08 dhjetor 2017

December 8, 2017 02:00 Updated

08 dhjetor 2017

December 8, 2017 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH December 8, 12:06

  PERSE U DUHET ,KUJT!?
  Kush jane zagaret dhe kamikazet e informacionit 27 vjet ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit qe u perralisin shqipetareve se:
  1.-Ne kete vend na paskerka demoKroaci kur ketu nuk lindi kurre e POPULLI nga e cila ka rrenjet demokracija eshte gjysma ner ARRATI e gjysma e pa pune e pa prone!?

  2.-Kush jane krriminelet e zagaret e informacionit qe 27 vjet bombardojne psikologjikisht nje popull duke i vjedhur parate se ketu na paskerka ‘pluralizem’ kur ketu ne vend te APAluralizmit te mendimeve 27 vjet u MBOLL injorance e ne vend te pluralizmit politik u krijuan 128 BANDA parti me shume se sa Zgjredhes qe te vetemen ALTERNATIVE te perbashket kane HAJDUTERINE!?

  3.-Kush ZAGARE e kamikaze informacionio ka vjedhur miliardat e femijeve te pa ngrene per te PERRALLISUTR se ketu na paskerka ParlaMenopauze kur ne fakty eshte nje STALLE lopesh laramane ne regjim stallor 27 vjet qe ne krye kane kryeçobanin e krriminelin Neron Saline deri dje edhe òobanin Nano e tani krah te djathte Like Falorine e 27 vjet DOGJEN SHQIPERINE!

  4.-Kush jane ALABAKETa e kamikazet e informacionit qe flasin per SHTET kur ketu mungojne 27 vjet te tre SHTYLLAT e shtetit_:Teritor me gjithe èpasurine-Ligjet e se drejtes e shoqerise-Populli!?

  5.-Kush Krriminel i informacionit perrallis èper shtet te se drejtes ne mes te Europes kur ketu mungojne te TRE PUSHTETE:Legjidslativ-Egzekutiv-Gjyqesotr 27 vjet dhe tragjedija e tragjedive pushteti i KATERT qe ne Botyen e civilizuar e demokratike quhet MEDIA e INFORMACION ,i LITRE,i PA VARUR dhe PROFESIONIST!?

  6.-Kush Alabake flet per ‘pozite’ dhe ‘opozite’ kur ne jemi 27 vjet pa parlament te popullit pa pluralizem po vendi po shkon drejt ”sistemit PRIMITIV’ dse i reshte shkaterruar tere ‘Baza ekonomike’ ish shtetity shqipetar dhe akoma pas 27 vjetesh nuk ka EMER sistemi ekonomik qe fillimisht u perrallis si ‘Lirija eekonomise se tregiut’ e u trasformua ne ‘Liria e tregut te Lirise se hajduterise se Neron Salise’!’

  7.-Kaush krriminele alabake kamikazxe e ZAGARE na perrallidsin per kryebandash te krimit korrupsionit e per LULASHE apo MONIKA QE JANE FUNDERRINAT E SHOQERISE SHQIPETARE dhe te inkriminuar deri ne GRYKE si DISHEPUJT E DJALLIT ne krah te KALIFIT SALI e qe rendojne mbi ta DHJETRA burgime te PERJETESHME”!????

  Reply to this comment
 2. Meckojati December 8, 22:00

  Te fshehn krimet qe kane bere.

  Reply to this comment
 3. lretimet e 21 Janarit December 8, 23:57

  HALLALL QUMESHTI I NANMES O GFRAMSH QEV I DISKRETITON PLEHERAT E KRRIMBAT E PLEHUT QE KERKOJNE TE IMPORTOJNE PLEHE E MIELL KAFSHESH PREJ SERBIJE DHE EKDSPOTRTOJME PROSTITUTA E ORGANE FEMIJESH……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*