07 prill 2019

April 7, 2019 01:52

07 prill 2019

Nga Arkiva

April 7, 2019 01:52
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH April 7, 11:51

  ARMIQTE I KEMI BRENDA,USTALLARET NE SERBI rUSI AMERIQI!

  ‘Historija eshte memorja e nje populli dhe pa memorje njerriu kthehet ne kafshe inferjore”!
  ——————
  Ne vend te paraDhenjes
  Vetem krriminelet antishqipetaret hajdaret dhe ‘kosovaret’ qe flasin serbisht nuk arrijne ta kuptojne pas 30 vjetesh se popullit SHQIPèETAR bashke me tere bazen ekonomike dhe pasurite kombetare i vodhen edhe histotrine e lavdishme nder shekuj dhe si asnje populli ne historiune e njerezimit eksperimentuan 30 vjet dhe teorine Frojdjane te ‘RIMOCIONIT’ Apo fshirjes se MEMORJES!?

  Antishteti apo kalifati i Bathores=ISIS!
  ———-
  Kreu i i antishtetit apo ‘presidenti’ i ‘Koke palareve ,krahu i djathte i kryekrriminelit te Ballkanit Berisha,apo simboli i korrupsionit me emer arti Like Floriri pas 30 vjetesh flet per ‘Ruajtje Progresi’!?
  A arrin ta maresh vesh o ‘POPULL’ se kush flet pas 30 vjetesh per ‘PROGRES’!?
  Simboli i injorances,analfabetizmit,mjerimit,varferise SHPRONESIMIT tratradhetise te nje vendi dhe POPULLI pa shtet me gjysmen ne arrati e gjysma pa prone PUNE e pa ‘perendi’ qe vriten vidhen dhe dy shtresat me te dobeta te shoqerise GRATE dhe FEMIJET jane kthyer ne te vetemen ‘industri’ per te mbijetuar qe quhet PROSTITUCION dhe kontrabante si MISH I BARDHE’ apo kavje ku femijet shqipetare shkojne ne thertore e theren ne emer te ‘Alla akbar’ duke u bere KURBAN per organe!?

  SHBA dhe BE! Ku Je!?
  ———–
  Ku jane futur tere ‘ambasadoret’ kaubojsa te AmeriQIse ne sherbim te krimit korrupsionit te krereve te xhihadit me ne krye kalif SAlise E NE SHERBIM TE KRUSHKE sERBISE dhe Majka Rusise, qe tani kerkojne te na trembin me ‘gogolin’ Rus e kukuvajken Serbe radio zhurma ‘Zeri i Ameriqise’ drejtuar nga tere Biberajt e Beogradit dhe Serbise si dikur Zogolli I turqinise e Rusise!?

  Ku jane futur tere misioneret e4 korruptuar e inkriminuar te BE-se qe me dogmat e fantazmat ‘asocim0′ ,’bashkepunim’ e ‘integrim VODHEN e shyperdoruan pasurite kombetare te nje vendi dhe populli per 30 vjet neperemjet nje te ashtuquajture ‘Ministri integrimi’ me nja 200 çuperlina e me 200 MILION lek te Reja kthyer ne BORDELLO per te çfryre KOQET tere misionaret e kuaj te ‘integrimit’ ne Shishtufine dhe shuar epshet me gjakun e femijeve shqipetare djemte e Bllokut Nanot Pollot,Blushat,Lubonjat e tere bushatet e bastardet perfshi dhe shuarjen e epsheve te plakave te Europes Doris Sopaket e Spurdhjaket!??

  Krriminelet agjentet e Zagaret skemi me pse i kerkojme ne Serbi,tek ‘Zeri AmkerriQIse’ e Rusi se atje jane thjesht PADRONET !
  Krriminelet kane emera dhe mbiemera dhe jane ketu!
  Jane pikerisht ‘ATA’ qe ‘ambasadoret’ kaubojsa kineze e mongoleze te SHBA-ve ne sherbim te krushkes Serbi dhe majkes Rusi qe tere kreret e xhihadit dhe kalifin SALI per krimet kunder njerezimit dhe popullit shqipetar ne arrati e kane konsideruar ‘BURRA SHTETI’ dhe ‘Yje ne ngjitje’ DHE PER KOMPENSIM KRERET E XHIHADIT nISHANET E isis KALKIFI sALI e mulla Omar Like Falori u kane dhene ‘MEDALJE’!?

  ”Jo gjithmon ò’far vjen pas eshte progres’!?
  -Ku eshte populli shqipetar nga me te civilizuarit e shkolluarit ne Europe pas 30 vjetesh e nga kush eshte zevendesuar!?Nga idjote analfabete hajdare Elvisa Salinjane’kosovare’ muxhahedine e kamikaze te ISIS femije ne JALE!

  -Ku jane tere istitucionet kulturore ekonomike e shkencore bashke me sistemin akademik e akademine e shkencave ne krye te te cilave jane vendosur krriminele e Mul Noka,Zhiti e Tufa bagetish perfswhi nje ‘president’ idjot i ‘koke palareve’ qe ne 30 vjet di te beje vetem tre gjera:Te vjedhe,te haje e te DHJESE mbi ‘koke palaret’!

  -Kush e perfaqeson swhqipetaret bne antishtetin apo kalifatinh e Bathores kur te kater pushtetet nga legjislativi,tek gjyqesori,nga egzekutivi tek ZAGARIJA qe ne Bote quhet MEDJA jane mbushur me analfabete krriminele kamikaze Pandelinj Grida Suma e SpiroPale qe vetem dine te hane te vjedhin te dhjesin ne nje vend sa nje fshat e me nje popullsi sa nje lagje e Europes qe po vdes per BUKE nderkohe qe jemi 11 MILIARD euro borxh per te nm
  marre avdes KRRIMINELET me imunitet te kalifatit te Bathores!

  Per ç’fare mandatesh flasin antishqipetaret neper Bote apo Evrope ‘kjo kurv e motit’ dhe e konsiderojne ‘fatkeqesi’ ‘djegjen’ e tyre ne ‘demokraci’ì kur edhe gAmoret dhe idjotet e dine se ky vend ka 30 vjet qe po shkon nga feudalizmi primitiv tek sistemi skllavopronar dhe ne terr informaqtiv shume me keq se ne kohen e inkujzicionit ku sundon MJERIMI dhe vendin e ish shtetit e ka zene ish shteti fondamentalist islamik i Esad Pashe Toptanit dhe kufijte e KALIFATIT tani jane nga ura e tapizes ne Farken u mer avdes Kreret e Krimit e nga Dajti apo Sureli I KRYEMINISTRIT THONJ PA PRERE TEK gJIRIZI I lALESIT’ REZIDENZA E KREREVE TE KALIFATIT KU MARIN AVDESW gUIDA sUPREME APO KALIFI sali QE SI nERONI rOMEN DOGJI TERE NJE sHQIPERI DHE MULLA oMARI apo Like Flori qe si besnik i perhershem ne krah te tij!

  Ke quajne ‘KLRIZE’ e nga e presin ‘zgjidhjen’ e ‘krizes’ alabake e antishqipetare te inkriminuar deri ne gryke JASHTE dhe BRENDA perfshi dhe ca mender Nishane ish ‘presidente’ apo bythe lepires te kalifit SALI qe e kane propoganduar 30 vjet se ‘Ka merita ne demokraci’ si ca pleq te corrofjepsur me mbiemerin MOISI qe marin pensione MILIONESHA per meriten qe vrane nje popull te tere e na lane pa ATEDHE e pa Shqiperi!

  Ku eshte Zogisti Edvin Rama qe tridhjet vjet kujton se PROGRESI jane atletet Adidas e jo TRURI qe shqipetaret jane me te varferit e Ballkanit e femijet vdesin per BUKE ai si pèsikopat i lindur e qe nuk kurohet si babai i tij shpirteror flat per Autostrada aeroporte e Stadjume ndersa MILIARDAT hidhen ne vendin e KRIMIT qe quhet ‘GJIRIZI I LALESIT’ ku marin avdes e jetojne parajsen kreret e krimit te ISIS kalifi Sali LIKE FLORI E TERE pATOZAT E ZAGARET E INFORMACIONIT RRETH TIJ!?

  Sa MILIARDA per 30 vjet jane hedhur ne ‘gjirizin e Lalesit’ e ‘lagunat blu’ GJAK i femijeve shqipetare pa BUKE!
  Perse investohet pikerisht aty ku marin avdes kreret e krimit e korrupsionit per ‘sistemimin’ e ujerave te zeza dhe jo ne tere qytetet bregdetare ku tere MUTI qe duhen anije çisterna derdhet ne DET ku lahen femijet barkthare shqipetare!?

  P.S”E s’te ka mbetun as em’n as bese,
  Vet e ke prishun per faqe t’zeze
  Shqyptar me vllazen jeni tu ju vra,
  Nder njiqind çeta jeni shpernda…”

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit April 7, 16:43

  Ke te varesh me pare???????????
  Sali krriminel Berishen,Ilir kryehajdut Meten ,apo ca alabake te ashtuquajtur socialSSaliste si puna e nje Braçe qe firmoste miliona per nje istitut krimesh drejtuar nga krriminele si puna e nje Tufe…apo nje Spiropali qe i uron Mit’hat Beut ‘I lehte qofte dheu’…Apo nje Pandeli qe thote Zogolli ka pèatur edhe gjera te mira,apo nje Balluku qe mburret qe per te perpunuar mutrat e krrimineleve ne ‘gjiun e Lalesit’ harxhon 10 Milion euro dhe mburren se impjani eshte me moderni i rajonit…te gjithe keta nen drejtimin e qeverrise kujslinge zogiste zogolljane drejtuar nga Edvin Lal Krosi….

  Reply to this comment
 3. Shevqet 'Maskarai' April 7, 17:08

  Epopeja e baballareve te krimit e korrupsionit

  Do dalin te vraret
  nga fundi dheut
  21-Janaret
  Ti thon Sali beut

  sI parashikon fundin
  Serbi Sali
  Per gjithe krimet
  Ndaj Nenes Shqiperi?

  Si do kete fundin
  ‘Sypeshkaqeni’
  Kur vrases i Gerdecit
  ka emrin Xeni!

  Ç’fat do kene
  femijet e xhadise
  kur neser te varen
  ne mes te Anglise..

  Per tere hajduterine
  qe ka bere Mona
  bashke me shtangistin
  Like florine…

  Ku do perfundojne
  bastardet e Aureles
  Kur Lulushit ne burg
  bytha si pitdhi i peles..

  Ku do perfundojne
  femijet e Fariut
  ashtu si te Fevzove
  dhe çaqm Mediut?

  Ku do perfundojne
  tere keta mikrobe
  qe na shtine veremin
  Kur koha do linde AVNI RUSTEMIN!?

  Dhe te gjithe
  kudo qe te jene
  Pidhin e semes
  do te gjejne..

  Ne çdo vend
  te Botes mbare
  koqen e plumbit
  do kene ne balle

  Nga Mul Noka
  tek Pandeliu
  Nga salinjani
  tek serb Saliu…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim