DREJTAT me humane por propogandoni krriminelet dhe kafshet ngujuar ne parlamentin antishqipetar si vrases e hajdute qe KRYEREFORMEN e sistemit elektoral nuk e shikojne si rrikthim te SOVRANITETIT po si loje nise dajash e prostitutash qe tani e tutje numurimi i VOTES do behet ELEKTRONIK!! I KUJT VOTE??
  Ne Avganistan ku ka 30 vjet lufte e ku fletet e votimit shperndahen neper male me MUSHKA jo me Mulo e Mona me benz mercedaza,rezultati i zgjedhjeve del pas 15 ditesh tek ne akoma nuk ka dale rrezultatet e zgjedhjeve te ’92 se nuk kane patur mundesi ‘ambasadoret’ ti kishin numuruar fletet e votimit para ZgjeBeve!!Krriminele e zagare te peshtire!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH June 6, 10:20

  2018-TA?PAK DRITE!
  Te vish verdalle si kali ne leme rreth nje binomi tragjik:
  Sali-Fevzija tregon se kete vend e ka ‘pllakosur’ Zija!
  ————-
  ‘Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se te drejtat e tij ai nuk meriton te quhet popull’!
  Vetem idjotet xhihadistet hajdaret ,Zagaret e dizinformacionit dhe ‘ambasadore’ gomaret nuk arrijne apo nuk duan ta kuptojne se ky ‘POPULL’ si asnje popull i ballkanit i eshte hequr SOVRANITETI vjet dhe jo vetem ka ngelur pa shtet e pa statistika por POPULLI si gjithe popujt e Botes :
  ‘NUK KA ASNJE TE DHENE NE DUART E TIJ’ se jemi ne ‘TERR INFORMATIV

  Pak drite!Ne tere demokracite parlamentare treguesi kryesor i shkalles se demokracise eshte ‘Reforma e sistemit elektoral’ ku tregon se sa e si PERFAQESOHET populli ne SHTET e si e drejton ate direkt apo indirekt
  Tek ne si asnje vend i Ballkanit SHQIPETARET po trajtohen shume me keq se KAFSHET e trajtohen si SKLLEVER sepse as VOTOJNE e aqe me teper te VOTOHEN?
  Vetem truçkulurit flasin pas çerek shekulli per nje Sali Krriminel i demokracise e shtetit te se drejtes dhe nje FEV ZI krriminel i informacionit te lire te pa varur e profesionist!

  Kryereforma e sistemit elektoral!
  Pa kete reforme qe eshte ÇELESI i gjithe te mirave e te keqijave KURRE shqipetaret nuk da ta kene ‘fatin’ te shijojne gjithe te DREJTAT jo vetem humane ne vendin e shtetin e tyre!
  Vetem antishqipetaret e FEV ZINJTE nuk i kane thene e nuk i thone POPULLIT se:
  1.-Ta kane hequr te drejten e SOVRANITETIT dhe ja kane kaluar 128 bandave parti ku ne krye jane ne perjetesi te ’emeruar’ te te perfaqesojne ‘Dash’ Shehi dhe shejlere imame krriminele e hajdare!

  2.-Si ne asnje vend jo vetem te Europes po dhe Ballkanit vetem shqipetaret trajtohen si kafshet dhe ne kushtetute eshte vendosur edhe ‘forma’ e sistemit elektoral ‘PROPORCIONA’ qe shqipetareve edhe atyre qe shpresojne e shkojne si gomaret me karroten tek hunda te ‘VOTOJNE’ vota e tyre ‘PERÇA E SUNDO’ eshte bere kashte e koqe ne 128 banda parti dhe ne parlamentin antishqipetar jo vetem nuk perfaqesohen 55 perqind e shqipetareve qe e kane abandonuar ‘politike’ por nuk prfaqesohet as 45 Perqindeshi qe voton si GOMARET me karroten tek hunda e preshin ne

  3.-Vetem krriminelet e politikes dhe zagaret e dizinformacionit jane te interesuar si padrone te ketij vendi e skllavopronare te ketij populli te mos i THONE shqipetareve qe VOTON apo nuk VOTON ti je skllav e ne krye te kopese do kesh po ata qe ke patur mbi nje çerek shekulli se ata jane ‘PROFESIONISTE’ dhe ti popull as perfaqesohesh kurre as direkt e as indirekt se per te hequr fjalen ‘PROPORCIONAL’ dyhet te ndryshohet kushtetita e qe te ndryshohet do shumice te kaalifikuar !

  5.-Vetem krriminelet e politikes e zagaret FEV ZI nuk i thone popullit se e trajtojne me perbuzje si skllever se ne kete vend jo vetem nuk flitet per shkalle PERFAQESIMI te SOVRANIT sepse çuperlinat me perixoma ne bythe e MUT ne vend te truve i emerojne kryetaret e bandave parti por tu thone te pakten vetem nje gje:O popull ‘heroik’ ,’trim’ ,’punetor’ dhe i ‘zgjuar’ a e di ti qe ne kete vend si ne asnje vend ne Bote e Ballkan sistemi elektoral nuk ka pune me shkalle perfaqesimi e fkjalet proporcional maxhoritar gjysem ashtu e keshtu por quhet ”RREGULLI I TRESHIT?
  Nga 3 milion zgjedhes edhe sikur vetem 30 veta te shkojne ne votime per bandan PS votojne 20 veta,per banden PD votojne 6 veta e per Banden LSI 4 veta dhe perqindja eshte 60 perqind,18 perqind 12 perqind afersisht) dhe EDVINI therret FITOREEEE ndersa Basha VJEDHJEEE ndersa shqipetaret ngrohen ne diell duke luajtur me targa makinash lluksoze te krereve te krimit!

  5.-Vetem kriminelet e politikes dhe zagaret e dizinformacionit ne unitet te plote nuk e zene ne goje kryereformen e sistemit elektoral qe eshte ÇELESI qe i hap tere DYERT per te RILINDUR shtetin se ben ne nje kohe edhe DEKRIMINALIZIMIN dhe i rikthen popullit shqipetar SOVRANITETIN ku direkt ZGJEDH perfaqesuesin e tij me emer e mbiemer,zgjedh dhe zgjidhet por jo me LISTAT e Lipe Shtogut ku populli eshte pas liste ndersa ne faqen e pare eshte dash Shehi me medine e me MILON!

  Krriminele dhe zagare te dizinformacionit pse nuk i thoni popullit se OSBE-a e ODIR i ka bere menderen ketij vendi e populli e nuk i intereson se behen votime apo jo por vetem te mos i ‘kontestoje’ ato kreret e kanibalet e kesaj politike antishqipetare!
  Pse nuk i thoni popullit qe po trajtohet si bageti e ka marre si i marrosur arratine se ka humbur te gjitha te DREJTAT me humane por propogandoni krriminelet dhe kafshet ngujuar ne parlamentin antishqipetar si vrases e hajdute qe KRYEREFORMEN e sistemit elektoral nuk e shikojne si rrikthim te SOVRANITETIT po si loje nise dajash e prostitutash qe tani e tutje numurimi i VOTES do behet ELEKTRONIK!! I KUJT VOTE??
  Ne Avganistan ku ka 30 vjet lufte e ku fletet e votimit shperndahen neper male me MUSHKA jo me Mulo e Mona me benz mercedaza,rezultati i zgjedhjeve del pas 15 ditesh tek ne akoma nuk ka dale rrezultatet e zgjedhjeve te ’92 se nuk kane patur mundesi ‘ambasadoret’ ti kishin numuruar fletet e votimit para ZgjeBeve!!Krriminele e zagare te peshtire!

  Reply to this comment
 3. NOLI June 6, 12:27

  Krishti me kamxhik

  Ne keshtjelle t’atedheut,ne tempull te fese
  Jane shtruar sarafet’,pa shpirt e pa bese,
  Tregetojne e genjejne,rrembejne e sfrutojne
  Thon’ashtu …(Shqiperine) e mbrojne e shpetojne.
  ….Vegjelija per ta baderdisen e vriten
  Dhe keshtu parazitet,gjakpires po rriten…”

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit June 6, 12:48

  Redaksi,
  Edhe pse ‘ball i kazanit’ nuk po dekni dot nga kazani!
  Nuk diskutohet me se sa para mer nje nip i Esad Pashe Toptanit apo nipi serb Xeni apo shoket e tij Erik FullHani,ap shumica e djemve te bllokut te vjeter perfaqesuar nga pollot ngjelat lubonjat apo nipi i shoqes Vito e shokut Hisni krau i djathte i shokut Enver qe kish nen ‘HYQEM’ tere organet e diktatures!!!
  JO!Probelemi nuk qendron sa miliona marin por :NGA VINE E Ç’FARE ERE KANE KETO MILIARDA’ ne vendin me te varfer te Ballkani e mbi te gjitha per Ç’FARE PUNE I PAGUAJNE PADRONET qe te propogandojne krimin!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*