08 korrik 2017

July 8, 2017 02:00 Updated

08 korrik 2017

Nga Arkiva

July 8, 2017 02:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH July 8, 07:32

  O EDVIN ! A ARRIN TA KUPTOSH FJALEN KRIM !?
  ‘Ata qe skane qene te zotet te studjojne,jane vene te na mesojne’ Oskar Willde
  —————
  Edvin,Ne keto 27 vjet 5 fjale kane qene ‘kodi’ i krimit :
  ‘Biznes’,’Affere’,’Monopol’,’Lobizem’,’konçesion’ te pesa o nga injoranca o nuk u perkthyen o nuk dine ti perkthejne ne shqip por nga turqishtje do te perktheheshin :’Xhambasllik’.’Hajdutllik’,’Maskarallik’,’Matrapazllik’ etj.Nen moton e ketyre pese fjale u bene tere krimet ndaj ketij vendi e ketij populli me moton ‘Shqiperija NJE EURO’ dhe ku sistemi apo ‘Ekonomija e tregut te lire’ u trasformua ne ‘Lirija e tregut te Lirise se hajduterise se Salise’!

  1.-U shvleftesua,u shpronesua tere pasurija kombetare e popullit shqipetar toka mbi e nen toka ajri deti dhe u fal ose u ‘ble’ pa para duke nderruar pronaret nga ‘populli’ ne kreret e krimit e korrupsionit me imunitet qe sot jane o ish shtetare me pesione te arta ose ne krye te tere pushteteve sistemeve gjyqesor akademik perfshi pronare mediash e deri ne parlament:
  Ky quhet KRIM ne Europe e Bote o Edvin!Me keta do ta rilindesh shtetin!?

  2.-Tere kapitalet strategjike te nje vendi ku do ne bote ku ka shtet ‘RRENJET’ duhet ti kene tek shteti se jane baza e ekonomise e zhvillimit nga hyn VALUTA.Tek ne kapitalet strategjike ka 27 vjet qe kane marre arratine e falur te huajve me firmen e kujslingeve qe kane vjedhur pjesen e tyre.Jane ata qe 27 vjet kane uzurpuar tere sistemin akademik bankar financiar perfshi ate politik e parlamentin duke i kthyer ne MONOPOLE varrmihes te ekonomise se lire te tregut.
  Keto ne Bote quhen KRIM o Edvin dhe shumicen e krrimineleve o i ke ne pensione te arta o ne parlament o ne krye te 128 bandave parti!Me keta do ‘rilindesh’ shtetin o Edvin!?

  3.-Tere sistemi ekonomik financiar e bankar perfshi edhe per rrjedhoje ai politik eshte jane UZURPUAR nga KLIENTALIZMI e NEPOTIZMI qe do te thote MONOPOLIZUAR si varrmihes te ekonomise e zhvillimit ku nuk pranohen parimet baze te MERITOKRACI-BARAZI MUNDESISH-KONKURENCE por trashegimni nga femijet femijet e femijeve malltezeve e ‘supermbesave’

  Ky ne Bote perben KRIM o Edvin dhe jo vetem u hiqet imuniteti por shkojne ne BURG qofte edhe nje telefonate per te futur ne pune nje te aferm.Krriminelet i ke o ish deputete me pensione te arta o sot ne parlament me floke te lyera qe gerrasin nga dhjamosja.
  Me keta do ta rilindesh shtetin o Edvin kur ata te mbysin te gjalle e po te paralajmerojne si OLIGARK!?

  4.-Tere kapitalet financiare e bankare kryesisht te njerezve me IMUNITET jane trasferuar jashte kryesisht per EVAZION fiskal apo edhe per FSHEHJE si te pa ligjeshme e ne ANONIMAT .Keto ne Bote perbejne KRIM o Edvin dhe ne Amerike jo vetem qe jane burgosur bankjere e gjyqtare notere e avokate por jane TAKSUAR ato te ligjeshme mbi 30 perqin e ato te pa ligjeshme sekuestruar.Kreret e krimit i ke ne tere sistemin bankar e keshillin mbikQires te bankes e profesoret qe bejne edhe leksione per hajduterine dhe keshilltare te qUrravive.Me keta qe kane 27 vjet ne parlamentin e krimit do ta rilindesh shtetin o Edvin!?

  5.-Tere investimet me PARA borxh dhene nga SHUSHUNJAT FMN apo BB e istitucionet e tjera jo vetem nuk u eshte bere TRASPARENCE dhe te dhenat dujet te ishin ne ‘duar te popullit’ por ato MILIARDA me perpara jane marre edhe me perqindje interesi dhe jo vetem kaqe por jane DIKTUAR nga ‘ustallaret’ edhe ku te ‘HIDHESHIN’ atje ku fitimi te merej sa me pare e pa filluar asnje objekt apo Autostradat e krimit kombit korrupsionit.Kujslinget ish ministra e deputete kane vjedhur pjesen e tyre e dikush gezon pensione te arta pjesen tjeter e ke ne PARLAMENT e ne medja sistemin akademik e bankar qe te ‘keshillojne’ edhe ty o Edvin!Me keta do ta rilindesh shtetin!?

  6.-Ne 27 vjet jo vetem nuk ka patur trasparence te harxhimit te kapitaleve financiare e monetare por as edhe ‘PILOTIM’ te investimeve per te pare EFEKTIVITETIN ne radhe te pare per tu VETESHLYER e dhene frutet per ZHVILLIM e mireqenje.JO?Me porosi te ‘lobizmit’ vendas e te huaj tere VALUTA eshte harxhuar per ‘keshtjella ne rere’ as per ekonomi sherbimi e as per objekte prodhimi nderkohe qe LENDET E PARA qe òdo vendi i sjellin VALUTE jane 27 vjet ne duar te te HUAJVE dhe ne VALUTEN e presim vetem nga IMPORTIMI I PLEHRAVE ndersa ‘keshilltaret’ e huaj qe na mesojne edhe si te lidhin kepucet ushtaret e deri si behet ‘seks’ ne demoKroaci paguhen me MILIARDA nga parate e popullit me te varfer te Botes nga salisjanet medinjte krriminelet e like florinjte.Keto ne Bote jane KRIME o Edvin dhe krriminelet i ke ne krye te tere sistemeve perfshi median e ne parlament.Me keta do ta besh rilindjen e shtetit apo duke hequr Gjin Gjonin te beje kavalishence ne Dubaj e shqipetaret te fillojne nga epoka e gurit e kreret e KRIMIT te vazhdojne te jetojne parajsen tokesore me gjakun e tyre!?

  7.-Krimi e korrupsioni ne kete vend eshte kryesuar nga tere regjite e huaja antishqipetare perfshi dhe ambasadoret duke financuar me parate e popullit shqipetar jo vetem organizma shoqata e fondacione FANTAZMA e antishqipetare por duke derdhur edhe MILIARDA per ‘lobizmin’ antishqipetar te gjithe Botes e ate amerikan,duke financuar pa ASNJE LLOJ TRASPARENCE tere keto SHUSHUNJA perfshi 128 banda parti e nje DIZINFORMACION ne sherbim te krimit korrupsionit e tj.

  Keto ne Bote quhen KRIME dhe jo vetem nuk behet fjale per imunitet parlamentar por KALBESH ne burg o Edvin!Shembuj konkret jane 2 ‘baballaret’ e Europes Helmut Kol qe sapo iku ne Boten tjeter e SHIRAK qe vazhdojne te jene ne NDJEKJE PENALE per pakeze QINDARKA qe vartesit e tyre nuk i kishin deklaruar ne fushate elektorale!!?’Me ke do ta rilindesh shtetin o Edvin me ata parlamentare qe me i ‘MORALESHMI’ meriton 25 vjet BURG! aqe kohe sa ka ne parlamentin e krimit e korrupsionit!?

  Edvin,
  Keto qe permenda e qe ne Bote e Europe perbejne KRIME e qe jane vetem nje pjeseze tek ne jane te inkriminuar 90 perqind jo vetem e sistemit politik akademik ekonomik financiar e bankar e ketu nuk behet fjale per ‘deputetet’ qe duhet te fshihen 100 perqind me fshese te hekurt nga VETTING-u apo VETTE-IKU por jane te inkriminuar qysh ne embrion aty ku eshte fidanishtja ‘Sistemi akademik’ ku ‘profesoret’ qe u mesojne studenteve korrupsionin japin edhe leksione per ‘drejtesi’ e ekonomi bejne jashte orarit edhe avokati apo ekonomiste private ne ‘bizneset’ po njekohesisht bejne edhe ‘KESHILLTARE’ e shkruajne ‘ligjet’ dhe si thuhet neper ligje jane detajet atje ku fshihet DJALLI!
  Keshilltaret e krimit e korrupsionit o Edvin jo vetem qe shumica kane qene koqe te huaj e mall vendi por jane bere MILIARDARE e antishqipetare duke u tundur 25 vjet koken si kuajt kur i ha miza eproreve dhe gishtin ne bythe nga mbrapa se kane qene e jane te lidhur me femijet bastarde te KREREVE te krimit xenat Arxhidat e tere xhadite e tjera !
  Me qene se je ‘snobist’ provincial ky grup njerezish apo keshilltare quhet ‘Shpirti i skuadres’ apo ‘Gropthink’!

  PS Edvin kush do jene parlamentaret qe u kane propozuar kryetaret e partive ‘MANDAT e do ua NGRIJE -Vetting!?
  Kush do jete presidenti i RI qe ne bashkepunim me Bashen do u japesh shqipetareve me te MORALESHMIN e tyre deri sa te zgjidhet nga populli!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 8, 07:39

  O EDVIN ! A ARRIN TA KUPTOSH FJALEN KRIM !?
  ‘Ata qe skane qene te zotet te studjojne,jane vene te na mesojne’ Oskar Willde
  —————
  Edvin,Ne keto 27 vjet 5 fjale kane qene ‘kodi’ i krimit :
  ‘Biznes’,’Affere’,’Monopol’,’Lobizem’,’konçesion’ te pesa o nga injoranca o nuk u perkthyen o nuk dine ti perkthejne ne shqip por nga turqishtje do te perktheheshin :’Xhambasllik’.’Hajdutllik’,’Maskarallik’,’Matrapazllik’ etj.Nen moton e ketyre pese fjale u bene tere krimet ndaj ketij vendi e ketij populli me moton ‘Shqiperija NJE EURO’ dhe ku sistemi apo ‘Ekonomija e tregut te lire’ u trasformua ne ‘Lirija e tregut te Lirise se hajduterise se Salise’!

  1.-U shvleftesua,u shpronesua tere pasurija kombetare e popullit shqipetar toka mbi e nen toka ajri deti dhe u fal ose u ‘ble’ pa para duke nderruar pronaret nga ‘populli’ ne kreret e krimit e korrupsionit me imunitet qe sot jane o ish shtetare me pesione te arta ose ne krye te tere pushteteve sistemeve gjyqesor akademik perfshi pronare mediash e deri ne parlament:
  Ky quhet KRIM ne Europe e Bote o Edvin!Me keta do ta rilindesh shtetin!?

  2.-Tere kapitalet strategjike te nje vendi ku do ne bote ku ka shtet ‘RRENJET’ duhet ti kene tek shteti se jane baza e ekonomise e zhvillimit nga hyn VALUTA.Tek ne kapitalet strategjike ka 27 vjet qe kane marre arratine e falur te huajve me firmen e kujslingeve qe kane vjedhur pjesen e tyre.Jane ata qe 27 vjet kane uzurpuar tere sistemin akademik bankar financiar perfshi ate politik e parlamentin duke i kthyer ne MONOPOLE varrmihes te ekonomise se lire te tregut.
  Keto ne Bote quhen KRIM o Edvin dhe shumicen e krrimineleve o i ke ne pensione te arta o ne parlament o ne krye te 128 bandave parti!Me keta do ‘rilindesh’ shtetin o Edvin!?

  3.-Tere sistemi ekonomik financiar e bankar perfshi edhe per rrjedhoje ai politik eshte jane UZURPUAR nga KLIENTALIZMI e NEPOTIZMI qe do te thote MONOPOLIZUAR si varrmihes te ekonomise e zhvillimit ku nuk pranohen parimet baze te MERITOKRACI-BARAZI MUNDESISH-KONKURENCE por trashegimni nga femijet femijet e femijeve malltezeve e ‘supermbesave’

  Ky ne Bote perben KRIM o Edvin dhe jo vetem u hiqet imuniteti por shkojne ne BURG qofte edhe nje telefonate per te futur ne pune nje te aferm.Krriminelet i ke o ish deputete me pensione te arta o sot ne parlament me floke te lyera qe gerrasin nga dhjamosja.
  Me keta do ta rilindesh shtetin o Edvin kur ata te mbysin te gjalle e po te paralajmerojne si OLIGARK!?

  4.-Tere kapitalet financiare e bankare kryesisht te njerezve me IMUNITET jane trasferuar jashte kryesisht per EVAZION fiskal apo edhe per FSHEHJE si te pa ligjeshme e ne ANONIMAT .Keto ne Bote perbejne KRIM o Edvin dhe ne Amerike jo vetem qe jane burgosur bankjere e gjyqtare notere e avokate por jane TAKSUAR ato te ligjeshme mbi 30 perqin e ato te pa ligjeshme sekuestruar.Kreret e krimit i ke ne tere sistemin bankar e keshillin mbikQires te bankes e profesoret qe bejne edhe leksione per hajduterine dhe keshilltare te qUrravive.Me keta qe kane 27 vjet ne parlamentin e krimit do ta rilindesh shtetin o Edvin!?

  5.-Tere investimet me PARA borxh dhene nga SHUSHUNJAT FMN apo BB e istitucionet e tjera jo vetem nuk u eshte bere TRASPARENCE dhe te dhenat dujet te ishin ne ‘duar te popullit’ por ato MILIARDA me perpara jane marre edhe me perqindje interesi dhe jo vetem kaqe por jane DIKTUAR nga ‘ustallaret’ edhe ku te ‘HIDHESHIN’ atje ku fitimi te merej sa me pare e pa filluar asnje objekt apo Autostradat e krimit kombit korrupsionit.Kujslinget ish ministra e deputete kane vjedhur pjesen e tyre e dikush gezon pensione te arta pjesen tjeter e ke ne PARLAMENT e ne medja sistemin akademik e bankar qe te ‘keshillojne’ edhe ty o Edvin!Me keta do ta rilindesh shtetin!?

  6.-Ne 27 vjet jo vetem nuk ka patur trasparence te harxhimit te kapitaleve financiare e monetare por as edhe ‘PILOTIM’ te investimeve per te pare EFEKTIVITETIN ne radhe te pare per tu VETESHLYER e dhene frutet per ZHVILLIM e mireqenje.JO?Me porosi te ‘lobizmit’ vendas e te huaj tere VALUTA eshte harxhuar per ‘keshtjella ne rere’ as per ekonomi sherbimi e as per objekte prodhimi nderkohe qe LENDET E PARA qe òdo vendi i sjellin VALUTE jane 27 vjet ne duar te te HUAJVE dhe ne VALUTEN e presim vetem nga IMPORTIMI I PLEHRAVE ndersa ‘keshilltaret’ e huaj qe na mesojne edhe si te lidhin kepucet ushtaret e deri si behet ‘seks’ ne demoKroaci paguhen me MILIARDA nga parate e popullit me te varfer te Botes nga salisjanet medinjte krriminelet e like florinjte.Keto ne Bote jane KRIME o Edvin dhe krriminelet i ke ne krye te tere sistemeve perfshi median e ne parlament.Me keta do ta besh rilindjen e shtetit apo duke hequr Gjin Gjonin te beje kavalishence ne Dubaj e shqipetaret te fillojne nga epoka e gurit e kreret e KRIMIT te vazhdojne te jetojne parajsen tokesore me gjakun e tyre!?

  7.-Krimi e korrupsioni ne kete vend eshte kryesuar nga tere regjite e huaja antishqipetare perfshi dhe ambasadoret duke financuar me parate e popullit shqipetar jo vetem organizma shoqata e fondacione FANTAZMA e antishqipetare por duke derdhur edhe MILIARDA per ‘lobizmin’ antishqipetar te gjithe Botes e ate amerikan,duke financuar pa ASNJE LLOJ TRASPARENCE tere keto SHUSHUNJA perfshi 128 banda parti e nje DIZINFORMACION ne sherbim te krimit korrupsionit e tj.

  Keto ne Bote quhen KRIME dhe jo vetem nuk behet fjale per imunitet parlamentar por KALBESH ne burg o Edvin!Shembuj konkret jane 2 ‘baballaret’ e Europes Helmut Kol qe sapo iku ne Boten tjeter e SHIRAK qe vazhdojne te jene ne NDJEKJE PENALE per pakeze QINDARKA qe vartesit e tyre nuk i kishin deklaruar ne fushate elektorale!!?’Me ke do ta rilindesh shtetin o Edvin me ata parlamentare qe me i ‘MORALESHMI’ meriton 25 vjet BURG! aqe kohe sa ka ne parlamentin e krimit e korrupsionit!?

  Edvin,
  Keto qe permenda e qe ne Bote e Europe perbejne KRIME e qe jane vetem nje pjeseze tek ne jane te inkriminuar 90 perqind jo vetem e sistemit politik akademik ekonomik financiar e bankar e ketu nuk behet fjale per ‘deputetet’ qe duhet te fshihen 100 perqind me fshese te hekurt nga VETTING-u apo VETTE-IKU por jane te inkriminuar qysh ne embrion aty ku eshte fidanishtja ‘Sistemi akademik’ ku ‘profesoret’ qe u mesojne studenteve korrupsionin japin edhe leksione per ‘drejtesi’ e ekonomi bejne jashte orarit edhe avokati apo ekonomiste private ne ‘bizneset’ po njekohesisht bejne edhe ‘KESHILLTARE’ e shkruajne ‘ligjet’ dhe si thuhet neper ligje jane detajet atje ku fshihet DJALLI!
  Keshilltaret e krimit e korrupsionit o Edvin jo vetem qe shumica kane qene koqe te huaj e mall vendi por jane bere MILIARDARE e antishqipetare duke u tundur 25 vjet koken si kuajt kur i ha miza eproreve dhe gishtin ne bythe nga mbrapa se kane qene e jane te lidhur me femijet bastarde te KREREVE te krimit xenat Arxhidat e tere xhadite e tjera !
  Me qene se je ‘snobist’ provincial ky grup njerezish apo keshilltare quhet ‘Shpirti i skuadres’ apo ‘Gropthink’!

  PS Edvin kush do jene parlamentaret qe u kane propozuar kryetaret e partive ‘MANDAT e do ua NGRIJE -Vetting!?
  Kush do jete presidenti i RI qe ne bashkepunim me Bashen do u japesh shqipetareve me te MORALESHMIN e tyre deri sa te zgjidhet nga populli!?

  Rilindja e shtetit::

  ‘TE SHPRONESOHEN SHPRONESUESIT’

  :
  ‘..

  Reply to this comment
 3. MrroLamçe i dizinformacionit July 8, 07:45

  Kaqe keq jeni katandisur o dita qe ish vatani ka 27 vjet ne tym e flake e ju vazhdoni i bini qemanes se Meros qe me melodine e se ciles vinte ne gjume krriminel Saline Sllobodanka Lirine kur nuk i benin efekt ilaçet….

  Reply to this comment
 4. UDB-KGB July 8, 07:53

  Si shqietar kete Ramen nuk e kam paragjykuar si ca idjote pse nuk futi ne burg Saliun apo pse nuk zbardhi Gerdecin apo 21 Janarin jo vetem se kryeministri ne njevend pa shtet nuk eshte prokuror por e verteta po filloj te dyshoj se perveç asaj qe eshte kryetar i nje qeverrije kujslinge qe te ‘huajt’ e kapin per veshi’ dhe e futin ne nje krevat’ me Bashen,kam frike se do kete edhe probleme psiqike si ‘delir madheshtije’ por me keq akoma ‘INFERIORITET PERSONALITETI’ ose eshte i shantazhueshem nga kreret e mafjes SALI-META .
  Nuk ka mundesi te mashtroje heren e pare me NGJALEN nje popull e tani kerkon te provoje me president Ilir Bregun apo jovanin me te korruptuarin e Botes….Do jete vetevrasje e detyruar apo problem psiqik!!!

  Reply to this comment
 5. pidhja e Prizerenit July 8, 07:57

  O thano,more si nuk na thoni ne shqipetareve te immigrimit tani kush qeverris ne ate memedhe pa shtet pa parlament pa gjyqesor pa medja pa me dy Nishane nje ne prag e nje ne dere njeri pjerdh tjetri mban ere e me 3 qeverri nje e perixomave te LSI-se nje e teknikeve te lul mavrise dhe nje e timonierit Edvin Tepsise.???????????

  Reply to this comment
 6. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare July 8, 08:03

  EDI RAMA ESHTE VETEKONTRADITOR…
  Nga njera ane me te drejte perserit shprehjen’Per shtet le pushtet’.Nga ana tjeter ‘TAimonin e do vetem’ por ajo qe do ish vetevrasje do ish ta ndash apo me keq ta dorrezosh pushtetin krehut te korrupsionit Ilir Metes kjo do ish jo vetem fundi i tij politik por edhe goditja me e rende elektoratit reformes ne drejtesi e vetting….

  Reply to this comment
 7. gjirizi i Lalesit July 8, 08:23

  kemi ngelur ne dite te hallit ku vendin e tere asaj inteligjence qe kemi patur e kane zevendesuar koke e bythe mbushur me silikon te bordellos se Kales me drejtoreshe Mona Liken pa asnje dite pune e shkolle ne jete te jape lekksione per oligarki e per moral!!!

  Nga anet tona kur hapin gojen e flasin keto sharabajka te peshtira thuhet.’Duhet te kesh dy bythe nje ta çash e nje ta lesh’.Problemi eshte qe ne skemi me burra as me bythe e as me koqe por Lu lashe e koke loqe….

  Reply to this comment
 8. drejtoreshe e bordellos Jale July 8, 12:32

  nje dite Djele nje dit zemoni mblodha shoqet me bo aheng,
  Mu kan shqepun perixomat ska daj Meta qe mi qep

  Reply to this comment
 9. emigrant July 8, 16:35

  O RAMUSH PERKTHEJE ATO QE THOTE GRAMSH SE NE EUROPE NJE MINISTER LE DETYREN DHE SHKON PER NDJEKJE PENALE PER NDERHYRJE PER PUNE PER FEMIJEN E TIJ.
  Shembull eshte ish minister i trasporteve e infrastruktures ne Itali Lupi qe dha doreheqje urgjente pa ja kerkuar njeri!!!!!!!!!!!!!
  Kam degjuar sikur ke thene qe eshte sistemi i koruptuar per ke sistem e ke fjalen o ramush per ate te like ngjales apo malltezet e sales

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*