06 shtator 2019

September 6, 2019 02:01

06 shtator 2019

September 6, 2019 02:01
Komento

11 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku September 6, 03:45

  GRAMSH, nuk je me si perpara, po te lene fuqite, ose ke shtuar shume kohen e nevojtores. Populli shqiptar mezi pret te degjoje fjalet e tua te forta si pordhe syfyri. Ti nuk ke parathenie, ti jep paradhjerje. Megjithate kembengulja jote te ben nder, tregon qe je budalle i stervitur. Aman na nxirr nga erresira, pastaj merr edhe tufen e poeteve qe te te levdojne. Rrote Sallami!

  Reply to this comment
  • Plaku uturaku September 7, 06:54

   Nuk e di nëse i lexove komentet, por dikush aty poshtë hodhi një hipotezë mjaft interesante për shkencën që studion evolucionin e njeriut. Për dizertacionin dhe punën e tij shkencore, një antropolog i famshëm me diplomë kristali ka vite që është vënë në kërkim të leshatorit me bisht, që sot në shek.e njëzetenjë përfaqëson gjithë krenari gjallesën hibride të periudhës së neandertalit. Shpresa e tij e fundit është një farë plaku torollaku me tipare prej butaku. Antropologu është treguar i gatshëm bile bëjë një investim të fuqishëm për të realizuar projektin e tij. Oferta e tij fillestare kap jo më shumë se një grusht qindarkash. Po të troket fati në derë. Mos e lër të të shpëtojë nga duart. Njeriun thuhet se e bën veshja 🙂

   Reply to this comment
 2. Plaku uturaku September 6, 09:03

  Mnjes Gramsh! Si u gdhive, majr? Hej, pa tallje e kam, a ma ke parë gjë utrakun? Dje ishte këtu, kurse sot s’po duket gjëkundi. Çetë këtë bërë vaki? Të ketë rënë bëlldum me kokë në vërë të halesë? Eh ç’na gjeti. Jo për gjë, po kam hall se ku do dhjesin partizanët tani. Në shkurre si qëmoti?

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH September 6, 11:10

  SOT SI QI MOTI!?

  ‘Me pelqen te flas vazhdimisht per asgje,eshte i vetemi argument qe i di te gjitha’! O.Wilde
  ——–
  Ne vend te paraDhenjes:
  ‘Nuk turperohet haleja nga pordhet’-thote populli,qe pa e vene fare ne diskutim per realitetin tragjik qe perjetojme 30 vjet ta themi edhe :
  Nuk turperohet kjo ‘politike -Hale nga OIDIR-OSBE!

  Na mungon truri!
  ——————
  Vendi dhe nje pjese e vogel e popullit shqiptar qe ‘vuajne’ sindromen e Stokolmit jane ne duar te nje pakice xhihadistesh trushpelare injorante e kanibale qe kane vuzurpuar tere 4 pushtetet e nje vendi pa shtet nga legjislativi i ‘leshit’ te Topalles, qe nuk perfaqeson sovranin tek gjyqesori i Gjin Gjonave qe me miliardat e vjedhura kane ngelur ‘shtatezane’ e jane me leje lindje,nga prokuroret e ‘hajdareve’ qe meren me breket e Shukriut per te mbuluar Krimet e kryekrriminel Saliut,nga alabaket e qeverrive kujslinge te serb Salise tek ato te Edvineve tru asfalt e Pandelise e deri tek ato te Mul Nokave e Like florise simboli i hajduterise!

  Tragjedija-‘informacion’!
  ———-
  Ketu qendron tragjedija e tragjedive qe popullit po i vdes dhe ajo qe vdes e fundit -SHPRESA!
  Sepse ndersa 3 pushtetet e tjera ne nje vend edhe pse pa shtet,Legjislativi,Gjyqesori,egzekutivi ne dukje duket sikur ‘egzistojne’ dhe pse ne fakt 30 vjet nuk perfaqesojne ASGJE as shtet ,as shtet te se drejtes,as demokraci,e ndarje pushteteswh,e qe tragjikisht jane konsideruar si te ‘mireqena’ nga ‘aleati strrategjik’ dhe OSBE-ODIR.pu8shteti i ‘katert’ apo MEDIJA nuk egziston FARE!

