07 qershor 2017

June 7, 2017 02:11

07 qershor 2017

June 7, 2017 02:11
Komento

6 Komente

 1. malo June 7, 02:39

  kur flet per ndershmeri edhe ky hajduti me bllok…

  Reply to this comment
 2. Ali June 7, 07:03

  Titulli duhet te ishte Turpi Ilir Meta. Eshte i pashprese se e pret opozita
  Eshte i padenje per president sepse eshte nje gomar dhe hajdut safi
  Ka ardh koha te themi me mire nje aleance Ps_ Pd sesa te vazhdoje Lsi ja te mbushi administraten me militant e klient te saj, e te mos mbaje asnje pergjegjsi ne qeveri. Une jam per nje qeveri te Ps vetem por nese kerkohwt nevoja e koalicionit ka ardh koha ta nxjwrrim Lsi ne karantine.

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH June 7, 07:42

  PROFILI I QEVERRISE DHE KRYEMINISTRIT!?
  ‘Gjithe arti i te qeverrisurit qendron ne artin te jesh i ndershem”Thomas Jefferson(ish president SH B A)
  ———-
  Kush ka ngelur me i ‘ndereshmi’ nga kreret e kesaj politike qe elektorati shqipetar ti jape votebesimin ti rilinde shtetin duke bere reformat radikale kushtetuese per ti kthyer shqipetareve sovranitetin!?
  Sa idjote ndjekin emisionet televizive te zagareve te dizinformacionit qe u lepihen krereve te krimit per tu hedhur ndonje kocke!?Like Floriri Berishja apo Blushi.Kejdi MahMuti,Grida Dudumja apo karabushi!?

  Kush ka ngelur me i ndereshmi qe te reformoje ekonomine shqipetare pa EMER te sistemit ekonomik tashme inegzistente dhe tere pasurija kombetare eshte arratisur 27 vjet jashte bashke me kapitalet STRATEGJIKE qe duhet ti kene rrenjet tek shteti si ne gjithe vendet e Botes!?Kush ndjek nga pas kreret e krimit 27 vjet ulur ne parlamentin antishqipetar ne emisione televizive te ca zagareve qe presin tu hidhet kocka e radhes!?Like Floriri,Berisha,Blushi apo Klejdi MahMuti,e karabushi qe 27 vjet kane miratuar shkaterrimin e ekonomise!?

  Kush ka ngelur i ndershem dhe ka si alternative jo sharjen si alabake te njeri tjetrit por REFORMIMIN e sistemit BANKAR gropa SEPTIKE e antishtetit apo shtetit mafjoz te kalifatit ku po u hapen kapaket do QELBET tere Europa bashke me istitucionet nderkombetare FMN dhe BB sepse ne sistemin bankar te Fullhanerise e tere SANTOVE fshihen tere KRIMET e salisjaneve metisteve e socialSSalistave konvertuar gjakun e femijeve shqipetare ne flori!?Kush i ndjek zagaret te quajtur gazetare kur intervistojne kreret e krimit sa te gjate e ka Rama e sa te shkurter e ka Lulushka per te perfituar ndonje kocke!?Reformimin e sistemit bankar kush do e beje Berisha,Like Floriri Klejdi e çuperlinat e Jales apo ‘deputeti’ qe vjedh akoma parate e elbasallinjve çobani Blushi 27 vjet ne parlamentin antishqipetar!??

  Kush ka ngelur i ndershem e ka te drejten morale pas 27 vjetesh te jape pergjigje elektoratit sa nje grusht e militanteve pa TRU ,se pse shqipetaret kur shumica eshte arratisur e pakica pa pune e pa ptrone e populli me i varfer i Ballkanit jemi mbi 4 Miliard borxh kujt ja kemi borxh pse jane marre borxh e ne emer te kujt jane mare borxh!?Berisha ,Like floriri ,deputeti i perhershem i dinastise Blushi apo ‘kryeminister’ Vasili zv kryeministre kLejdi MahMuti apo ‘Santu(o)rja duma!?

  Kush ka ngelur i NDERSHEM dhe gezon te drejten morale ti thote popullit me te varfer te Ballkanit ne 27 vjet se kujt do tja BESOJE tere investimet e buxhetin e shtetit per rilindjen e ekonomise sistemit financiar e bankar 27 vjet te permbysura e kush jane strategjite e alternativat e rimekembjes te ketyre sistemeve e kush i ka aftesite intelektuale e morale shkencore e ekonomike per ti bere!?Like Floriri,Berisha,Fullhani,Bode Blushi Duma ,Monika Vasili apo ytere Bode gardet e tjere tashme MILIARDARE me pasuri te tundeshme e pa tundeshme jashte!?Kush vazhdon e ndjek emisione televizive te zagareve qe u lepihen ATLLAREVE 27 vjet qe vendin e kane ne BURG per dhjetra vepra PENALE e dhjetra burgime te perjeteshme si ndodh ne Amerike per kreret e sistemit bankar gjyqesor e prokurore per TRUFA!?

  sKLipetare e sKipetarka ,gomare zagare e ‘gazetare’!
  Ish drejtori me jetegjate i BB-Bankes Boterore (1949-1963) Eugene Black thosh:
  ‘Qeverritaret e vendeve ne zhvillim apo te ‘Botes se trete’ kane tre fiksime patologjiko-psiqike:Te ndertojne Autostrada uzina çeliku sistem riçiklimi dhe BUSTE kryetaresh shteti”

  Sa idjote militante gomare zagare e ‘gazetare’ kane ngelur ne kete vend te ‘mallkuar’qe nuk arrijne te kuptojne KRIMET mostruoze qe i jane bere ketij vendi e populli nga KUJSLINGET antishqipetare ne krye te antishtetit nen regjine e tere agjenturave dhe LOBIZMIT antishqipetar Amerikan -Ndaj pasurise dhe MILIARDAT e Miliardat jane perdorur si investime per ‘KESHTJELLA ne rere kur 90 perqind e femijeve perjeton varferine ABSOLUTE duke ndertuar ‘Rruge kombesh e krimesh ‘ qe nuk mbarojne KURRE se kreret e krimit i ndajne parate me emisaret e BB dhe FMN dhe Borxhi sa vjen e RRITET ndersa bustet e kokat e çimentos te Zogolllit zogolljaneve e HAJDAREVE jane ne çdo cep te Bathores ne vend te BANJOVE publike!?

  Kujt do ti besohet permbysja e krimit e korrupsionit pas 27 vjeteve e kush jane intelektualet e MORALSHEM apo 35.50 vjeçaret 27 vjet rrugeve te rilindin sistemin ekonomik ate financiar e bankar do tu besohet akoma bvarrmihesve pa asnje dite pune e shkolle tani miliardere te bejne ‘INVESTIME TE PILOTUARA’ qe te punesojne e te terheqin VALUTEN brenda e jo ta shperdorojne jashte per ‘Zonjat e para ‘ te krimit qe meritojne GIOTINEN!?Berisha,Like Floriri ,Bodet blushat apo karabushat qe dshtriqen akoma nepetr studjot televizive qe tu lepijne kembet zagaret apo ‘gazetaret’ kur 27 vjet MJERIMIN dhe ARRATINE kane mare ‘KOKE PALARET?!Perendi!Ku je?Migjeni

  Kush ndjek kreret e krimit per te degjuar barcaleta e lloqe Kavaje per njeri tjetrin e jo per ALTERNATIVAT e Shpetimit nuk eshte vetem militant pa tru por eshte pjese e krimit e bashkepunetor ne tragjedine e ketij vendi e populli dhe nese 4 vjet nga te kater pushtetet egzistonte formalisht nje QEVERRI e qe beri diçka ka rrezik po na i vodhen votat liket blushat e karabushat do ngelemi pa Qeverrisje qe do ish fundi!
  VOTO TRURIN JO BYTHET,VOTO KOKAT E MORALIN JO KRIMIN E KORRUPSIONIN!!!

  Reply to this comment
 4. antikrishi June 7, 07:56

  Dita,
  Termetri nuk eshte daj Meta termeti me i madh qe fundosi kete vend eshte i nj o r a n c a!
  Perderisa ka koke palare qe i ka perdhunuar 27 vjet likja hallall ti behet.
  Kur mungojne shqipetaret qe ti thone faleminderit per vjedhjen qe u ka bere 27 vjet Likja me ze e figure hallall
  -Kur ne tre milion zgjedhes kerkojme si kryetar shteti kryemafjozin e kryehajdutin hallall-Kur ka prostituta qe quhen deputete e shkojne bejne shkollen e bordellos ne Jale hallall
  -Kur moungojne Avni Rustemet pse jo edher Haxh Qamilet apo Robin Hudet qe ti djegin te gjalle brenda gradaçelave e vilave te gjirizit te lalsit ku marin avdes MONAT E SLLOBODANKATe ruhen nga policija qe paguhet nga ‘koke palaret’ hallall.
  E vetemja gje qe nuk na kane bere te na nderzejne edhe grate me kalin e Xenit ….

  Reply to this comment
 5. jetimet e 21 Janmarit June 7, 08:10

  Rama aventurjer’!?kush e thote e nga goja e kujt del nga numuri dy i krimit korrupsionit tradhetise hajduterise injorances qe shaketerroi Shqiperine e e vshpetoi dhenderri serb dhe shpresa breçat me ina ramat e llallat me sinjalin mafjoz te Berishes graas se Fullhanit ‘Vera ish shume e mire’…..
  Rama eshte ‘aventurjer’ dhe ‘psikopat’ apo ‘koke derr’ se eshte i vetemi qe beson se mund te qeverrise nje vend te pa qeverrishem,mund te ndertoje mbi germadhat e krriminel Salise dhe kryehajdut like florise si beri me Tiranen qe e ktheu ne normalitet prandaj eshte ‘aveturier’ se ‘tradheton’ shoket!!Pikerisht ate qe i dfuhet nje burre shteti qe te mos beje kompromise e te jete antikonformist kur trajtohen e vihen ne loje interesat e popullit.Rama pikerisht si ‘psikopat’ eshte e vetermja garanci e alternative ne krye te qeverrise deri sa te behet reforma e drejtesise e rilindja e shtetit te se drejtes qe salija e like florija te jene ne shoqerine e Shullazit ne te njejten qeli e tu dalin ne enderr jetimet e 21 Janarit qe njeri i bvret si serb e tjetri i perdhunon te vdekur si kokepalare

  Reply to this comment
 6. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB June 7, 12:11

  IDJOTE!
  Keto jane ‘zgjedhje’ te detyruara dhe sforcuara si e vetemja alternative per ta shpetuar nga tragjedija nje popull.Nese Rama do ngelet protagonist i rilindjes se shtetit kallamkudsuri do ngelen si frenues per te ruajtur statuQuone e shperberjes anarkise kenetes…..
  Pas nje viti do quhen zgjedhje kur reforma elektorale ti riktheje popullit shqipetar sovranitetin…Cilado vote hedhur jo per Ramen FRD pse jo edhe Bashen perben miopi e krim …..per forcad destruktive qe nuk duan as vetting as rilindje shtetio se shikojne enderr qeline

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*