08 maj 2019

May 8, 2019 02:00 Updated

08 maj 2019

May 8, 2019 02:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH May 8, 09:31

  KONFUÇ DHE KRYEMINISTRAT,KONSUJT KOQET QE NA ‘DREJTOJNE’ E ‘PERFAQESOJNE!

  ‘Kryeministri im i dashur! Te hengesha syrin,te dua mor qen’Ilda jote!
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Dje kjo e perditeshme,botoi nje fare ‘letere’ qe nje qenje(humane!?)i drejtonte nje qenjeje tjeter e para ne vesten e nje sekretareje te pergjitheshme te nje konsullate te xhihadit ne Turqi i dyti ne vesten e nje kryeministri te nje vendi pa shtet e pa qeverri -‘Arzullumahi’!?
  Nuk di dhe nuk me intereson fakti si shumices se shqipetareve ngelur akoma me dy pare mend ne koke nese kjo leter u botua per te deskritituar nje te ‘RI’ aqe me teper femer 28 vjeçare apo nje ‘kryeminister’ ’14 vjeç dhenderr’ qe nuk piqet kurrre(se dhe kungulli qe eshte kungull do 2 ore diell te piqet) por ajo qe shqeteson eshte tragjedija e tragjedive se kemi 30 vjet qe po e ‘drejton’ dhe perfaqeson’ kete popull nga me te lashtet si pasardhes i nje rilindjeje si askush nga popujt e Europes,brez IDJOTESH te ngjirizur me shurren e mengjezit qe skane te bejne as me DNA shqipetari e as diskutohet me per ‘GEN’ te inteligjences!

  IDJOTE!Qe edhe fjalen ‘Sukth’ e shqipetojne thuks!
  ‘Leter zhgarravinesja mbasi i drejtohej nje kryebojaxhiu gjysem shqip e gjysem turqisht duke i treguar per ‘aftesite’ e saj ne fushen e ‘dizajnerave kompjuterike’ dhe ‘bacheloret’ e masterat qysh ne kopesht e çerdhe ashtu si ‘Supermbesa’serbo-boshnjake e kalifit Sali qe shkroi ne kopesht ‘Guiden e LeterDhise’me ndihmen e Fevzinjve e Fari Ballinjve, ne fund arrin ne konkluzionit se te gjitha keto i ka arritur me ‘Djersen e ballit dhe te Zverrkut’!
  ‘Sice day one’,kemi degjuar per ‘DJERSEN E BALLIT’qe ka derdhur nder breza ky popull ,edhe per djersen e ULLUKUT qe po dcerdh ky brez IDJOTESH shqinash Pandelinjsh e Salianjesh apo hajdaresh me perixoma ne bythe e ferexhe ne koke ,femije bastarde te ‘filanit’ e ‘fistekut’ po per djerse ‘ZVERKU-kurre!

  Konfuçi-Kinez dhe ‘Koqet’ ,’konsujt’ qe na ‘drejtojne’ e ‘perfaqesojne’!
  Eshte vertetuar plotesisht nga mendimio shkencor se ‘Truri i njeriut’ edhe tek ata ku ‘geni’ i inteligjences eshte shume i zhvilluar prape se prape RACIONALITETI eshte i ‘LIMITUAR’!
  Tek ne ne tere kete GLASE ‘politike’ qe kla uzurpuar tridhjet vjet tere istitucionet ,kater ì’pushtetet’ tere sistemet e nje vendi pa shtet e pa popull jo vetem qe mungon RAZIONALITETI i trurit por nuk kane TYRU ose e kane pa RRUDHA_ASFALT ose te mbushur kafkat me SILIKON ose TALLASH!

  Tere istitiucionet ne parlament,apo legjislativin e Shqinave,Salianjeve,Mul Nokave,Mehmetave,Monave Elvisave ka vetem IDJOTE kamikaze analfabete dhe flasin per ‘komunizem’ qe ka folur e shkruar gjeniu i mendimit filozofik shkencor e ekonomik ,autori i 224 librave qe botohet e studjohet ne 3 istitute nderkombetare Berlin-San Pjeterburg-Amsterdam ,profeti MARKS!
  ka vetem IDJOTE,ne egzekutiv nga nje Edvin pa asnje lloj niveli intelektual e imagjino ekonomik e shkencor per te drejtuar MIZERINE e problemeve te qeverrisjes dhe bveçanerisht ekonomine,deri tek trushpelare femije ‘axhamij’ e ‘kosovare’ apo hajdare Pandelinj e SpiroPale qe ne jete nuk kane ASNJE dite shkole e as nje dite pune!

  Nuk eshte tragjedija e nje ‘letredashurije’ me kafshime e nje femre me emerin ILDA.,jo eshte tragjedija e nje brezi IDJOTESH qe ka uzurpuar tere istitucionet pushtetet sistemet e nje vendi pa shtet e nje populli INEGZISTENT ku ytere AJKA e shoqerise ajo e luftes qe derdhi GJAK ka nderruar jete me vkoken prapa e tani kerkojne ti ÇVARROSIN e pjesa tjeter INTELIGJENCA dhe Rinija apo 40-50 vjeçaret kane marre rruget neper Bote re ketu ka ngelur LLUMI (ish ‘kungujt e dhjetorit’,ish ‘çunat e bllokut’,ish ‘çunat e Tirones’ qe jo vetem nuk dine te shkruajne shqip pa le te mendojne ,rilindin shtetin dhe zhvillojne nje vend e ringjallin shprese!

  ‘Per te drejtuar nje vend e nje popull-thosh filozofi kinez Konfuçi lindur 500 vjet para krisjhtit-politikanmet drejtuesit e shtetit duhet te kete jo vetem origjine nga fgshati por duhet te jene te mesuar e studjuar dhe jo tregetare apo te rritur neper qytete pa sakrifica e qe nuk jane te rrahur me jeten”!

  Edhe pse kane kaluar mbi 2500 vjet nga linmdja e filozofit Kinez ‘mesimet’ e filozofija e tij jane edhe sot e kesaj dite prezente jo vetem ne KINE nje nga vendet me te zhvilluara ne Bote por ne tere lindjen e mesme ku ne sistemet ekonomike financiare e bankare te ‘Ekonomise se lire te tregut’ jane parimet e filozofise Konfuçiane dhe parimet e Filozofise KLASIKE-Marksiste,sot nga me te studjuarat ne Bote!

  Si mund te shpresojme akoma qe keta IDJOTE qe kane 30 vjet qe kane uzurpuar çdo qelize te kesaj ‘shoqerije’ drejt zhdukjes,te na rilindin shtetin apo te na nxjerin GURET e hedhur 30 vjet ne pus kur jane edhe VARRMIHESIT e shtetit edhe GURHEDHESIT!?

  Si mund te na rilindin ekonomine kur keta IDJOTE as qe e kane idene se çdo te thote EKONOMI e lire e tregut , e bazuar mbi Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurence nder kohe qe ketu çdo gje perfshi edhe ‘grate’ jane MONOPOLIZUAR nepermjet ‘bizneseve’ e ‘afferave’ dhe kudo nepermjet NEPOTIZMIT e KLIENTALIZMIT jane uzurpuar gjitheçka nga IDJOTE ne kundershtim me te gjitha parimet e ekonomise se lire te tregut,kudo sistem ekonomik,financiar bankar,arsim,drejtesi gjyqesor,egzekutiv,DIPLOMATIK
  e mbi te gjitha AKADEMIK atje ku ‘mbillen’ ‘lindin’ fidanet e shtrember te KORRUPSIONIT apo si thote populli:’Prishen qe ne veze’!

  Per te drejtuar nje vend e qeverrisesh ekonomine e zhvillimin e nje populli ,mendimi ekonomik e shkencor u referohet dy thenjeve filozofike:
  Nga njera ane thenjes filozofike te ish sekretarit amerikan te mbrojtjes Donald Ramsffeld per Afganistanin kur e pyeten gazetaret per gjendjen atje i cili ka thene:
  ”Ka gjera qe dime qe i dime,ka gjera qe nuk dime qe nuk I dime,por ka dhe gjera qe nuk dime qe nuk Idime”!?
  Nga ana tjeter per te treguar morine e ‘mizerine’ e problemeve qe ka qeverrisja e veçanerisht EKONOMIJA i freferohen nje shembulli te thjeshte qe mer nje Nobelist qe ka studjuar RACIONALITETIN e trurit H.S i cili ben krahesimet me kombinacionet e nje kutije te vogel shahu me vetem 64 kuadrate:

  ‘Ne kutine e vogel te shahut me 64 kuadrate numuri i kombinacioneve apo levizjeve eshte as me shume e as me pake po 10 ne fuqi te NJEQIND E NJEZETE ose DHJETES ti shtosh nga mbrapa 120(NJEQIND E NJEZETE ZERO)!
  Edhe shahisti me i mire ne Bote nuk mund te arrije e as qe te mendoje as nje te mijten e ketyre levizjeve ne nje sekonde apo minute!Imagjino nje ‘qeverri’ aqe me teper IDJOTESH e nje kryeminister provincial analfabet pa asnje lloj shkolle e mendimi RACIONAL te mendoje tere problemet qe ka nje vend per tu QEVERRISUR e mbi te gjitha te ZHVILLOHET ashtu si KINA e Konfuçit!

  Si konkluzion!
  Nga e presim rilindjen e ketij shteti akoma pas 30 vjetesh nga Kaalifi Sali qe eshte autori kryesor i varrmihjes bashke me tere Xhihadistet Medi Mul Noka e deri Like flori!?
  Nga parlamenti me IDJOTE Mehmeta,Mona,Mula,Baçi,Naçi,Muçi,Kaçi e kompani qe jane komplet IDJOTE e per ne burg per hajduteri!
  A po e presim pas 30 vjetesh nga nje RUDINA qe thote :”Duhet ndryshuar sistemi politik’!?Kur ajo nuk di jo vetem çfar do te thote shtet forme shteti sistem politik dhe ekonomik por nuk di akoma se lku duhet ta kish e duhet ta kete varrin kryeIDJOTI Azem Hajdari e jo te flase òper ‘sistem politik’ kur qe ta nmdryshosh duhet te rishkruhet nga e para Kushtetuta shkruar me GJAKUN e te reneve dhe qe e kane kthyer ne LETER higjenike TUFAT me Agrone Edvine Hakjdare Meta MUTRA e pse jo TAKU e Tarifat qe jane te gjithe IDJOTE!

  P.S Nuk eshte problemi vetem i ILDES qe e konsideron tragjedi ikjen nga STAMBOLLI qe digjet dhe ajo kerkon te KRIFET ketu tragjedija eshte se kete vend e kete popull ka 30 vjet qe ‘E KA ZENE ATJE KU NUK TREGOHET’ nga IDJOTE qe flasin per ‘luften e yjeve’ e per ‘luften’ me mullinjte me ere te kAmunistave ne nje vend mesjetar gjysem feudal e gjysem skllavopronar ku gruaja ‘me nje barre mend’ e para viteve ’90 terheq parmenden ose u lan BYTHEN te huajve ne Emigrim ndersa TRUÇKULURAT Monat,Mehmetat,ShQInat i luten ALLAHUT jo ti marre nje sahat e me pare po qe te iki EDVINI e tu japi pushtetin atyre!”Perendi!Ku je?”-thosh Migjeni….’Agjerim te lehte’ urojne derrat e nginjur njeri tjetrin ne muajin e ramazOnit,kurban aòpo iftar BarOmit!

  Reply to this comment
  • ... May 9, 01:38

   Po ty mer lesh kush ta ka mush mendjen qe mund te japesh mend anej – kenej me Konfuc e me Marks. A nuk e kupton qe edhe ti je po aq IDJOT sa ata qe shan. Ata nuk jane IDJOTE, ata jane bira kurve qe ju qijne mbare e prape ju te mençmit e Konfucit dhe Marksit. A more vesh apo jo? Bole.

   Reply to this comment
 2. A.GRAMSH May 8, 09:46

  KONFUÇ DHE KRYEMINISTRAT,KONSUJT KOQET QE NA ‘DREJTOJNE’ E ‘PERFAQESOJNE!

  ‘Kryeministri im i dashur! Te hengesha syrin,te dua mor qen’Ilda jote!
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Dje kjo e perditeshme,botoi nje fare ‘letere’ qe nje qenje(humane!?)i drejtonte nje qenjeje tjeter e para ne vesten e nje sekretareje te pergjitheshme te nje konsullate te xhihadit ne Turqi i dyti ne vesten e nje kryeministri te nje vendi pa shtet e pa qeverri -‘Arzullumahi’!?
  Nuk di dhe nuk me intereson fakti si shumices se shqipetareve ngelur akoma me dy pare mend ne koke nese kjo leter u botua per te deskritituar nje te ‘RI’ aqe me teper femer 28 vjeçare apo nje ‘kryeminister’ ’14 vjeç dhenderr’ qe nuk piqet kurrre(se dhe kungulli qe eshte kungull do 2 ore diell te piqet) por ajo qe shqeteson eshte tragjedija e tragjedive se kemi 30 vjet qe po e ‘drejtojne’ dhe perfaqeson’ kete popull nga me te lashtet si pasardhes i nje rilindjeje si askush nga popujt e Europes,brez IDJOTESH te ngjirizur me shurren e mengjezit qe skane te bejne as me DNA shqipetari e as diskutohet me per ‘GEN’ te inteligjences!

  IDJOTE!Qe edhe fjalen ‘Sukth’ e shqipetojne thuks!
  ‘Leter zhgarravinesja mbasi i drejtohej nje kryebojaxhiu gjysem shqip e gjysem turqisht duke i treguar per ‘aftesite’ e saj ne fushen e ‘dizajnerave kompjuterike’ dhe ‘bacheloret’ e masterat qysh ne kopesht e çerdhe ashtu si ‘Supermbesa’serbo-boshnjake e kalifit Sali qe shkroi ne kopesht ‘Guiden e LeterDhise’me ndihmen e Fevzinjve e Fari Ballinjve, ne fund arrin ne konkluzionit se te gjitha keto i ka arritur me ‘Djersen e ballit dhe te Zverrkut’!
  ‘Sice day one’,kemi degjuar per ‘DJERSEN E BALLIT’qe ka derdhur nder breza ky popull ,edhe per djersen e ULLUKUT qe po derdh ky brez IDJOTESH shqinash Pandelinjsh e Salianjesh apo hajdaresh me perixoma ne bythe e ferexhe ne koke ,femije bastarde te ‘filanit’ e ‘fistekut’ po per djerse ‘ZVERKU-kurre!

  Konfuçi-Kinez dhe ‘Koqet’ ,’konsujt’ qe na ‘drejtojne’ e ‘perfaqesojne’!
  Eshte vertetuar plotesisht nga mendimio shkencor se ‘Truri i njeriut’ edhe tek ata ku ‘geni’ i inteligjences eshte shume i zhvilluar prape se prape RACIONALITETI eshte i ‘LIMITUAR’!
  Tek ne ne tere kete GLASE ‘politike’ qe ka uzurpuar tridhjet vjet tere istitucionet ,kater ì’pushtetet’ tere sistemet e nje vendi pa shtet e pa popull jo vetem qe mungon RAZIONALITETI i trurit por nuk kane TRU ose e kane pa RRUDHA_ASFALT ose te mbushur kafkat me SILIKON ose TALLASH!

  Tere istitiucionet ne parlament,apo legjislativin e Shqinave,Salianjeve,Mul Nokave,Mehmetave,Monave Elvisave ka vetem IDJOTE kamikaze analfabete dhe flasin per ‘komunizem’ qe ka folur e shkruar gjeniu i mendimit filozofik shkencor e ekonomik ,autori i 224 librave qe botohet e studjohet ne 3 istitute nderkombetare Berlin-San Pjeterburg-Amsterdam ,profeti MARKS!
  Ka vetem IDJOTE,ne egzekutiv nga nje Edvin pa asnje lloj niveli intelektual e imagjino ekonomik e shkencor per te drejtuar MIZERINE e problemeve te qeverrisjes dhe veçanerisht ekonomine,deri tek trushpelare femije ‘axhamij’ e ‘kosovare’ apo hajdare Pandelinj e SpiroPale qe ne jete nuk kane ASNJE dite shkole e as nje dite pune!

  Nuk eshte tragjedija e nje ‘letredashurije’ me kafshime e nje femre me emerin ILDA.,jo eshte tragjedija e nje brezi IDJOTESH qe ka uzurpuar tere istitucionet pushtetet sistemet e nje vendi pa shtet e nje populli INEGZISTENT ku tere AJKA e shoqerise ajo e luftes qe derdhi GJAK ka nderruar jete me koken prapa e tani kerkojne ti ÇVARROSIN e pjesa tjeter INTELIGJENCA dhe Rinija apo 40-50 vjeçaret kane marre rruget neper Bote e ketu ka ngelur LLUMI (ish ‘kungujt e dhjetorit’,ish ‘çunat e bllokut’,ish ‘çunat e Tirones’ qe jo vetem nuk dine te shkruajne shqip pa le te mendojne ,rilindin shtetin dhe zhvillojne nje vend e ringjallin shprese!

  ‘Per te drejtuar nje vend e nje popull-thosh filozofi kinez Konfuçi lindur 500 vjet para krishtit-politikanmet drejtuesit e shtetit duhet te kete jo vetem origjine nga fgshati por duhet te jene te mesuar e studjuar dhe jo tregetare apo te rritur neper qytete pa sakrifica e qe nuk jane te rrahur me jeten”!

  Edhe pse kane kaluar mbi 2500 vjet nga linmdja e filozofit Kinez ‘mesimet’ e filozofija e tij jane edhe sot e kesaj dite prezente jo vetem ne KINE nje nga vendet me te zhvilluara ne Bote por ne tere lindjen e mesme ku ne sistemet ekonomike financiare e bankare te ‘Ekonomise se lire te tregut’ jane parimet e filozofise Konfuçiane dhe parimet e Filozofise KLASIKE-Marksiste,sot nga me te studjuarat ne Bote!

  Si mund te shpresojme akoma qe keta IDJOTE qe kane 30 vjet qe kane uzurpuar çdo qelize te kesaj ‘shoqerije’ drejt zhdukjes,te na rilindin shtetin apo te na nxjerin GURET e hedhur 30 vjet ne pus kur jane edhe VARRMIHESIT e shtetit edhe GURHEDHESIT!?

  Si mund te na rilindin ekonomine kur keta IDJOTE as qe e kane idene se çdo te thote EKONOMI e lire e tregut , e bazuar mbi Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurence nder kohe qe ketu çdo gje perfshi edhe ‘grate’ jane MONOPOLIZUAR nepermjet ‘bizneseve’ e ‘afferave’ dhe kudo nepermjet NEPOTIZMIT e KLIENTALIZMIT jane uzurpuar gjitheçka nga IDJOTE ne kundershtim me te gjitha parimet e ekonomise se lire te tregut,kudo sistem ekonomik,financiar bankar,arsim,drejtesi gjyqesor,egzekutiv,DIPLOMATIK
  e mbi te gjitha AKADEMIK atje ku ‘mbillen’ ‘lindin’ fidanet e shtrember te KORRUPSIONIT apo si thote populli:’Prishen qe ne veze’!

  Per te drejtuar nje vend e qeverrisesh ekonomine e zhvillimin e nje populli ,mendimi ekonomik e shkencor u referohet dy thenjeve filozofike:
  Nga njera ane thenjes filozofike te ish sekretarit amerikan te mbrojtjes Donald Ramsffeld per Afganistanin kur e pyeten gazetaret per gjendjen atje i cili ka thene:
  ”Ka gjera qe dime qe i dime,ka gjera qe nuk dime qe nuk I dime,por ka dhe gjera qe nuk dime qe nuk Idime”!?
  Nga ana tjeter per te treguar morine e ‘mizerine’ e problemeve qe ka qeverrisja e veçanerisht EKONOMIJA i freferohen nje shembulli te thjeshte qe mer nje Nobelist qe ka studjuar RACIONALITETIN e trurit H.S i cili ben krahesimet me kombinacionet e nje kutije te vogel shahu me vetem 64 kuadrate:

  ‘Ne kutine e vogel te shahut me 64 kuadrate numuri i kombinacioneve apo levizjeve eshte as me shume e as me pake po 10 ne fuqi te NJEQIND E NJEZETE ose DHJETES ti shtosh nga mbrapa 120(NJEQIND E NJEZETE ZERO)!
  Edhe shahisti me i mire ne Bote nuk mund te arrije e as qe te mendoje as nje te mijten e ketyre levizjeve ne nje sekonde apo minute!Imagjino nje ‘qeverri’ aqe me teper IDJOTESH e nje kryeminister provincial analfabet pa asnje lloj shkolle e mendimi RACIONAL te mendoje tere problemet qe ka nje vend per tu QEVERRISUR e mbi te gjitha te ZHVILLOHET ashtu si KINA e Konfuçit!

  Si konkluzion!
  Nga e presim rilindjen e ketij shteti akoma pas 30 vjetesh nga Kaalifi Sali qe eshte autori kryesor i varrmihjes bashke me tere Xhihadistet Medi Mul Noka e deri Like flori!?
  Nga parlamenti me IDJOTE Mehmeta,Mona,Mula,Baçi,Naçi,Muçi,Kaçi e kompani qe jane komplet IDJOTE e per ne burg per hajduteri!
  A po e presim pas 30 vjetesh nga nje RUDINA qe thote :”Duhet ndryshuar sistemi politik’!?Kur ajo nuk di jo vetem çfar do te thote shtet forme shteti sistem politik dhe ekonomik por nuk di akoma se ku duhet ta kish e duhet ta kete varrin kryeIDJOTI Azem Hajdari e jo te flase per ‘sistem politik’ kur qe ta ndryshosh duhet te rishkruhet nga e para Kushtetuta shkruar me GJAKUN e te reneve dhe qe e kane kthyer ne LETER higjenike nga TUFAT me Agrone Edvine Hajdare Meta MUTRA e pse jo TAKU e Tarifat qe jane te gjithe IDJOTE!

  P.S Nuk eshte problemi vetem i ILDES qe e konsideron tragjedi ikjen nga STAMBOLLI qe digjet dhe ajo kerkon te KRIFET ketu tragjedija eshte se kete vend e kete popull ka 30 vjet qe ‘E KA ZENE ATJE KU NUK TREGOHET’ nga IDJOTE qe flasin per ‘luften e yjeve’ e per ‘luften’ me mullinjte me ere te kAmunistave ne nje vend mesjetar gjysem feudal e gjysem skllavopronar ku gruaja ‘me nje barre mend’ e para viteve ’90 terheq parmenden ose u lan BYTHEN te huajve ne Emigrim ndersa TRUÇKULURAT Monat,Mehmetat,ShQInat i luten ALLAHUT jo ti marre nje sahat e me pare po qe te iki EDVINI e tu japi pushtetin atyre!”Perendi!Ku je?”-thosh Migjeni….’Agjerim te lehte’ urojne derrat e nginjur njeri tjetrin ne muajin e ramazOnit,kurban apo iftar BarOmit!

  Reply to this comment
 3. Idjoti Bathores May 8, 10:09

  Ky vend e ky popull eshte perzgjedhur per te eksperimentuar teorine e evolucionit te Darvinit koke posht ose shqip:Si mund te kthehet nepermjet papunesise NJERIU ne MAJMUN ose TUFA-Kafshesh me bisht!
  Ketu nuk jane per tu Q..njeri e ti besh derman por te gjithe edhe te huajt qe kane gjetur parajsen ketu ne vendin me te varfer te Ballkanit…
  Nje idjot i ashtuquajtur ambasador i BE-se pasi nma shkaterruan tridhjet vjet arrin e thote se …E vetemja zgjidhje eshte konsesusi..per ò’fare konsesusi flet ky idjot,kujt ja kerkon ta arrijne konsesus e per çfare konsesusi dhe perse ky konsesus e ne emer te kujt ky konsesus e per te arritur ç’fare me kete konsesus o Cosinusi Storeka huri apo DSteka i BE-se se Halese

  Reply to this comment
 4. arberi May 8, 11:10

  Po ky ç’pati. Nje leter te tille kaq me nerva nuk e beri edhe kur Sala e shkarkoi nga shef pavioni. Apo per kete, kush te rreh te do. Me siguri do ti kete mbetur hatri se dikush i prishi ndonje pune personale te tijen. Se kete tipin se kemi pare me pare te shprehet per problemet e shendetesise, atehere kur lenia e parave doktoreve ishte adet, ne kohen e Sales e kam fjalen.

  Reply to this comment
 5. GJYQI I HAGES May 8, 15:07

  O Milet!
  Gojet e liga thone se ish kryeminitrija eshte kthyer ne bordello me 600 femera te virgjera si ato qe predikon OISIS qe nuk ngopen me te Q.. nga kamikazet hajdaret salisjanet metistet salilòlaret elviset….
  O Milet kush prokurori e kush drejtesi do beje hetime e do jape pretenca per nje ish bordello qe quhej ‘Ministri integrimi’ ku mne krye kane patur kryebordellot Meksa,bregu gjosha e ErMajlinda e qe populli shqipetar ashtu si paguan kuplarate TUFA me gjak shqipetari kesaj bordello apo ‘ministri integrimi’ ,me nja 200 prostituta pa breke kane òfryrev koqet tere am,basadoret,misio0naret lute arvizute kukanet fulet hajvanet per te na integruar dhe popullit shqipetar i kane vjedhur çdo vit 200 Milion lek te reja!?
  Pse nuk arrestohen tere ish presidentet tere ish kryeministrat e tere ish ministrat e financave governatoreve dhe ish ministrat e ‘integrimit’ qe te HAPEN N E G O C I A T A T!

  Reply to this comment
 6. QInam QIrjo QIrjazi May 8, 20:26

  E BVETEMJA SHPRESE NJE PANDELI
  QE AS TE LESHON E AS TE QI
  QE NE VEND TE LOQES KA NJE VRIME
  TANI NDODJHET NE UKRAHINE!?

  NE UKRAHINE ME PARATE E SHTETIT
  ME URDHER TE EDVINJ ZOGOLL MBRETIT
  IDJOTI NMGELET IDJOT PERGJITHMON
  SHQIPERIJA PA BUKE AI SHEN GJERGJIN FESTON

  Reply to this comment
 7. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha May 9, 10:45

  Bastardit( …)?
  Qe je ‘bir kurve’ e morem vesh.Kerko babain e vertete se mos eshte ai qe te qi gruan dhe femijet!Pastaj meru me te tjeret e aqe me teper ne kete rubrike te kesaj te perditeshme…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*