08 nëntor 2019

November 8, 2019 02:18 Updated

08 nëntor 2019

November 8, 2019 02:18 Updated
Komento

6 Komente

 1. intelektuali November 8, 07:49

  HISTERIA ANTI-BE E MEDIA SONE KOMBETARE VAZHDON TE KERKOJE “ARMIKUN E KLLASES” TE INSTITUTI PER KRIMET E KOMUNIZMIT TE AGRON TUFES

  Ne vend qe media jone kombetare qe ka mbetur nga mantaliteti ne “vend numero” qe nga Koha e Qepes e Partise se Punes dhe qe duket si kopje e “Zerit te Popullit” apo te “Bashkimit” te Enver Hoxhes, pra ne vend qe media jone kombetare te “GEZOHET” qe ne Shqypni ka dale nje “Trim-Guximtar” si Instituti per Krimet e Komunizmit i Agron Tufes per t’i treguar Botes Demokratike qe:

  SHQYPNIA SOT 30 VJETPAS RENIES SE MURIT TE BERLINIT NUK KA MBETUR SI NJE DINOSAUR PREHISTORIK I PARTISE SE PUNES

  por:

  Shqypnia pas 90-s ka ndryshuar mantalitet dhe ja kemi Agron Tufen dhe Institutin e tij qe klasifikon dhe denon kriminelet komuniste qe kane mbushur lumenj me gjak njeriu te pafajshem ne vendin tone edhe gjate Luftes se Dyte Boterore edhe pas saj per 50 vjet me radhe,

  ashtu:

  SIC VEPRUAN TE GJITHA VENDET ISH KOMUNISTE TE EVROPES LINDORE 30 VJET ME PARE

  Ne vend te kesaj, histeria qe ka shperthyer ne media e yshtur nga vendosja me dinakeri nga pushteti mafioz i Edvin Droges me bedelat e tij alla Lali Eri dhe Petro Koci per festimet frenetike te 75 vjetorit te Zi te LANC-it kriminal jugosllav te Enverit dhe lidhur me te vendosja me dinakeri antievropiane dhe kunder interesave tona kombetare, te fotografive te “Deshmoreve-Terroriste-Killera-Vrastare” te trajnuar dhe stervitur ne beograd dhe Moske dhe disa prej tyre “Heronj” te Titos dhe Jugosllavise Komuniste,

  E GJITHE KJO HISTERI FILO-BOLSHEVIKE HEDH DYSHIME MBI DESHIREN E POLITIKES SONE PER ANTARSIM NE BE

  atehere:

  Ku po e con MUSHKA Shqypnine sot 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit?

  sepse:

  Une per vete them qe me kete HISTERI Bolshevike per “Deshmoret-Vampire” te Enverit qe me vepren e tyre gjakatare dhe sataniko-komuniste i sollen vetem mjerim dhe skamje me tollona dhe bunkere Vatanit, Shqypnia jone ka humbur totalisht orientimin dhe po hyn:

  NE NJE RRUGE PA KRYE

  Reply to this comment
  • Ai qe di ti November 8, 12:59

   Dhitu se lerohesh o “histeriku” INTELOHALE, mbetje e “vampir Enverit”…dhitu…dhe kujdes Mushken 30 vjecare se mos “ngaterron rrugen” dhe mund te na coje ne BE pa lejen tende dhe kush te duron ty …S`ka neuropsiqiater te te sjelle ne hislla se duke vjelle ngaterron padashje bythen me gojen…dhitu se lerohesh..dhitu…..se te ben mire…dhitu…

   Reply to this comment
 2. sopiqoti November 8, 08:16

  O zoti “Intelektual” !
  Me kete “pacavure koment” mund te fshishe prapanicen dhe jo per teeresuar epoken e lavdishme te LNCl dhe heroizmin e partizaneve.

  Reply to this comment
  • intelektuali November 8, 11:23

   Ja shiko pse Edvin Droga me bedelet e tij enveriste nga pas ka nxjerre fotografite e Kufomave Killerave Komuniste ne mes te Bulevardit te Bosios:

   Komisioni Evropian jep alarmin: Edi Rama mbron pastrimin e parave dhe financimin e terrorizimit, nuk pranon zbulimin e pronarëve të kompanive në parajsat fiskale!

   Komisioni Evropian jep alarmin, Edi Rama mbron pastrimin e parave dhe financimin e terrorizimit, nuk pranon zbulimin e pronarëve të kompanive në parajsat fiskale, ne nje nga te cilat punon edhe bashkeshortja e tij. Komisioni Evropian jep alarmin, Edi Rama mbron pastrimin e parave dhe financimin e terrorizimit, nuk pranon zbulimin e pronarëve të kompanive në parajsat fiskale. Rama zhduku ligjin që zbulon pronarët e vërtetë të kompanive në offshore dhe Komiteti i Këshillit të Evropës ka dale me nje deklarate zyrtare: “Kjo përbën rrezik për pastrimin e parave dhe financimin e terrorizimit”. Në fillim të vitit 2019, Ministria e Financave, me asistencën e Bashkimit Evropian, nisi punën për hartimin e një ligji të ri, për të zbuluar pronarët që fshihen pas kompanive të regjistruara në parajsat fiskale (offshore) me aktivitet në Shqipëri dhe që marrin tendera dhe koncesione nga qeveria. Dyshohet pas këtyre kompanive të regjistruara në parajsat fiskale, që marrin e kollofisin papushim prona dhe para nga buxheti i shtetit, fshihen ministrat, deputetë, drejtorë, oligarkë dhe bashkeshorte e familjarë të tyre. Kur ligji ishte gati për t’u shqyrtuar në Parlament, ka ndërhyrë me shpejtësi Edi Rama, duke e zhdukur. Miratimi i këtij ligji, i cili duket se ka tronditur qeverinë dhe klientët e saj, ligj i cili është kërkuar më këmbëngulje nga Organizata “Moneyval”, që është Komiteti i Këshillit të Evropës për Parandalimin dhe Pastrimin e Parave dhe Luftës kundër Financimit të Terrorizmit. Në raportin e fundit, “Moneyval” dha alarmin se fshehja e pronarëve të këtyre kompanive përbën një rrezik të madh për pastrim parash dhe financimin të terrorizimit. Në raport thuhet se: “Janë identifikuar mangësi teknike në lidhje me saktësinë dhe përshtatshmërinë e të dhënave në lidhje me kompanitë offshore, kontrollin e informacionit të personave juridikë, si dhe mungesa e masave për të garantuar që bartësit e aksioneve nuk keqpërdoren për pastrim parash dhe financim të terrorizimit. Rekomandimet e reja të Task Forcës për Veprim Financiar vendosin kushte më të hollësishme në veçanti në lidhje me grumbullimin dhe disponueshmërinë e informacionit për kompanitë offshore. Vetëm në rast se drejtorët apo anëtarët, partnerët, aksionerët, themeluesit janë në të vërtetë pronarët përfitues, informacioni në regjistër do të jetë i duhuri”. Disa ditë më parë, edhe Konfindustria denoncoi bllokimin e ligjit nga Edi Rama. “Konfindustria shpreh shqetësimin për ndërprerjen pa asnjë shpjegim publik të nismës ligjore për zbulimin e pronarëve të vërtetë të kompanive të ashtuquajtura “guacka” të regjistruara në parajsa fiskale, që veprojnë në Shqipëri. Nisma ligjore, me ndërhyrjen dhe trysninë e drejtpërdrejtë të agjencive të specializuara të BE, ka filluar të trajtohet në Qeveri dhe deri në komisionet e Kuvendit të Shqipërisë mbi nje vit më parë, por më pas është ndërprerë pa asnjë shpjegim publik. Pasojat e peshës së madhe dhe në rritje të kompanive “guacka” në ekonomi janë mundësia për korrupsion të përmasave të mëdha, prishja e konkurrencës në treg, rritja e rreziqeve financiare për buxhetin e shtetit dhe qytetarëve, pastrim i parave dhe deri te problemet me natyrë të pastër gjeostrategjike dhe sigurisë kombëtare. Rreziqet e ardhura nga prania e kompanive “guackë” shtrihen drejtpërdrejt dhe në kapje të medias, politikës dhe vetë shkatërrimi i demokracisë…”

   Pergatitur nga:

   intelektuali

   Reply to this comment
 3. A.GRAMSH November 8, 10:07

  MJERIMI-ALVINI-SALI LIKE EDVINI!

  ”Mjerimi rrit femin ne hijen e shtepive
  te nalta,ku nuk mrrin zani lypsis,
  ku nuk mund t’u prishet qetsia zotnive
  kur bashke me zoja flejne ne shtretent e lumnise’Migjen
  —————
  Ne vend te paraDhenjes

  Nder lajmet nga Bota dhe haber-akshamet nga hamamet Bushati te Bathores veçojme:

  Nga Bota
  :Shtypi gjermOn ‘zbulon Ameriken’ ashtu si ‘Billd’ Bathoren dse nje ytrushpelare xhihadist me emerin Lylzim eshte i inkriminuar se jo vetem ka vjedhur dhe vrare shqiptare per tridhjet vjet me urdher te kalifit SALI por dhe ka korruptuar permes LOBIZMIT ,ashtu si çami MEDI gjysmen e Botes nga Amerika e Biberajve ,Serbi e deri ne Rusi me parate e FEMIJEVE pa BUKE te njr vendi qe dikur quhej Shqiperi!

  Ne Brazil mblidhen tere ‘ATA’ qe besojne se Toka si ne periudhen e inkujzicionit eshte e sheshte!?
  Nuk dihet kudsh do e perfaqesoje kalifatin e Bathores ne kete ‘Samit’ nga trushpelaret ose tru- Asfaltet ne krye te xhihadit Berisha,Basha,Balliu,Bujari(Nishani)Bledi(Fev ZI),Bushati,Babale sepse socialSSocialisti Braçe eshte i zene bashke me BUTKEN ne festimet e Jubileut te madh ,30 vjetorin e pushtimit xhihadisto -fashist!

  Nga Bathorja:
  Nje i ashtuquajturi ‘kryeminister’ me emerin Edvin,i te nje ashtuquajture qUrravi me SpiroPordha e pandelinj,dale nga nje i ashtuquajturi parlament antishqiptar me Baço,Naço,Ruça e palaço te nje vendi pa ‘SHTET’ apo Kalifat i Bathores,Deklaron:

  ”Alvini po kthehet ne shtepi,nxjerim te tjere gra dhe femije shqiptare nga kampi’!?

  EDVIN!
  Strumentalizimi i nje femije me emerin Alvin eshte perdhunim dhe perben Krim!
  PSE!?

  1.-Sepse TI permes pupulizmit tend provincial kerkon shitesh Europes si ‘AS’ kur ne fakt je thjesht nje ‘PRAS’ dhe aqe me teper kerkon si ‘Lepuri’ te ulet ne krah te Luanit vetem se ka vjedhur faturen e organit mashkullor te GOMARIT!

  2.-Ti Edvin permes ‘batutave’ kaps pas 6 vjetesh ne krye te ‘çqeverrisjes’ nuk arroin ta kuptosh jo vetem qe je pergjegjes kryesor ne krah te kalif ASalise tere krereve te xhihadit dhe Like florise per tragjedine qe i kini shkaktuar ketij vendi dhe veçanerisht dy shtresave me te dobeta GRAVE dhe FEMIJERISE!
  Ne cilen shtet e shtepi e ktheve Alvinin TI !?

  3.-Ti jo vetem nuk njeh nocionin ‘Shtet’,qeverrisje politike por nuk njeh as VETVEHTEN dhe as behet fjale te njohesh realitetin ATRAGJIK te ketij vendi pa shtet e pa ‘Zot’ e ketij populli ne ARRATI shume me keq se dikur izraelitet 40 vjet ne shkretetire!
  Ne cilin shtet e shtepi do ta kthesh ALVININ-TI!?

  4.-Sa FEMIJE shqiptare ne keto 30 vjet jetojne MJERIMIN migjenian dhe u mungon ajo qe haet trehere ne dite BUKA e gojes nderkohe qe TI bashke me kreret e kalifatit ne krah te kalifit SALI jetoni parajsen tokesore ne vendin me te varfer te Ballkanit me 121 miliard BORXH per te bere ORGJI me rite sataniste ne nje vend dikur te quajtur Shqiperi!
  Ne cilin shtet e shtepi e çove bashke me ca lesha apo Llesha me syze si kaubojsat ALVININ -TI!?

  5.-Sa FEMIJE shqiptare jane te NGUJUAR ne kalifatin e Bathofres ne keto tridhjet vjet per gjsakmarrje,apo hakmarrje dhe nuk shikojne driten e DIELLIT sepse edhe DIELLIN ju si krere te xhihadit kertkoni ta ‘Rrutulloni rreth Tokes’ ashtiu si kerkoni si trushpelare qe dhe qendra e Botes te jete ne Bathore!?
  Ne ciolen shtet e shtepi e shpure ALVININ-TI!?

  6.-Sa FEMIJE shqiptare PERDHUNOHEN keto 30 vjret bashke me GRATE-NENAT-MOTRAT neper tere Boten dhe ne Bathore ku shpesh u bejne roje ‘nenave’ ne rruge kur prostituohen gjithe naten per tu dhene BUKE dhe ate te gatuar me miell kafshesh te importuar me VALUTE-BORXH nga ‘krushka Serbi’!?
  Ne cilin shtet e ne cilen shtepi e çove dje ALVININ-TI!?

  7.-Sa FEMIJE shqiptare ne keto 30 vjet jane perdorur si KAVJE ne thertoret e kalifatit te Bathores me rite sataniste perdorur si kavje per pjese kembimi organesh per te huajit KURBA per te jetuar ju kreret e xhihadit parajsen tokesore me GJAKUN dhe KOCKAT e tyre si kanibale e antropofage !?
  Ne cilin shtet e cilen shtepi e dergove ALVININ -TI!?

  8.-Sa FEMIJE shqiptare pas 30 vjetesh jane neper Bote qe kerkojne azil si ‘JETIME’ me prinder ‘GJALLE’ qe kerkojne ti perdotrin si ‘karem’ per tu thyer zemren te HAJVE e te ikin dhe vete nga syte kembet si asnje popull i ballkanit ku raca shqiptare eshte zevendesiuar me Hajdare muxhahedine xhihadiste salisjaner socialSSaliste e ‘kosovare!?
  Ne cilin shtet e shtepi e shpure ALVININ-TI!?

  9.-Sa FEMIJE shqiptare ne kete vend pa shtet terr informacioni e pa asnje lloj statisike ,ne keto 30 vje ku nuk dihet as numuri i popullsise se ngelur ,dsa kane vdekur,dsa jane zhdukur,sa jane mbytur djhe mbi te gjitha sa FEMIJDEVE ANALFABETDE u eshte bere trushpelarje nga kreret e xhihadit dhe IMAME per ti mobilizuar si paramilitare ne strukturat e ISIS si ato te divizionit Hajdari si garde pretoriane e kalif SALISE dhe ata FEMIJE qe sterviten ne JALE ne emer te alla akbar per ti sherbyer mulla Omar apo Like FAlorise!?
  Ne cilin shtet e shtepi e çoji LESHI apo Lleshi ALVININ dhe TI!?

  10.-Sa FEMIJE ne keto 30 vjet brena ANALFABETE dhe mosha nga 1-35 vjeç jashte (mbi 1 MILION sipas grup moshave) nuk dine as SHKRIM e as KENDIM shqip dhe sherbimin ushtarak kur shkojne ne moshe dhe betimin ushtarak e bejne per te HUAJIT dhe ne gjuhe te HUAJ,dhe si i konsideroni JU kreret e xhihadit ne krye te kalifatit Bathore :’Shtetas te kujt shteti’!?
  Ne cilen shtet e shtepi e shpure ALVININ-TI!?

  Se fundi!
  Edvin,mire qe 30 vjet si antishqiptare po jetoni me gjak femijesh shqiptare qe i vrisni dhe i vidhni ne emer te ‘alla akbar’ sio te pa FE e perdhunues te ’10 Komandamenteve’ te Zotit pote ashtu quajturit ‘Konsuj nderi’ xhihadiste imame antishqiptare muxhahedine hajdare alabake dsi puna e nje Marc Gtrorayeb ke shtet e ke popull perfaqaeson kur 30 vjet ky vend eshte pa SHTET dhe pa POPULL!?
  Nuk mjaftojne gjakpiresit dhe Pandelinjte qe perfaesojne diasPordhen jashte dhe tere alabakerine neper perfaqesite diplomatike te ish shtetit shqiptar qe vjedhin neper bote me soj e sorollop po na u dfashkan dhe ‘KONSUJ NDERI’!?

  ‘Mjerimi terbohet n’dashuni epshore
  neper skaje t’erreta,bashke me qej,mije,mica,
  mbi pecat e mykta,t’qelbta,t’ndyta,t’lagta
  lakuriqen mishnat,si zhange;te verdhe e pisa,
  kaperthehen ndjenjat me fuqi shtazore,
  kafshojne perpijne,thithen,puthen buzet e ngrata
  edhe shuhet uja,dhe fashitet etja
  n’epshin kaperthyes,kur mbytet vetvetja,
  dhe aty zajne fillin t’marret,sherbetoret dhe lypsat
  qe neser do linden me na i mbuse rrugat…”Migjeni

  P.S Me kete ‘dashuni epshore’ u terbua dje edhe ndonje ‘avokate ‘çobanke” e nudist Edvinit qe e uronte e zevendesonte ‘avokaten e popullit’ kupto te KRIMIT!

  Reply to this comment
 4. Pali Miska karrocier November 9, 00:02

  29 nentor 1944
  Dita e roberimit te Shqiperise nga kriminelet bolshevike ruso-serb-shqiptar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim