07 shtator 2019

September 7, 2019 02:00 Updated

07 shtator 2019

September 7, 2019 02:00 Updated
Komento

15 Komente

 1. Plaku uturaku September 7, 07:16

  Ku është strukur plaku torollaku me tipare prej butaku? Mos ka rënë me kokë ke uturaku? O bo boo ç’na gjeti o shokëni ç’na gjeti. Po uturaku ishte rezervuar vetëm për veterinerët e luftës o të pa udhë. Ku të vënë tani, në pyll si qiimoti?

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 7, 15:55

   Plaku Xhuxhumaku mbreme po qinte te gjith familjen tende keshtu qe kur u kujtua per GRAMSH rroten e sallamit kishte kaluar koha. Meqe ra fjala gruaja jote mu qa per ty se meqe nuk te punon kishe nja 10 vjet pa e qire. tha e ka menjen ke gazeta DITA, sec perdor nje pseudonim GRAMSH. Tashti ne fakt nga Gramshi eshte, demek katunar, po te pakten te me qije. Tashti meqe e bere si Shaban Qosja, mos ki merak se nuk te ndahem o idiot i debilizuar nga shurra qe te ka mbyt koken.

   Reply to this comment
   • Plaku xhuxhumaku September 7, 20:56

    Lajm i fresket fare. Plaku xhuxhumaku njihet ndryshe me pseudonimin Viktor, shkurt Tore. Plaku xhuxhumaku eshte nje figure e shqyer e bythqirizmit. Kur e kapnin ne flagrance duke u palluar nga prapa ke lulishtja e tajvanit ate e fusnin ke birucat e grave se kishin hall se ardalloseshin gjithe te burgosurit.

    Reply to this comment
    • Plaku Xhuxhumaku September 7, 22:16

     Ou, e kuptove qe plaku uturaku nuk ecen me dhe fillove te vjedhesh nickun tim, por prape e ke shkruar gabim, ngaqe te ha bytha vazhdimisht dhe nuk je i zoti te jesh i vemendshem. Keto punet e burgut te grave i dike mire zotrote. te paskan qire edhe grate mor i gjore, o Plaku Koke Uturaku, mos u ngaterro tashti.

     Reply to this comment
 2. A.GRAMSH September 7, 10:03

  ’30 VJETORI INTEGRIMIT NE SHISHTUFINE’ dhe ’15 VJETORI LIS'(Levizjes Integrim Skrapar)!

  ‘Me pelqejne shume partite,jane i vetemi vend ngelur ku nuk flitet per politike’ O.Wilde
  —————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Ner ‘Haber akshamet’ nga hamet e kalifatit te Bathores veçojme:
  – CDU-CSU (kristjane demokrate,dhe kristiane socialet gjermOne’ kane ftuar per vizite ne Gjermani!?
  Nuk thuhet ne emer te kujt populli e me ç’fare mandati por mbi te gjitha perse?
  Dyshimet te bejne te mendosh qe ose Katrin Spak tani ne prag vdekjes kerkon ta nderroje Pollon me Edvinin e ti ktheje tere pasurite e vjedhura ne kete vend ,ose ti kthejne Edvinit Fene nga islamik-xhihadist fondamentalist turk ne te ‘krishtere’,ose ndonje pakt i fshehur qe ‘kalifati’ nga koloni me shume kolonizatore te kete vetem nje Gjermanine dhe kjo do te thote:
  ‘Hapje negociatash me kusht’ qe ne shqip do te thote: Tani e tutje do tu shkerdhejme vetem ne (Jo me AmerikOnet,turit,arabet,hajdaret,muxhahedinet,e mbi te gjitha Imamet)!

  -Haberi tjeter qe nuk pati ndonje rendesi ne ‘mexhilis’ ish: Nje ‘LOPE'(kupto grua keto 30 vjet) u ther ne Librazhd nga burri ashtu si jane therur ,zhdukur,shumica e ‘Lopeve’ dhe e ‘GRUAS’ shqiptare 30 vjet ne antishtetin apo shtetin e kalifatit ,qe kane ngritur ‘KRYE’ ndaj rregullave te xhihadit e nuk i jane nenshtruar FATIT te skllaverise mesjetare ku ne emer te ‘Alla akbar’ vriten,theren,prostituohen ne kushte skllaverije ne tere Boten me tutore ‘kafshe’ ish ‘bashkeatdhetare’ shpesh edhe nga bashkeshorte prinder e me radhe ..shqip:Kafsheri rite SATANISTE orgji me ferexhe ne koke shume me keq se sa talebanet ne Afganistan!

  -Haberi i trete qe nuk ju dha shume hapesire nga shtypi i ‘shtypur’ dhe Zagarija ish ngjarja me e rendesishme ne kalifat:
  ’15 vjetori i LIS'(Levizjes Integrim Skrapar)
  ———————–
  Motua e festimeve te kesaj ngjarje te ‘shenuar’ te kesaj ‘bande-parti’ si pjese e nja 200 te tilla ne kete vend dikur shqiperi nuk ish :’Proletare te te gjitha vendeve bashkohuni’! por:
  ”Te dashur vellezer e motra anembane Shqiperise e kudo qe jeni ne Bote’!
  Me fjalen ‘VELLEZER’ kujt ti jete drejtuar nje nga kreret e xhihadit b,Kryemadhja MonaLike!
  Me siguri mesazhi do tu jete drejtuar tere v’vellezerve’ islamiko-xhihadiste ne tere Shqiperine e ne mbare Boten se nuk ma do mendja qe te kete ngelur ndonje SHQIPTAR gjalle pas 30 vjetesh tragjedi shkaktuar nga ISIS tashme toke e djegur ne nje vend dikur Shqiperi qe ta konsideroje ‘MOTER’ kete ‘VRIME’ me emerin MONA apo antinjeri!

  Shprehja:’Nese nuk shkon Muhameti tek mali,vjen mali tek Muhameti’ tek ne 30 vjet ne kalifatin e Bathores ku nuk kane ngelur me male se jane kthyer ne gurore te Like florise perfshi Tomorrin ‘Sofren e Perendise’ e ka mijera ‘Muhameta’ me koke te prera ose ‘Idhuj pa krena’,eshte bere zakon te thuhet:’Po nuk shkoi Like Florija i vetequajtur Abaza Alija tek kalif Salija,shkon kalif Salija tek Like Florija ta shpetoje nga drejtesija ‘!

  Ndersa Dje ne 15 vjetorin ‘jubile’ te krijimit te kesaj BANDE hajdutesh me te madhe qe ka njohur historija e Ballkanit nuk mernin pjese as kalif Salija,e as mulla Omari Like Florija qe kohet e fundit nderrojne vend strehime here ne det e here marin malet here me breke e here pa breke ose ne koke breket e grisura te Shukriut,nuk merte pjese as shakaxhiu i perparimit ,autori i Kurbanit Edvin e nuk u tha aswgje as per ‘besimtarin’ Pandeli por merte pjese kreu i sektit bektashi as me pak e as me shume imzot apo SHKZ RUÇI,kryetar i parlaMEnopauzes apo ‘LESHIT’ te Topallit kthyer 30 vjet ne stalle majmerije lopesh shterpash laramane qe dine vetem te Vjedhin,te hane e te dhjesin mbi Koke palare pa BUKE 30 VJET!

