06 tetor 2016

October 6, 2016 01:57

06 tetor 2016

Nga Arkiva

1

October 6, 2016 01:57
Komento

1 Koment

 1. A.GRAMSH October 6, 09:37

  SHOKU LU,’ZONJEZAT LULUSHE ‘(Te parlaMenopauzes) DHE GJYKATA ANTIKUSHTETUESE!
  ————-
  Ku e gjen forcen e kurajon e kush e mbeshtet nga ‘mbrapa’ pas nje çerek shekulli nje b.q (buze qumesht) me emer arti Lul hollandezi qe i hap ‘lufte’ ‘governatorit’ apo Jakomonit LU si perfaqesues i shtetit me te fuqishem ne BOTE!?

  Tre jane mundesite qe b.q Lul hollandezi u be rrevolucionar per te ‘shpetuar’ ‘rendin kushtetues’ te perdhunuar 25 vjet nga tere Bota e shpetuar kushtetuten kthyer nje çerek shekulli ne leter higjenike vene nga dhenderri serb ne dispozicion te tere agjenturave_
  -O ka mbeshtetjen e zotit si klerik i thekur dhe do kete mision çlirimin e popullit shqipetar nga krimi e korrupsioni si dikur profeti izraelit Yoshua-Jozef -Krishti duke dale kunder ‘governatorit’ apo Pilatit LU
  -O ka mbeshtetjen e ‘lobizmit’ antishqipetar amerikan qe ska te beje fare me administraten Obama!
  -O ka mbeshtetjen e ISIS e bashke me te ‘shumices’ mos harro shumices se ‘zonjezave lulushka’ te ngujuara 25 vjet ne ‘klubin e Selanikut’ kthyer ne harem qe ne Bote quhet Parlament!

  Nga te tre mundesite qendron e fundit ! Hollandezi b.q Luli nuk flet e ska as tru e as trimeri ti hape lufte Amerikes por ai eshte thjesht ZEDHENES jo vetem i EUNUKUT Berisha qe parlamentin e shqipetareve 25 vjet e ktheu ne harem te ‘GOVERNATOREVE’ por i ‘shumices’ qe ne prapaskene NUK JANE DAKORT as me reformen ne drejtesi e as me ate me pas ,kryereformen e sistemit elektoral ku protagoniste jane LU e Vllahutin! Puna ka arritur tek USHKURET dhe te inkriminuarit ngelur me Bythe lakuriq nxjerin si ‘mburoje’ apo para prite b.q Lul Hollandezi!Natyrish ka edhe keshillat e Podestave ku ish kryeministrat kujslinge e eunuke kane derdhur flori per ti blere e jo vetem dhenderri serb!

  Qe ky vend e ky popull ka 25 vjet koloni e qUrraviset me ‘governatore’ ambasadore kete e dine tere shqipetaret perveç kujslingeve eunukeve kryeministra gazetareve dhe gomareve.Ndersa parlamenti i popullit eshte thjesht nje ‘shtepi publike’ vene ne dispozicion te te huajve e ‘governatoreve’!?Kujt nuk i ka ikur memorja le te kujtoje kur njerit prej ‘governatoreve’ te Sales i ra INFARKT mbi dafllak nga liqente e Lures ku si roje kish nga mbrapa Sali dixhitalin!

  Ajo qe eshte me ‘tragjikomikja’ qe duelin LU-LUL do ta ‘gjykoje’ nje gjykate Antikushtetuese ose gjykate e nje LETRE HIGJENIKE’!PSE!?
  -Sepse eshte kjo gjykate ANTIKUSHTETUESE qe per 25 vjet nuk ka gjykuar ASNJE akt antikushtetyes kryer nga qeverri kujslinge e kryeministra kujslinge .
  -Nuk kane gjykuar antikushtetueshmerine e legjitimitetin e nenit 2 ku popullit i kane hequr sovranitetin!
  -Nuk kane gjykuar antikushtetueshmerine e tradhetine e heqjes se LAIÇITETIT te shtetit ku qe ne faqen e pare thuhet me besim tek Zoti dhe kryekujslinget salisjane e kane futur popullin ne organizma fondamentaliste!
  -Nuk kane gjykuar antikushtetushmerine mbi nenin 11 ku prona publike mbrohet me ligj ndersa eshte shpronesuar populli .Nuk eshte gjykuar falja ose dhenje e pasurive e kapitaleve strategjike te HUAJVE!
  -Nuk eshte gjykuar tradhetija e antikushtetueshmerija e nenit 12 per ‘ruajtjen e teresise teritoriale e rendin kushtetues!
  -Nuk eshte gjykuar antikushtetueshmerija dhe tradhetija e larte ndaj atedheut e popullit qe ‘qeverrite kujslinge’ e kryeministrat kujslinge kane SHITUR pavaresine ekonomike politike ushtarake e gjeografike !?
  -NUK ESHTE GJYKUAR ANTIKUSHETUESHMERIJA DHE TRADHETIJA BAZUAR NE NENIN 18 KU TE GJITHE SHTETASIT JANE TE BARABARTE PARA LIGJIT:Tek ne 25 vjet populli futet ne burg se vjedh fara lule dielli ndersa KUJSLINGET e parlamentit antishqipetar ,te sistemit te ÇDREJTESISE nga shkalla e pare tek ‘gjykata Antikushtetuese jetojne jeten perrallore ne token e shqipetareve qe perjetojne mjerimin nen hijen e ‘GOVERNATOREVE’ te emeruar deri me sot nga lobizmi antishqipetar e agjenturat e blere me flori nga kujslinget salisjane me ne krye kryekujslingun SALI NERONI!

  P.S Personalisht nuk kam qene asnjehere qe ky vend te ish pjese e organizmave ushtarake jashte OKB-se por meqenese populli i varfer paguan NATO duke hequr buken e gojen nuk do ish keq qe per tre muaj ca forca te saj te pakten 500 marinsa amerikane qofte edhe ne shenje ‘pendese’ per gjendjen ku jemi katandisur te vine ne portin e durresit per te ‘SHOQERUAR reformen e drejtesise e ate te sistemit elektoral e bashke me keto 2 reforma per ‘rilindjen e shtetit’ te ‘shoqerojne’ ne HAGE 24 kryekrriminelet kujslinge shqipetare si dikur ne gjyqin e Norembergut meqe jemi ne 70 vjetorin e tij!Respekt personal per dy ambasadoret!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*