07 shkurt 2018

February 7, 2018 02:00 Updated

07 shkurt 2018

Nga Arkiva

February 7, 2018 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH February 7, 10:08

  2018-TA?PAK DRITE!
  Birbot e dizinformacionit qe me shume pellasin per presidentin e FSHF se presidentin e ‘Republikes!
  —————
  ‘Nje popull qe njeh me shume rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij s’ka te ardhme e as mund te quhet popull’!

  Pak drite!Qe zagarija e dizinformacionit ne sherbim 28 vjet te krereve tekrimit e korrupsionit para se te lehin se kush do ZGJIDHET president i FSHF tu thone shqipetareve kush eshte president i Republikes se Bathores dhe pse nuk u ZGJODH po u EMERUA!?
  ErMajlindat dhe Gjoshet e ‘integrimit’ ne Shishtufine si e kane mendimin shkohet me kete president ne Europe!?Po Moisiu !?

  Pak drite!Qe zagarija e dizinformacionit ne sherbim te ‘DUKAVE’ e krereve te krimit e korrupsionit para se te pellasin per presidentin e TOPAVE te flasin per ‘presidentin’ e republikes se Kalifatit a ‘perfaqeson’ me kushtetuten e IMAMIT ‘unitetin e popullit’ dhe te kujt populli gjysmes jashte apo gjysmes brenda te SHQIPETAREVE apo koke palareve!?
  ErMajlindat dhe Gjoshat e ‘integrimit ne Shishtufine’ si e kane mendimin a shkohet ne Europe me ZE dhe FIGURE me kete president te Republikes se Bathores!?Po Moisiu qe ka deklaruar se ky do jete 2 legjislatura per Like Floririn!?

  Pak drite!Qe zagaret e dizinformacionit qe kane folur 28 vjet per kalin e Xenit per dronin e Ballist Morines dhe per ‘presidentin’ e TOPEVE apo futbollit as na thone si mund te behet ‘reforme ne drejtesi’ e VETTING -u kur ne krye te tere organeve te kontrollit eshte e ligjeve me ZE dhe FIGURE eshte nje ‘President’ qe emeron e shkarkon prokurore,esmeron e shkarkon kryetarin e kontrollit te larte te shtetit eshte ne krye te keshillit te larte te ‘drejtesise’ ,eshte ne krye te keshillit te ‘SIGURISE’ deri tani ne duar te FAZLLIQ-SALISE!?
  ErMajlindat dhe Gjoshat e ‘integrimit ne Shishtufine si e kane mendimin ‘Do na lere treni per ne Europe’ per vitin 2025 apo na ka lene treni 28 vjet me pare per te shkuar dhe ne POGRADEC se tere MILIARDAT e rrjetit hekurudhor te ‘REPUBLIKES POPULLORE TE SHQIPERISE’ u ben SKRAP bashke me veprat e artit per te shkuar ne BANKAT e krereve te krimit e HAJDUTERISE!?Po ‘shoku’ Alfred Moisiu kur flet per ‘hapje’ i shikon ‘arritjet’ madheshtore te ketij vendi ne keto 28 vjet ne shtetin e se ‘drejtes’ dhe ato ekonomiko financiare me ‘SYRIN ME XHAM APO PA XHAM’ si president i kesaj republike bananesh!?

  Pak drite!Para se zagaret e dizinformacionit te flasin per PRESIDENTIN e TOPEVE te futbollit duhet te LEHIN edhe ndonjehere kunder PADRONEVE qe u hedhin 28 vjet kocka femijesh shqipetaresh te pa ngrene e te perdhunuar si ‘Koke palare’ nga nje i ashtuquajtur ‘PRESIDENT’ qe mban atributet e kryetarit te shtetit pa shtet e njekohesisht edhe te nje KRYETARI bande qe tek ne quhen parti dhe ne prag ‘ZGJEDHJESH’ terrorrizoi nje qytet te tere me SEJMENET e tij te paguar nga shqipetaret e sot si zevendes i NISHANIT bashke me 70 sejmene qe vrasin miza si sot e 28 vjet me pare u vjedhin shqipetareve plot 200 MILION lek te reja ne VIT!?
  ErMajlindat e ‘integrimit’ ne Shishtufine dhe Zagaret e informacionit qe u marin intervista ne studjot televizive kthyer ne ‘klube Selaniku’ do hapen negociata per KU,nga KUSH,per KE me çfare PARAMETRASH kur ne krye te shtetit te Kalifatit qendron nje ‘president’ me ZE dhe FIGURE qe ka qene marre ne NDJEKJE PENALE dhe me urdher te kalif Salise qe eshte edhe LIGJI dhe MALIQI ka fituar imunitet ‘SE VERA ISH E MIRE’ para se te flasin per PRESIDENTIN e TOèPAVE do jete ‘DUKA’ apo ‘KONTI’ Baçi,Naçi,Kaçi apo KA-QI!?Po Moisiu qe thote po mos ish ’97 do Ishim ne BE ku ka ‘KULLOTUR’ ne ’97-ten si kryetar i shoqates se ATLLANTIKUT apo NATO qe alabakerija e zagarija e konsiderojne demokraci!

  P.S -Shume ‘Presidente’ e burra shteti te vendeve te Europes jane perballur me drejtesine si ne Gjermani,France,Izrael qe kane bere histori vetem se nuk ka qene ne DIJENI per shpenzime QINDARKASH nga partite e tyre te pa deklaruara tek ne 28 vjet kush VJEDH me ze e figure nuk shkon ne burg po EMEROHET o ‘DEPUTET’ o ‘PRESIDENT’!
  Vetem ‘presidentet’ e futbollit topave dhe ‘hedhjes se shurres’ Zgjidhen !?Perendija na ka harruar ose na ka bere mutin me kohe prandaj na quajne edhe ‘koke palare’ e perdhunojne edhe te vrare ne mes te bulevardit si te Ishim qen bastarde e jo qen rrace si te Arminave,Sadijeve,Arxhidave,MonaLikeve,Gjoshave e Ermajlindave te ‘integrimit’ ne Shishtufine!

  Reply to this comment
 2. NOLI February 7, 10:29

  Kenga e Salep Sulltanit

  Nje mexhilis te madh na çeli
  Pandeli Jano Vangjeli
  Me Sulltan llokum na veli
  Si kofini pas te vjeli

  Fyti Floqit po pellet
  Top i Krosit po kercet
  Ç’eshte ky sheqer kismet?
  Hallvaxhine e pame mbret

  Dhe rakija vete e vjen
  Xhafer Ypi na mberthen
  Dhe per lot na mallengjen
  Rreth kanupit me legjen.

  Dhe sarhosh Iliaz Vrioni
  Dehet si çe do zakoni,
  Bertet rrofte Napoleoni
  Keshtu tha dhe Ksenofoni

  Se ç’na u gezua xhani
  Se ç’na preu ramazani
  Se ç’na più italiani
  Rrofte pra Salep Sulltani!

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare February 7, 11:36

  O MILET!
  ‘Bir Selman e nenes ke te Qish me pare….’
  Nder te pareve qe duhet te shkojne para drejtesise jane ish ministrat lope shterpa laramane te integrimit qe 28 vjet mashtrojne nje popull tashme ne arrati me keq se bageti…..
  1.-Ermelinda Meksi si ish ministre e anetare e keshillit mbikQIres se BSH se fullhanit qe arratisen jashte tere kapitalet e shqipetareve e thone se tani me rroge 7 MILION mer avdes ne OSBE!?
  Sa apartamente e dyqane me qira ka leshuar ne Tirane ne emer te te shoqit!?
  2.-Majlinda Bregu qe desh te na integronte me ‘5 LOQE’ apo LIGJE sa e ka pasurine e sa ka vjedhur me nje ministri fantazem me 200 injorante e alabake me 200 Milion lek te reja çdo vit!?’
  3.-Gjosha e LSI-se qe sa pillte merete avjonet bashke me bebisiter sa e ka pasurine e sa ka vjedhur…..

  Reply to this comment
 4. QInam QIrio QInami February 7, 13:27

  Trimat ne lufte u vrane te mençurit vetem na lane…….

  Kush grate vajzat,çerek shekulli, po na qtne?
  te huajt ambasadoret me serb Saline!
  Kush te vraret perdhunon edhe te vdekur?
  Ilir Skrapar Meta me shtange e me hekur!

  Kush Shqiperine e kthyen bordello Kuplara
  Monikat ‘besimtare’ diten me ferexhe e naten kare ha!
  Kush e ktheu Shqiperine ne nevojtore?
  ‘supermbesat’ serbo boshnjake,nat e dite bejne gojore!

  BytheQIret e bllokut vjeter e te ri qe u krruhet Suma?
  Nanot pollot kapot,ngjelat,f lubonjat Servet ‘Pellumba’!
  Kush do shkerdheje nenat motrat vajzat ketij ‘PULLAZI’
  Burgaxhinjte ordineret krriminelet e SHULLAZI!

  Kur do ‘Rilindi’ me nder e nuseroje prape Shqiperija?
  Kur lakuriq presh ne bythe e kare ne goje hajduterija!
  Me presh ne bythe e kar ne goje Sala nano e like floria
  Te varen bashke me ngjelat lubonjat fevzinjte tek Selvia

  Reply to this comment
 5. L.H(nje ish miku i tij) February 7, 13:37

  Gramsh,
  E forte kjo me Moisiun tere jeten i perkedhelur i tere sistemeve fale te jatit major Spiro Moisiu si komandant i ushtrise nac-òlirimtare me komisar Enver Hoxhen!Ne jeten e karjeren e tij eshte dalluar si punetor po jo per mend e ka arritur tere shkallet e karjeres si enverist tani antikAmunist!?

  Reply to this comment
  • lola February 7, 15:03

   Si nuk te paska plasur xhani duke pare si gezonte Moisiu ato qe sipas teje nuk i meritonte.Kot nuk thone.Ruhu nga shoku e miku ,armiqte e kamufluar.

   Reply to this comment
 6. lola February 7, 15:03

  Si nuk te paska plasur xhani duke pare si gezonte Moisiu ato qe sipas teje nuk i meritonte.Kot nuk thone.Ruhu nga shoku e miku ,armiqte e kamufluar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*