07 korrik 2017

July 7, 2017 02:00 Updated

07 korrik 2017

July 7, 2017 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH July 7, 08:16

  KRRIZE INDETITETI,PO SHPERBEHEMI!
  ‘Kush eshte pa mekate te hedhe gurin i pari’
  Yoshua ,Jozef Krishti

  ”Kush ndihet i moralshem te dorrezoje mandatin e hyje ne parlament’Populli shqipetar
  ————
  Krriminele te dizinformacionit,
  Jini te gjithe bashkepunetore te krimit e korrupsionit kunder nje populli tashme drejt shperberjes sepse nuk ini as te LIRE as te PA VARUR dhe as PROFESIONISTE sepse 27 vjet ish Shqiperija digjet dhe ju vazhdoni e krifni ZJARRVENESIT e flisni dite e nate per ta dhe femijet e tyre dhe nuk jetoni dot pa kryekrriminelin Sali Neronin!

  Krriminele te dizinformacionit ishit ju qe 27 vjet me pare propoganduat teorite me reaksionare e antishqipetare te ‘Terapise se shokut’,’Çekut te bardhe’,’luftes kunder mullinjve me ere te kAmunizmit’,’neoliberizmin shtazarak te kaubojsave amerikane’ te zbatuar ne Bathore nga ‘NOBELISTET’ Sude Alimuça,Xhaferi dhe llogaritaret ‘keshilltare’ sot MILIARDARE te ngujuar ne parlament duke jetuar parajsen me gjakun e femijeve shqipetare me te mjeret e Botes!

  Ju krriminele te dizinformacionit ini pjesa me regresive dhe injorante e shoqerise shqipetare se jo vetem nuk arrini ta kuptoni demokracine qe nuk lindi kurre nga keto ane por ate e kini propoganduar jo si LIGJ-BUKE-EKONOMI por si nje BORDELLO apo mence karitasi ku haet piet e Q… pa pune e pa djerse dhe tere baza ekonomike e pasurija e popullit shqipetar ra ne duar te KRRIMINELEVE me imunitet dhe femijeve bastarde te tyre qe ju vazhdoni ti propogandoni!

  Krriminele te dizinformacionit ju ini injorante e antishqipetare se nuk arritet ta kuptonit dhe vazhdoni te mos e kuptoni qe ‘POLITIKA’ ESHTE SHPREHJE E KONCENTRUAR E EKONOMISE dhe nje vend e nje popull ‘Ashtu si ha ashtu mendon’ e ‘Stomaku eshte para trurit’!
  Ju ini sa injorante aqe krriminele qe nuk e kuptuat qe 27 vjet ne emer te luftes kunder kAmunizmit ekonomija e ish Shqiperise dhe BUKA e shqipetareve ra ne dore te AGJENTURAVE e KRRIMINELEVE te prezantuar si AMERIKANE si ‘Nobeliste’ te ekonomise si FAZLLIQ TAÇI,NUE KALAJT qe ne bashkepunim me tere salisjanet metistet e socialSSalistet me erMajlindat e fullhanerine pas 27 vjetesh e kane lene me ‘gisht ne goje shqipetaret e ish Shqiperine!?

  Ju ini pergjegjesit kryesore qe pas 27 vjetesh nuk perkthyet ne gjuhen shqipe fjalet fantazem te ‘keshilltareve’ te huaj sa injorante aqe dhe antishqipetare :’BIZNES’.’MONOPOL’,’AFFERE’ ‘KONÇENSION’ qe jo vetem nuk kane te bejne FARE me ekonomine e tregut por jane e u bene VARRMIHES te saj e sot pas 27 vjetesh jemi i vetemi vend i Ballkanit pa EMER te ‘sistemit ekonomik’ e ju u beni propogande KRRIMINELEVE qe ua shiten ish Shqiperine 100 perqind te huajve e vazhdojne te bejne ‘POLITIKE’

  Ju ini kaqe injorante e bashkepunetore ne krim sa nuk arrini ta kuptoni qe 27 vjet kete popull e kane trajtuar si GOMARET duke e perzene si skllever pa i prere as bileten e shoqeruar si skllever,duke e shpronesuar 100 perqind duke ja shitur tere pasurine te huajve me ‘dogmat’.’integrim ‘asocim’ me 5 LOQET e Bregut me diplomacine parlamentare te leshit te topalit me prezencen e kau bojsave ambasadore injorante dhe jemi ketu ku jemi –PA SHTET PA EKONOMI E PASURI APO KUFI-PA POPULL!

  Ju ini bashkepunetore ne krim se pas 27 vjetesh nuk u shqetesuat per thenjet e JEE qe ‘ne nuk hyjme as per 30 vjet’ ne BE ndersa nje shqipetar qe ne dejet e tij rrjedh gjak shqipetari kete gje e ka ditur 20 vjet me pare se :PA BUKE E EKONOMI NUK KA E NUK MUND TE KETE SHQIPERI!

  Se fundi ju ini per te ardhur keq se nuk arrini ta kuptoni qe edhe ne keto zgjedhje ku populli nuk votoi per here te dyte ‘POLITIKEN KRRIMINALE’ por votoi ‘Rilindjen e shtetit’ ne parlamentin shqipetar perfshi edhe presidencen e nje vendi pa shtet po tentohet te hyjne kreret e KRIMIT E KORRUPSIONITdhe kete e dine te tere shqipetaret perjashtu ju!

  P.S Te gjithe ish kryeministra,ministra financash ,governatore bankash ,e 90 perqind e deputeteve te ketyre 27 vjetesh jane te INKRIMINUAR dhe rendojne mbi ta me DHJETRA vepra penale te karakterit EKONOMIK-FINANCIAR E BANKAR dhe nuk ka as avokate amerikane e as perendi qe i shpeton nderkohe qe kreu i trufes financiare amerikane Bernie Madof u denua 170 vjet burg e i biri u veteVAR ne vazhdojme e propogandojme patozet saline e like florine si te semure e te prekur nga ‘Sindroma e Stokolmit’ dhe shpresat i varim nga nje Edvin qe nuk arrin te kuptoje themeloren:NUK KA AS PRESIDENT E AS PARLAMENT PA VETTING e pa shkuar ne GIOTINE tere kreret e krimit e korrupsionit 27 vjet.
  Nuk arrin te kuptoje qe mund te paguaje tere krimet e tere paraardhesve te tij po qe se hyn ne parlament pa u futur me pare ne SKANERIN e VETTING-ut nga e mengjera e bythes tek e djathta e patozeve e deri tek qendra qe vjedh me dy duar e MonaLikes!

  FMN,BB e tere organizmat financiare qe 27 vjet kane financuar krimin e korrupsionin ne kete vend duke shperbere nje popull e vjedhur pasurine e lene me 5 MILIARD borxh duhet te gjykohen ne gjykaten nderkombetaredhe te nderpresin financimin e krimit.

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit July 7, 08:41

  Edvin !Nje njeri mund ta mashtrosh nje here ,edhe dy,mund te mashrosh edhe nje grup njerezish por nje popull te tere pergjithmon kiurreeee……
  Mekato origjinal me simbolin e korrupsionit qe te futi ngjalen legjislaturen qe shkoi i kushtoi shqipetareve 4 vjet ASNJE reforme perjashtu policise
  Populli te dha timonin jo per ta mashtruar prape me like floririn se jo vetem tregon qe je i korruptuar por qe vettingun e ke perdorur si mashtrim.
  Sa deputeteve te tu qe kane 27 vjet jane pjese e vettingut dhe i pret qelija per korrupsion ku ti bejne shoqeri salise e like florise???????Pergjigju kesaj pyetje se vetem 20 perqind e zgjedhesve te ka votuar po di ti besh hesapet nga 3.5 milion zgjedhes ke marre vetem 700 mije .Mos bej kompromise ne favor te krimit per pushtet pa vetting mos hyre ne parlament se ne jemi 27 vjet pa parlament e qeverri …ndryshe dolesh Zahon rrugeve per llogari te salise e like florise..
  gjaku i te vrareve nuk behet uje

  Reply to this comment
 3. monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare July 7, 08:46

  O POPULL SI MUND TE VOTOSH NJE MONIKA SIANUKUN qe pasi vodhi 20 vjet tere koke palaret tani flet per ekonomi per konòensione e biznes kur ajo bashke me femijet e saj duhet te kalben ne burg e te shpronesohen 100 perqind…..
  Ne Bote tere kreret e politikes per shpenxime elektorale te pa deklaruara shkojne ne burg ketu kreret e hajduterise bejne moral

  Reply to this comment
 4. nipi Avni Rustemit July 7, 08:51

  Si duken bathet kemi 27 vjet pa parlament tani do ngelemi dhe pa qeverri dhe ndoshta do ish gjeja me e mire ..E perse duhen kur ketu nuk ka ngelur me gje per te qeverrisur Edhe pa qeverri e demoKroaci kemi krushken Serbi qe nepermjet dhendurrit Sali na mban si kafshet me miell kafshesh ……

  Reply to this comment
 5. mjerimi July 7, 08:56

  Kam frike se ky babai i Zahos do kete probleme te njejta me ato te salise se nuk arrin ta kuptoje qe me 20 perqind nuk qeverriset asnje vend me demokraci e shtet e jo nje katraure si tek ne.Kjo legjislature nuk mund te vazhdoje me teper se nje vit duke bere 2.3 reformat kryesore si ajo e zgjedhire,zbatimi i vetting e ndryshime e revizionim i kushtetutes e natyrisht zgjedhja nga populli e presidentit.
  Ky nuk po thote asgje e kjo eshte per tu frikesuar se shpetimin e pret nga te huajt qe na kane futur 25 vjet gishtin ne bythe……

  Reply to this comment
 6. VETTING July 7, 08:59

  POPULLI RRETHO PARLAMENTIN MOS LEJO TE TE TRAJTOJNE SI KOKE PALERE E NE PRESIDENCE TE RE VENE SIMBOLIN E KORRUPSIONIT E NE PARLAMENT TE HYJNE VARRMIHESIT E TU TE PERJETSHEM

  Reply to this comment
 7. V.F.L.P July 7, 12:42

  KUSH PO QEVERRIS???????
  Ramush antikomuniste qe ka frike ti thone nipi i inxhinier Spiro Kolekes se nuk peshon as sa nje koqe e tij.Na qeverris Likja me gjoshat e perixomat e bordellos se Jales e gjirizit te Lalesit ,na qeverris qUrravija teknike e gjeneral Demirajt kur Lulit i kane hequr breket dhe nuk di kush ta perdhunoje i psri APO vazhdon te na ‘qeverrise’ babai shpirteror i like florise qe popullit ja vodhen e dhe detin edhe token edhe ajrin edhe varret dhe tani e trajtojne si kafshe koke palare ku i shurron Monika Sianuku dhe i ushqejne me miell RADIOAKTIV SERB!?????””””””

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*