08 prill 2019

April 8, 2019 03:44

08 prill 2019

April 8, 2019 03:44
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH April 8, 09:12

  ‘SOCIALISTE’ ME ZHGABONJE NE BALLE DHE YLL NE B…!?
  ”Ç’beje zotrote
  bej efendi
  Kur une luftoja
  per Shqiperi?”
  ——————-
  Perrallat e ‘xha Brahos’ apo Takut me ‘çanten e Zeze’ pas 30 vjetesh jane sa hipokrite aqe edhe bajate apo te shpelara ne nje vend ku eshte restauruar antishteti zogisto xhihadist e mungon bashke me pasurite edhe sovrani POPULL dhe ish Shqiperija eshte ne duar te PAKICAVE kryesisht tifoze,militante muxhahedine Hajdare e kosovare e ne krye kane si turma AGJENTE dhe ZAGARE qe u sgherbejne Padroneve dhe tragjikisht e perseris trragjikisht ‘ambasadoret’ kaubojsa amerikane dhe ata te BE-se i konsiderojne edhe sot interlokutore dhe vijne e i takojne si KRRIMINELE!

  SocialSSalistet!?
  Tragjedija e ketij vendi nuk eshte se ne vitet ’90 u be nje revolucion dhe u permbys nje diktature dhe mbi germadhat e saj u ndertua nje forme tjeter shteti e mbi te gjitha nje forme e re ‘Sistemi ekonomiko-shoqeror’ ku PRONA te kalonte nga shoqerore ne private ose e ‘kombinuar.
  JO! Ne vitet ’90 filloi nje kunder revolucion xhihadisto fashist udhehequr nga ‘çunat e bllokut’ dhe ne krye te turmave u vune pikerisht islamiko xhihadiste te rekrutuar nga tere agjenturat me ne krye dhendurrin Berisha doktori i numurit dy te diktatures ku si objektiv kishin SHKATERRIMIN komplet nga themelet te ish shtetit shqipetar bashke me tere bazen ekonomike e kapitalet strategjike perfshi pasurite kombetare!?

  Ne krye te te gjitha 128 bandave parti u vendosen antishqipetare me probleme o te lidhura me agjenturat o ‘minoritare’ çobenj serbe grekofone o me probleme KARAKTERIALE te egoizmit e te etur per pushtet e hakmarrje!

  Taku ,Taket dhe Spurdhjaket!?
  Spartak Braho,si ish nderk reret e socialSSalisteve ne krah te mikut te tij te zemres çobanit minoritar Nano qe e perdhunoi PS akoma pa lindur dhe nga ‘KENETYE’ qe e la si e konsideronte ai vete ,Spartaket e spurdhjaket socialSSaliste me ne krye nje anarkist me probleme te shendetit mendor me thonj te pa prere jo Zogolljan me emerin Edvin nga Bordello me regulla e nen kontroll e kthyen ne nje prostitiute te krereve te xhihadit ku e shkerdhejne jo vetem kalif Salija e fshi menderen Like florija por mandati i socialSSalisteve i jepet edhe Lulezimes te vere ne Bythe kur i vine mestruacionet!

  Kush jane ‘Vrasesit me pagese’ te Takut me ‘çanten e zeze’?
  Qe brezat e rinj nese do kemi breza ne kete vend tashme shprehje gjeografike te populluar nga xhihadiste ,ta marin vesh se ç’fare ka ndodhur ne keto 30 vjet duhet te studjojne e nxjerin konkluzione nga thenjet e B.Brekt per restaurimin e FASHIZMIT ne Gjermani ne vitet ’30:
  -Erdhen moren nje ebre.Mua nuk me pelqejne ebrejte e nuk thashe gje!
  -Erdhen moren nje GEJ.Mua Gejit me japin shqetesim dhe i duartrokita!
  -Erdhen moren nje komunist.Mua nuk me intereson politika e i lashe te benin si te donin!
  -Me ne fund erdhen me moren mua por nuk kish njeri te me mbronte!

  Ku kane qene 30 vjet ‘Spartak-Spurdhjaket’!?
  -Kur kreret e fashizmit e xhihadizmit me pardesy te bardha ne krah te Adolf Berishes shkaterruan tere bazen ekonomike te ish shtetit shqipetar sipas teorive te ‘çunave te bllokut’ ardhur nga AmeriQIja e ‘Terapise se shokut’!?

  -Kur kreret e xhihadit e fasshizmit drejtuar nga ‘çunat e bllokut’ me ne krye doktorin serb Kalifin Sali e ne krah kish dy krere te ‘SS’ nje GERING me mbiemer ‘HAJDAR’ e nje Gobbels me emer Edvin qe strumentalizonin edhe femijet e shkollave fillore te kendonin ne kor vjershat e heroit te popullit Shevqet Peçi per tu tallur me heronjte e luftes dhe te punes!Ate qe bejne sot lkreret e xhihadit ne Jale qe kendojne himnin e ISIS me femije te vegjel!?

  -Ku ishin socialSSalistet bashke me Spoartaket e Spurdhjaket qe jane bere MILIONERE me gjakun e djersen e popullit shqipetar kur bandat fashisto xhihadiste shkaterruan tere pasurite kombetare nga themelet dhe ‘çuditerisht’ ‘bllokut te udheheqjes’ ku u rriten ne preherin e doktorit serb tere ‘çunat e bllokut’ nuk u demtuan fare dhe kur femijet shqipetare morren arratine u vodhen dhe u vrane ‘ATA’ ‘çunat e bllokut’ vazhdonin ORGJINE bashke me kalif SALINE pa perjashtim Nanot,Pollot,Pashkot,Rrulat,Ngjelat,Lubonjat,Blushat,Edvinet e tere krriminele e karabushat!?

  Ku ishin socialSSalistet,Spartaket e Spurdhjaket qe hoqen yklllin partizan dhe e futen ne bythe e ne balle nxoren zhgabonjen kur heronjte e Luftes qe derdhen gjak u mbyllen ne kotece PULASH bosh ne Laprake dhe heroi i luftes se dyte boterore Shevqet Peçi rrethohej me batalione e divizione xhihadistesh te kryesuar nga kreu i xhihadit Gazidede me urdher te kalkifit Sali qe te PARALIZUAR e 90 vjeç ta shpinin e te VDISTE ne QELI!

  -Ku ishin fshehur e vidhnin ne vend te PULAVE-FLORI Spartaket socialSSaliste bashke me nje kryehajdut me emer arti LIKE FLORI kur bandat xhihadisto fashiste shkaterruan bashke me tere bazen ekonomiko pasurite e kapitalet strategjike edhe HISTORINE bashke me SIMBOLET e saj dhe tere qytetet e mbi te gjitha KRYEQYTETI ka ngelur 30 vjet pa INDETITET ashtu si gjithe populli shqipetar dhe tere rruget sheshet,jane mbushur me koka çimentoje e buste TRADHETARESH-KUJSLINGESH-HAJDUTESH-AGJENTESH-ANTISHQIPETARE..zOGISTE-BALLISTE-FONDAMENTALISTE-MUXHAHEDINE-XHIHADISTE….Perfshi dhe varrezat e deshmoreve te kombit ku me sekjte SATANISTE e xhihadiste per 30 vjet po varrosen ne nje varr I VRARI me VRASESIN!
  Qemal Stafa me ‘Hajdarin’,Zogolli me Gurakuqin,Hasan Prishtinen e bac Bajramin apo Mit’had beu me MATOHITIN!?

  P.S ”Ka ardh nji kohe
  ne te cilen njerezit po kuptohen fare mire
  per me ndertue Kullen e Babilonit,-
  dhe ne maje Kulles,ne maje te majes se fronit
  ka me hype njeriu
  dhe ka me thirre:
  Perendei!Ku je?”Migjeni

  Reply to this comment
 2. gjaku i te reneve April 8, 12:29

  Antishqipetaret me te medhenj pas Zogollit e Esad Pèashe Toètanit?????????????
  Tre ‘mosketjeret’:BE NA ME…Berisha-Nano-Meta!
  Pa u denuar e kalbur ne burg keta te tre e nga ketu duhet filluar ‘refrorma ne drejtesi’…NUK KA ME SHQIPERI!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit April 8, 12:43

  O mender hale Socialiste dhe ti mender skraparlli Braho si ‘gruaja’ e Mones Like floriri……
  A e dini ju qe parlamenti antishqipetar eshte kthyer ne morg e agjensi funebre per krriminelet tradhetaret zogistet zogolljane ku u jane perkulur tre krriminelet berisha nano meta nga kontrabandisti antishqipetar Leka Zogolli e tere mitatrat Olldashrat Mutrat e koqedashrat dhe flamuri eshte kthyer ne leter higjernike gjysem shtize e eshte shpallur dite zije kombetare???
  KIush i nderroi simbolet e luftes kur ishin kryetare bashkije nre Tirane dhe pllaken e te vrareve te ‘4 Shkurtit’ e zevendesuan me emerin e vrasesit apo nipit te Xhafer Deves Ibrahim Rrugaçoviç???Pswikopati Edvin !
  Kush e solli nje xhihadiste llaçke e tru shpelare nga parisi ku prostituohej me mbiemrin Kumbaro qe ti kthente tere fshatrat e shqiperise perfshi Tepelenen e Ruçit ne kampe perqendrimi kur nder keto fshatra kane jetuar e punuar nder shekuj mbi 70 perqind e shqipetareve grave dhe femijeve qe kane germuar e kultivuar ne token MEME??eDVIN PSIKOPAT rAMA NXENESI BESNIK I SALISE DHE NGRENES NGJALASH I LIKE FLORISE…

  kUSH E KRIJOI E KUSH PAGUAN MILIONA E MILIARDA PER ISTITUCIONEVE TE KRIMIT E KORRUPSIONIT ME tUFA BAGETISH E KUSH E EMEROI NJE GEJ SIGURIMS BYTHEQIRE zHITI NE vATIKAN E DONIN TA BENIN AMBASADOR???Edvini rrites breshkash e bojaxhi i historise!

  Reply to this comment
 4. GJYQI I HAGES April 8, 12:48

  NESE MISIONERET E DASH NGA AMERIKA PAS 30 VJETESH VAZHDOJNE E TAKOJNE KRRIMINEL SALINE QE VRAU SHQIPETARET E DOGJI SHQIPERINE NUK KA PSE TE MASHTROHEMI DUKE NA TREMBUR ME GOGOL RUSINE!!!!!!

  Reply to this comment
 5. NOLI April 8, 12:52

  ”Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr:Hosana Baraba!”

  Reply to this comment
 6. L.H April 8, 13:44

  O Dita,
  Po nuk arritet tu ‘perktheni’ shqipetareve pas 30 vjetesh :
  -Kush ish e si quhej sistemi para ’90-tes,nderkohe qe anjehere nuk u pranua as nga vete kreret se ish komunist por thjesht ‘sistem socialist’ ku sundonte diktatura e proletariatit mos bini as ne nivelin e Tufave Edvineve e Zhitave e as zhabave…
  -Po nuk ini ne gjendje tu pèerktheni shqipetareve se ne asnje vend te Botes nuk u krijua asnje lloj sistemi komunist ku shteti i humbte funksionet do katandiseni si Ylli Rakipi me alzajmer e Prostat e enveristi Fari Balliu qe ne vend te truve ka MUT se i ka plasur stomaku dhe perdor trurin ku perzihet grosha me pilafin e zorre te trashe ka gojen nga ku dhjet…
  -Po nuk perktheni se tere ish djemte e bllokut e te TirOnes Nano,Pollo,Lubonja,Ngjela,Fugat,Neshot,Blushat,Pashkot,Gjoinat,Bushatet tere klani kapo e tere kallam kusuri si minoritare ne cilen lloj specje konsiderohen e ku hyjne ..kAmuniste,ish kAmuniste,Enverjane,Enveriste,Zogolljane,Zogiste,Balliste,FASHISTE..XHIHADISTËËËË KAMIKAZE TE ISIS !?

  Reply to this comment
 7. IDJOTI BATHORES April 8, 16:27

  AH!
  Mor Gramsh,
  Ketu kane pjerdhur te gjithe nga trute..Mire zagarija fevzija fari balloija, e alabakerija flasin per Honolulune por edhe nje Bedri Islami nuk flet per Vatane por pewr Stambollin e Ankarane…..
  TE KRAHESOSH SHTETIN tURK ME 80 MILION BANORE ME NJE VEND PA SHTET QE NUK I DIHET NUMURI SA JANE 2 APO 3 MILION E TE KRAHESOSH ERDOGANIN SI BURRE SHTETI ME EDVININ SI BGURRE SHURRE TREGON SE KE PJERDHUR NGA TRUTE…OSE ‘ANESHAN ANE BAGDAT’…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim