08 gusht 2019

August 8, 2019 02:00 Updated

08 gusht 2019

August 8, 2019 02:00 Updated
Komento

12 Komente

 1. intelektuali August 8, 08:18

  Kalemxhiu i Enverit, Pellumb Xhufi eshte historiani i fundit qe duhet te flase per LANC-in kriminal dhe jugosllav,

  sepse:

  PELLUMB XHUFI ESHTE NE KONFLIKT INTERESI PER LANC-IN E KRIMINAL JUGOSLLAV TE ENVERIT

  per shkak se:

  Eshte dhender ne familjen e Bahri Omarit, pse nuk pyet vjehrren e tij, Donika Omari qe eshte nje historiane me e spikatur dhe me pragmatike ne pershkrimin e historise, ky kameleon me shume ngjyra qe bashke me kalemxhinjte e tjere te Enverit si Puto, Milo&Lukuni kane punuar gjithe jeten e tyre per deformimin total te Historise sone Kombetare, pra pse nuk pyet Pellumb Xhufi vjehrren e tij historiane, Donika Omari:

  CFARE ISHIN ENVERI ME NEXHMIJEN? KOMUNISTE APO FASHISTE?

  sepse:

  Kur Zai Fundo filloi t’i spjegonte Enverit si student ne Montpelje te Frances per komunizmin e Marksit dhe bolshevizmen e Leninit, ai i tha ate fjali qe ka mbetur ne doreshkrimet e komunistit te Internacionales Bolshevike, Llazar Fundo:

  PO NE JEMI BURGJEZE O ZAI, NUK JEMI PROLETARE BARKTHARRE

  Me pas Enveri pa shkolle dhe pa dipllome shkoi te punoje si konsull ne ambasaden e Ahmet Zogut ne Bruksel,

  A MUND TE PUNONTE NJE KOMUNIST PA SHKOLLE SI KONSULL NE AMBASADEN E ZOGUT NE BRUKSEL PA QENE SPIUN I REGJIMIT?

  Vetkuptohet qe jo. Pushtimi nga Italia fashiste e gjeti Enverin ne nje resort lluksoz me llixha afer Ancones ku kishte shkuar te kuronte reumatizmen me kunatin e tij Bahri Omari, kur u kthye ne Shqypni jetoi gjate gjithe Luftes ne vilen e tij ne mes te Tiranes, ngjitur me vilen e Qazim Mulletit, nga kjo vile spiunoi tek fashistet e Duces komunistin idealist Qemal Stafa, nga xhelozia apo per arsye te tjera akoma nuk dihet sepse askush nga historianet tane kalemxhinj te Enverit nuk e ka hulumtuar kete histori te trishtuar si nje “e fshehte publike”, Bahri Omari kur erdhen gjermanet ne fund te 1943 u be Minister i Jashtem i qeverise Mitrovica qe mbante lidhje direkte me Ribbentropin e Hitlerit per shkak te njohurive te tij akademike ne gjuhen dhe kulturen gjermane, nga ana tjeter arkivisti Kastriot Dervishi zbuloi teseren e antarsimit ne Partine Fashiste te Nexhmije Hoxhes qe gjithashtu jetonte bashke me Enverin ne vilen e Bahri Omarit

  prandaj:

  CFARE LLOJI ANTIFASHISTESH DHE KOMUNISTESH ISHIN ENVERI ME NEXHMIJEN O PELLUMB XHUFI?

  dhe pyetja llogjike qe vjen me pas:

  CFARE LANC-I ISHTE LUFTA E ENVERIT?

  qe:

  Nuk ishte lufte ANTIFASHISTE kursesi nga te gjitha faktet qe renditem me siper per Enver Kumandarin dhe Nexhmijen Fashisten qe me Antifashizmin gjate gjithe Luftes fshinin bythen ne vilen e Bahri Omarit te patrazuar nga fashistet italiane dhe gjermane,

  Nuk ishte lufte NACIONALE kursesi, sepse dorezoi tek Rankovici dhe vrau ne Tivar vellezerit tane kosovare me nje pabesi te papare antishqyptare dhe antikombetare

  Nuk ishte lufte CLIRIMTARE kursesi, sepse implementoi MURTAJEN bolshevike ne vendin tone me urdher nga Beogradi dhe Moska qe PUSHTOI Vatanin me ideollogjine satanike komuniste per 50 vjet me radhe, qe mbushi lumenj me gjak njeriu te pafajshem, e rrethoi Shqypnine anembane me tela me gjemba si nje Kamp Perqendrimi Auschwitz te Hitlerit, falimentoi ekonomine me tollona dhe bunkere duke renuar shtetin tone te lashte si kurre me pare ne histori.

  prandaj:

  CFARE LANC-I ISHTE LUFTA E ENVERIT?

  Teza tjeter enveriste qe e LANC-i e renditi Shqypnine ne anen e duhur te Aleateve fitues te Luftes eshte nje mashtrim i hapur historik, sepse masakra e pabese ndaj Aleateve angleze ne Kanalin e Korufizit me mina jugosllave e hedh katerciperisht poshte kete hipoteze propagande, sepse Gjykata e Hages e thirrur per kete ceshtje rezili e cilesoi LANC-in e Enverit si nje “Organizate Terroriste” dhe sanksionoi Shqypnine me sanksionimin e floririt te Ahmet Zogut qe u gjet nga aleatet i fshehur ne bunkeret e Hitlerit ne malet e Bavarise.

  atehere:

  CFARE KAFSHE ISHTE LANC-I I ENVERIT?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 8, 11:57

  ”NARCOTICA”(narkotika)!
  Mafja,Medija,Mjerimi dhe Mit’had Edvini!

  ”Evetemja diference midis nje shenjti dhe nje mekatari eshte qe shenjti ka nje te shkuar e mekatari ka nje te ardhme”O.Wilde
  ————————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Dje ,ne nje nder TRE televizionet publike Italian,RAI3 ne programin e darkes (‘sekonda serata’) ne emisionin ”NARCOTICA’ ufol per kete vend e per kete popull dikur Shqiperi qe banohej nga shqiptare!

  Nuk kam nderment te merem me ‘vleresimin’ e nje programi te huaj e aqe me teper te analizoj vertetesine e nivelin e nje informacioni bashke me,egzagjerimet apo edhe ‘minimizimin’ e nje realiteti TRAGJIK te ketij vendi e populli 30 vjet se nuk e kam ate ‘,mandat’ por edhe njehere do ‘uleras’ me vetvehten per tragjedine e nje vendi dhe populli,pjeseze e te cilit jam, drejt çfarosjes ne ‘Gjuhe te huaj’!

  Te Huajit!
  ——-
  ”..Dhe vjen i huaji e u rri n’voter
  per me u turpnue me gru e moter
  Eper ca pare qe do fitoni
  besen e t’pareve te gjith harroni,,”

  Ka tridhjet vjet qe mbi kete vend tashme ‘shprehje gjeografike’ dhe ky popull drejt shperberjes po zbatohen ‘regji’ te HUAJA nga me antishqipetaret me objektiv fshirjen nga hartat gjeopolitike te ish Shqiperise ne prezencen e te HUAJVE, e propoganduar nga te HUAJT kryesisht nga ‘aleati strategjik’ apo A mer iQI ,shtetet e BE-se e4 sidomos fqinjet Greqi-Itali-Serbi si sot e 100 vjet me pare kesaj radhe propoganduar nga nje radiozhurme sa obskurantiste xhihadiste e krriminale e ashtuqiuajtur ‘Zeri i Amerikes’!

  Programi ”NARCOTICA”!
  ———-
  Program ‘Narcotica’ me filmime me fakte me intervista nga njerez reale e sKipetare kryesisht eshte pjese e asaj ‘propogande’ qe po behet kunder ketij vendi tashme pa shtet e ketij populli ne arrati per ta futur ne listen e ‘ZEZE apo konsideruar si ‘delja e ZEZE’ me synimin qe pas 30 vjetesh qe ky vend koloni nuk lane gje pa i vjedhur ne emer te ‘integrimit’ tani ti thone po ata qe e vodhen e vrane e dogjen se nuk ini gsati per te hapur bisedime se vendi eshte kthyer ne mbjellje droge dhe ini te droguar!

  Ku qendron vertet tragjedija!?
  ———-
  Tragjedija e vertyete nuk qendron me se ne nje vend pa shtet tashme toke e djegur eshte kthyer ne plantacione droge ne vend te Grurit ku ‘haet’ nate e dite hashash ne vend te Bukes me miell kafshesh nga Serbija!
  eshte perdhunuar eshte vrare eshte shperngulur eshte shpronesuar,i eshte permbysur historija dhe po i rishkruhet ajo dhe bashke me te TRAGJEDIJA nga te HUAJIT!

  Tragjedija qe propogandohej ne kete program nder nje nder tre televizionet publike te shtetit qe na ka patur tere jeten’ ne patronat’ apo ‘protektorat’ si ne kohen e Zogollit sashtu dhe te Sali horrit,like florise kohes se mjerimit dhe ,Mit’had Edvinit,nuk eshte HASHASHI qe si thuhej me filmime vazhdon te mbillet ne 1/3 e siperfaqes!
  JO!Tragjedija e vertete qe te vine te dridhura kush ndihet shqiptar eshte ‘POLICI’ shqiptar qe per 30 vjet nuk perfaqeson LIGJIN por MALIQIN kreret e krimit me imunitet kreret e mafjes ne ppushtet kryetare shteti pa shtet,kryeministra qeverrish kujslinge qe njehere e perdorin si ‘punetor me meditje’ te veshur me divize e zhgabonjen ‘dy krenare’ per te mbjele per te numuruar sherbyer e korrur Hashash ,nje here per te shkulur dhe djegur hashash,njehere per ta ruajtur kryeqytetin Lazarat e njehere per ta djegur e shkaterruar ate!

  Tragjedija nuk ka ter beje fare ,me HASHASHIN qe propoganda po e shfrytezon per te mos hapur negociatat KURRE te nje vendi pa shtet e drejt shperberjes!
  JO! Tragjedija qendron tek ‘POLICI’ qe trajtohet si argat jo per te mbrojtur e zbatuar ligjin e te drejtat e detyrat kushtetuese te policise se shtetit si ne çdo vend por te djersitetet ne mes te Gushtit duke çkulur e djegur maleve te ish Shqiperise HASHASH!
  Tragjedija e tragjedive qendron ne ate qe ndersa ‘POLICI’ me uniforme e xhgabonjen dy kfrenare ne balle ‘ngrofet’ ne mes te GAushtit me zjarrin e droges,shoket e tij me ‘fat’ o jane pjese e skortave me rrobe banje ne plazh ,’GAjirizin e Lalesit’,Dhermi,Apo malesite e Gjakoves ‘RUAJNE’ nate e dite per 30 vjet BARONET e droges ,krriminelet me imunitet,shefat e Balilave dhe habilave!
  Policet ruajne duke i siguruar tere privilegjet kalif SALISE neronit qe i vuri zjarrin shqiperise dhe ne vend te Bukes ushqen me Droge femijet jetime te ’21 Janarit’ prinderit e te cileve i VRAU se donin BUKE!

  Policet ‘ruajne’ nate e dite nje simbol te Hajduterise qe ne jete as beri as nje dite shkole e pune dhe eshte bere fale DROGES me i pasuri i Ballkanit dhe Ameriqise me emerin Like floriri qe nga buxheti i ‘shtetit’ me firmen e nje fare koneje me emerin BRAÇE i akordohen si ‘president’ i koke palareve mbi 240 MILION lek per te marre avdes e ‘Te mare malet’!

  Tragjedija qendron tek POLICET’ qe ruajne me skorte tere kreret e krimit me imunitet te ketij vendi tashme pa shtet tere ish kryetare shteti,kryetare qeverrish firmash piramidale,kryetare kuvendi vene ne dispozicion perveç pensioneve te ARTA firmosur nga BODE-gardet e krimit dhe socialSSalistet Ruçi,Baçi,Naçi e konja BRAÇE dhe sekretare tu ferkojne koqet e fishkura nga DROGA dhe keshilltare per permiresimin e kualitetit te HASHASHIT si pronare qe jane!

  Tragjedija nuk eshte me HASHASHI por trushpelarja qe i eshte bere ketij populli tashme pa MEMORJE qe i fshine historine dhe ne vend te saj perjeton TRAGJEDINE dhe ORGJINE!
  Tragjedija eshte Mafja ne Pushtet 30 vjet qe ka uzurpuar tere pushtetet dhe istitucionet e ish shtetit perfshi ate qe quhet MEDIJA!

  Tragjedija eshte mungesa e MEDIJAS apo ‘pushtetit te katerty’ qe ne vend te beje nate e dite thirrje per REVOLUCION ate qe ben kudo nje medija e lire e pa varur e profesioniste,ate qe ben edhe PAPA qe i ben thirrje rinise ‘Te eci kunder rrymes’ tek ne ZAGARET e tere rracave Lesi,Fevzi,Lubonja Andi Bushate kamikaze te ISIS e orgji propogandojne nate e dite te ndare me dysh nje pale zagaresh krriminel Saline qe dogji Shqiperine per te na sjelle ‘demikracine’nje pale Like Falorine qe na e VODHI tere PASURINE per te na e lene si e krijoi i madhi ‘Zot Shqiperine dhe ne emer te ‘Alla akbar’ ka thirruar ne ndihme dhe ‘Baba Tomorrin’,Baba Fetane dhe ABaz Aline!

  Tragjedija eshte qe ne krye te nje qeverrije antikushtetuese si tere 4 pushtetet e tere istitucionet qendron si kryeminister nje wqenje me probleme te renda te shendetit mendor dhe PENG i tyere agjenturave si parardhesit e tij me te njejtin MISION per te shperbere nje vend e popull dikur populluar nga shqiptare e ashtuquajtur SHQIPERI–Me emerin EDVIN!
  A ka me tragjedi kur te Huajit per 30 vjet na vodhen,te huajit per 30 vjet na keshilluan nga ushtaret tek gjeneralet si lidhen kepucet e si behet edhe ‘seks’ ne demokraci e na trajtuan si njjerez me bisht mbasi nuk na lane me gje pa vjedhur si kolonizatore tere pasurite kombetare bashke me kapitalet strategjike dhe SOT pas 30 vjetesh po ata te HUAJIT na kontrollojne tere hapsirat tokesore detare,ajrore perfshi me AVJONE edhe ‘Malet e ish shqiperise pa lisa po me ashash ,edhe fushat e gjera pjellore me HASHASH…ndersa nje ‘kryeminister’ psikopat i pa pergjegjshem kujsling i korruptuar e i SHANTAZHUAR ne gjendje deliri ben presion psikologjik nje populli 30 pa buke e ne depresion duke u folur per ‘THEATYER’ sinonim i kullave e gradaÇelave te ndrertuara ne tere teritorin si xhamite e kullat e babilonit me MILIARDAT e DROGES!?

  Kush e ka pare ate program dje nuk do binte ne deshperim nga tragjedija ‘HASHASH’ e as nga krahesimet qe na beheshin me Kolumbine apo Avganistanin por nga fakti trondites se ‘SHQIPTARET’ dhe ketu qelklimisht i ngaterrojne me maqedonasit malazeste e mbi te gjitha ‘Kosovaret’ e ISIS kane pushtuar tere trafikun e Droges nga heroina e Avganistanit tek Kokaina e Kolumbise me tregje e filjale ne tere Europen e lidhur me ndrageten Italiane e shqetesim serjoz per Hollanden!
  ,Merda sKipetare apo zagaret e informacionit propogandojne krriminelet Dash Shehi Lul Hollandezi Medija Duka qe presin ne shtator te ‘HUAJIT’ qe te zgjidhin krrizen!?
  Ndersa disa Zagare te tjere ndjekin nga pas nje ‘kryeminister’ ‘TE PA PUNE MENDERISHT’ qe nepermjet facebook-ut interviston tere aktoret e vjeter per tu ringjallur e bejne estrade e te argetojne kreret e mafjes ne mes te TirOnes oligarket mafjozet kontrabandistet qe mbushen vendin me ‘gradaçiela’ apo ‘keshtjella ne rere’!
  A mund te konsiderohet ‘medija’ e jo Merda nje zagar qe konsideron lajm se ‘E priti Edvini ne rezidencen verore me breke te shkurtera ku po ben gara nmoti per ti thyer rekordin krriminelit dhe udheheqesit te tij shpirteror kalif Salise”?A ben lajm nje ‘kryeminister’ 30 vjet zjarrvenes te historise simboleve luftes e Shqiperise fotografuar ne det me Zahon ne krahe kur Shqiperija Digjet e te huajt thone se ‘jemi njerez me Bisht’!

  Se fundi por jo e fundit!
  Si mund te konsiderohemi akoma popull qe mbajme mbi kurriz 30 vjet keta perdhunues ,krriminele e antropofage qe nuk kane te bejne fare as me shqipetarizem as me parlament qeverri gjyqesore e prokurori se jane te inkriminuar deri ne GRYKE kur te HUAJT policija financiare italiane hyn ne te vetemin aeroport ne Rinas e kontrollon hapesirat e si shkon mbjellja e HASHASHIT Mit’had Edvini flet per ‘teater’ e per ‘Shqiperine qe duam’,kalifi Sali pushon ne rezidencen e krimit ne Ghirizin e Lalesit ngdersa mulla Omari apo Like flori ka marre malet e flet me allaun e ‘perendi’ e sKipetaret presin ne shtator tu hapen negociatat per ne Boten tjeter ne PERJETESI!

  Mit’had EDVIN RamaI!
  Nese nuk e ke pare programin e RAI3 te titulluar ”NARCOTICA’ kerkoje ta shohesh dhe mos shiko pjesen e HASHASHIT qe nuk perben tregjedi dhe kete ti mire e di ashtu si serbi Sali e Like flori por te rekomandoj te shohesh pjesen qe flet per :
  GJAKMARTRJEN!
  -Gjak marrjen dhe kanunin e Lek dukagjinit qe po çfaros 30 vjet popullin shqiptar ne mes te Europes ne shekulllin e 21-te!
  -Gjak marrjen qe gjaku lahet me gjak dhe femijet jane ne gjak te pa lindur akoma ndersa prinderit i kane ne burg ose gfjysherit te vrare!
  -Gjak marrje ku NENAT-jo Aneta dhe Linda kane 30 vjet qe nuk shohin femijet se u jane arratisur nga gjakmarrja e skane per ti pare kurre!
  -Gjak marrja qe femijet me dhjetra jane te ngujuar nga 15-20 vjet e nuk shohin driten e diellit me sy!
  -Gjak marrja qe tregonin DJE jo te huajt po gra misionare shqiptare qe jane detikuar kesaj tragjedije e qe nuk u hiqen nga mendja me qindra fytyra qe i kane njohur sherbyer e jane vrare me plumb ne balle!
  -Gjak marrja qe nga ’90 sipas deshmive te po shqiptareve e misionareve jane mbi 12 mije te vrare
  Ndesa ti ‘Mit’had bej financon istitute krrimineles per te studjuar krimet e komunisteve kur ne jemi i vetemi vend ne Bote qe nuk dime sxe çdo te thote fjala ‘komunist’!KRIM! KRIM!KRIM!

  P.S Edvin shihi keto programe ,mos i çensuro,ashtu si nuk na i kish çensuruar as Enveri ,dhe shqiptaret ai 80 perqindeshi i ’30 Qershorit’ nuk te kerkon te ‘vrasesh vehten’ si mijera prinder perfshi ata qe vrau Salija e perdhunoi Like florija te vdekur si ‘koke palare’ se ke per te rritur Zahon .por shqiptaret te vkerkojne me urgjence vetem nje gje fare te thjeshte qe e ben kushdo qenje humane e me tru ne Europe edhe pa asnje ‘arsye’
  D O R H E Q J E !!!
  ”Shqiptareve u duhet nje qeverri e pergjegjeshme tha ai i ‘HUAJI’ amerikOn i komisionit te Helsinkit Robert Hand

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH August 8, 12:13

  ”NARCOTICA”(narkotika)!
  Mafja,Medija,Mjerimi dhe Mit’had Edvini!

  ”E vetemja diference midis nje shenjti dhe nje mekatari eshte qe shenjti ka nje te shkuar e mekatari ka nje te ardhme”O.Wilde
  ————————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Dje ,ne nje nder TRE televizionet publike Italian,RAI3 ne programin e darkes (‘seconda serata’) ne emisionin ”NARCOTICA’ ufol per kete vend e per kete popull dikur Shqiperi qe banohej nga shqiptare!

  Nuk kam nderment te merem me ‘vleresimin’ e nje programi te huaj e aqe me teper te analizoj vertetesine e nivelin e nje informacioni bashke me,egzagjerimet apo edhe ‘minimizimin’ e nje realiteti TRAGJIK te ketij vendi e populli 30 vjet se nuk e kam ate ‘,mandat’ por edhe njehere do ‘uleras’ me vetvehten per tragjedine e nje vendi dhe populli,pjeseze e te cilit jam, drejt çfarosjes ne ‘Gjuhe te huaj’!

  Te Huajit!
  ——-
  ”..Dhe vjen i huaji e u rri n’voter
  me ju turpnue me gru e moter
  Eper ca pare qe do fitoni
  besen e t’pareve te gjith harroni,,”

  Ka tridhjet vjet qe mbi kete vend tashme ‘shprehje gjeografike’ dhe ky popull drejt shperberjes po zbatohen ‘regji’ te HUAJA nga me antishqipetaret me objektiv fshirjen nga hartat gjeopolitike te ish Shqiperise ne prezencen e te HUAJVE, e propoganduar nga te HUAJT kryesisht nga ‘aleati strategjik’ apo A mer iQI ,shtetet e BE-se e sidomos fqinjet Greqi-Itali-Serbi si sot e 100 vjet me pare kesaj radhe propoganduar nga nje radiozhurme sa obskurantiste xhihadiste e krriminale e ashtuqiuajtur ‘Zeri i Amerikes’!

  Programi ”NARCOTICA”!
  ———-
  Program ‘Narcotica’ me filmime me fakte me intervista nga njerez reale e sKipetare kryesisht eshte pjese e asaj ‘propogande’ qe po behet kunder ketij vendi tashme pa shtet e ketij populli ne arrati per ta futur ne listen e ‘ZEZE apo konsideruar si ‘delja e ZEZE’ me synimin qe pas 30 vjetesh qe ky vend koloni nuk lane gje pa i vjedhur ne emer te ‘integrimit’ tani ti thone po ata qe e vodhen e vrane e dogjen se nuk ini gati per te hapur bisedime se vendi eshte kthyer ne mbjellje droge dhe ini te droguar!

  Ku qendron vertet tragjedija!?
  ———-
  Tragjedija e vertete nuk qendron me se ne nje vend pa shtet tashme toke e djegur eshte kthyer ne plantacione droge ne vend te Grurit ku ‘haet’ nate e dite hashash ne vend te Bukes me miell kafshesh nga Serbija!
  JO! Tragjedija eshte se 30 vjet eshte perdhunuar eshte vrare eshte shperngulur eshte shpronesuar,i eshte permbysur historija dhe po i rishkruhet ajo dhe bashke me te TRAGJEDIJA nga te HUAJIT!

  Tragjedija qe propogandohej ne kete program nder nje nder tre televizionet publike te shtetit qe na ka patur tere jeten’ ne ‘patronat’ apo ‘protektorat’ si ne kohen e Zogollit sashtu dhe te Sali horrit,like florise kohes se mjerimit dhe ,Mit’had Edvinit,nuk eshte HASHASHI qe si thuhej me filmime vazhdon te mbillet ne 1/3 e siperfaqes!
  JO!Tragjedija e vertete qe te vine te dridhura kush ndihet shqiptar eshte ‘POLICI’ shqiptar qe per 30 vjet nuk perfaqeson LIGJIN por MALIQIN kreret e krimit me imunitet kreret e mafjes ne ppushtet kryetare shteti pa shtet,kryeministra qeverrish kujslinge qe njehere e perdorin si ‘punetor me meditje’ te veshur me divize e zhgabonjen ‘dy krenare’ per te mbjele per te numuruar sherbyer e korrur Hashash ,nje here per te shkulur dhe djegur hashash,njehere per ta ruajtur kryeqytetin Lazarat e njehere per ta djegur e shkaterruar ate!

  Tragjedija nuk ka te beje fare ,me HASHASHIN qe propoganda po e shfrytezon per te mos hapur negociatat KURRE te nje vendi pa shtet e drejt shperberjes!
  JO! Tragjedija qendron tek ‘POLICI’ qe trajtohet si argat jo per te mbrojtur e zbatuar ligjin e te drejtat e detyrat kushtetuese te policise se shtetit si ne çdo vend por te djersitetet ne mes te Gushtit duke çkulur e djegur maleve te ish Shqiperise HASHASH se keshtu na thone te ‘huajit’ ata qe deri dje ne heshtje na thoshin ‘mbilleni’!

  Tragjedija e tragjedive qendron ne ate qe ndersa ‘POLICI’ me uniforme e zhgabonjen dy krenare ne balle ‘ngrofet’ ne mes te Gushtit me zjarrin e droges,shoket e tij me ‘fat’ o jane pjese e skortave me rrobe banje ne plazh ,’Gjirizin e Lalesit’,Dhermi,Apo malesite e Gjakoves ‘RUAJNE’ nate e dite per 30 vjet BARONET e vertete te droges ,krriminelet me imunitet,shefat e Balilave dhe habilave!
  Policet ruajne duke i siguruar tere privilegjet kalif SALISE neronit qe i vuri zjarrin shqiperise dhe ne vend te Bukes ushqen me Droge femijet jetime te ’21 Janarit’ prinderit e te cileve i VRAU se donin BUKE dhe me pas i perdhunoi te vdekur Like Floriri si ‘koke palare’!

  Policet ‘ruajne’ nate e dite nje simbol te Hajduterise qe ne jete as beri as nje dite shkolle e pune dhe eshte bere fale DROGES me i pasuri i Ballkanit dhe Ameriqise me emerin Like floriri qe nga buxheti i ‘shtetit’ me firmen e nje fare koneje me emerin BRAÇE i akordohen si ‘president’ i koke palareve mbi 240 MILION lek per te marre avdes e ‘Te mare malet’!

  Tragjedija qendron tek POLICET’ qe ruajne me skorte tere kreret e krimit me imunitet te ketij vendi tashme pa shtet tere ish kryetare shteti,kryetare qeverrish firmash piramidale,kryetare kuvendi vene ne dispozicion perveç pensioneve te ARTA firmosur nga BODE-gardet e krimit dhe socialSSalistet Ruçi,Baçi,Naçi e konja BRAÇE dhe sekretare tu ferkojne koqet e fishkura nga DROGA dhe keshilltare per permiresimin e kualitetit te HASHASHIT si pronare qe jane!

  Tragjedija nuk eshte me HASHASHI por trushpelarja qe i eshte bere ketij populli tashme pa MEMORJE qe i fshine historine dhe ne vend te saj perjeton TRAGJEDINE dhe ORGJINE!
  Tragjedija eshte Mafja ne Pushtet 30 vjet qe ka uzurpuar tere pushtetet dhe istitucionet e ish shtetit perfshi ate qe quhet MEDIJA!

  Tragjedija eshte mungesa e MEDIJAS apo ‘pushtetit te katert’ qe ne vend te beje nate e dite thirrje per REVOLUCION ate qe ben kudo nje medija e lire e pa varur e profesioniste,ate qe ben edhe PAPA qe i ben thirrje rinise ‘Te eci kunder rrymes’ tek ne ZAGARET e tere rracave Lesi,Fevzi,Lubonja Andi Bushate kamikaze te ISIS e orgji propogandojne nate e dite te ndare me dysh nje pale zagaresh krriminel Saline qe dogji Shqiperine per te na sjelle ‘demikracine’nje pale Like Falorine qe na e VODHI tere PASURINE per te na e lene si e krijoi i madhi ‘Zot Shqiperine dhe ne emer te ‘Alla akbar’ ka thirruar ne ndihme dhe ‘Baba Tomorrin’,Baba Fetane dhe ABaz Aline!

  Tragjedija eshte qe ne krye te nje qeverrije antikushtetuese si tere 4 pushtetet e tere istitucionet qendron si kryeminister nje wqenje me probleme te renda te shendetit mendor dhe PENG i tyere agjenturave si parardhesit e tij me te njejtin MISION per te shperbere nje vend e popull dikur populluar nga shqiptare e ashtuquajtur SHQIPERI–Me emerin EDVIN!
  A ka me tragjedi kur te Huajit per 30 vjet na vodhen,te huajit per 30 vjet na keshilluan nga ushtaret tek gjeneralet si lidhen kepucet e si behet edhe ‘seks’ ne demokraci e na trajtuan si njjerez me bisht mbasi nuk na lane me gje pa vjedhur si kolonizatore tere pasurite kombetare bashke me kapitalet strategjike dhe SOT pas 30 vjetesh po ata te HUAJIT na kontrollojne tere hapsirat tokesore detare,ajrore perfshi me AVJONE edhe ‘Malet e ish shqiperise pa lisa po me ashash ,edhe fushat e gjera pjellore me HASHASH…ndersa nje ‘kryeminister’ psikopat i pa pergjegjshem kujsling i korruptuar e i SHANTAZHUAR ne gjendje deliri ben presion psikologjik nje populli 30 pa buke e ne depresion duke u folur per ‘THEATER’ sinonim i kullave e gradaÇelave te ndrertuara ne tere teritorin si xhamite e kullat e babilonit me MILIARDAT e DROGES!?

  Kush e ka pare ate program dje nuk do binte ne deshperim nga tragjedija ‘HASHASH’ e as nga krahesimet qe na beheshin me Kolumbine apo Avganistanin por nga fakti trondites se ‘SHQIPTARET’ dhe ketu qellimisht i ngaterrojne shpesh me maqedonasit malazeste e mbi te gjitha ‘Kosovaret’ e ISIS kane pushtuar tere trafikun e Droges nga heroina e Avganistanit tek Kokaina e Kolumbise me tregje e filjale ne tere Europen e lidhur me ndrageten Italiane e shqetesim serjoz per Hollanden!
  ,’Merda’ sKipetare apo zagaret e informacionit propogandojne krriminelet Dash Shehi Lul Hollandezi Medija Duka qe presin ne shtator te ‘HUAJIT’ qe te zgjidhin krrizen!?
  Ndersa disa Zagare te tjere ndjekin nga pas nje ‘kryeminister’ ‘TE PA PUNE MENDERISHT’ qe nepermjet facebook-ut interviston tere aktoret e vjeter e te vdekur per tu ringjallur e bejne estrade e te argetojne kreret e mafjes ne mes te TirOnes oligarket mafjozet kontrabandistet qe mbushen vendin me ‘gradaçiela’ apo ‘keshtjella ne rere’!
  A mund te konsiderohet ‘medija’ e jo Merda nje zagar qe konsideron lajm se ‘E priti Edvini ne rezidencen verore me breke te shkurtera ku po ben gara noti per ti thyer rekordin krriminelit dhe udheheqesit te tij shpirteror kalif Salise”?A ben lajm nje ‘kryeminister’ 30 vjet zjarrvenes te historise simboleve te luftes e Shqiperise fotografuar ne det me Zahon ne krahe kur Shqiperija Digjet e te huajt thone se ‘jemi njerez me Bisht’!

  Se fundi por jo e fundit!
  Si mund te konsiderohemi akoma popull qe mbajme mbi kurriz 30 vjet keta perdhunues ,krriminele e antropofage qe nuk kane te bejne fare as me shqipetarizem as me parlament qeverri gjyqesore e prokurori se jane te inkriminuar deri ne GRYKE kur te HUAJT policija financiare italiane hyn ne te vetemin aeroport ne Rinas e kontrollon hapesirat e si shkon mbjellja e HASHASHIT Mit’had Edvini flet per ‘teater’ e per ‘Shqiperine qe duam’,kalifi Sali pushon ne rezidencen e krimit ne Ghirizin e Lalesit ngdersa mulla Omari apo Like flori ka marre malet e flet me allaun e ‘perendi’ e sKipetaret presin ne shtator tu hapen negociatat per ne Boten tjeter ne PERJETESI!

  Mit’had EDVIN RamaI!
  Nese nuk e ke pare programin e RAI3 te titulluar ”NARCOTICA’ kerkoje ta shohesh dhe mos shiko pjesen e HASHASHIT qe nuk perben tregjedi dhe kete ti mire e di ashtu si serbi Sali e Like flori por te rekomandoj te shohesh pjesen qe flet per :
  GJAKMARTRJEN!
  -Gjak marrjen dhe kanunin e Lek dukagjinit qe po çfaros 30 vjet popullin shqiptar ne mes te Europes ne shekulllin e 21-te!
  -Gjak marrjen qe gjaku lahet me gjak dhe femijet jane ne gjak te pa lindur akoma ndersa prinderit i kane ne burg ose gfjysherit te vrare!
  -Gjak marrje ku NENAT-jo Aneta dhe Linda kane 30 vjet qe nuk shohin femijet se u jane arratisur nga gjakmarrja e skane per ti pare kurre!
  -Gjak marrja qe femijet me dhjetra jane te ngujuar nga 15-20 vjet e nuk shohin driten e diellit me sy!
  -Gjak marrja qe tregonin DJE jo te huajt po gra misionare shqiptare qe jane detikuar kesaj tragjedije e qe nuk u hiqen nga mendja me qindra fytyra qe i kane njohur sherbyer e jane vrare me plumb ne balle!
  -Gjak marrja qe nga ’90 sipas deshmive te po shqiptareve e misionareve jane mbi 12 mije te vrare
  Ndesa ti ‘Mit’had bej financon istitute krrimineles per te studjuar krimet e komunisteve kur ne jemi i vetemi vend ne Bote qe nuk dime sxe çdo te thote fjala ‘komunist’!KRIM! KRIM!KRIM!

  P.S Edvin shihi keto programe ,mos i çensuro,ashtu si nuk na i kish çensuruar as Enveri ,dhe shqiptaret ai 80 perqindeshi i ’30 Qershorit’ nuk te kerkon te ‘vrasesh vehten’ si mijera prinder perfshi ata qe vrau Salija e perdhunoi Like florija te vdekur si ‘koke palare’ se ke per te rritur Zahon .por shqiptaret te vkerkojne me urgjence vetem nje gje fare te thjeshte qe e ben kushdo qenje humane e me tru ne Europe edhe pa asnje ‘arsye’
  D O R H E Q J E !!!
  ”Shqiptareve u duhet nje qeverri e pergjegjeshme tha ai i ‘HUAJI’ amerikOn i komisionit te Helsinkit Robert Hand

  Reply to this comment
 4. intelektuali August 8, 12:15

  NJE SHKRIM PER “XHUFET” DHE MILOT” E ENVERIT

  permbledhje me shkurtime nga:

  intelektuali

  “…Kur isha i vogël dhe shkoja në dasma më pëlqente të dëgjoja dollitë e burrave. Ata që janë nën 30 vjeç nuk e dinë që dollia e parë në çdo sebep ngrihej për partinë dhe shokun Enver. Por në 1982, në një dasmë, i zoti i shtëpisë në vend të dollisë mbajti një fjalim. Kishte vetëm pak javë që kishte vrarë vehten Mehmet Shehu dhe ai, pasi dënoi tradhëtinë e tij, me gotën e rakisë në dorë, deklaroi se nëse Enver Hoxha nuk do të kishte patur kaq shumë tradhëtarë nëpër këmbë, do ta kishte bërë këtë popull të hante me lugë floriri. Në shtëpinë tonë ne kishim edhe lugë të nikeluara edhe lugë alumini, por nuk ishte problemi i lugëve që nuk ngopeshim së ngrëni. 30 vjet pas rënies së komunizmit, Isuf Kalo, duket se ka të njëjtin mendim si dasmori im. Në librin e tij ‘Blloku’, ai duket sikur i shpall luftë Liljana Hoxhës, nuses rrebele që na e ka përshkruar vjehrrën e saj, Nexhmijen si kulçedër me shtatë kokë e shtatë palë shpirtra te zinj si katrani. Por mjeku i Dikatorit, kujdeset ta zhveshë atë nga çdo lloj përgjegjësie dhe, përkudër përceptimeve, të tregojë se ishte një grua babaxhane. Padyshim, edhe Enveri ishte një burrë i mirë, babagjysh dhe njeri i mrekullueshëm familjar. Ai thotë se të gjithë e dinë kush e bëri masakrën ndaj ballistëve gjatë luftës, kush i vrau intelektualët me rastin e bombës në Ambasadën Sovjetike, apo kush e bëri kolektivizimin dhe tufëzoi bagëtitë, duke sjellë zinë e bukës dhe tollonat. Pra, të gjitha këto, që janë kulme dramatike në bëmat e Dikaturës, i kanë bërë të tjerë, pa dijeninë e Enverit. Doktor Kalo na shfaqet ne media gati-gati si Pal Vata, babai grotesk i Heroinës së Punës Socialiste, Shkurte Vata, me atë thënien proverbiale, se “këtë punë e ka bërë Mehmeti me kokën e tij, pasi unë me Enverin nuk dimë gjë”. Libri i doktorit nuk është as historik, as autobiografik, janë më shumë emocione të tijat dhe perceptime personale mbi personazhet e familjes numër një të diktaturës ku ai ka shërbyer. Nuk po e ngarkoj me përgjegjësi historike doktorin për një libër, që më thënë të drejtën nuk e lexova dot të gjithin nga neveria e llogjeve qe kishte brenda. Edhe pse, intelektualët kanë përgjegjësi publike për të thënë ca të vërteta kur kanë qenë brenda një ngjarjeje kaq të madhe në historinë e një populli, siç është diktatura. Por është zgjedhje e tij. Derisa llogjet e neveritshme ende shiten në këtë vend, libri i tij do të shitet. Problemi është tjetër kund tek ne. Historia e komunizmit deri tani është shkruar në dy forma. Disa personazhe kanë rrefyer tragjedinë e tyre, si Pjetër Arbnori të tijën, Fatos Lubonja të tijën, At Zef Pllumi të tijën, Agron Tufa gjithashtu etj. Ndërsa forma tjetër ka qenë vetëm histori thashethemesh Blloku, të shkruara nga media. Intervista të tipit: “Rrëfen kuzhinieri i Beqir Ballukut”, “Tregon bahçevani i Mehmet Shehut”, “Rrëfimi i vëllait të shoferit të Hysni Kapos”. Prej më shumë se çerek shekulli, media jonë vazhdon të shesë të tilla histori, ku dikush tregon atë që ia ka thënë dikush tjetër, të cilit ia kishte thënë dikush tjetër. Histori rozë, copëza rrëfimesh nga dosjet hetimore apo gjëra të tjera të tilla, kanë ushqyer e vazhdojnë të ushqejnë ende etjen e shqiptarëve për të mësuar të pathënat e dikaturës. Por çfarë dinë, dhe mbi të gjitha, çfarë mësojnë të rinjtë shqiptarë për diktaturën? Që s’kishte liri politike, nuk kishte media dhe liri fjale dhe disidentët përfundonin në burg. Mësohet shumë më tepër për historinë e Amerikës dhe Revolucionin Francez. Të rinjtë e sotëm, psh, nuk e dinë që në mes të Europës, në dekadën e fundit të regjimit, 3 milion njerëz ishin në kushtet zyrtare të urisë dhe skamjes totale ne nje lufte per mbijetese (jo se nuk kishin lugë). Nuk e dinë që për të mbajtur shpirtin gjallë, njerëzit hanin hithra e barishte të tjera, apo gjuanin natën me elektrikë nëpër kanale e ferra, duke shfarosur bretkosat, breshkat, iriqët e kërmillat. Nuk e dinë sesi njerëz të uritur ndalonin trenin kur kalote nëpër fusha e turreshin të hanin shalqinj e domate, si në filmat e Spilbergut me çifutë gjatë Luftës së Dytë. Komunizmi nuk ka qenë vetëm Spaçi, i cili padyshim që ishte Kolona Vertebrale e Diktaturës. Historia e komunizmit nuk ka qenë kurvëritë e Bllokut, apo se si ia shkulnin dhëmbët njëri-tjetrit në tortura, sigurimsat, hetues si hijenat e kupolës në luftën e brendëshme kokëngrënëse. Kjo është përgjegjësi e historianëve që ta sjellin historinë e asaj periudhe, historia nuk është shuarje kureshtjeje, por informim i gjeneratave për çfarë ka ndodhur, edhe për arsyen që ajo që ka qenë e Zezë Katran të mos përsëritet. Por ata që duhet ta shkruajnë historinë, sot janë gati të hyjnë në grevë urie që tu dekretohet Gerdalla e Enverit, cuni i Hetemit, Skendër Gjinushi si Kryetar i Akademisë së Shkencave.Ndërsa unë dështova në përpjekjen time, kur tentova ti bëj moral nipit tim për ta nxitur të mësojë, duke i kujtuar se ka kushte shumë më të mria se unë duke i thene dhe perseritur vazhdimisht: “E di ti që në moshën tënde ne nuk kishim televizior në shtëpi. Nuk ngopeshim me bukë, per darke vetem caj me buke thate dhe une kisha vetëm një palë pantallona tip Charleston, që i vishja derisa të mos arnoheshin dot më ?” dhe nipi im me pergjigjej: “Që ju ne Kohen e Qepes te monizmit nuk kishit, e mora vesh, po pse nuk i blinit ne dyqan, këtë se marr vesh.” Oh! E çfarë përgjigje ti jepja! Enveri nuk do të ketë ditur gjë për këto kushte, as Nexhmija. I ka bërë Mehmeti me kokën e tij. Do te vazhdojmë të lexojmë të tilla histori akoma, në vend të historisë së vërtetë që gjeneratat duhet të mësojnë mbi LANC-in e Spartak Brahos, te Xhufit dhe te Milos, mbi komunizmin, të cilin ne nuk e shembëm, por thjeshtë e transformuam në një biçim demokracie enveriste…”

  Reply to this comment
 5. jetimet e 21 Janarit August 8, 14:23

  Prokurori antimafjes italiane:
  ”Mafja ne Shqiperi ka mbeshtetje nga gjithe nivelet e qeverrisjes..”!!!!!!!!!!!!
  Prokurori i kolonizatorit italian qe e njeh me mire gjendjen se òdo prokuror Llalla dhe hajdar kur thote ‘qeverrisje’ e ngaterron me ‘shtet’ apo e di qe ska shtet e flet vetem per ‘qeverrisje’????

  Po qe se e ka fjalen per shtet ne tani nuk kemi as parlament po vetem Ruçin.as gjyqesor,as prokurori vetem istitucionin e ‘presidences’ ku dhjesin Nishanet e as Like flori qe ka shku te jetoje ne malsi!?
  Po qe se mafja ka kapur vetem qeverrisjen atehere qeverrija ka nje emer e mbiemer EDVIN ANETA RAMA

  Reply to this comment
 6. Shefqet 'Maskarai' August 8, 14:28

  Del Lumo Skendo,
  allias Mit’hati
  me jake te gjere
  prej diplomati:

  ”Do bejme lufte
  de more de
  lum ti popull
  qe ne na ke

  Do bejme lufte
  do tundim malet
  Bota do qeshet
  fshati do tallet”

  Reply to this comment
 7. socialist August 8, 14:37

  Skuthi Erjon Braçe bashke me Ruçin ,Baçin.Naçin ..
  Si ish kryetar i komisionit te ekonomise e financave ke 2 legjislatura qe vnuk ben publik B UXHETIN e shtetit me te ardhura 500 MILIARD lek …
  -Nga vine keto te ardhura
  -Ku vene keto te ardhura
  -Pse nuk behen trasparente shpenzimet
  -pse mbi te ardhurat shpenxzimet jane me shume 30 Miliard
  -Pse jemi 11 miliard euro borxh,kujt ja kemi marre borxh,kush i ka marre borxh,ne emer te kiujt e kujt ja kemi per borxh qe tja hedhim trute ne ere si dikur Esad Toptanit….
  Grupi i inkriminuar social SSalist o na thoni pse çdo vit paguajme 40 AMiliard vete perqindje interesi borxh te brendshem e te jashtem o dorrezoni mandatet bo kerkoini doreheqje zogistit me te meta mendore Edvin Rames e te vkrijohet qeverri e pergjegjeshme socialiste per te nxjere popullin nga gremina..

  Reply to this comment
 8. MIGJENI August 8, 14:45

  ”Mjerimi s’ka fat.Por ka vetem zhele,
  zhele fund e maje,flamujt e nje shprese
  t’e shkyem dhe vte vcoptuem me t’alun bese.

  M jerimi terbohet n’dashuni epshore.
  neper skaje t’erreta,bashke bme qej,mij mica
  mbi pecat eb mykta,t’qelbeta,t’ndyta t’lageta..”

  Reply to this comment
 9. GJYQI I HAGES August 8, 14:49

  ‘Tragjedija e Policit’!!!!!!!
  Shprehje shekspirjane hamletjane sa tragjike dhe edhimbeshmer aqe e vertete….
  Ne nje vend pa shtet ose ku kla shtet bparalel tragjedine me te madhe e perjeton polici qe terhiqet me karrote tek hunda si gomari dhe njehere vihet ne sherbim te krimit njehere sikur lufton krimin dhe krriminelet jsane te njejtit ata …Shefat e tij!!!!Bravo gramsh

  Reply to this comment
 10. QInam QIrjo QIrjazi August 8, 15:15

  Zot i madh e i vertete
  òdo gje e ke bere vete
  po kur bere derr e arine
  Pse bere Sali e Like florine?

  Kur tu ça prezervativi
  mbi Sheqere mama Meten
  Pse i dehur ti e mbarse
  Edhe mama Aneten?

  Reply to this comment
 11. intelektuali August 8, 19:28

  Kete permbledhje me shkurtime nga une intelektuali d.v. e morra nga gazetA Tema.

  Ne Fakt eshte shkrojtur nga nje fare mentor qiria.
  Me ka humbur fare originaliteti. Kushdo qe mender hedh i p… une du me e dokumentu.

  Tani i kam shkrujt kaq here per bahri e xhufa e nexhmije fashiste e i erdh rradha ketij mentor qirias.

  Per origjinalitet hidhini nje sy komenteve te lexuesve te gazetes tema per shkrimin e mentor qiries.

  See the link below
  http://www.gazetatema.net/2019/08/07/isuf-kalo-i-shpall-lufte-liljana-hoxhes-per-nexhmijen-dhe-historianet-para-akuzes-per-mos-shkrimin-e-historise/

  Jam bere vete si bole thare muthatiste.
  Me ka filluar skleroza.

  U dhe nje gje desha te sqaroja.
  Kam gjithe diten qe ne komentet e mia kE Gazeta Dita sot qe kam vene ne dyshim ngritjen, formimin dhe nivelin kulturor e profesional te Prof. Dr. P. Xhufit (historian)

  Dhe kam ngateruar nje fakt qe z. Donika Omari nuk eshte historianë po kritike letrare dhe botuese.
  Pra nuk eshte historiane.

  Po Ju shqyptare, lexues te nderuar te Gazetes Dita, Enveriste ose jo, do degjoni plot thagma nga une bolja tip uranfevziu.

  Kaq per tashti.

  Reply to this comment
 12. intelektuali August 8, 19:28

  Kete permbledhje me shkurtime nga une intelektuali d.v. e morra nga gazetA Tema.

  Ne Fakt eshte shkrojtur nga nje fare mentor qiria.
  Me ka humbur fare originaliteti. Kushdo qe mender hedh i p… une du me e dokumentu.

  Tani i kam shkrujt kaq here per bahri e xhufa e nexhmije fashiste e i erdh rradha ketij mentor qirias.

  Per origjinalitet hidhini nje sy komenteve te lexuesve te gazetes tema per shkrimin e mentor qiries.

  See the link below
  http://www.gazetatema.net/2019/08/07/isuf-kalo-i-shpall-lufte-liljana-hoxhes-per-nexhmijen-dhe-historianet-para-akuzes-per-mos-shkrimin-e-historise/

  Jam bere vete si bole thare muthatiste.
  Me ka filluar skleroza.

  U dhe nje gje desha te sqaroja.
  Kam gjithe diten qe ne komentet e mia kE Gazeta Dita sot qe kam vene ne dyshim ngritjen, formimin dhe nivelin kulturor e profesional te Prof. Dr. P. Xhufit (historian)

  Dhe kam ngateruar nje fakt qe z. Donika Omari nuk eshte historianë po kritike letrare dhe botuese.
  Pra nuk eshte historiane.

  Po Ju shqyptare, lexues te nderuar te Gazetes Dita, Enveriste ose jo, do degjoni plot thagma nga une bolja tip uranfevziu.

  Kaq per tashti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*