07 nëntor 2019

November 7, 2019 01:40 Updated

07 nëntor 2019

November 7, 2019 01:40 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH November 7, 09:12

  ‘REFORMA NE DREJTESI’?’NDJESE PASTE’!

  ‘Nuk mund te presi Misri drejtesi nga nje trup gjykues i perbere nga Pula’-Proverb Afrikan
  —————
  Nder haber akshamet dale nga hamamet Bushati te Bathores veçojme:

  -Nje mender socialSSalist qe i fillon mbiemri si shumices me ‘B’ si Bledi(FEV ZI),Bushati,Babbale,Berishe,Bythe…Balla,perserit si papagall Batutat kaps te Edvinit se :
  Tere ‘merita’ e PS na qenkerkan jo Truri Morali,meritokracija,barazija e mundesive konkurenca impenjimi pasioni venja ne sherbim te shoqerise POR na qenkerka krijimi i raporteve 50 perqind Kastraveca,tranguj,Pandelinj dhe 50 perqind ‘VRIMA’,kungulleshka,SpiroPale!

  -Nje fare ‘istitucioni’,’strukture’ e quajtur KLP-Keshilli Larte Prokurorise ku ne krye ka nje IBRAHIM na i dergon nje leter ‘porosi-dashuri’ nje fare Parokuroreje te pergjitheshme ku me ‘paqe e dashuri’ i kerkon te meret me ca ‘thashetheme’,me qene se akoma nuk eshte krijuar ispektoriati i larte i drejtesise, se gjoja nje nga Hajdaret e prokurorise me mbiemer NDOJI na paskerka ‘shkelur disiplinen’ sipas kodit X nenit y,shkronjes abcçdefghi…!

  -Nje fare ‘prokurore’ e pergjitheshme provizore pa portofol i pergjiget KLP-se se edhe ajo na qenkerka ne dijeni per ca thashetheme nga Zagaret e informacionit dhe ‘koke palaret’ qe QImoti quheshin shqiptare se nje nga Hajdaret pa dijenine e tij ne gjendje ‘SONAMBOL’ na paskerka dale nga shtepija me breke te grisura si te Shukriut e paska drekosur me nje KRRIMINEL biles para drekosjes paskerka shkuar ne prokurori paska hapur arkiven teper sekret e i ka futur ne makinen e tij qe ti kish te sigurta !?

  PYETJET:

  1.-Ne kete vend 30 vjet pa shtet apo kalifat i Bathores,’Pushteti gjyqesor’ nje nder pushtetet e pa varur ne duar te kujt vazhdon te jete!?
  Ne duar te Hajdareve qe nuk kane kaluar Vettingun dhe perveç rrogave milioneshe shesin dhe DOSJET e KRIMIT krrimineleve te huajve Babaleve dhe BILLD!?
  Ne duar te Hajdareve qe e kane ‘kaluar’ vettingun si puna e HajdarMatave qe vazhdojne te jene pjese e ‘prokurorise se KOQEVE te renda dhe hakmerren me kundeshtaret politike te kalifit SALI!?
  Apo ne duart e Hajdareve si gruaja e Hajdarit qe edhe jane edhe sjane po vazhdojne e vjedhin dhe sistemojne miliardat e fituara permes krimit e korrupsionit,neper bankat e Botes!?

  2.-Kjo KLP-ja pas 3 vjetesh e krijuar me rroga milioneshe me se meret keto 3 vjet dhe mbi te gjitha ‘PJELLE’ e kujt eshte si istitucion kush ja ka bere ‘vettingun’ dhe i ka ’emeruar’ si organi me i larete i prokurorise e mbi te gjitha kush ja kontrollon aktivitetin e tij qe na i dergon letra ‘dashurije’ Prokurores se pergjitheshme provizore e Pordhe me rigon e flet per ‘masa disiplinore’ per nje Hajdar sikur jo te ish MAFJOZ e qe bashkepunon me KRIMIN e MAFJEN por sikur te kish bere shurren ne mes te rruges para deres se prokuroridse apo te kish shkuar me vonese ne pune!?

  3.-Kjo prokurorja provizore e pergjitheshme pas 3 vjetesh qe ka filluar nje e ashtuquajtur reforme ne drejtesi me cilat ‘para’ te vjetra me kopetenca te LLALLES apo te ‘reja’ me kopetencat e nje prokurore qe nuk ka te beje fare as me Hajdarin NDOJA e as me aktivitetin e tij KRRIMINAL dhe MAFJOZ!?

  4.-kujdes! Keto te ashtuquajtura istitucionet e ‘drejtesise’ se ‘RE’ po me HAJDARE te vjeter apo ‘xhaketa kthyer’ kush ua ka bere ‘SKANERIN’ ,’vettingun’ apo edhe ‘Emerimet’ !?
  Shqip ‘ATYRE” qe emerojne ‘KETA’kush ua ka bere ‘TAK’-un qe jane njerez te zbritur nga ‘Zoti’ dhe pa mekate dhe ne emer te ‘Alla akbar’ na paskerkan fuqi hyjnore te zgjedhin tere istitucionet ne krye te sistemit te ‘RI’ te drejtesise!?
  Akoma me ‘popullorçe’!?
  Ish krereve te istitucioneve krriminale si prokurorija,gjyqesori perfshi parlamentin si puna e ca INA RAMAVE,,SHTYLLAVE qe kane qenene ne krye te prokurorise qe ka bere 30 vjet AVOKATINE e KRIMIT dhe MAFJES me imunitet dhe tjetra sekretare e pergjitheshmer e kuvendit krriminal antishqiptar qe nuk perfaqeson 30 vjet popullin shqiptar!?
  Pse duhet paragjykuar LLALLA si i inkrimin uar me qe ka qene ne krye te prokurorise qe ka bere avokatine e KRIMIT dhe kalif SALISE apo Like florise e mos paragjykohet INA RAMA qe ka patur te njejtin funksion dhe ka qene emeruar e bekuar po mnga kalifi SALI!
  Si mund te pretendohet e rilinde per shqiptaret ‘drejtesi’ e 40 Mije dosje qe presin te zgjidhen kur ato nuk gjenden rrezik fare se jane neper makinat e Hajdareve e MAFJES!
  Si mund te jene ne krye te ‘drejtesise se RE’ ish kreret e ‘drejtesise se VJETER’!

  5.-Kush po e SABOTON ‘Reformen ne drejtesi’ qe do lindi e VDEKLUR!?
  Po te meremi me faktet pas 3 vjetesh nga 2016 kur filloji kjo ‘reforme’ do bindet edhe me IDJOTI se kjo ‘reforme’ o do VDESE pa lindur o do lindi ‘ÇYRYK’!?
  Pse!?
  Sepse i vetemi i HUAJ apo misioner-BE-OSBE-ODIR- qe ka folur ‘SHQIPì’ me gjuhen e popullit ketioj populli drejt shperberjes ka qene dhe ngelet ish shefi i misionit EURIALUS-Rainer DEVILL i cvili pa doreza e shqip ka thene:
  ”Asgje nuk do te vlente te behej nga tere kjo politike ne tere istitucionet dhe parlament nese nuk ZBATOHEN ligjet e reformes ne drejtesi..Reforma ne drejtresi jo vetem eshte me vonese por duhet te kish 2 vjet qe duhet te funksiononte.Reforma nuk duhet te pritet te behet nga te HUAJIT sepse ata vetem vezhgojne e skane asnje kopetence,Nuk ka asnje justifikim se mungojne zyrat,por dosjet e miliardereve qe nuk justifikojne miliardat mund te hapen edher mbi karrike atje ku ‘mungojne tavolinat’…!
  A e dini ‘fatin’ qe pesoi gjermOni dr.Ranier Devill!?
  E perzune para kohe nga kalifati i Bathores!
  KUSH!?Ata apo ‘AI’ qe kerkon saboptimin e refdormes ne drejtesi dhe qe nuk do ti preken as kalifi SALI as banda e dishepujve rreth tij MEDI Basha Edvinet e LIKE FLORI!

  E ashtuquajtura shefe e misionit ONM-Genoveva Ruz Calavera perfaqesuese e BE-OSBE-ODIR- jo vetem qe ka qene e VETEMJA e huaj e preokupuar per kete ‘reforme’ shpesh dhe KRITIKE per vonesat e qellimeshme por ne samitin per Ballkanin e zhvilluar ne Poloni ne Korrik te ketij viti 3 VJDET mbas fillimit te kesaj ‘MENDER’ reforme foli fare pa doreza kur tha:
  ”Njerezit e fuqishem te politikes qe nuk justifikojne miliardat i duam ne burg…Kur diskutohet per hapje negociatashj duhen tregues rezultate konkrete e jo llafe,,”!

  Kush e pengon reformen ne drejtesi kaqe idjot je o SHQIPTAR qe nuk e di!?
  Ata qe nuk e duan ne BURG as simbolin e KRIMIT kalifin SALI,Neronin qe dogji nje Shqiperi dhe as simbolin e KORRUPSIONIT allias LIKE FLORI dhe ne vend te tyre te bejne ‘koke turku’ ndonje ‘Saje Qorri’ duke i vene nga pas tere ‘Hajdaret’ qe te perkthejne nga tere gjuhet e Botes ne gjuhen e ‘xhihadit’ mbi 500 faqe gazetash se mos gjejne te permendfet diku emeri ‘SAJMIR’ se duhet pa tkjeter te futet ne burg sipas ‘Sherihase’ sepse keshtu ka urdheruar ‘AI’ Jakomoni ,pushtuesi kinezi LU qe te beje ‘kurban’ sipas riteve sataniste ne vend e me urdher te guides Siupreme apo kalifit Sali ne kalifatin e Bathores sipas ligjeve te xhihadit!?

  Se fundi:
  ‘Nje drejtesi e vonuar eshte drejtesi e mohuar’Monteskje
  Popullit shqiptar 30 vjet u jane MOHUAR te gjitha te drejtat themelore te njeriut bashke me sovranitetin drejtesine e LIRINE !
  ‘Nuk ka e s’mund te kete LIRI pa liri ekonomike,pa u çliruar nga ankthi i plotesimit te nevojave per mbijetese ose tu sigurosh femijeve te hane 3 here ne dite BUKE!

  P.S ‘Te kesh besim tek kjo drejtesi eshte njesoj si te shkosh tek fotografi te heqesh nje DHEMBALLE’!

  Reply to this comment
 2. MIGJENI November 7, 10:16

  ”Mjerimi s’do mshire,por don vetem te drejt!
  mshire? bije bastardhe e etenve dinake,
  t’cilit n’mnyre pompoze posi farisejt
  i bijne lodertines me ndjejt dhelparak
  tu’ia leshue lypsit nje grosh te holl’ n’shplake.”

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark November 7, 14:02

  TRIDHJET VJET BORDELLO E KAUBOJSAVE AMERIKONE,TANI NUK MERET VESH KUSH ESHTE PADRONI RUS,SERB,IRANIAN,MUXHAHEDIN XHIHADIST AVGAN KINEZ MONGOLEZ LU.ARVIZU. FEVZI,SALI MONA,EDVIN.LIKE FLORI….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim