06 tetor 2019

October 6, 2019 02:11

06 tetor 2019

October 6, 2019 02:11
Komento

2 Komente

 1. intelektuali October 6, 08:28

  SOT BRACE LILIPUTI ESHTE KOPJE E AL KAPONES NE CIKAGO SHBA NE VITIN 1933

  Ne te njejten menyre sulmonte dhe kercenonte prokuroret federale amerikane mafiozi Al Kapone shume vite me pare qe kishte kapur gjithe administraten e Cikagos dhe po kerkonte te kapte SHBA afro nje shekull me pare me nje ndryshim thelbesor:

  AL KAPONE NUK ARRITI TE BEHEJ ZV. KRYEMINISTER SI MAFIOZI ERION BRACE, ZEVENDESI I EDVIN DROGES DHE NE SHQYPNI NUK KA SESI PRESIDENTI I KORRUPTUAR DERI NE VRIMEN E BYTHES ENVERISTE, LIKE FLORIRI TE EMEROJE NJE PROKUROR SI ELIOT NESS QE PRANGOSI AL KAPONEN DHE E COI NE BURG NE ALKATRAZ.

  Ky eshte ndryshimi rrenjesor i SHBA te vitit 1933 me realitetin aktual te Shqypnise Enveriste te Edvin Droges me Like Floririn e Gramoz Rucet me “Venusat” e Enverit nga pas ne krye te KLP-se qe kane kapur dhe kapluar kalipic Shtetin dhe Pushtetin si ne asnje vend tjeter te Botes.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH October 6, 10:39

  O META OR M..!

  Neni 1
  1.-Shqiperija eshte republike parlamentare.
  2.-Republika e Shqiperise eshte shtet unitar dhe i pa ndashem.
  ——————
  Ne vend te parathenjes se paraDhenjes:
  Kerkoj ndjese per gjuhen shpesh volgare ne reshtat e mija modeste si nje shqiptar mese normal e modest ,gjuhe qe nuk me perket por jam i detyruar pas 30 vjetesh ,ashtu si shumica e bashkeatdhetareve e bashkeqytetareve te mij,te nzjer as 1 perqind te ‘dufit’ qe eshte akumuluar ndaj kesaj politike krriminale e antishqiptare qe per 30 vjet kane perdhunuar e vazhdojne te perdhunojne nje popull te tere e veçanerisht dy shtresat me te dobeta te tij GRATE dhe FEMIJET qe mbasi i VRASIN i perdhunojne te VRARE duke i konsideruar ‘Koke palare’!

  Gjuha dhe fjalori i çdo shqiptari pas 30 vjetesh do justifikohej para gjuhes se rrugaçerise se kesaj ‘politike prostitutash’ te udhehequr nga serbi Karaxhixh Salija dhe krahu i djathte i tij Mulla Omar ALLIAS Like florija pa perjashtuar socialSSaliste Edvine,shQIna,Mona e Pandelija!

  ‘President’ i ‘koke palareve’ apo Rrugaç rrugesh!?
  ————
  Si mund te ‘ruash etiken’ e te folurit shkruarit e komunikuarit me nje fare IDJOTI ,shtangist me emerin M.. kur pa asnje dite shkolle ne jete e pa asnje dite pune ,Vret e vjedh nje popull te tere dhe mbas 30 vjetesh jo vetem nuk ka burrerine te Vrase Vehten si dikur nje intelektual me emerin Safet qe vrau vehten ne Halet,por nuk gezon asnje nga instiktet e kushtezuara apo pa kushtezuara te Kafshes e tu hape rrugen njerezve shqiptareve ‘koke palare’ e te zhduket ne terrin e harreses!

  A mund te konsiderohet ‘president’ nje lloj qenje kur nuk mund te konsiderohet ‘qenje humane’ qe me veprimet dhe thenjet e tij ne 30 vjet mund te konsiderohet thjesht nje VEMJE,nje krrimb me koke te verdhe ,kanibal ‘PARAZITË’ si i konsideronte Noli….’Qe per ti çkulur nga trupi i shqiptareve nuk mjafton tu presesh vetem krahet dhe koken,si atij luftetarit grek ngjitur pas anujes persiane,por tere trupin’!?

  Vetem KAFSHET nuk e njohin vetvehten,si puna e ketyre ‘kanibaleve’ qe edhe pse jane te inkriminuar deri ne fyt dhe mbi ta rendojne me dhjetra vepra penale jo vetem nuk vrasin vehten,po as qe behet fjale te bejne ate qe bejne qenjet njerezore kur japin DOREHEQJE prtesidente vetem se ne dipllome kane ‘vjedhur’ pese rreshta ‘plagjature,kur presidente qe ka provokuar sekretaren ,presidentet ,dy nga me te medhenjte e Europes Shirak e KOL ,jane marre ne ndjekje penale e u eshte hapur proçes edhe pse ne moshe mbi 80 vjeç e te pa pergjegjshem nga pikpamja ‘Psiko fizike’ me akuzen ‘Qesharake’:
  Ne zgjedhje lokale diku ne periferi te Gjermanise dhe Frances seksione te partrive te tyre nuk kane bere trasparence fondesh te harxhuara gjate fushates elektorale’!?

  Si mund te konsiderohet NJERI nje lloj qenje qe jo vetem nuk perfaqeson ASGJE ne kete vend e popull ,aqe me teper si simbol i unitetit te shqiptareve por me ZE dhe FIGURE perfaqeson simbolin e HAJDUTERISE, qe si nje rrugaç rrugesh,malesh perrrenjsh mes qensh bastarde e macesh ‘shqetesohet’ per Integritetin e komisionit te Venecias ky IDJOT dhe se fundi ne emer te ‘kushtetites’ te ISIS kerkon te deskrititoje e deligjitimoje PARLAMENTIN kur me kushtetuten e Imamit kthyer ne leter higjenike nga kalif Salija e Like florija :
  Eshte republike parlamentare e jo presidenciale Shqiperija!?

  Ku e gjen te drejten morale ‘simboli’ i korrupsionit e hajduterise ne krah 30 vjet te kalif Salise,Neronit qe i vuri zjarrin Shqiperise te shaje si rrugaç terte ‘deputetet’ e ‘opozites’ ne parlament si te ishin LIPE SHTOGU e me ‘perbuzje’ ky shtangist antishqiptar i inkriminuar i konsideron ilegjitime’dyshifrore’!?

  A arrin te kuptoje ky trushpelare qe parlamenti ne demokraci parlamentare eshte pushteti baze dhe direkt perfaqeson SOVRANIN dhe nuk jane HAREM i kalif Salise,e Like florise te emeruasr sipas BYTHEVE e jo TRURIT dhe MERITOKRACISE!?

  A arrijne ta marin vesh keto kafshe zvarranike,antropofage,dinozaure pre historike qe tashme jane thjesht ‘KADAVERA’ apo ‘Idhuj pa krena’ jo pse e thote Biberaj,Beogradi,Berisha,Babale,Bild,Budestagu e tere BYTHERT e tjera por se e thote POPULLI-Shqiptar!
  Eshte tani e tutje populli shqiptar qe do zgjedhe edhe parlamentin edhe ‘opoziten’ dhe ‘poziten’ dhe sot per sot si ‘opozite’ njeh kete te Murrizave e Rudinave e jo te shqinave,monave mehmetave, salianjeve Elvis Ballinjve qe skane te bejne fare fare me popullin por me xhihadin me ISIS!

  Deputetet ‘Lipe Shogu’ do tu bejne Elektroshokun!
  ————–
  Shqiperija eshte ‘Republike parlamentare dhe i vetemi pushtet qe perfaqeson sovranin eshte Parlamenti!
  Parlamenti dhe vetem ne parlament do behen tere REFORMAT perfshi KRYEREFORMEN e sistemit elektoral per tu rilindur shqiptareve shtetin dhe rikthyer pas 30 vjetesh ASOVRANITETIN!
  Harrojini njehere e mire KRRIMINELE orgjite qe kini bere me te HUAJIT duke u vene ne dispozicion bashke me grate dhe femijet tuaj per te çfryre koqet neper hotele ,qoska e Rogner nga Meksi i pare tek Nano me gruan e dyte e deri tek kalif salija edvinet lulash byth qimet e Like florija .Nuk do jeme me shqiptaret as skjllerver te megates se qyqeve te Binberajve,as Beogradit,E PSE JO AS bundestagut,Babaleve e Billdave qe kjerkoni ti perdorni si jelek antiplumb!

  KRYEREFORMA e sistemit elektoral do te dale nga POPULLI do miratohet nga perfaqesuesit e POPULLIT dhe nemos duan salisjanet,socialSSalistet apo Metistet e ISIS..do te jete kjo ‘OPOZITE’ e ‘listes se Lipe Shtogut’ qe eshte e vetemja qe gezon te drejten MORALE dhe nuk eshte ne konflikt interesi qe nese nuk arrin ta miratoje ne parlament KRYEREFORMEN e sistemit elektoral,bashke me tere ndryshimet radikale kushtetuese per nje parlament me 70 shqiptare te zgjedhur direkt nga SOVRANI perfshi presidentin e republikes,vetem keta Murrizat dhe Rudinat e gezojne te drejten MORALE dhe e kane per detyre ti drejtohen SOVRANIT-Popull me REFERENDUM si shkalla me e larte e pjesmarjes DIREJKTE!

  Diten e REFERENDUMIT per te rilindur shtetin hapen edhe negociatat me BE-ne e shtetit te ‘rilindur’ shqiptar!
  A do jene ne gjendje kjo ‘opozite’ !?
  PO! ‘Me kushte’:
  -Te shkeputet menderisht nga tere kjo politike krriminale e antishqiptare perfshi bandat PD dhe LSI qe skane te bejne fare per 30 vjet as me subjekte politike as me programe e alternativa e aqe me teper me pluralizem e demokraci!
  -Sa i taskon nje ‘deputeteje’ qe ka marrere mbi supe ose i kane vene mbi supe te drejtoje ‘opoziten’ Rudina Hajdari,mendoj se perveç ndarjes nga banda PD prone e kalifit e karaxhixh Sali duhet te zgjidhe ‘konfliktin e interesave’ brenda familjes qe as mos strumentalizohet e as pengohet ne ushtrimin e nje misioni historik!
  Pa e paragjykuar as si moshe,as si gjini,perkundrazi duke e krahesuar me ‘llaçkat’ e ketyre 30 vjeteve e vetemja keshille qe do i jepja do te ish:
  Te sistemonte njehere e pergjithmone eshtrat e te jatit ne vorrezat e te shumteve per te mos e perdorur ate si litari nastradinit jashte varrit ku do te kerkohet te pengohet dhe ajo vete..ndryshe duhet ta lere politiken bashke me ‘keshilltaret’!

  P.S Meqenese kjo politike antisjqiptare ka çensuruar tere rilindasit perfshi Nolin dhe Migjenin dhe kane propoganduar ne vend te tyre Faik Bej Konicen po u kushtoj nje thenje nga ambasadori i Zogollit ne SHBA:

  ”O pushtetar..or Mut!
  Kur votoj per surratin tend jam i pergatitur qe te te mbaj mbi shpine per 4 vjet,po vetem ty ama..jo vilat e tua,makinat Jahtet,qente,kuajt,grate,dashnoret e tua,burrat e tyre me gjithe makina,tarafin e servilave te tu,me laçke e plaçke,nuk jam aqe i fuqishem dhe durueshem sa mendon ti Jooooo!
  Ndaj kujdes se kur te te shkarkoj nuk do biesh aqe kollaj sa hipe!”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim