07 shkurt 2019

February 7, 2019 02:01 Updated

07 shkurt 2019

February 7, 2019 02:01 Updated
Komento

7 Komente

 1. Eh t'ëmën e s'ëmës... February 7, 08:27

  Djejtë s’fshihen në detaje,
  Djejtë sot kanë dalë cullak,
  Majtas-djathtas veç hijena,
  Se Çeçua s’ka më biçak !

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH February 7, 10:27

  SHQIPTARET ‘VAJMEDET’,KRRIMINELET IMUNITET!

  ‘Nje drejtesi e vonuar eshte drejtesi e mohuar’!Monteskje
  ——————–
  Ne vend te paraDhenjes
  sKipetare dhe sKipetarka,’koke palare’!
  Ish shteti shqipetar ka 29 vjet qe na ka lene shendene bashke me bazen ekonomike pasurite kombetare ligjet e te drejtes dhe mbi te gjitha POPULLIN!

  Skipetare e sKipetarka,’koke palare’!
  Nje vend 28 vjet eshte i pushtuar ekonomikisht e per rrjerdhoje politikisht gjeografikisht dhe mbas permbysjes edhe te historise dhe simboleve dhe ku hapesirat ajrore tokesore detare bashke me kapitalet strategjike nuk jane 29 vjet me ‘prone’ e shqipetareve po te te huajve dhe kujslingeve e tradhetareve antishqipetare dhe ruhen nga te huajt!

  sKipèetare e sKipetarka,’koke palare!
  Me regji te huaja 29 vjet skenaret dhe objektivi strategjik tashme eshte shumne i qarte:
  Shperberja e ish shtetit ,shpopullimi me gjenocid te kamufluar Titist nen moton e ‘integrimit ne Shishtufine’ apo ‘Levizjes se Lire’ dhe ish Shqiperija pa shqipetare ”SHPREHJE GJEOGRAFIKE’ ose arene luftrash e demostrim force te superfuqive ‘fuçi baruti’ ku eksperimentojne SALIJA-MEDIJA-EDEVINET-LIKE FLORIJA!

  Mos u habit kur te te dale gjumi letargjik!?
  ————————-
  Mos u habit to sKipetar ‘trim’,’heroik’,’atedhedashes’ qe 29 vjet ke dashur dhe vazhdon te duash me shume te huajin se sa vet vehten dhe te vrasesh VELLAI vellane e nje gjaku ,vellain biologjik e te vije ‘vellau’serb veshur si ‘kosovar’ e te te perfaqesoje ne Bote si minister i jashtem kur ti ke 29 vjet pa shtet apo te te vije si sot e 29 vjet :
  ”Vjen nji i huej e u rri n’voter
  Me ju turpnue me grue e moter,
  E per ca pare qe do fitoni,
  Besen e t’pareve t’gjith e harroni..’

  sKipetar!
  Mos u habit fare qe bashke me shpelarjen e TRURIT ta kane hequr dhe MEMORJEN 28 vjet me metodat nga me ònjerezoret fashisto-xhihadiste qe per 28 vjet te vrane te vodhen te perzune te shkerdhejne tere grate e femijet neper Bote e te shesin jo me si skllever por edhe bileten ta blesh vete pa KTHIM,!
  Pas shpelarjes se trurit me metoda xhihadiste e ato te ISIS mbasi te lane lakuriq ne mes te rrugeve pa shtet e pa prone pasuri ATEDHE e shtepi e ku Tradhetaret quhen patriote luftetaret per liri nuk u gjenden as varret e kemi ngelur pa histori siguri ushteri KUFIJ nje dite te bukur te na mblidhet parlamenti i KRIMIT-KORRUPSIONIT-ANTISHQIPETARIZMES e te na jape lajmin e ZI:

  Ish sKiperijse ,ashtu si ‘ish’ Maqedonise do ti nderrohet EMRI!
  -Nga ksamili ne Shkumbin enderra greke te behet realitet nga Salija-Medija-Edvinet-Like florija e te quhet :’Vorio Epir’!!!!!
  -Nga Vermoshi ne Tapize te quhet ”Serpskja JUZNA’ e ashtu si ne vitet 1913 Esad pashe Toptani vrau komandantin legjendar e valiun e Shkodres Hasan Riza Pashen dhe ua dorrezoi Shkodren Malazesve..
  Dhe po kane ngelur akoma shkodrane te ‘Shkodres se moteve’ e nuk jane zevendesuar me ‘shkej’ e çakej do perseriten vargjety e kenges se tradhetise pushtimit tragjedise:

  ”Rane dy pushke mas Jacijet
  Si te na bite rrufeja Zotit…”’

  Paralelizem tragjik!
  Ish shteti shqipetar sot e 29 vjet eshte ish shteti i shqiperise se mesme te Esad Pashe Toptanit biles shume me i rrezikshem e me antishqipetar se nuk eshte thjesht islamik fondamentalist por XHIHADIST ku vepron ISIS e eshte vendosur kalifati i Bathores ku ne krye qendron guida Supreme apo Kalifi Sali krriminel e gjak pires i nje populli,ne presidence nje antishqipetar kryehajdut simbol jo i unitetit te shqiptareve po hajduterise krah i djathte i Neron Salise,kryeminister nje xhihadist ish neofashist i otreve te para ne krah te serbit Berisha me pardesyte e Bardha qe qe i lane grate shqipetarere me shami te ZEZA se u vrane femijet burrat se kerkonin BUKE!!

  ‘Reforme ne drejtesi’!?
  Krriminelet vrasesit hajdutet tradhetaret me IMUNITET ose AZIL ne AmeriQI ku eshte derdhur FLORI nga nje vrases çam me emerin islamiko xhihadist Medi,ME URDHER TE KALIFIT sALI,NDERSA krriminelet e tjere ashtu si Babalet kerkojne strehim ne Hundari,apo si kryekrrimineli i sistemit bankar FULLHANI ne Mal Te ZI si mik per koke i nje ambasadori ‘faqe ZI’!!!!
  Tere ‘Hajdaret’ dhe ‘kosovaret’ e ‘sistemit’ te ‘drejtesise e aabakeri prokurorise vazhdojne e ndjekin neper bote me ‘flete porosi’ nje ‘Saje Qorrri’ qe eshte i vetemi qe ka ‘besim’ ne v’drejtesi’ dhe si gomar rri e ngrohet ne diell se kujton se eshte akoma ne Shqipoeri e nuk di qe asht toke e xanun nga Greqi e Serbi!

  P.S ”Njeriu mund te zgjedhe cilen do fe qe ka trasheguar prej stergjysherve ndhe qe i pelqen,por s’mund te zgjedhe nje tjeter kombesi dhe te luftoje te tijen,pa vene ne balle nje vule te madhe prej TRADHETARI !!

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH February 7, 10:39

  SHQIPTARET ‘VAJMEDET’,KRRIMINELET IMUNITET!

  ‘Nje drejtesi e vonuar eshte drejtesi e mohuar’!Monteskje
  ——————–
  Ne vend te paraDhenjes
  sKipetare dhe sKipetarka,’koke palare’!
  Ish shteti shqipetar ka 29 vjet qe na ka lene shendene bashke me bazen ekonomike pasurite kombetare ligjet e te drejtes dhe mbi te gjitha POPULLIN!

  Skipetare e sKipetarka,’koke palare’!
  Nje vend 28 vjet eshte i pushtuar ekonomikisht e per rrjerdhoje politikisht gjeografikisht dhe mbas permbysjes edhe te historise dhe simboleve dhe ku hapesirat ajrore tokesore detare bashke me kapitalet strategjike nuk jane 29 vjet me ‘prone’ e shqipetareve po te te huajve dhe kujslingeve e tradhetareve antishqipetare dhe ruhen nga te huajt!

  sKipèetare e sKipetarka,’koke palare!
  Me regji te huaja 29 vjet skenaret dhe objektivi strategjik tashme eshte shumne i qarte:
  Shperberja e ish shtetit ,shpopullimi me gjenocid te kamufluar Titist nen moton e ‘integrimit ne Shishtufine’ apo ‘Levizjes se Lire’ dhe ish Shqiperija pa shqipetare ”SHPREHJE GJEOGRAFIKE’ ose arene luftrash e demostrim force te superfuqive ‘fuçi baruti’ ku eksperimentojne SALIJA-MEDIJA-EDEVINET-LIKE FLORIJA!

  Mos u habit kur te te dale gjumi letargjik!?
  ————————-
  Mos u habit o sKipetar ‘trim’,’heroik’,’atedhedashes’ qe 29 vjet ke dashur dhe vazhdon te duash me shume te huajin se sa vet vehten dhe te vrasesh VELLAI vellane e nje gjaku ,vellain biologjik e te vije ‘vellau’serb veshur si ‘kosovar’ e te te perfaqesoje ne Bote si minister i jashtem kur ti ke 29 vjet pa shtet apo te te vije si sot e 29 vjet :
  ”Vjen nji i huej e u rri n’voter
  Me ju turpnue me grue e moter,
  E per ca pare qe do fitoni,
  Besen e t’pareve t’gjith e harroni..’

  sKipetar!
  Mos u habit fare qe bashke me shpelarjen e TRURIT ta kane hequr dhe MEMORJEN 28 vjet me metodat nga me çnjerezoret fashisto-xhihadiste qe per 28 vjet te vrane te vodhen te perzune te shkerdhejne tere grate e femijet neper Bote e te shesin jo me si skllever por edhe bileten ta blesh vete pa KTHIM,!
  Pas shpelarjes se trurit me metoda xhihadiste e ato te ISIS mbasi te lane lakuriq ne mes te rrugeve pa shtet e pa prone pasuri ATEDHE e shtepi e ku Tradhetaret quhen patriote luftetaret per liri nuk u gjenden as varret e kemi ngelur pa histori siguri ushteri KUFIJ nje dite te bukur te na mblidhet parlamenti i KRIMIT-KORRUPSIONIT-ANTISHQIPETARIZMES e te na jape lajmin e ZI:

  Ish sKiperijse ,ashtu si ‘ish’ Maqedonise do ti nderrohet EMRI!
  -Nga ksamili ne Shkumbin enderra greke te behet realitet nga Salija-Medija-Edvinet-Like florija e te quhet :’Vorio Epir’!!!!!
  -Nga Vermoshi ne Tapize te quhet ”Serpskja JUZNA’ e ashtu si ne vitet 1913 Esad pashe Toptani vrau komandantin legjendar e valiun e Shkodres Hasan Riza Pashen dhe ua dorrezoi Shkodren Malazesve..
  Dhe po kane ngelur akoma shkodrane te ‘Shkodres se moteve’ e nuk jane zevendesuar me ‘shkej’ e çakej do perseriten vargjet e kenges se tradhetise pushtimit tragjedise:

  ”Rane dy pushke mas Jacijet
  Si te na bite rrufeja Zotit…”’

  Paralelizem tragjik!
  Ish shteti shqipetar sot e 29 vjet eshte ish shteti i shqiperise se mesme te Esad Pashe Toptanit biles shume me i rrezikshem e me antishqipetar se nuk eshte thjesht islamik fondamentalist por XHIHADIST ku vepron ISIS e eshte vendosur kalifati i Bathores ku ne krye qendron guida Supreme apo Kalifi Sali krriminel e gjak pires i nje populli,ne presidence nje antishqipetar kryehajdut simbol jo i unitetit te shqiptareve po hajduterise krah i djathte i Neron Salise,kryeminister nje xhihadist ish neofashist i otreve te para ne krah te serbit Berisha me pardesyte e Bardha e qe i lane grate shqipetarere me shami te ZEZA se u vrane femijet burrat se kerkonin BUKE!!

  ‘Reforme ne drejtesi’!?
  Krriminelet vrasesit hajdutet tradhetaret me IMUNITET ose AZIL ne AmeriQI ku eshte derdhur FLORI nga nje vrases çam me emerin islamiko xhihadist Medi,me urdher te kalifit SALI,NDERSA krriminelet e tjere ashtu si Babalet kerkojne strehim ne Hundari,apo si kryekrrimineli i sistemit bankar FULLHANI ne Mal Te ZI si mik per koke i nje ambasadori ‘faqe ZI’!!!!
  Tere ‘Hajdaret’ dhe ‘kosovaret’ e ‘sistemit’ te ‘drejtesise e aabakeri prokurorise vazhdojne e ndjekin neper Bote me ‘flete porosi’ nje ‘Saje Qorrri’ qe eshte i vetemi qe ka ‘besim’ ne ‘drejtesi’ dhe si gomar rri e ngrohet ne diell se kujton se eshte akoma ne Shqiperi e nuk di qe asht toke e xanun nga Greqi e Serbi!

  P.S ”Njeriu mund te zgjedhe cilen do fe qe ka trasheguar prej stergjysherve ndhe qe i pelqen,por s’mund te zgjedhe nje tjeter kombesi dhe te luftoje te tijen,pa vene ne balle nje vule te madhe prej TRADHETARI !!

  ‘Na ishte nje here e nje kohe nje vend qe quhej..e ku jetonte nje popull…

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve February 7, 10:58

  ”Uh!Evrope,ti kurva e motit!”
  Qe i re mohit,beses se Zotit
  Po,a ky asht sheji i qytetnise?
  Me da token e Shqypnise,
  Per mee mbajt klyshte e Rusise?”

  Reply to this comment
 5. Shevqet 'Maskarai' February 7, 11:10

  Epopeja e ballit kombetar (‘koqevar’)

  Na ngordhi kali
  i rane thonjte
  Ç’po vrapon balli
  T’I heqe patkonjte

  Te gjith te pushkes
  te gjith te malit
  Tani qe i rane
  patkonjte kalit

  ”Kush jane tradhtaret?”
  ”Shohim e bejme
  te marim frenat
  pastaj e gjejme

  Del Lumo Skendo
  allias Mit’hati
  me jake te ngrire
  prej diplomati

  ”Do bejme lufte
  Do tunden malet
  Dhe fshati qeshet
  Dhe Bota tallet”

  U ngriten plehrat
  nga fundi tokes
  u ngriten kembet
  ti bien kokes…

  V.O
  Me gryka çixme
  ne vend te Topit
  Ne bythe Mones
  Ne vend te gopit

  Reply to this comment
 6. NOLI February 7, 11:20

  Marshi Barabait

  Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na çthure,na çkule na çduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr;Hosana,Baraba!
  ………..
  O sternip i Kainit,tepdil si bari
  Ti na shtyp e na shtryth e ti gjakun na pi
  Ti na ther e na grin e per qef na ben fli
  O kukuth o lubi:Hosana Baraba!
  …..
  O i çgryer,i zhyer,i vyer per hu,
  Turp-e-ndot-kundermonjes te krrusen mbi gju
  Dallkauket,kopuket e turmat pa tru
  Zemer-krund-e-gerdhu,Hosana Baraba!

  Reply to this comment
 7. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha February 7, 13:31

  KRYEHAJDUTI ILIR META NE AMERIKE NE EMER TE KUJT SHKON E ME Ç’FARE MANDATI !?
  kush eshte ambasador i shba ne kete vend tani Mediu Xeni apo Fazlliq , Rezart Taçi Baskim Ulaj apo Nue kalaji???????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*