07 tetor 2019

October 7, 2019 02:00 Updated

07 tetor 2019

Nga Arkiva

October 7, 2019 02:00 Updated
Komento

1 Koment

 1. A.GRAMSH October 7, 09:42

  VOTA E POPULLIT apo VETO E PALAÇOVE!?

  ‘Nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk meriton te quhet popull’!
  ———-
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder ‘Haber akshamet’ nga hamamet e Bathores veçojme:
  -Populli i Kosoves thuhet se ka patur zgjedhje te parakoheshme!
  Tere lehjet dhe thashethemet flasin per fitore te nje Albin Kurti qe ka nje lloj ‘partije’ qe quhet VV-vete Vendosje!
  Si shqiptar as me intereson fare keta lloj pupulistesh e aqe me teper fondamentalistesh islamiko xhihadiste e aqe me teper kur perdoren termat ‘vet vendosje’,’vetperrallosje’,’vete flet e vete degjon’!
  Ajo qe duhet te shqetesoje popullin e kosoves dhe inteligjencen e saj qe sot per sot qendron me larte se ajo shqiptar do te ishin se pari ‘pjesemasrja ‘ me pak se 50 perqind qe do te thote se shumica nuk PERFAQESOHET ashtu si ne kete vend dikur Shqiperi,dhe ajo me kryesorja ‘Gjenocidi’ i kamufluar qe kosovareve po u8 propogandohet edhe nga brenda dhe tragjikisht edhe nga qUrravija kujslinge antishqiptare ne emer te ‘Liberalizimit te vizave apo’ ‘levizjes se lire’!
  Politika xhihadisto-fashiste shume me te rrezikeshme se sa gjenocidi Titist!
  Shqip:Ne gati 2 Milion Kosovare,kane votuar ate ‘politike’ vetem 880 Mije!Po 1 Milion e 120 Mije shumicen kush i perfaqeson!?
  Nder 880 Mije ajo qe do VETvENDOSE vETE mund te kete rreth 350 Mije ‘Tifoze’ qe e kane Votuar per te VeteVendosurVete po shumicen e 1Milion e 650 Mije kosovaret kush Qeverri do i perfaqesoje!?
  Kaqe per Kaine dhe Albine!

  -Haber akshami qe na intereson ne ‘koke palareve’ ish Shqiptare,qe u kalua ne heshtje VARRI ,do te ish: se nje fare parlaMenopauze ,ne Bote parlament ,stalle majmerije lopesh shterpa laramane ku 30 vjet vetem Vjedhin-Hane-Dhjesin mbi ‘koke palaret’ apo stacion Nderzimi shQInash e Salianjesh e qe si tufe ‘drejtohet’ nga nje Çoban Tepelene me mbiemer RUÇI na paskerka nxjere kjete Qarkore te perbrendeshme:

  ‘Koke palare’!
  Une Osman Gazepi allias Ruçi vendosa:
  Me qenese ”Gjate 8 mujorit me kerkese te kuvendit dhe miratimin e ministrise se financave dhe ekonomise(!?),ne zbatim te ligjit nr 9061 dt 8.5.2003(ne kohen e pordhes),”Per disa ndryshime ne ligjin 8097 dt 21.3.1996(ne kohen e qepes)”Per pensionet shteterore suplimentare te personave qe kryejne funksione kushtetuese(kushtetuten e Imamit) dhe punonjesve te shtetit”(Edhe gomaret e dine qe jemi 30 vjet pa shtet),ndryshuar me ligjin 8500 dt 10.6.200 dhe udhezimit te ministrise se financave Nr 9 dt 20.3 2018,”Per proçedurat standarte te zbatimit te buxhetit”
  Eshte
  AKORDUAR FONDI 21,8 MILION LEK PER DHENJEN E SHPERBLIMEVE TE MENJEHERSHEM PER DEPUTETET(!?) DHE KESHILLTARET(!?) E GRUPEVE PARLAMENTARE TE PARTISE DEMOKRATIKE DHE LSI-se QE KANE DORREZUAR MANDATIN(e kujt!?)DHE DHANE DOREHEQJEN”!?

  ‘Perendi! Te befsha Mutin!
  Kur 30 vjet po mban sehir se si po çfaroset nje popull i tere nga kreret e xhihadit e ISIS qe kane pushtuar kete vend e nuk u del ‘ZOT’ femijeve e grave shqiptare qe po theren neper kasaèpanat e ISIS bashke me FEMIJET per organe per pjese kembimi e trafikohen si mish i BARDHE nga kreret e xhihadit Ruçast,Baçat,Braçet e tere kanibalet nga kalif SALIJA edvinerat Lulas byth qimat e deri tek Like Florija e per ‘MERITAT’ e gjenocidit qe po ushtrojne ndaj ketij popullI dhe per ‘MERITEN’ e djegjes se ‘MANDATEVE’ te ketij ‘Populli’ qe fshijne BYTHET me mandatet e tij -SHPERBLEHEN!?

  Bundestagu apo Merkel kujt i ve kushtete!?

  -Krereve te ISIS qe kane uzurpuar 30 vjet tere istitucionet e te kater pushtetet e nje vendi pa shtet qe ne emer te alla akbar si xhihadiste vrasin dhe vjedhin nje popull te tere!?
  -Bundestagu nga e pret te behet kryereforma e sistemit elektoral qe ti rikthehet SOVRANITETI popullit shqiptar,nga Berisha-Basha-Babalet-Braçet-Baçat-Ballinjte-Bastardet-Bleda Fev ZINJTE apo nga kalif Salija,Edvin zogolli e Like florija!

  -A e di Bundestagu dhe Merkel se ne kete vend pushtuar nga ISIS qeverrija kujslinge e Edvinit qe nuk perfaqeson as 20 perqind te shqiptareve nuk e njeh OPOZITEN parlamentare e jo vetem kaqe po ‘opozites’ nderplanetare te xhihadistit kurban Basha me urdher te guides Supreme apo kaslif SALISE i ka dhene te drejten e VETOS ne emer te ‘alla akbar’ per te vendosur si tja doje BYTHA per ‘reformen’ elektorale!
  Shqip kryereforma elektorale si ‘KUSHTI’ themelor i Bundestagut te BILDAVE e Babaleve,varet vetem tek ‘vetoja’ e ‘Kurban’ Bashes me urdher te kalif Berishes nuk mund te behet KURREEEEEEEEEEEEE!?
  Ti vesh ‘KUSHT’ kesaj politike KRRIMINALE kryereformen e sistemit elektoral eshte njesoju si ti kerkosh ose te ftosh per darken e Vitit te RI nje gjel Deti!?
  E ha ate kokerr ulliri gjeli detit te vije naten e vitit te ri per darke!?

  Ne Nenin 6/1 te kushtetutes kthyer ne leter higjenike thuhet:
  ”Ndalohet zgjedhja,emerimi apo ushtrimi i nje funksioni ne nje nga organet e parashikuara ne kushtetute…nese verifikohen rrethana qe cenojne integritetin e FUNKSIONARIT publik..”!
  Nga kjo ‘politike’ krriminale,nga ky parlament krriminal sa nuk e cenojne’INTEGRITETIN’ e nuk kane vjedhur ASNJE-QINDARKE dhe gezojne te drejten MORALE te jene deputete!?

  Kur do perballet me drejtesine Gramoz Ruçi e te denohet me disa burgime per shperdorim detyre plus shperdorimit ne flagrance e tejkalimk kopetaencash qe SHPERBLEN ‘deputete’ qe kane fshire bythen me mandatet e popullit i djegin i pojekin si puna e ca Salianjeve,ShQInave ,elvis Ballinjve e xhihadisteve me ‘motivin’ se jane larguar pa leje nga STALLA e maqjmerise apo stacioni NDERZIMIT i quajtur ‘parlaMenopauza’ e LESHIT te Topallit!?

  P.S Hapje ‘negociatash’ ANTISHTETIT?
  Krrimineleve tu hapesh dyert e ‘XHENETIT’!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim