08 gusht 2018

August 8, 2018 02:00 Updated

08 gusht 2018

August 8, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH August 8, 09:27

  EDHE TE RRUAR EDHE TAKSE LESHI !?
  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes:
  I ashtuquajturi informacion me Kosove e aqe me teper pergoimi i nje presidenti apo kryetar shteti te nje vendi tjeter nga zagaret e dizinformacionit sKipetar tregon mjerimin e ketij lloji pushteti dhe tragjedine e nje populli qe quhet shqipetar qe ka mbi nje çerek shekulli terr informacioni dhe tere Zagaret kane propoganduar dhe vazhdojne te propogandojne kreret e xhihadit ,krimit e korrupsionit!!
  Se fundi kjo lloj Zagaresh bastarde me qene se jane mbaruar kockat ne kete vend pa shtet prone e pasuri,padronet i kane leshuar drejt ‘Kosoves’qe eshte shtet sovran dhe aqe me teper kerkojne te paragjykojne biles te ‘gjykojne’ apo lidhin ushkuret presidentit te nje shteti tjeter kur ‘Burrat e shtetit’ ,’yjet ne ngitje’ e ‘presidenti’ i ketij vendi dikur Shqiperi kane ngelur Lakuriq e pa gjethe fiku e deri ne gryke ne MUT per krimet e korrupsionit ndaj ketij vendi e populli!

  Pra per te terhequr vemendjen e ketij populli tashme barkas meren me gjurmet me Kosoven qe shqip do te thote:”Ate budallajin nuk e qasnin ne fshat e ai kerkonte per grua çupen e priftit”!!

  Se dyti qe eshte e lidhur sa me siper tere kjo propogande bajate e alabakesh nuk ka asnje lloj ‘objekti’ qe te perbeje as informacion e as te analizosh diçka tragike qe po i ndodh nje vendi apo shteti ku jetojne popull i se njejtes ‘rrace’ e ‘obobo çna gjeti’,JO ketu po investohet nga qarqe ANTISHQIPETARE per te propoganduar e bere protagonist kryekrriminelin e popullit shqipetar apo NERON SALINE qe dogi Shqiperine dhe kjo eshte tragjedi per ti dhene imunitet ne peretesi KRIMIT dhe KRRIMINELEVE ndaj popullit shqipetar per gati 30 vjet!!
  Kjo e perditeshme duhet te distancohet nga kjo loje qe Shqiperija digjet e ne kerkojme te krefim edhe kosovaret si ‘koke palaret’!
  Eshte per tu habitur se si qeverrija e Kosoves nuk ben note proteste ndaj kesaj fushate antishqipetare,perçarese e vllavrasese nga nje vend pa shtet si ky i yni e aqe me teper nga njerez pa asnje lloj mandati perjashtu mandatit te krimit apo mandatit si ‘dhender’ apo zedhenes te Serbise si sot e 50 vjet me pare si doktor i bllokut e numurit DY -Hisnise!!.
  ‘DASH-i’po ka ngelur pa KOQE apo eshte Marrosur e vazhdo te komandohet akoma nga lobizmi antishqipetar i Amerikes e Podesta,nuk ka pse vazhdon te ‘kruaje’ briret me nje popull tashme mes kater rrugeve e pastaj te na perrallise sikur te Ishim idjote si ‘ambasadoret’ e tyre per influence Turke e Ruse kur ketu eshte ulur kembekryq XHIHADI dhe ne krye guida supreme apo kalifi SALI?

  Taksa e ‘LESHIT’
  —————-
  Ne periudhen e Zogollit,babait shpirteror te EDVINIT qe ne shenje respekti dhe mirenjihjeje i ka ngritur bustin ne mes te bulevardit te ‘deshmoreve te Kombit’,per ta mbajtur popullin te shtypur e ne mjerim i kish vene dhjetra taksa duke filluar nga ajo e ‘tokes’,’ujit’,’kullotes’,’pyllit’ e duke perfunduar tek taksa e ‘LESHIT’ qe ish ne vartesi te kokeve te ‘dhireta’ apo te ‘leshta’..

  Tek ne ne keto tridhjet vjet qe shkalla e MJERIMIT dhe varferise ABSOLUTE eshte shume me e larte se e viteve ’30 qe pershkrun Migjeni por qe deri tani e ka ‘mbuluar’ emmigrimi,jane po ato taksa si ne kohen e Zogollit perfshi dhe taksen e ‘BANIMIT’!!
  Nuk eshte shpikje e Edvinit pa shkolle fillore e nuk eshte se kjo takse vihet vetem ne kete vend por te TAKSOSH nje pensionist qe nuk arrin te haje BUKE trehere ne dite se eshte qind perqind i SHPRONESUAR dhe ngelur pa shtet e imagjino ‘SOCIAL’ edhe per te vetemen BANESE ku jeton kjo perben me teper se KRIM!!

  PSE!?
  -Sepse kjo qeverri kujslinge e inkriminuar nuk shkurton nepermjet reformes te sistemit elektoral 50 perqind te shpenzimeve te parlamentit antishqipetar te inkriminuar deri ne gryke ne vlere me 1,3 Miliard,dhe ne numur nga 140 ne 70 si bejne vendet poerrreth
  -Sepse bashke me nje mender kryeKar te shoqatave te ‘bashkive’ nuk kerkojne te shkurtojne 50 perqind te shpenzimeve ne numur e rroga MILIONESHE te 61 kryeKare bashkish milionere qe nuk dine as te drejtat e as detyrat dhe mbi 1600 keshilltareve hajdute Topollaj qe nuk bejne ASGJE perjashtu hajduterise..
  -Te shkurtohen ashtu si ne ITALI ku partija ‘5 yjet’ i fitoi zgjedhjet vetem me premtimet e heqjes se PRIVILEGJEVE te tere ish deputeteve ne perjetesi tek ne kreret e ishat nishane e gomare servet pellumba e mejdane kadavera e tere kreret e ANTISISTEMIT qe marin pensione MILIONESHE vetem e vetem se ne jete ne krye te antishtetit kane bere tre gjera:Vjedhur,ngrene dhe dhjere mbi koke palkaret…

  -Shkurtimi 50 perqind i tere administrates publike e tere dikastereve e nja 600 agjensive fantazem fetare qeverritare e jo qeverritare qe ushqehen me gjak femijesh shqipetare…

  EDVIN,
  Di gje sa MILIARDA kapitale jane trasferuar nga ky vend qe u shit tere pasurija kombetare nga kalif Salija me moton”Shqiperija nji Euro’,ne cilat banka jane depozituar pasurija e shqipetareve dhe ne 5 VJET ministri i ekonomise e financave analfabet si puna jote qe dreton ekonomine e Botes ,thone gojet e liga’ nga lart me dron :
  SA TE ARDHURA I SJELL SHTETIT NGA SEKUESTRIMI I PASURIVE TE EKSPORTUARA JASHTE NE MENYRE TE PA LIGJESHME DHE SA NEPERMJET TAKSIMIT TE PASURIVE TE DEPOZITUARA JASHTE NE MENYRE TE ‘LIGJESHME’????????

  Ne Shtator per te hyre ne kryeministri te kane ngelur vetem dy rruge:
  -Shperndarja e parlamentit nga bregu i detit neperjet facebook-ut
  -Caktimi i dates se REFERENDUMIT ashtu si dy shtetet e Ballkanit Maqedonija dhe Kosova per ti rikthyer shqipetareve sovranitetin parlamentin e shtetin

  Rruga e trete eshte ne Surel duke i veshur atletet se prapthi…se nuk te voton kush qe me gjakun e pensionisteve ne prag vdekje te ushqesh kuajt qente e macet perfshi prostitutat e oborrit te kalifatit te Bathores ne nje vend pa shtet pa emer te sistemit ekonomik e pa emer te sistemit politik ku kullosin me shume gomare ,xhihadiste,muxhahedinee ambasadore se sa shqipetare. qe presin ‘integrimin’ ne Shishtufine

  Reply to this comment
 2. GIOTINA August 8, 12:21

  Shqiptaret si gomaret mburren vetem me hallatin qe e kane me te gjate se tere kafshet e tjera dhe tere jeten flasin per nacionalizma shqiperi e madhe etnike,òameri e kosove dhe tere trojt e te pareve i kane zaptuar te huajt dhe kemi arritur ne kufijte e ish Shqiperise se mesme islamike e Esad Pashe Toptanit ndersa ‘greket’ veshur si çame e serbet si kosovare kane pushtuar tere bregdetin e Shqiperise me firmat e krriminel Salise kryehajdut like florise dhe kamikaz Nishanet qe i kane paisur me pashaporta shqipetare .Te huajt po na shkerdhejne me nena me motra me gra me femije e ne vazhdojme u ferkojme koqet bashke me ato te kalit te xXenit qe te na i shkerdhejne sa me mire….

  Reply to this comment
 3. jetimet e Janarit August 8, 12:47

  Dita,mos po kaloni edhe ju dite te veshtira?????
  Ti kthehesh kontrabandes me nafte per Serbine e aqe me teper ta vesh ne ‘dyshim’ eshte njesoj si te vesh ne dyshim Saline qe eshte dhenderr serb poliagjent e avokat ka patur dhe ka lobizmin antishqipetar te mergates dhe Ameriqine,nderkohe qe vazhdon akoma trafiku i mishit te bardhe prostitucionit qenjeve njerezore e femijeve per organe e pjese kembimi!!!!
  Revolucion,gjendje e jashtezakoneshme e bllokim i tere istitucioneve antishqipetare.Te bllokohet hyrja e kkrimineleve kujslingeve hajduteve antishqipetareve ne parlamentin e popullit dhe te kerkohet doreheqja e qeverrise se nje kemisheziu me emerin Rama ne duar te dyshes krriminale SALI-META!!!!!

  Reply to this comment
 4. nipi i A.Rustemit August 8, 13:27

  Njerez me bisht…….
  Ndersa presidenti i Kosoves me shume te drejte e ne menyren me paqesore shtron problemin qe Kosoves ti bashkengjiten disa copeza ngelur ‘jetime’ pasardhesi i kuslingut Haredinaj pasardhes i IbrahimoviÇit thote nuk duhet te flitet per kufij nderkohe qe na qenkerka ne Vlore e kerkon bashkimin e kosoves me Shqiperine mbi òfare llogjike e mbi bazen e kujt kufijve te perandorise Osmane ato te 1913 apo ato te PasiQ..Ne emer te kujt e me ke mandat vjen ne Vlore ky kryeminister pa qeverri e me gjysem shteti ne nje vend ngelur fare pa shtet e qeverri po me nje sali serb e shtangist i veshur ne flori????????????

  Reply to this comment
 5. QIrio QInam QInami August 8, 13:49

  ‘A te duhen sharlatane
  Qe lepihen ne òdo sahane
  Qe te peròajne vatane
  Ke sa te duash Tropojane

  Hall i madh me skraparllinj
  Ka rrezik te hash dhe dru
  Dy ministra le te rrine
  Se na duhen dhe pa tru..”NOLI

  V.O S,eshte problemi dy Manjane Mut
  Po ne jemi te gjith ne zi
  ne krye te shtetit kemiskraparlli kryehajdut
  me ze e figure Like Flori

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*