  Ne fjalen e saj ,drejtuar tere ‘vellezerve’ ne ish Shqiperi e mbare Boten kreu i bands LIS-Levizja Integrim Skrapar,MonaLikja, kryesisht drejtoi kete mesazh ‘kamikazeve’:

  ”Situata e pa preçedente.Vendin e ka mberthyer nje krrize totale e qeverrisjes,ekonomise dhe shoqerise(!?)
  Shqiptaret nuk jane te verber(edhe pse jane ‘koke palare’! sh.im),ata shohin dhe kuptojne( e merni vesht ne vshqiptaret shohim dhe kuptojme)!?
  Ata shohin se rilindja nuk ka asnji pike takomi ,me asnje ideoplogji(prandaj ti kthehemi ideologjise se ISIS !?),aqe me teper me te majten.Rilindja e Rames do te mbahet mend si tradhetija me e madhe e se majtes shqiptare’!
  Per ke ‘rilindje’ e per ke te ‘majte’ ta kete fjalen nje trushpelare qe ne vend te ruve ka vetem MUT me kolisterol nga gjaku i femijeve shqiptare vpa buke e jetime te ’21 Janarit si ‘koke palare’!?

  ”Ajo (Rilindja) ka shkelur pa meshire vlerat e saj themelore,shtetin demokratik e social,mundesite e barabarta dhe shperndarjen drejt te te mirave’!
  A te ‘gezohen’ me ne fund dy shtresat qe perjetojne skllaverine GRATE dhe FEMIJET se nje nga kreret me te rezikshem te ISIS ,Kryemadhja MonaLike bashke me te shoqin Like Floriri,simbol i hajduterise vdhe Piraterise se ish Shqiperise te kene folur vertet me ‘ALLA AKBAR’ ashu si kane pranuar vete se per çdo gje flasin me allahun edhe per ti ndihmuar per te rrezuar Edvinin,dhe kane vendosur te shkojne ne MEKE per te lare gjithe mekatet ,ta abandonojne politiken e krimit e korrupsionit e te behen HAXHI dhe te ngelen si Robin Hud ne histori qe tere PASURITE e luajteshme dhe pa luajteshme brenda dhe jashte llogaritur ne MILIARDA do tua shperndajne te VARFERVE!?

  ‘Busulla jone eshte integrimi”-thote kreu i xhihadit trushpelara MonaLike!?
  Pas 30 vjetesh te jete penduar e me fjalen ‘integrim’ kupton me ne fund nderrim pozicioni ku mijera gra e femije deri tani bere ‘kurban’ do gezojne pasurite e Mones Like Florise e kalif Salise dhe keta te fundit do behen ‘KURBAN’ do vetsakrifikohen veteflijohen vetevaren ne emer te alla akbar e te shkojne ne Boten tjeter te takohen me mbi 1 MILION shqiptare te luftes e te punes qe derdhen gjak e djerse e nuk pane gjekundi integrimin ne Europe po sheshtufine pa varre neper Bote!?

  Se fundi: Qenit kur i vjen ngordhja shkon e permjer ne dere te xhamise’-thote populli
  Po Çobanin Ruçi ç’fare e ‘detyroi’ te shkoje ne festen e nje bande te inkriminuar ,njohjet e vjetra apo eshte i shantazhuar si 99 perqind e kesaj politike krriminale!?

  P.S Nese Palmer vjen nga Amerika me te njejtat mentalitete e me te njejtat ‘politika’ te eksportimit te demokracise ne nje vend tashme gjysem skllavopronar e te pushtuar nga ISIS per shkak te parardhesve te tij duke na trembur me GOGOLIN rus si femijet deri tani 30 vjet me GOGOLIN-kAmunist ‘Memire djepin bosh se shejtanin brenda’.Po qe se PALMER vjen me urdher arresti nderkombetar ne dore te vari tek PALMAT ter keta PALAÇO-‘Mrese te vije’!

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH September 7, 10:23

  ’30 VJETORI INTEGRIMIT NE SHISHTUFINE’ dhe ’15 VJETORI LIS'(Levizjes Integrim Skrapar)!

  ‘Me pelqejne shume partite,jane i vetemi vend ngelur ku nuk flitet per politike’ O.Wilde
  —————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Ner ‘Haber akshamet’ nga hamet e kalifatit te Bathores veçojme:
  – CDU-CSU (kristjane demokrate,dhe kristiane socialet gjermOne’ kane ftuar per vizite ne Gjermani Edvin Shallvaren!?
  Nuk thuhet ne emer te kujt populli e me ç’fare mandati por mbi te gjitha perse?
  Dyshimet te bejne te mendosh qe ose Katrin Spak tani ne prag vdekjes kerkon ta nderroje Pollon me Edvinin e ti ktheje tere pasurite e vjedhura ne kete vend ,ose ti kthejne Edvinit Fene nga islamik-xhihadist fondamentalist turk ne te ‘krishtere’,ose ndonje pakt i fshehur qe ‘kalifati’ nga koloni me shume kolonizatore te kete vetem nje Gjermanine dhe kjo do te thote:
  ‘Hapje negociatash me kusht’ qe ne shqip do te thote: Tani e tutje do tu shkerdhejme vetem ne (Jo me AmerikOnet,turQIt,arabet,hajdaret,muxhahedinet,e mbi te gjitha Imamet)!

  -Haberi tjeter qe nuk pati ndonje rendesi ne ‘mexhilis’ ish: Nje ‘LOPE'(kupto grua keto 30 vjet) u ther ne Librazhd nga burri ashtu si jane therur ,zhdukur,shumica e ‘Lopeve’ dhe e ‘GRUAS’ shqiptare 30 vjet ne antishtetin apo shtetin e kalifatit ,qe kane ngritur ‘KRYE’ ndaj rregullave te xhihadit e nuk i jane nenshtruar FATIT te skllaverise mesjetare ku ne emer te ‘Alla akbar’ vriten,theren,prostituohen ne kushte skllaverije ne tere Boten me tutore ‘kafshe’ ish ‘bashkeatdhetare’ shpesh edhe nga bashkeshorte prinder e me radhe ..shqip:Kafsheri rite SATANISTE orgji me ferexhe ne koke shume me keq se sa talebanet ne Afganistan!

  -Haberi i trete qe nuk ju dha shume hapesire nga shtypi i ‘shtypur’ dhe Zagarija ish ngjarja me e rendesishme ne kalifat:
  ’15 vjetori i LIS'(Levizjes Integrim Skrapar)
  ———————–
  Motua e festimeve te kesaj ngjarje te ‘shenuar’ te kesaj ‘bande-parti’ si pjese e nja 200 te tilla ne kete vend dikur shqiperi nuk ish :’Proletare te te gjitha vendeve bashkohuni’! por:
  ”Te dashur vellezer e motra anembane Shqiperise e kudo qe jeni ne Bote’!
  Me fjalen ‘VELLEZER’ kujt ti jete drejtuar nje nga kreret e xhihadit ,Kryemadhja MonaLike!
  Me siguri mesazhi do tu jete drejtuar tere ‘vellezerve’ islamiko-xhihadiste ne tere Shqiperine e ne mbare Boten se nuk ma do mendja qe te kete ngelur ndonje SHQIPTAR gjalle pas 30 vjetesh tragjedi shkaktuar nga ISIS tashme toke e djegur ne nje vend dikur Shqiperi qe ta konsideroje ‘MOTER’ kete ‘VRIME’ me emerin MONA apo antinjeri!

  Shprehja:’Nese nuk shkon Muhameti tek mali,vjen mali tek Muhameti’ tek ne 30 vjet ne kalifatin e Bathores ku nuk kane ngelur me male se jane kthyer ne gurore te Like florise perfshi Tomorrin ‘Sofren e Perendise’ e ka mijera ‘Muhameta’ me koke te prera ose ‘Idhuj pa krena’,eshte bere zakon te thuhet:’Po nuk shkoi Like Florija i vetequajtur Abaza Alija tek kalif Salija,shkon kalif Salija tek Like Florija ta shpetoje nga drejtesija ‘!

  Ndersa Dje ne 15 vjetorin ‘jubile’ te krijimit te kesaj BANDE hajdutesh me te madhe qe ka njohur historija e Ballkanit nuk mernin pjese as kalif Salija,e as mulla Omari Like Florija qe kohet e fundit nderrojne vend strehime here ne det e here marin malet here me breke e here pa breke ose ne koke breket e grisura te Shukriut,nuk merte pjese as shakaxhiu i perparimit ,autori i Kurbanit Edvin e nuk u tha asgje as per ‘besimtarin’ Pandeli por merte pjese kreu i sektit bektashi as me pak e as me shume imzot apo SHKZ RUÇI,kryetar i parlaMEnopauzes apo ‘LESHIT’ te Topallit kthyer 30 vjet ne stalle majmerije lopesh shterpash laramane qe dine vetem te Vjedhin,te hane e te dhjesin mbi Koke palare pa BUKE 30 VJET!

  Ne fjalen e saj ,drejtuar tere ‘vellezerve’ ne ish Shqiperi e mbare Boten kreu i bands LIS-Levizja Integrim Skrapar,MonaLikja, kryesisht drejtoi kete mesazh ‘kamikazeve’:

  ”Situata e pa preçedente.Vendin e ka mberthyer nje krrize totale e qeverrisjes,ekonomise dhe shoqerise(!?)
  Shqiptaret nuk jane te verber(edhe pse jane ‘koke palare’! sh.im),ata shohin dhe kuptojne( e merni vesht ne shqiptaret shohim dhe kuptojme)!?
  Ata shohin se rilindja nuk ka asnji pike takimi ,me asnje ideoplogji(prandaj ti kthehemi ideologjise se ISIS !?),aqe me teper me te majten.Rilindja e Rames do te mbahet mend si tradhetija me e madhe e se majtes shqiptare’!
  Per ke ‘rilindje’ e per ke te ‘majte’ ta kete fjalen nje trushpelare qe ne vend te truve ka vetem MUT me kolisterol nga gjaku i femijeve shqiptare pa buke e jetime te ’21 Janarit si ‘koke palare’!?

  ”Ajo (Rilindja) ka shkelur pa meshire vlerat e saj themelore,shtetin demokratik e social,mundesite e barabarta dhe shperndarjen drejt te te mirave’!
  A te ‘gezohen’ me ne fund dy shtresat qe perjetojne skllaverine GRATE dhe FEMIJET se nje nga kreret me te rezikshem te ISIS ,Kryemadhja MonaLike bashke me te shoqin Like Floriri,simbol i hajduterise vdhe Piraterise se ish Shqiperise te kene folur vertet me ‘ALLA AKBAR’ ashu si kane pranuar vete se per çdo gje flasin me allahun edhe per ti ndihmuar per te rrezuar Edvinin,dhe kane vendosur te shkojne ne MEKE per te lare gjithe mekatet ,ta abandonojne politiken e krimit e korrupsionit e te behen HAXHI dhe te ngelen si Robin Hud ne histori qe tere PASURITE e luajteshme dhe pa luajteshme brenda dhe jashte llogaritur ne MILIARDA do tua shperndajne te VARFERVE!?

  ‘Busulla jone eshte integrimi”-thote kreu i xhihadit trushpelara MonaLike!?
  Pas 30 vjetesh te jete penduar e me fjalen ‘integrim’ kupton me ne fund nderrim pozicioni ku mijera gra e femije deri tani bere ‘kurban’ do gezojne pasurite e Mones Like Florise e kalif Salise dhe keta te fundit do behen ‘KURBAN’ do vetsakrifikohen veteflijohen vetevaren ne emer te alla akbar e te shkojne ne Boten tjeter te takohen me mbi 1 MILION shqiptare te luftes e te punes qe derdhen gjak e djerse e nuk pane gjekundi integrimin ne Europe po sheshtufine pa varre neper Bote!?

  Se fundi: Qenit kur i vjen ngordhja shkon e permjer ne dere te xhamise’-thote populli
  Po Çobanin Ruçi ç’fare e ‘detyroi’ te shkoje ne festen e nje bande te inkriminuar ,njohjet e vjetra apo eshte i shantazhuar si 99 perqind e kesaj politike krriminale!?

  P.S Nese Palmer vjen nga Amerika me te njejtat mentalitete e me te njejtat ‘politika’ te eksportimit te demokracise ne nje vend tashme gjysem skllavopronar e te pushtuar nga ISIS per shkak te parardhesve te tij duke na trembur me GOGOLIN rus si femijet deri tani 30 vjet me GOGOLIN-kAmunist ‘Me mire djepin bosh se shejtanin brenda’.Po qe se PALMER vjen me urdher arresti nderkombetar ne dore te vari tek PALMAT ter keta PALAÇO-‘Mrese te vije’!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 7, 15:59

   o GRAMSH debili, meqe nuk ta dhashe dot paradhjerje, po ta jap pasdhjerje, esht pak me i fermentuar po nuk prish pune, eshte pak me i gazuar. E para, perse pjerdh dy here? A nuk te mjafton nje. Po e perkthej komentin tend shqip qe ta marrin vesh poetet e rilindjes Noli, Naimi, Migjeni qe jane zhdukur nga qarkullimi:

   asopfajofe apoefju apseofjjfkdk pfojf;skfjs oejfr je pfo238u;sljf pw0it ;out poekkjfl;s 9weutpwefjs; ojw ;j pojr ;sj ;l wlekr ;slj ;’slej ;sej ;slejt ;slje ;
   bla bla bla bla dërr dërr dërr dërr dërr dërr vërr vërr vërr vërr vërr vërr vërr ;ASDLFJ ;lsdf.dm,v,s. lknasd, \, aldv ,AMs lak;klvnsd;v alsd;lw v, d;ns

   Reply to this comment
 4. Tufa-Tufa Zerdeli... September 7, 10:32

  Të dashur motra e vëllezër.

  Me keqardhje ju njoftoj se Partia sot humbi një nga penat e saj më të ndritura. Që thoni ju, Kadriu inë ia mbathi si ato sorrat që fluturojnë lart. Jo më këmbë e përmbi male, por me helikopter…

  Mos mu zgërdhini nën buzë, dëgjuat? Si thatë mo? Për ku ia ka mbathur?

  Po për të kërkuar azil si gjithë “disidentët” e lindjes, pse çfarë pandehët ju. Hajt tani mos u shqetësoni se Partia e di mirë se ç’bën.

  Për ty Kadri.

  Kadriu nuk nxorri më kurrë,
  Vepra letrare si nën diktaturë,
  Çudi e mesme kjo lloj indiference
  Se ai pati gjoja dhe një fije “disidence”!?

  Kadriu nuk na dha më kurrë,
  Shkrime si ato të soc-realizmit,
  Lind rrjedhshëm pyetja përse,
  Iu vyshk kaq shpejt pjelloria e mendimit?

  Prej Kadriut lexuesi kurrë më nuk pa,
  Një krijimtari kaq shpërthyese letrare,
  Kaq të pamundur ta ketë patur misionin,
  Sa ia mbathi krah Neronit për pazare?
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Eh sa bukuri ka tufa…

  Reply to this comment
 5. gjaku i te reneve September 7, 12:56

  ‘Le ta mare vesh Bota mbare,
  se pader Gjergj Fishta sash ma shqiptare”

  Lajmerim!
  Pas me shume se nje çerekshekulli kush kush vazahdon ta prese integrimin nga kryekrriminel Salija,Kryehajdut Like florija,kurban Basha,Edvin psikopat mavrija Sharabajka Mona dhe tere alabakerija lete dale me emer e mbiemer e te shkruaje sot ketu o kurre me te pranojune qe jane hajvane idjote,bythe qire,bythelepires,buke shkale qe kane 30 vjet qe kane shkelur mbi GJAKUN dhe mbi djersen e popullit shqipetar 100 vjet per liri pavaresi e ndertim!
  VDEKJE NE LITAR TERE KREREVE KUJSLINGE KRRIMINELE TE KETIJ VENDI DHE POPULLI!

  Reply to this comment
 6. L.H-Ne emer te shoqates se mjekeve pa kufi September 7, 15:02

  Leter e hapur golloberdeses Mona!
  (me rastin e 15 vjetorit te bordellos LSI)
  Nigjo ktuna Mona,
  Ti nashti pas 30 vjetesh per 99 perqind te shqiptareve bashke me Monin apo shtangistin prej Skrapori perfaqeson:
  1.-Nje krriminele ordinere qe ke vjedhur,ke vrare shpresen e mijera e mijera grave dhe femijeve shqiptare si ne asnje vend jo vetem te Europes po as Ballkanit qe perjetojne skllaverine e mjerimin e urise,persekutimit,perzenjes,lypsise,prostitucionit,vrasjes,ngujimit perdhunimit e deri ne perdorim si kavje per pjese nderrimi organersh shume me keq se eksperimentet ne kampet e perqendrimit nazist qe dikush i permend me siper!

  2.-Ti si injorante analfabete dhe qenje e pa shpirt ose nje cope mish me dy sy por qe di te vjedhe,haje dhjese mbi gruan dhe femijet shqiptare per 30 vjet ‘meriton’ shume e shume me teper se nje mbretereshe qe emri i fillon me ‘M’ si puna jote dhe kauit te tredhur Metra qe mban ne krevat,Maria Antonieta qe mbasi ju rrua koke ‘zero’ ju vu ne Giotine vetem se u tall me popullin qe kerkonte buke e u tha hani biskota apo briosh ,ndersa ti shume me keq u thua ‘Te ndahen te mirat materjale barabar ‘pas 30 vjetesh ku me te Mira qe fillon po me ‘M’ ti konsideron fjalen MUT qe shqiptaret pas 30 vjetesh qe nuk ka ngel asgje te hane MUTIN e Mones,MUTIN e Mehmetit,MUTIN e Metes,MUTIN e Mul Nokes,MUTIN e Metes,MUTIN e MACEVE te tua qe me 16 VW dhe tere shpenzimet per 30 vjet llogariten sa 500 mije veterane e pensioniste qe kerkon ti besh me vehte e te abandonojne Edvinin!

  3.-Ti si nje qenje je peshtirosje e gruas dhe femres ne teresi e asaj shqiptare ne veçanti qe nga koha e Shote Glices tek ato te luftes Margarita Tutulani,Bule Naipi,Persefoni Kokedhimas e deri tek asto mijera e mijera gra intelektuale qe drejtuan ndertimin e bazes ekonomike te filluar nga ZERO perfshi ministre me emer si Themije Thomaji e pse jo Lenka Çuko qe ne vitet ’90 alabaket edvinet hajdaret pandelinjte dhe shtangistet skraparrllinj e konsideronin me tallje ‘shoqja Lenka qe jo vetem kish mbaruar tere shkollat e nivelit europian por edhe kish kaluar tere hallkat e shkolles dhe punes nga ‘mjelese’ tek brigadiere,kryetare kooperative e deri ne aparatin e komitetit qendror atje ku sot ve bythet e krimit yt shoq nje idjot si puna jote qe nuk di as rregullin e treshit,as ligjet e Njutonit e vlen shprehja popullore:’Pa vaditur pa prashitur marsha lla sa qenka rritur’! Nese Lenka quhej shoqja Le4nka ti je vertet LOQJA Shenka apo Mona!

  4.-Ti gololoberdesja Mona jo vetem nuk di nga pjerdh gAmori nga politika dhe as qe mund ta dish qe politika eshte moral,pasion,perkushtueshmeri vullnet perkushtim per te te tjeret e jo te tjeret te vihen ne dispozicionin tend e kryehajdutit daj META qe i kini vjedhur tere pasurite duke u vrare brezave shpresen.
  Ti je kaqe LOQE NGA TRUTE QE I KE MBUSHUR ME koqe sa edhe ne nje perbvjetor te nje te ashtuquajtur LSSI ti nuk the asnje gje as per popull as per shqiptare e as Shqiperi por fole vetem per nudistin Edvin dhe hallatin mashkullor te tij!

  5.-Ti bashke me tere sojin e sorrolloopin tend e tere sharabajkat e kesaj politike jo vetem nuk kini asgje te perbashket me fjalen FEMER por jeni nthjesht prostituta te peshtira politika e morale pa perjashtim dhe deskritetoni edhe ato mijera gra e femije qe prostituohen per te mbijetuar!
  Cili do burre edhe nje i burgosur me 25 vjet diten qe do delte nga burgu do proferonte shume me mire te shkonte me nje prostitute profesioniste rruge te bente seks se sa me ca si ti golloberdesja Mona dhe tere Vokshat,Topallet,shQInat mehmetat apo edhe spiroPordhat !
  Perty edhe para Sllobodankes see Saliut dhe tere ‘zonjave te para’ nga Mekssi i pare tek Nano me gruan e dyte e Edvini i Lides apo grua e shtatembedhjete qe kane jetuar e jetojne parajsen me parate e piramidave te shqiptareve duke ushqyer kuajt qente e macet me mish vendi e femijet me miell kafshesh nga serbija. meriton me teper se GIOTINE si Maria Antonieta bashke me Luigjin e XVI-TE LIKE FLORINE!

  Reply to this comment
 7. BILLD September 7, 17:28

  Ne 13 Tetor beto0het qe3verrija e kalifatit Bathore
  1.-Berisha -kalif.krriminel ser
  2.-Basha-kryeminister xhihadist tru shpelare
  3.-Biberaj-minister i jashtem xhihadist UDB-ash
  4.-Bode-minister financash
  5.-Buzhala-minister arsimi analfabet
  6.-Bardh Spahia -minister kulture djeges shkollash
  7.-Babale-kryetar sherbimit informativ
  8.-Bledi Fevziu-spiun ish sigurims xhihadist
  9.-Bushatti A ndi eunuk haremit te xhihadit
  10.-Besnik Mustafaj kryetar keshillit islamiko xhihadist
  11.-Besim Hajdar mataj prokiror i pergjithsshe
  12.-Ballinjte ate e bir nje minister i brendshem tjetri drejtor i pergj policise.
  ————-
  Braçe-zagar i oborrit
  Baçi,Bashkim Fino evgjit gernetaxhi
  Balla ti bjere Buzukur

  Reply to this comment
 8. Naim Frasheri September 7, 17:33

  Ndjej,o Zot se nuke dine
  Se ò’bejne jane mahnitur,
  Rrahin te prishin sshtepine
  Pun’ e lig’ edh’e merzitur

  Reply to this comment
 9. 'Supermbesa' me pirdhSing e tre zezake njeheresh September 7, 17:48

  Per doktorin e Hisnise,qiresin e Dhise…

  O sternip i Kainit,tepdil si bari,
  Ti na shtyp e na shtrydh e ti gjakun na pi
  Ti na ther e na grin e per qef na ben ffli
  O kukuth o Lubi::Hosana ,Baraba!

  O i çgryer,i zhyer,i vyer per vhu,
  Turp-e-ndot-kundermonjes te kerrusen mbi gju
  Dallkauket,Kopuket e turmat pa tru,
  Zemer-Krund-e-gerdhu.Hosana,Baraba.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*