06 shkurt 2018

February 6, 2018 02:00 Updated

06 shkurt 2018

February 6, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 6, 10:00

  2018-TA?PAK DRITE!
  Te gjitha rruget e krimit te shpien ne ‘parlaMenopauze’!
  ————-
  ‘Nga populli,me popullin,per popullin’A.Linkoln

  Pake drite!Qe krriminelet dhe zagaret e dizinformacionit ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit ta marin vesh se ASNJE krriminel e hajdut ngujuar 28 vjet ne parlamentin antishqipetar nuk ka dale e ska mandat te POPULLIT qe i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 BANDAVE parti me bekomin e SHBA-ve dhe BE-se se HALESE!

  Pak drite!Qe kamikazet e Zagaret e dizinformacionit ne sherbim 28 vjet te krereve te krimit e korrupsionit ta marin vesh se nje parlament i krimit e korrupsionit nuk ka dale nga POPULLI e as eshte votuar asnje DEPUTET nga POPULLI po emeruar nga BANDAT parti nuk mund te perfaqesoje POPULLIN e as te jete me POPULLIN tashme gjysma ne arrati e gjysma me syte nga qielli pa PRONE pa PUNE e PASURI .Te gjitha bere nen ‘kujdesin’ e perhershem ndaj ‘burrave te shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ nga ‘ambasadoret’ e SHBA-ve dhe BE-se se HALESE!

  Pak drite!Qe zagaret kamikazet Arvizite e fev-Zinjte te marin vesh se kur 28 vjet shqipetareve u eshte hequr SOVRANITETI dhe deleguar 128 bandave parti qe vjedhin LEGALISHT çdo vit per 28 vjet 200 MILION nga femijet shqipetare barkthare nuk kane te bejne keta depute qe nuk kane dale nga POPULLI te jene me POPULLIN e te mendojne e punojne per POPULLIN por per bandat krriminale PARTI ,bajraqe e dinasti dhe kalifin SALI nen perkujdesjen 28 vjet te ‘ambasadoreve’ te SHBA-ve dhe BE-se se HALESE !

  Pak drite!Qe krriminelet e dizinformacionit ne sherbim te krimit e korrupsionit jane 28 vjet GREVETHYESIT dhe krriminelet me te rrezikshem te popullit shqipetar 28 vjet qe nuk i bejne thirrje per REVOLUCION per keto arsye:
  1.-Hequr te gjitha te drejtat me humane te se drejtes duke i hequr 28 vjet te drejten edhe te VOTES ku populli 60 perqind nuk voton FARE ndersa 40 perqind ben sikur voton dhe numurimin e administrimin e VOTES nuk ja ben shteti i tij qe nuk egziston po ja bejne BANDAT parti nepermjet nje ‘istitucioni’ KRRIMINAL me militante krriminelesh parti KQZ e ne parlamentin antishqipetar nuk ka 28 vjet te ZGJEDHUR nga POPULLI por te EMERUAR nga bandat parti,nen perkujdesjen e ‘ambasadoreve’ te SHBA-ve dhe te BE-se apo HALESE!

  2.-Shqipetaret 28 vjet nuk drejtohen nga SHUMICA por pakica krriminale qe perfaqesohet nga kreret e EMERUAR dhe nuk ka as ZGJEDHES dhe as te ZGJEDHUR po krere te krimit e korrupsionit SHPRONESUES te nje populli te SHPRONESUAR ku jo vetem e kane perçare ne 128 banda parti por edhe me kushtetuten e IMAMIT kane shkruar te zezen mbi te bardhe fjalen PROPORCIONAL si ne asnje vend te Ballkanit per ta mbajtur te perçare nje popull sa nje fshat e VLLAVRASJE,Fjala REFERENDUM si shkalla me e larte e pjesmarjes direkte te nje populli i eshte hequr sikur shqipetaret te ishin BAGETI ! .Gjithmon ne perkujdesjen e ‘ambasadoreve te SHBA-ve e BE-se se HALESE!

  3.-Ne nje vend pa shtet perfundimisht shqipetaret nuk perfaqesohen ne asnje nga 3 PUSHTETET:Parlament-gjyqesor-egzekutiv ndersa ‘pushteti i katert’ apo MEDIA si quhet ne vendet demokratike perfaqeson shtresen me OBSKURANTISTE dhe injorante te shqipetareve qe jo vetem nuk dine te shkruajne lexojne e flasin shqip po 28 vjet flasin vetem gjuhen e XHIHADIT apo ‘Salishten’ ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit orgjise e prostitucionit gjithmon nen mbeshtetjen e ‘ambasadoreve’ te SHBA-ve dhe BE-se se HALESE!

  4.-Shqipetaret nuk perfaqesohen 28 vjet jo vetem ne nje ‘SHTET’ qe nuk egziston por per rrjedhoje ne asnje ititucion apo qofte edhe sistem ekonomik.financiar,bankar MONOPOLIZUAR te gjitha ne duar te krereve te krimit e korrupsionit njekohesisht krere te 128 BANDAVE parti e per rrjedhoje uzurpuar nga klientalizmi e nepotizmi i ish bllokut te VJETER propoganduar nga femijet bastarde te tij te rritur nga doktori nazist Salija,Nanot,Pollot,Ngjelat,Lubonjat,Neshot,Fugat e te bllokut te RI po me ata pasardhes te Kalifit SALI bushate blusha karabusha e FEV ZI!

  5.-Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh mire shprehjen qe ‘GOMARIN E NXJER I ZOTI NGA BALTA’ tek ne kjo shprehje eshte kthyer permbys si çdo gje ne keto 28 vjet qe ‘SHQIPETARET JANE TRAJTUAR SI GOMARE KU NE VEND TE KARROTES TEK HUNDA I KANE VENE FANTAZMEN ‘INTEGRIM’ NE SHISHTUFINE!

  Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk mund te quhet me popull.Nje popull pas 28 vjetesh SHPRONESUAR komplet e pa SHTET drejt shperberjes qe e presin duar kryq shpetimin nga nje ‘KATOLIKE’ me emerin ARTA MARKU sikur te ish e derguara e ZOTIT si 2000 vjet me pare profeti izraelit YOSHUA-JOZEF-KRISHTI e ka te humbur perfundimisht ‘DAVANE’!

  P.S Edhe krishtit kur ju kerkua ti udhehiqte izraelitet kunder krimit e korrupsionit e pushtuesve ju pergjegj :Une jam i derguari i zotit per tu mbreteruar ne Boten tjeter e jo ne kete BOTE!
  ‘Ti japim Zotit ate qe i takon zotit e Çezarit ate qe i takon Çezarit”!’
  ‘Shqipetar,mos rri po zgjohu sKipetar…’!!

  Reply to this comment
 2. NOLI February 6, 10:04

  ”Se ç’e shempne derbederet,
  Mercenaret dhe bejleret,
  Se ç’e shtypne jabanxhinjte,
  Se ç’e shtrydhne fajdexhinjte,
  Se ç’e prene e se ç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  Nene thundren e perdhunes,
  Anes Vjoses,anes Bunes”

  Reply to this comment
 3. L.H February 6, 10:15

  Pa rrilindur informacioni i lire i pa varur e profesionist duke investuar qofte dhe BE e te vihet ne sherbim te popullit shqipetareve duke gjetur edhe rrenjet e krimit e korrupsionit e analizuar e gjetur rruget e shpetimit shume e veshtire pas 28 vitesh te rilinde shteti i se drejtes kur eshte shkaterruar nga themelet baza ekonomike e tij!
  Ç’faredolloj informacioni si deri me sot parcial ne sherbim te varrmihesve e partive jo vetem nuk sherben popullit po vazhdon te jete ‘bombola’ oksigjeni per kadaverat e kesaj politike ne reanimacion qe po qelbin dynjane!
  Per fatin e keq edhe shkrimi i te nderuarit Malaj nga te paktet qe mund te lexohet nuk thote pothuaj se asgje…
  Imagjino sharlatanet e tjere kur gjithe diten numurojne emerat e te burgosurve duke i ndare sa te nje partije e sa nga tjetra sikur KRIMI e korrupsioni te kish teser partije e drejtesija te ish jo e barabarte per te gjithe po ‘selektive’??!!

  Reply to this comment
 4. Monika kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare February 6, 12:53

  VINI RE! VINI RE!
  Kush di te lexoje e shkruaje shqip Gramsh duhet kuptuar keshtu:
  Si e kemi zene te semes kemi per te ngrene dhe 25 vjet te tjera ‘kokepalaret’ do perfaqesohen nga bajraqe-Bordellot:
  -Sali serbi e Grida ShQIna(Duma apo suma)
  -Tos Bixhozi e Edvin SpiroPordha(apo Spiropali)
  -Ilir Meta e Kejdi ‘Nishani'(Mehmeti me perixoma)

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIriazi February 6, 13:49

  Tridhjet vjet roberi solli
  Dhendurri serb nga Viçidolli
  Sllobodanka zevendesoi LIRINE
  Shqipetaret ARRATINE

  Ne krah te tij nje koke kari
  Like Flori Skrapari
  Gjithmon dite me te zeza
  plot prostituta e Monaika Kyezeza!

  Dhe nga bordello e Edvin Patozit
  I behet thirrje Tos Bixhozit
  Edhe brezat vene e vine
  Ngelet e keqja bashke me Berishen,Nanon Like florine!

  Nje rini semure prej ‘veremit’
  E shkerdhen kali i Xenit
  Nje rini e ‘kokaines’
  per Atedhe ka breket e Armines!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*