06 shtator 2018

September 6, 2018 03:13

06 shtator 2018

September 6, 2018 03:13
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH September 6, 09:20

  DUAM TE RILINDE SHTETI?NE KRYE TE PROKURORISE DHE S.P.A.K SAJMIR TAHIRI!
  ‘Kush ndihet pa mekate te hedhi gurin i pari’Krishti
  ————————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Dymije vjet me pare profeti izraelit Yoshua-Jozef Krishti para se kerkoi te permbyste nga themelet tempullin e korruptuar te Jeruzalemit ,ashtu si eshte i korruptuar e inkriminuar,parlamenti i xhihadit ne kalifatin e Bathores ,midis shume ‘profecive’ ka thene edhe shprehjen:’Kush ndihet pa mekate te hedhe gurin i pari’ ose ta demostroje !
  Ne politiken e inkriminuar dhe korruptuar antishqipetare per 28 vjet me radhe asnje nuk eshte ndjere pa ‘mekate’ ose i moralshem per te ‘hedhur gurin i pari’ ose per te dorrezuar ‘jelekun antiplumb’ qe ne keto ane krriminelet dhe hajdutet me IMUNITET konsiderojne MANDATIN e vjedhur Popullit Shqipetar!
  I vetremi Shqipetar ,politikan ne 28 vjet qe ka hedhur ‘jelekun antiplumb’ose te ashtuquajturin Mandat te popullit si askush nga te vjeterit ,nga me te rinjte ne politike,Sajmir Tahiri duke vene ne jete edhe thenjen e Krishtit edhe te filozofit te madh Kant i cili thosh:

  ‘Qielli hyjnor siper meje ligjet e maraliot brenda meje’!

  Vetem Sajmir Tahiri gezon te drejten Morale:

  1.-Te rihape proçesin e shpronesimit te popullit shqipetar dhe shkaterrimin e tere pasurise kombetare bashke me tere kapitalet strategjike ne duar te te huajve dhe kujslingeve krere te xhihadit e 128 bandave parti!

  2.-Te rihape proçesin zbuloje gjykoje e riktheje shqipetareve tere kapitalet e tundeshme e pa tundeshme perfshi kapitalet financiare ne tere bankat e botes se nuk eshte ne konflikt interesi dhe dhe nuk mer urdhera as nga ‘ambasadoret’ apo kaubojsat perfshi kinezet LU qe i ka kritikuar direkt bashke me ‘burrat e shtetit’ kreun e krimit apo kalifin Sali e kreun e korrupsionit Like flori!

  3.-Te rihape proçesin e ngjarjeve te vitit ’97,’98 per futjen ne luftecivile e vllavrasje te popullit shqipetar me regji tere agjenturat dhe prezencen e ‘ambasadoreve’ te dyshimte te SHBA-ve ne sherbim te krushkes Serbi apo Rusi(??)si dhe vtentativen per grusht shteti te nje gjysem shqipetari trafikant Leka Zogolli!

  4.-Te rihape proçesin e futjes ne lidhjen fondamentaliste islamike te popullit shqipetar dhe ne kundeshtim te hapur kushtetues shqipetareve bashke me SOVRANITETIN ju hoq edhe LAIÇITETI bashke me permbysjen e shtetit laik ne vend te se cilit u ndertua shteti i kalifatit te Bathores aòpo ish shteti islamik i Shqiperise se mesme te Esad Pash Toptanit!

  5.-Te rihape proçesin e ish kryetarit te bandes PS Fatos Nano per ‘Hajduteri’ qe e njejta drejtesi e denoi me BURG dhe po e njejta drejtesi e varur nga kalifi Sali e shperbleu me MILIONA mbas burgut!

  6.-Te rihape proçesin e Hajdar Arkanit dhe drejtesija ne emer te Popullit o ta beje ‘hero’ o Tradhetar .Edhe hero edhe tradhetar nuk mund te jete kush ne kete vend tashme pa histori e indetitet!

  7.-Te rihape dosjen e Gerdecit si i vetemi qe nuk eshte ne konflikt interesi as me Kalif Saline As me Medine e as me nipin serb Xen Sypeshkaqenin e as me ‘president’ Like floririn qe i ka permendur direkt me emera e mbiemera.I vetemi qe do kerkoje SHBA-ve e presidentit Trump te riatdhesoje tere ishat e kesaj politike krriminale perfshi dhe shtabin e pergjithshem per tu degjuar e gjykuar nga ligjert e ‘shtetit’ ne emer te POPULLIT.Amerika e lirise e demokracise po qe se pretendon nuk duhet te behet ‘strehe’ e krereve te krimit e korrupsionit apo ISIS ndaj ketij populli si dikur amerika e jugut per kreret e SS!

  8.-Te rihape vrasjen tragjike si ne asnje vend te Europes te 21 Janarit ku Shqipetaret vriten per qef nga kreret e ISIS ne pushtet me urdher te Kalifit Sali me dore te nje xhihadisti minister i brendshem LUlash dhe perdhunohen te vdekur nga nje Like Flori duke i konsideruar ‘Koke palare’ nderkohe qe nje xhihadisti tjeter Olldashi i behen ceremoni ne paròlament si kryebandit vetem se ka vjedhur dhe per rastin e 21 Janarit deklaroi se po te ish ai minister do kish vrare 300 shqipetare!

  9.-Te rihape proçesin e mega hajduterise ne rrugen e Komb-Krimit ku i pandehuri ka qene dhe vazhdon te kete nje emer Hajdut i pasurise Kpombetare LUlash Hollandezi bashke me pretendenten per ‘Zonje te pare’ duke rihapur edhe proçesin e firmave piramidale nga Meksi i pare e deri sot !?

  10.-Te trihape tere Dosjet e kesaj politike si bashkepunetore te sigurimit te shtetit dhe si AGJENTE dhe njekohesisht dosjet me PASURITE e tyre deri ne Brezin e trete duke e filluar nga ish kryetari i pare i bandes PDS Fatos Nano bashke me oligarket socialSSalioste Servet Pellumbat,Mejdanet,Doklet perfshi Naçat,Baçat,Muçat ,Kaçat e perfunduar tek babai i Zahos EDVININ!
  Te vazhdoje me banden PD prone e kalifit Sali dhe tere BODE-gardet e krimit ekonomik e RRULAT qe kane shtypur 28 vjet shqipetaret e me pas tek banda LSI.Ne krye te listes per HAJDUTERI deri ne brezin e trete duke SHPRONESUAR-SHPRONESUESIT e popullit shqipetar!!

  P.S Sa me shume te pergojohet per ‘Droge’ Sajmir Tahiri aqe me teper duhet ti ngrihet prestigji ne opinionin publik si e vetemja alternative per tu bere nje ‘Robespier’ per te rilindur shtetin!
  Akuzat per droge ndaj Sajmir Tahir,behen e propogandohen pikerisht nga kreu i droges apo kalifi Sali,nga krahu i djathte i tij Like Flori e pse jo dhe me konsensus te oligarkeve ‘socialSSaliste’ per ta hequr qafe si njeri qe ‘Di shume’ e duhet mbyllur goja!
  Sa i takon pergojimit nga nje ‘ambasador’ qe per fatin e keq perfaqeson SHBA-te tregon se uniteti midis ambasadoreve te ashtuquajtur amerikane dhe ‘burrave te shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ eshte i pa thyeshem se jane te BLERE me floririn e popullit shqipetar pa BUKE nepermjet lobizmit amerikan e mergates se qyqes kryesuar nga Binberajt e agjenturat!
  Fjala ‘droge’ pas 28 vjetesh ne nje vend pa shtet e me kryeqytet Lazaratin eshte per te mbuluar deshtimin komlet te politikave amerikane ne kete vend bashke me ato te BE-se.
  Ne Avganistan ‘luftohet’ 30 vjet gjasme per ‘drogen’ ku jane vrare me teper se 1 Milion njerez te pa fajshem dhe 96 perqind e droges vazhdon te jete ne duar te Talebaneve ndersa SHBA-te mbeshtesin qeverrine me te korruptuar ne Bote ate te Avganistanit!

  Reply to this comment
 2. L.H September 6, 12:19

  Qe te behet Sajmir Tahiri kryeprokuiror ose ne krye te SPAK duhet te shpallet ‘Non grata’ ambasadorert e Podersta te blere me para qe kane tridhjet vjet qe bejne avokatine e Sali Serbit dhe daj Metes dy klreret me te medhenj antishqièpetare pas Ahmet Zogut.
  Sajmir Tahiri duhet te krijoje partine shqipetare te 54 perqind te shqipetareve qe nuk votojne e 100 perqind qe nuk perfaqesohen ne shtet.
  Nese PD dhe LSI jane banda prone e sali serbit dhe shtangiostiot nga Skrapari ,PS edshte Bordello aqe e shkerdheu çobani Nano dhe e ktheu ne prostitute Zogidsti Edvin…..

  Reply to this comment
 3. lidhja e Prizerenit September 6, 13:38

  Gramsh,
  Problemi eshte qe ti flet shqip e direkt pa dotreza kur ketu shumica juo vetem qe nuk flet shkruan e lexon shjqip po komunikon me gjeste me kod mafjoz…..
  Ne pamje te pare titulli i shkrimit duket provokues se ketu shumicae analfabete me mastere e cperixoma nga Bujar Mehmeti tek Kejdi Mehmeti…
  Me Qarte:
  Me i zgjuari i krereve te mafjes eshte Sali Karaxhixh qe eshte edhe me i ‘justifikuari’ se punon per te huajt per shkaterrimin e shtetit dhe shperberjen e ketij populli.
  Gjithe te tjeret jane pupace apo tespije ne duart e tij qe komandon si bllokun e vjeter te aPollove,Nanove,Lubonjave,Ngjelave,Pashkove ashtu dhe idjotet apo ‘çunat e TirOnes’dhe ‘kungujt e Dhjet Arit’ Metat,Pandelinjte Andush Bushatet ,Edvinet e Pandelinjte qe i perdor si leter higjenike per te fshire menderen……
  Armiqte me te medhenj djaloshi ‘idealist’ Sajmir Tahiri nuk i ka tek alabnakerija e sales as sharabajkat e Monikes po pikerisht tek ish partija e tij threllesisht konservatore klientaliste e monopoliste e xheriarkeve apo ‘Don’-aveqe po dole nga rrjeshti te nxjerin jashte po nuk pranove ligjet e mafjes konsiderohesh dele e zeze e behesh kurban…..Edvini ne çeshtjen Tahiri vetem ka zbatuar urdherat si kujdsling i inkriminuar nga dhenderri Serb dhe shtangiosti nga Çepani qe Sajmir Tahiri ‘Duhet te dergohet per gjah’!

  Sajmir Tahiri eshte gjalle sot jo vetem qe eshte me ‘Zotin’ por fale keshilltareve dhe avokateve qe e asistojne dhe i kerkuan te dorrezoje mandatin e te dale nga klani ,mafjoz islamiko xhihadist!?RESPEKT!!!!

  Reply to this comment
 4. GIOTINA September 6, 13:52

  A.G—Te ka shpetuar rihapja e proçesit te kryekrriminelit te sistemit bankar Adrian FullHani dhe kryehajdutit me ze e figure Ilir Monika Meta qe i bene edhe prokurorine edhe akuzen dhe gjyqesine njeri tjetrit per hajduterine njeri u shperblye me 250 milion dhe tjetri u be president per meritemn e H A J D U T E R I S EEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. Vellezerit Zena September 6, 13:57

  ‘Nji dit’ Diele nji dit’ zemoni
  mblodha shoket me bo aheng
  Kej çmu ka shkepun xhamadoni
  Ska vetting kush me ma qep..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*