  Medija,informacioni jo vetem qe as qe diskutohet qe nuk eshte as i Lire,as i Pa varur,e as qe diskutohet Profesionist ne nje vend ku mme i shkolluari eshte kryeministri dhe presidenti qe nuk jane ne gjendje te japin provimet e shkolles tetevjeçare,por tragjikisht i ashtuquajturi ‘pushtet i kater’ qe ne bote quhet medeija dhe kryesisht eshte ‘opozita’ e vertete ,kunder qeverrisjeve,alternativa e vertete qe tregon rruget tere pushteteve te pa varur nga njeri tjetrei,tek ne eshte kthyer ne HALE ku dhjet politika krriminale antishqiptare apo zedhenese e PORDHEVE kesaj politike kujslinge krriminalòe e te Inkriminuar dhe ne konflikt te rende INTERESASH po aqe sa parlamenti,egzekutivi,gjyqeswori si dhe tere istitucionet si Prokurorija permes ‘KREDIVE TE BUTA’!

  E ashtuquajtura ‘Reforme ne drejtesi’ me qellim rilindjen e ‘pushtetit gjyqesor’ e me ‘shpresen’ e rilindjes se shtetit te se drejtes do te thote:
  Qe bashke me kreret e ‘politikes’ te inkriminuar deri ne gryke apo kalif Saline para gjyqit te POPULLIT do e duhet te shikojme dhe tere kreret e pushteteve te tjera pa perjashtim:Tere te inkriminuarit e ‘parlamentit’ te Leshit te Topallit,,tere te inkriminuarit e pushtetit te gjin gjonave,te prokurorise e jo vetem LLalles,te egzekutivit e presidences e jo vetem Salise e Like florise por tere Edvineve e Pandelise e pa as me te voglin dyshim te ZAGARISE ku bejne pjese tere racat e qenve bastarde Fevzinjte,Lesat,Bushatet,Rakipat,Lubonjat e ÇIMAT e ‘Çimkat’ qe jane bere miliardere duke pire gjak femijesh shqiptare te therur per organe per pjese kembimi ne kalifatin e Bathores me rite SATANISTE nga kreret e xhihadit ne mes te Europes ne shekullin e 21-te!

  Si mund te konsiderohet informacion nje industri krriminale qe terrorrizon njue popull te tere mediatikisht ne sherbim te ISIS ne nje vend ku mungon shteti bashke me bazen ekonomike e tere kapitalet strategjike arratisur e tere infrastruktura e hapesirat ajrore tokesore,detare pasurite mbi e nen tokesore jane bere shkrumbg e HI dhe krriminelet e zagaret FEVZI per 30 vjet propogandojne zjarrvenesit e shqiperise e NERONIN -SALI!?

  ‘Sot si dje’!?
  ——–
  Pas 30 vjetesh pa shtet pa EMER te sistemit ekonomik.pa EMER te ‘sistemit politik’ pa asnje lloj ‘ngjashmerije’ me tere llojet e formave te shtetit ne historine e njerezimit ky vend pa LIGJE as te shoqerise as te moralit pèa teresi gjeografike e kufij ,ku tere teresija teritoriale eshte jashte kontrollit te ASKUJT por mbi te gjitha pa POPULL e RINI qe eshte ne arrati dhe mbi 1 milion e moshave 1-35 vjeç nuk di as shkrim e kendim shqip dhe betimin dhe sherbimin ushtarak e ben ne gjuhe te huaj e per te HUAJ!?

  Pa Tru-Inteligjence-informacion,nuk rilind kurre shteti!
  ——-
  ‘Revolucionet i bejne popujt,i udheheq inteligjenca,i fiton ‘delinguenca’ thote Shiler.
  Tek ne ne vitet ’90 jo vetem nuk u be revolucion por nje kunderrevolucion xhihadist ku ne krye nuk kishin inteligjencen po ‘hajdare’ dhe regjija e huaj kryesisht agjenturat dhe mergata e qyqeve propoganduar nga radio zhurma ‘Zeri i AMerikes’ mbas zbatimit te ‘ìTerapise se shokut’ me metoda te ISIS shkaterroi ish shtetin shqiptar nga THEMELET dhe mbi germadhat e tij nuk u ndertua asnje lloj shteti e njohur ne histori!
  Kjo eshte tragjedija dhe ‘fituesit’ jane jo SHUMICA -POPULLI por nje pakice ‘DELINGUENTE’ qe per fatin e keq kane pushtuar çdo qelize te shoqerise por tragjikisht ‘INFORMACIONIN’!

