07 shtator 2018

September 7, 2018 02:00 Updated

07 shtator 2018

Nga Arkiva

September 7, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.G September 7, 09:41

  A KA PAKT TE EDVINIT ME BERISHEN!?
  Shqiperija digjet politiQIja i ben fresk Sali Neronit!
  ——————
  Ne vend te paraDhenjes
  O Milet! Kur do ta merni vesh se kjo politike antishqipetare jo vetem qe nuk perfaqeson shumicen e shqipetareve por po lufton me shpirt ne dhembe per ta lene kete vend ne anarki totale me objektiv shperberjen perfundimisht te ketij populli sipas regjive te huaja me skenare ekonomise ‘Terapine e shokut’ dhe shqièpetareve ‘Elektroshokun’!

  Edvin!O kerko shperndarjen e parlamentit o jep doreheqje!
  Nuk ka pse vazhdojme te meremi me me Sali Neronin qe detyrat i mer nga tjeterkush dhe avokatet i ka ne AmeriQI qe i ka blere me FLORI bashke me dishepujt xhihadiste Medi e Like flori!
  JO!Duhet te ,meremi me banden PS me nje kujslinge qeverri dhe nje EDVIN qe ne gjendje tye renduar psiqike po ben avokatine e serb Salise dhe Like florise duke fshire bythen me nje Milion shuplakat e zgjedhesve duke perdorur si leter higjenike mandatin e popullit shqipetar per dy legjislatura sepse nuk eshte i interesuar te rilinde shteti e as behet fjale per reformen ne drejtesi!

  Si mund te rilindfe shjtetin nje ‘shumice’ me 20 perqind kur nuk beri asnje reforme vkur kish shumice absolute!?
  Si mund te rilinde shteti pa patur idene e REFORMAVE KUSHTETUESE!

  Si mund te behen reforma kushtetuese nga nje parlament i inkriminuar antishqipetar qe nuk perfaqeson popullin por krimin e korrupsionin!

  Si mund te qeverrise nje Edvin 14 vjeç dhenderr qe ka 2 legjislatura qe luan nudse dajash me nje Lulash hollandez manikin ne duar te kalifit Sali dsimbol i krimit e nje presiden simbol i korrupsionit!?

  Shqiperine qe dogji nuk po e mban èpeng me Sali Neroni po po e mban peng banda PS qe 2 legjislatura nuk po ben ASGJE sepse eshte e INKRIMINUAR e ne konflikt te rende interesash dhe nje ‘Kryeminister’ KUJSLING qe eshte i kapur per ‘KOQESH’ nga dyshja ne krye te Kalifatit Salise dhe Like florise qe nuk e lene te beje asnje hap per te rilindur shtetin !

  Nese para nje viti ketij kryeministri i behej pyetja:
  Nuk DI-Nuk DO-Apo nuk MUNDESH tani ka ardhur koha ti kerkohet DOREHEQJE se po behet pengesa kryesore e mos lindjes se shtetit perderi sa nuk ‘ushtron’ asnje te drejte qe ja njeh kushtetuta si ‘shumice’ e si istitucion Kryeminisyter!
  Asnje IDJOT nuk beson se ky i ashtuquajtur parlament 100 perqind i inkriminuar mund te mblidhet nga nje çoban me emrin Gramoz e te beje reforma ,kunder vetvehtes.Do te ish si te ‘shkoje cjapi tek kasapi’!

  Atehere kush ja heq te drejten bandes PS e nje qUrravije apo Kryeministri te shpalle gjendjen e jashtezakoineshme,te shperndaje èparlamentin apo ti beje thirrje popullit shqipetar per REFERENDUM per 3-4 çeshtje:
  1.-Reforma elektorale me baze dektriminalizimin e parlamentit e politikes e rikthim i sovranitetit ku populli te zgjedhe direkt 70-100 perfaqesuesit e tij!

  2.-Zgjedhja e presidentit te republikes nga populli
  3.-Ndryshime rrenjesore kushtetuese qe behen pengese per reformen ne drejtesi e rilindjen e shtetit te se drejtes!?

  Nga i presin shqipetaret keto nga Salija,like florija apo Izet Haxhija qe çdo dite na i servir ZAGARIJA qe ne Bote quhet informacion!?
  Si mund te konsiderohert normal nje kryeminioster qe ka 5 vjert qe meret me nje LULASH qe nuk perfaqeson asgje perveç krimit te 21 Janarit dhe hajduterise ne rrugen e ‘kombit’ marre ne ndjekje penale, kur vendi po shkon drejt shperberjes !

  Ne cilin vend edhe te Botes se trete apo edhe Ballkan nje ‘Person’ i marre ne ndjekje PENALE me ZE dhe FIGURE mund te jete kryetar partije,’kryeKar ‘opozite’ apo kryeKar shteti apo ‘president’ e pretendon ti bashkohet BE-se!?KURRE!

  Reply to this comment
 2. L.H September 7, 20:55

  EDVIN ANETA RAMA ESHTE THJESHT NJE ‘AUZILIAR’ QE U NDERRON BOMBOLAT E OKSIGJENIT KADAVERAVE SALI BERISHA DFHE ILIR META.AGALLARET MILIARDERE NE KRYE TE PS GALLIN BYTHEN ME EDVININ…..

  Reply to this comment
 3. Alban September 8, 04:24

  Vezhgim nga ketej oqeanit

  ASNJEHERE NUK ESHTE VONE !

  – Nje keshille jo vetem per Izet Haxhine!

  – Ti sherbesh drejtesise e ligjit eshte sherbim me vlere ndaj popullit e vendit tend !

  – Askush nuk eshte ligji e as mbi ligjin… Drejtesia edhe vonon por nuk harron

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Izet Haxhia e deklaroi publikisht se vetem avokati i tij ka te drejte te flasi ne emer te tij !
  Pra askush tjeter!
  Cka nenkupton qe as e dashura, nuk ben perjashtim nga ky vendim i tij !
  Nje vendim i zgjuar dhe i drejte !
  Nuk po ndodhe ashtu!
  Mesazhi i fundit i te dashures se tij ishte teper i dyshimte!
  Ne emer te nje romantizmi dhe dashurie platonike virtuale apo dhe fizike qofte, ajo hapur perpiqej te fuste percarje, dasi, mina ne gjirin e familjes se Izetit, pa qene as formalisht dhe as ligjerisht pjese e saj !
  Sulmet e saj ndaj vellait te Izetit, Ismetit, ishin te pajustifikuara dhe fryra.
  Mesazhi i fundit i Ismetit ishte shume vellazeror dhe solidar, i mencur dhe konstruktiv ne keto momente vendimtare jo vetem per Izetin, por edhe krejt familjen Haxhiaj.
  Pas Izetit, Ismeti dhe Hysamedini jane njerezit me te interesuar per drejtesi dhe drite te plote per rastin Hajdari.
  Jo vetem nga ana juridike, morale, psikologjike, fizike por edhe materiale e financiare !
  Askush me dy pare mend ne koke nuk dyshon as nuk mendon se Izet Haxhia, sic e ka pohuar edhe vet me gojen e tij, eshte nje engjell dhe i pafaj ne shume afera te pista te Berishes e familjes se tij .
  Sidomos per rastin e planit terrorist te Berishes dhe Bandes se tij kunder Ambasades Amerikane ne Tirane dhe te grushtit Sali-Millosh- fashist te shtetit te 14 shtatorit 1998, per te cilat nuk eshte hetuar e aq me pak ndeshkuar ligjerisht askush !
  Po te perdorte sadopak trurin qe nuk i mungon, Izet Haxhia duhet te futej menjehere ne territorin e saj dhe njoftonte menjehere ambasadorin ose zevendesin e tij… per kete komplot makaber ala ruso- serbo- berishist kunder aleatit dhe mikut strategjik te Shqiperise dhe faktet e tij per lidhjet e Berishes me UDB-en, KGB-be, GRU-ne ruse +, cka do ta kishte shpetuar Shqiperine edhe nga tete vjet te tjera baterdi, kusari e Salikraci !
  Jo vetem do te siguronte jeten e vetes dhe familjen e tij, por automatikisht do te behej heroi i Shqiperise dhe SHBA-se, do te bente sherbimin me madhor drejtesise, lirise dhe demokracise amerikane dhe shqiptare…
  Kam qene femije vetem 15 vjec kur im ate i mencur e trim si ai, me thoshte “ situatat te bejne hero… situatat te bejne tradhetar … E mos harro se zogu te vjen vetem njehere ne dore !”
  Te shkuara por jo te harruara ! Nuk eshte kjo thelbi i ketij komenti !
  Sot me shume se kurre jo vetem familjes Haxhia, por cdo njeriu ne Bote, i duhet Uniteti, Bashkimi, Vallazeria dhe Barazia!
  Izet Haxhise ne burg nuk i duhen as nje shishe me uje i Ismetit e as miliardat e Saimir Manes apo Bill Gejtit!
  I duhet dashuri njerezore jo dashuri Sirenash, qetesi mendore jo trendafila Kasandrash me thika mbas shpine, siguri e perforcuar fizike ndofta duke e transferuar ne ndonje vend aleat te sigurte derisa te perfundoje marrja e deshmive te tij ligjore ne rruge ligjore dhe te perfundoje procesi juridik i tij !
  Izet Haxhia ka dhene ne shtyp shume deshmi te forta per Banden e Gangstereve te Berishes dhe ate vet, por me siguri ka edhe shume te tjera qe do te ndihmonin jo vetem drejtesine shqiptare, por edhe ate amerikane dhe Evroperendimore !
  Unite Fraternite Egalite!
  Bashkim Vellazeri Barazi !
  Bashkimi ben fuqine !
  Percarja sjell skllaverine !
  Ti sherbesh drejtesise e ligjit eshte sherbim me vlere ndaj popullit e vendit tend !
  Askush nuk eshte ligji e as mbi ligjin… Drejtesia edhe vonon por nuk harron!
  Asnjehere nuk eshte vone !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*