07 gusht 2018

August 7, 2018 02:00 Updated

07 gusht 2018

August 7, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH August 7, 09:16

  ‘KTHEHU NE SHTATOR’!?
  ‘Me Gushtin bashke iken dhe vapa
  Zoti na ruajte nga çdimer vjen prapa”
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Misjonari i zgjerimit Europian me emerin Hahn i la pushimet e tij dhe ne mes te vapes se Korrikut u beri te ditur krereve te kalifatit te Bathores se nuk keni kohe per te humbur se deri ne Qershor koha nuk pret biles ai tha se :’Edhe ne kohe pushimesh istitucionet punojne’!Ashtu si degjojme e shikojme qe tere istitucionet pushtetet e parlamentet e tere vendeve te Europes e Ballkanit punojne se kane dale ‘nga POPULLI per POPULLIN e me POPULLIN?

  Po kreret e kalifatit te Bathores?
  Ku mer avdes kalifi Berisha mbi te cilin rendojne me dhjetra vepra penale nga gjenocid permes vrasjesh e vjedhjes deri tradheti e larte ndaj Atedheut?
  Sa u kushton femijeve shqipetare nje dite pushimi e ‘kryeperdhunuesit’ te tyre me soj e sorrollop me tere grate e Xenit me kuaj e me mace me qen e Zagare qe e ruajne dhe e propogandojne dhe kush ja ka siguruar tere kete salltanet qe kushtojne miliona Eura qUrravija socialSSaliste dhe nje kryeminister kujsling me emerin EDVIN?
  Pse do kthehesh ne Shtator kur je ngeles edhe per Qershor?

  Ku mer avdes nje ‘president’ qe nga simbol i unitetit te popullit eshte simbol i korrupsionit dhe qe u harxhon femieve te pa ngrane shqipetare 200 MILION çdo vit me gjithe sejmenet qe e ndjekin dhe zagaret qe e ruajne here ne klime malore per te soditur guroret e tij per spostimin edhe te maleve jashte kufijve te ish Shqiperise,dhe here ne klime detare per te kontrolluar brigjet e Adriatikut tashme prone e tij?Kush ja ka krijuar tere kete salltanet qUrravija Socialiste qe e ‘RILINDI’ dhe ne vend te burgut i afroi Presidencen dhe kryeministri kujsling me emerin EDVIN?
  Pse do kthehesh ne Shtator kur je ngeles edhe per Qershor?

  Ku merzejne e nderzejne tere istitucionet e pushtetit te vjeter te ‘gjyqesorit’ Gjin Gjonave e Zaganjorit me istitucionet e reja te ‘gjyqesorit’ ,vettingut drejtesise e LESH E LISE dhe sa miliarda paguhen ne dite qe te dyja palet i bejne karshillek njera tjetres e nga nje pushtetet çdrejtesije tani paguajme DY nje per Lalen e nje per Salen e kush i paguan qUrravija e se mengjeres se Bythes dhe nje kryeminister kujsling me emerin EDVIN?
  Perse do kthehesh ne Shtator kur e i ngelur ne perjetesi edhe ne Qershor?

  Ku merzejne e ndrzehen 140 deputete e dePutana te parlamentit te kalifatit qe e kane kthyer parlamentin stalle majmerije e stacion nderzimi kafshesh dhe paguhen çdo vit mbi 1,3 MILIARD bashke me bode garde dashnore qen e mace qe i nderzejne e marin avdes ne tere plazhet e Botes ndersa femijet shqipetare presin radhen neper THERTORE e kasapana te behen KURBAN per pjese kembimi ndersa ao pakice qe ka shpetuar ISIS e kalifit SALI o ushqehet me miell kafshesh serb o eshte e ngujuar o prostituohet neper Bote e kerkojne azil?
  Kush ua ka kriuar tere kete komoditet krereve te krimit e korrupsiont qe mbi supe u rendojne DHJETRA vepra penale e mbi qindera vjet burg!?Qurravija ‘socialSSaliste’ dhe nje kryeminister kujsling me emerin EDVIN per te ‘rilindur’ KRIMIN dhe KRRIMBAT!?
  Pse do kthehesh ne Shtator kur e dine edhe gomeret se je ngeles ne peretesi e ne Qershor!?

  Ku marin avdes ish KADAVERAT e kesaj politike qe jane me qindera e paguhen me pensione te ARTA per te vetemen merite se shperbene nje popull dhe dogjen Shqiperine me ne krye NERON Saline filluar nga kryeKare shtetesh qe EDVINI u ka vene ne dispozicion edhe studjo edhe sekretare qe tu ngrohin koqet dhe bodegarde qe ti ruajne nga mizat si kadavera me shpenzime MILIONESHA…Ku jane ,gjalle apo vdekur dhjetra deputete ministra kryeministra hajdute miliardere bashke me grate e dyta dhete treta e me dashnoret e reja nga Meksi i pare tek Nano me gruan e dyte,kryetare gjykatash e prokurore e tere ish ‘shtatmadhoria’ e ish ushtrise shqipetare qe paguhen me gjakun e djersen e ketij populli e firmosur nga ‘socialSSalisti’ EDVIN me gjak shqipetari ,Gerdeci e 21 Janari?
  Pse kthehesh ne Shtator kur e dine jo vetem qeverrite e tere Ballkanit dhe Europes qe je ngeles edhe ne Qershor se je kryetar qeverrije hajdutesh ashtu si dhe presidenti e kalifi Sali e tere kreret e xhihadit e besnik AGA Mustafajt rreth teje dhe TIJ?

  P.S Nga e prisni akoma shpetimin o ‘koke palare’ e hajdare pas tridhjet vjetesh nga VARRMIHESIT tuaj qe u kane vrare bashke me te ardhmen edhe shpresen?
  A e dini o shqipetare kudo qe jeni gjalle se keta krere e krriminele te ISIS pasi perzune nga trojet e te pareve SHQIPETARET dhe i shiten si SKLLEVER tani po shesin dhe MALET perfshi Malin e TOMORRIT ku kane pasur sofren PERENDITE!
  Nuk u besohet qe nga ky vend tashme i mallkuar kreret e xhihadit EKSPORTOJNE Guret e Tomorrit jashte dhe VALUTA shon tel Like Floriri dhe po nga i njejti port Trani (IT) importon po GURE edvini e valuta e shqipetareve shkon jashte!!!

  SHQIP: EKSPORTOJME GURE MALESH E IMPORTOJME GURE VARRESH !!!!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 7, 09:22

  ‘KTHEHU NE SHTATOR’!?
  ‘Me Gushtin bashke iken dhe vapa
  Zoti na ruajte nga çdimer vjen prapa”
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Misjonari i zgjerimit Europian me emerin Hahn i la pushimet e tij dhe ne mes te vapes se Korrikut u beri te ditur krereve te kalifatit te Bathores se nuk keni kohe per te humbur se deri ne Qershor koha nuk pret biles ai tha se :’Edhe ne kohe pushimesh istitucionet punojne’!Ashtu si degjojme e shikojme qe tere istitucionet pushtetet e parlamentet e tere vendeve te Europes e Ballkanit punojne se kane dale ‘nga POPULLI per POPULLIN e me POPULLIN’?

  Po kreret e kalifatit te Bathores?
  Ku mer avdes kalifi Berisha mbi te cilin rendojne me dhjetra vepra penale nga gjenocid permes vrasjesh e vjedhjes deri tradheti e larte ndaj Atedheut?
  Sa u kushton femijeve shqipetare nje dite pushimi e ‘kryeperdhunuesit’ te tyre me soj e sorrollop me tere grate e Xenit me kuaj e me mace me qen e Zagare qe e ruajne dhe e propogandojne dhe kush ja ka siguruar tere kete salltanet qe kushtojne miliona Eura qUrravija socialSSaliste dhe nje kryeminister kujsling me emerin EDVIN?
  Pse do kthehesh ne Shtator kur je ngeles edhe per Qershor?

  Ku mer avdes nje ‘president’ qe nga simbol i unitetit te popullit eshte simbol i korrupsionit dhe qe u harxhon femieve te pa ngrane shqipetare 200 MILION çdo vit me gjithe sejmenet qe e ndjekin dhe zagaret qe e ruajne here ne klime malore per te soditur guroret e tij per spostimin edhe te maleve jashte kufijve te ish Shqiperise,dhe here ne klime detare per te kontrolluar brigjet e Adriatikut tashme prone e tij?Kush ja ka krijuar tere kete salltanet qUrravija Socialiste qe e ‘RILINDI’ dhe ne vend te burgut i afroi Presidencen dhe kryeministri kujsling me emerin EDVIN?
  Pse do kthehesh ne Shtator kur je ngeles edhe per Qershor?

  Ku merzejne e nderzejne tere istitucionet e pushtetit te vjeter te ‘gjyqesorit’ Gjin Gjonave e Zaganjorit me istitucionet e reja te ‘gjyqesorit’ ,vettingut drejtesise e LESH E LISE dhe sa miliarda paguhen ne dite qe te dyja palet i bejne karshillek njera tjetres e nga nje pushtetet çdrejtesije tani paguajme DY nje per Lalen e nje per Salen e kush i paguan qUrravija e se mengjeres se Bythes dhe nje kryeminister kujsling me emerin EDVIN?
  Perse do kthehesh ne Shtator kur e i ngelur ne perjetesi edhe ne Qershor?

  Ku merzejne e ndrzehen 140 deputete e dePutana te parlamentit te kalifatit qe e kane kthyer parlamentin stalle majmerije e stacion nderzimi kafshesh dhe paguhen çdo vit mbi 1,3 MILIARD bashke me bode garde dashnore qen e mace qe i nderzejne e marin avdes ne tere plazhet e Botes ndersa femijet shqipetare presin radhen neper THERTORE e kasapana te behen KURBAN per pjese kembimi ndersa ao pakice qe ka shpetuar ISIS e kalifit SALI o ushqehet me miell kafshesh serb o eshte e ngujuar o prostituohet neper Bote e kerkojne azil?
  Kush ua ka kriuar tere kete komoditet krereve te krimit e korrupsiont qe mbi supe u rendojne DHJETRA vepra penale e mbi qindera vjet burg!?Qurravija ‘socialSSaliste’ dhe nje kryeminister kujsling me emerin EDVIN per te ‘rilindur’ KRIMIN dhe KRRIMBAT!?
  Pse do kthehesh ne Shtator kur e dine edhe gomeret se je ngeles ne peretesi e ne Qershor!?

  Ku marin avdes ish KADAVERAT e kesaj politike qe jane me qindera e paguhen me pensione te ARTA per te vetemen merite se shperbene nje popull dhe dogjen Shqiperine me ne krye NERON Saline filluar nga kryeKare shtetesh qe EDVINI u ka vene ne dispozicion edhe studjo edhe sekretare qe tu ngrohin koqet dhe bodegarde qe ti ruajne nga mizat si kadavera me shpenzime MILIONESHA…Ku jane ,gjalle apo vdekur dhjetra deputete ministra kryeministra hajdute miliardere bashke me grate e dyta dhete treta e me dashnoret e reja nga Meksi i pare tek Nano me gruan e dyte,kryetare gjykatash e prokurore e tere ish ‘shtatmadhoria’ e ish ushtrise shqipetare qe paguhen me gjakun e djersen e ketij populli e firmosur nga ‘socialSSalisti’ EDVIN me gjak shqipetari ,Gerdeci e 21 Janari?
  Pse kthehesh ne Shtator kur e dine jo vetem qeverrite e tere Ballkanit dhe Europes qe je ngeles edhe ne Qershor se je kryetar qeverrije hajdutesh ashtu si dhe presidenti e kalifi Sali e tere kreret e xhihadit e besnik AGA Mustafajt rreth teje dhe TIJ?

  P.S Nga e prisni akoma shpetimin o ‘koke palare’ e hajdare pas tridhjet vjetesh nga VARRMIHESIT tuaj qe u kane vrare bashke me te ardhmen edhe shpresen?
  A e dini o shqipetare kudo qe jeni gjalle se keta krere e krriminele te ISIS pasi perzune nga trojet e te pareve SHQIPETARET dhe i shiten si SKLLEVER tani po shesin dhe MALET perfshi Malin e TOMORRIT ku kane pasur sofren PERENDITE!
  Nuk u besohet qe nga ky vend tashme i mallkuar kreret e xhihadit EKSPORTOJNE Guret e Tomorrit jashte dhe VALUTA shon tel Like Floriri dhe po nga i njejti port Trani (IT) importon po GURE edvini e valuta e shqipetareve shkon jashte!!!

  SHQIP: EKSPORTOJME GURE MALESH E IMPORTOJME GURE VARRESH !!!!

  Reply to this comment
 3. GJYQI I HAGES August 7, 10:55

  SHQIPERIJA BASHKE ME FUSHAT E GJERA PIJELLORE E MALET E U SHIT NGA DHENDURRI I SERBISE PER LLOGARI TE DASH E AMERIQISE NE SHERBIM TE RUSISE PROPOGANDUAR NGA ‘ZERI AMERIQISE’ DREJTUAR NGA AGJENTI I UDB-se BIBERAJ I SALISE E ‘BURIMET’ ME UJE TE QELBUR TE LIKE FLORISE E KOÇO KOKEDHISE…

  Reply to this comment
 4. Shqipetar Sharri August 7, 11:05

  O gramsh,nuk kemi pse çuditemi qe keta kanibale behen merak per kufijte e Kosoves se ka rrezik qe ti kene shitur edhe ato Serbise kur kosova nuk kish fituar pavaresine,e kan shit paradhenje …

  Reply to this comment
 5. jetimet e 21 Janarit August 7, 11:40

  Per meme dhene,per meme….Per ate dhene qe nuk i tret prinderit tane pa u marre haku e pa u thare gjaku!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*