  Kur do lindi informacioni i lire i pa varur e profesionist kthyer ne Hale pordhesh te krereve te krimit e korrupsionit e te ULERASE duke bere edhe pyetje dhe pergjigje:

  1.-Kush ka qene ‘aleati strategjik’ ne kete vend 30 vjet ke ka perfaqesuar ne kete vend dhe nga kush jane perfaqesuar qe kthyen ish Shqiperine shprehje gjeografike!?

  2.-Kush ka qene roli i tere istitucioneve te BE-Hale e te ODIR-OSBE qe permjet mijera e mijuera misionareve kaubojsa ambasadore e tere alabakerine e pa pune te SHBA-ve dhe BE-se e konsideruan kete vend BORDELLO ku hengren pine e Q.. ç’fare u dolli perpara biles edhe duke e istitucionalizuar nepermjet te nje ministrije fantazem ‘INTEGRIMI’ me nja 200 çuperlina si tere kjo administrate bordello duke paguar mbi 200 Milion çdo vit per te òfryre KOQET tre huajit brenda ndersa GRUAJA dhe FEMIJET shqiptare perdoren si ‘industri PROSTITUCIONI!

  3.-Ne duar te kiujt eshte ish Shqipoerija 30 vjet prostitute e gjithekijt ku jane ulur kembekryq tere agjenturat e Botes e ku ka me shume IMAME se besimtare,me shume HAJDARE se intelektuale,me shume ‘kosovare’ qe sdine shqip ,muxhahesdine xhihadiste palestineze krriminele te ISIS se sa SHQIPTARE!”!?

  4.-Perse duhen ke perfaqesojne me dhjetra perfaqesi diplomatike qe vjedhin jashte te nje vendi pa shtet ne tere Boten kur POPULLI shqiptar ka 30 vjet6 qe jo vetem nuk perfaqesohet dhe kete e tregoi edhe njehere ’30 Qershori’ ku 80 perqind nuk votoipor ka 30 vjet qe i eshte hequr SOVRANITETI dhe deleguar 128 bandave krriminale te quajtura ‘parti’!?
  Populli 30 vjet pa BUKE-Me 11 MILIARD Euro BORXH!

  5.-Po tere perfaqesite diplomatike e tere fondacione fantazma agjensi te huaja fetare xhihadiste ç’fare perfaqesojne tashme pas 30 vjetesh ne kete vend ‘shprehje gjeografike’ kur mungon shteti e mbi te gjitha popull tani ne arrati!?
  Po keto organizmat e rendesishme nderkombetare OSBE-ODIR ç’fa misioni ‘vezhgues’ u ka ngelur akoma pas 30 vjetesh qe ‘bagetrine na i shumuan e femijet per organe na i theren e na gezuan’ e pse nuk zhduken njehere e mire nga keto troje e te lene kete vend te pushtuar nga ISIS fale prezences se ‘aleatit strategjik’ fale prezences se OSBE-ODIR ,’burrave te shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ qe na lane per te vene KUJEN e qare me lot e qurre ‘O BIR O BIR’!

  P..S-Kur edhe ‘Bruti’ Malaj pas 30 vjetesh shqipton akoma ‘Pune shteterore’,’opozite’,’proçese demokratike’ e ’30 vjet nga ndryshimet e sistemit politik’ e i ben lemsh si eshte bere truri i tere inteligjences imagjino hajdaret e ‘kosovaret’ e intelektuHALETqe nate e dite kendojune hymnin e ISIS ne Jale !

  Reply to this comment
 4. FANTAZMA BISMARK September 6, 14:23

  Pyetja 1 miliard!!!!!!!!!!!!
  Kush jane te interesuar tashme qe kemi ngelur rrugeve pa breke ne bIthe te trembe kete popull ‘koke palare’ akoma me GOGOLE duke i trajtur si femijet!?
  Njehere me gogolin ‘kAmunist’ per 30 vjet,tani me gogolin ‘Rus’ e duke na treguar me gisht gogolin nga qielli e na marin si femijeve buken nga goja.Kaqe i9djuote keta shqiptaret pasardhes te rilindasve qe kerkojne ‘baben’!?

  Reply to this comment
 5. L.H- emmkigrant September 6, 14:41

  I nderumi dhe respektumi Gramsh,
  Thuhet se ..Ate qe te ben axhamija s’ta ben as perendija’!
  Un’ mendopj se kush ka jetuar e jeton ne ket’ vend do t5hosh:’At’ qe nuk ja ka ba perendija ketij populli qysh kur asht kriju po ja ben Elez Biberaj,Salijua,Fevzija,Serbija!
  Thuhet se nji njeri apo edhe nji grup njerzish mund te genjihen nji here edhe mund te mashjtrohen disa here po nji popull i tan kurre.!!!!!!!!
  Un si shum bashkeatdhetare mendojme se jemi i vetmi vend ne Bote qe po mashtrohemi ne perjetesi se na mungon me te drejt si thua edhe ti i8nteligjenca truri inforamacioni si n’gjith Boten e qyteterueme e civilizueme……
  Persopnazhi i ‘Shpirtnave te vdekun’ te Gogolit ‘Plaku xhuxhumaku’ nuk ashte nje qenje as normale e as reaòle por perfaqeson ne anonimat tane njerzit me bisht te Neandertalit,parazitet,kanibalt,antropofaget,shakaxhinjte e perpareimit antishqiptaret,tradhetine,hajduterine ish nalt madhnine koloboracionistet,e tan e tan te hujt qe kan pushtu tridhet vjet ket vend tashme te shperfillun e te shperbeme..
  Pas personazhit qi kjo gazet me te drejt na e nxjer òdo dit para sysh fshihen ne anonimat tan krrimbat me kok te verdhe qi cilsonte Noli,tan parazitet qi i jan ngul ne trup ketij populli e per ti çkul nuk duhen pre vetem krahet e koka si atij luftetarit grek ngjit pas anijes persiane por tan trupi!!!!!!!!!!!!
  Pas personazhit ‘plaku xhuxhumaku’ fshihet injoranca obskurantizmi mesjeta zogolljane poeriudha e inkujzicionit qe asht kthy6 tek ne ne mes te Europes ‘Kjo kurv e Motit’,fshihen krriminelt e politikes e krimit me ne kry Saline,fshihe4n hajdutet me ne kry like florine,fshihen zagaret d me ne kry Fevzine,fshihen agjentet me ne kry Fari Balline fshihen te pa ferte Lesat e tan pelivesat,Edvinet e tan shurdhjesat per te propogandu antishqiptarizmen,per te mbajtur ne perjetesi pushtetin me fajde e qe kan ble me pare tan te hujt perfrshi ameriken e Europen mbare…per me i ba Shqipnise varre!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. Plaku Xhuxhumaku September 6, 14:44

  Or taj GRAMSH, edhe ti oj oj po isoj, sic thone anej ka Tirona. Po me i brime i bie fyllit, shterrove edhe ti e na vjen keq se kandilit tat qe jepte gjithe ate drite po i marohet voji dita dites. Ku jane poetet Noli, Padhko Vasa, Migjeni etj. etj. nuk po ta meshtesin mo, apo je po ti qe ferko vehten tate masi ke shkrujt ket budallallikun kryesor. Shume te fala Plakut Koke Uturakut dhe mos ma mcif mo se nuk kam ku te boj shurren.

  Reply to this comment
 7. gjaku i te reneve September 6, 14:45

  Inforrmacion pa thirrje per permbysje ‘Ecje kunder rrymes’ si thote Papa ose Revolucionkthehet ne ‘grevethyes’ e demton!?

  Reply to this comment
 8. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha September 6, 14:59

  Serb Sali ne hall

  Fryn e ç’fryn veriu
  Ngrin,merdhin Sali
  Sllobodankes i afrohet
  qe te ngrohet.

  Liken duan ta gjykojne
  Dhe pas ligjes ta denojne
  e goditin dhe e shtyjne,
  e peshtyjne.

  S’del askush qe ta shpetonje,
  Rama ‘do’ ta kryqezpojne
  triunfon legaliteti
  dhe laneti.

  Sales Shqina i tha
  ‘Je dhe ti nje nga ata!’
  Po serb Saqla kundershton
  e mohon.

  ‘Nga ata je|”-thot vajo
  E mohon serb Sala:-”jo’!
  Liken as e njoh as e kam pare
  Moj e marre!”

  I thot ShQIna -”mos genje”!
  Sala e mohon me be:
  ”Jo per zotin moj aman,
  S’jam e sjam’

  Kruspull pas Sllobodankes
  thote :’Per bgenjeshtra
  kush sma ha hakun
  nuk njoh as Baxhanakun”!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim