08 prill 2019

April 8, 2019 03:44

08 prill 2019

Nga Arkiva

April 8, 2019 03:44
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH April 8, 09:12

  ‘SOCIALISTE’ ME ZHGABONJE NE BALLE DHE YLL NE B…!?
  ”Ç’beje zotrote
  bej efendi
  Kur une luftoja
  per Shqiperi?”
  ——————-
  Perrallat e ‘xha Brahos’ apo Takut me ‘çanten e Zeze’ pas 30 vjetesh jane sa hipokrite aqe edhe bajate apo te shpelara ne nje vend ku eshte restauruar antishteti zogisto xhihadist e mungon bashke me pasurite edhe sovrani POPULL dhe ish Shqiperija eshte ne duar te PAKICAVE kryesisht tifoze,militante muxhahedine Hajdare e kosovare e ne krye kane si turma AGJENTE dhe ZAGARE qe u sgherbejne Padroneve dhe tragjikisht e perseris trragjikisht ‘ambasadoret’ kaubojsa amerikane dhe ata te BE-se i konsiderojne edhe sot interlokutore dhe vijne e i takojne si KRRIMINELE!

  SocialSSalistet!?
  Tragjedija e ketij vendi nuk eshte se ne vitet ’90 u be nje revolucion dhe u permbys nje diktature dhe mbi germadhat e saj u ndertua nje forme tjeter shteti e mbi te gjitha nje forme e re ‘Sistemi ekonomiko-shoqeror’ ku PRONA te kalonte nga shoqerore ne private ose e ‘kombinuar.
  JO! Ne vitet ’90 filloi nje kunder revolucion xhihadisto fashist udhehequr nga ‘çunat e bllokut’ dhe ne krye te turmave u vune pikerisht islamiko xhihadiste te rekrutuar nga tere agjenturat me ne krye dhendurrin Berisha doktori i numurit dy te diktatures ku si objektiv kishin SHKATERRIMIN komplet nga themelet te ish shtetit shqipetar bashke me tere bazen ekonomike e kapitalet strategjike perfshi pasurite kombetare!?

  Ne krye te te gjitha 128 bandave parti u vendosen antishqipetare me probleme o te lidhura me agjenturat o ‘minoritare’ çobenj serbe grekofone o me probleme KARAKTERIALE te egoizmit e te etur per pushtet e hakmarrje!

  Taku ,Taket dhe Spurdhjaket!?
  Spartak Braho,si ish nderk reret e socialSSalisteve ne krah te mikut te tij te zemres çobanit minoritar Nano qe e perdhunoi PS akoma pa lindur dhe nga ‘KENETYE’ qe e la si e konsideronte ai vete ,Spartaket e spurdhjaket socialSSaliste me ne krye nje anarkist me probleme te shendetit mendor me thonj te pa prere jo Zogolljan me emerin Edvin nga Bordello me regulla e nen kontroll e kthyen ne nje prostitiute te krereve te xhihadit ku e shkerdhejne jo vetem kalif Salija e fshi menderen Like florija por mandati i socialSSalisteve i jepet edhe Lulezimes te vere ne Bythe kur i vine mestruacionet!

  Kush jane ‘Vrasesit me pagese’ te Takut me ‘çanten e zeze’?
  Qe brezat e rinj nese do kemi breza ne kete vend tashme shprehje gjeografike te populluar nga xhihadiste ,ta marin vesh se ç’fare ka ndodhur ne keto 30 vjet duhet te studjojne e nxjerin konkluzione nga thenjet e B.Brekt per restaurimin e FASHIZMIT ne Gjermani ne vitet ’30:
  -Erdhen moren nje ebre.Mua nuk me pelqejne ebrejte e nuk thashe gje!
  -Erdhen moren nje GEJ.Mua Gejit me japin shqetesim dhe i duartrokita!
  -Erdhen moren nje komunist.Mua nuk me intereson politika e i lashe te benin si te donin!
  -Me ne fund erdhen me moren mua por nuk kish njeri te me mbronte!

  Ku kane qene 30 vjet ‘Spartak-Spurdhjaket’!?
  -Kur kreret e fashizmit e xhihadizmit me pardesy te bardha ne krah te Adolf Berishes shkaterruan tere bazen ekonomike te ish shtetit shqipetar sipas teorive te ‘çunave te bllokut’ ardhur nga AmeriQIja e ‘Terapise se shokut’!?

  -Kur kreret e xhihadit e fasshizmit drejtuar nga ‘çunat e bllokut’ me ne krye doktorin serb Kalifin Sali e ne krah kish dy krere te ‘SS’ nje GERING me mbiemer ‘HAJDAR’ e nje Gobbels me emer Edvin qe strumentalizonin edhe femijet e shkollave fillore te kendonin ne kor vjershat e heroit te popullit Shevqet Peçi per tu tallur me heronjte e luftes dhe te punes!Ate qe bejne sot lkreret e xhihadit ne Jale qe kendojne himnin e ISIS me femije te vegjel!?

  -Ku ishin socialSSalistet bashke me Spoartaket e Spurdhjaket qe jane bere MILIONERE me gjakun e djersen e popullit shqipetar kur bandat fashisto xhihadiste shkaterruan tere pasurite kombetare nga themelet dhe ‘çuditerisht’ ‘bllokut te udheheqjes’ ku u rriten ne preherin e doktorit serb tere ‘çunat e bllokut’ nuk u demtuan fare dhe kur femijet shqipetare morren arratine u vodhen dhe u vrane ‘ATA’ ‘çunat e bllokut’ vazhdonin ORGJINE bashke me kalif SALINE pa perjashtim Nanot,Pollot,Pashkot,Rrulat,Ngjelat,Lubonjat,Blushat,Edvinet e tere krriminele e karabushat!?

  Ku ishin socialSSalistet,Spartaket e Spurdhjaket qe hoqen yklllin partizan dhe e futen ne bythe e ne balle nxoren zhgabonjen kur heronjte e Luftes qe derdhen gjak u mbyllen ne kotece PULASH bosh ne Laprake dhe heroi i luftes se dyte boterore Shevqet Peçi rrethohej me batalione e divizione xhihadistesh te kryesuar nga kreu i xhihadit Gazidede me urdher te kalkifit Sali qe te PARALIZUAR e 90 vjeç ta shpinin e te VDISTE ne QELI!

  -Ku ishin fshehur e vidhnin ne vend te PULAVE-FLORI Spartaket socialSSaliste bashke me nje kryehajdut me emer arti LIKE FLORI kur bandat xhihadisto fashiste shkaterruan bashke me tere bazen ekonomiko pasurite e kapitalet strategjike edhe HISTORINE bashke me SIMBOLET e saj dhe tere qytetet e mbi te gjitha KRYEQYTETI ka ngelur 30 vjet pa INDETITET ashtu si gjithe populli shqipetar dhe tere rruget sheshet,jane mbushur me koka çimentoje e buste TRADHETARESH-KUJSLINGESH-HAJDUTESH-AGJENTESH-ANTISHQIPETARE..zOGISTE-BALLISTE-FONDAMENTALISTE-MUXHAHEDINE-XHIHADISTE….Perfshi dhe varrezat e deshmoreve te kombit ku me sekjte SATANISTE e xhihadiste per 30 vjet po varrosen ne nje varr I VRARI me VRASESIN!
  Qemal Stafa me ‘Hajdarin’,Zogolli me Gurakuqin,Hasan Prishtinen e bac Bajramin apo Mit’had beu me MATOHITIN!?

  P.S ”Ka ardh nji kohe
  ne te cilen njerezit po kuptohen fare mire
  per me ndertue Kullen e Babilonit,-
  dhe ne maje Kulles,ne maje te majes se fronit
  ka me hype njeriu
  dhe ka me thirre:
  Perendei!Ku je?”Migjeni

  Reply to this comment
 2. gjaku i te reneve April 8, 12:29

  Antishqipetaret me te medhenj pas Zogollit e Esad Pèashe Toètanit?????????????
  Tre ‘mosketjeret’:BE NA ME…Berisha-Nano-Meta!
  Pa u denuar e kalbur ne burg keta te tre e nga ketu duhet filluar ‘refrorma ne drejtesi’…NUK KA ME SHQIPERI!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit April 8, 12:43

  O mender hale Socialiste dhe ti mender skraparlli Braho si ‘gruaja’ e Mones Like floriri……
  A e dini ju qe parlamenti antishqipetar eshte kthyer ne morg e agjensi funebre per krriminelet tradhetaret zogistet zogolljane ku u jane perkulur tre krriminelet berisha nano meta nga kontrabandisti antishqipetar Leka Zogolli e tere mitatrat Olldashrat Mutrat e koqedashrat dhe flamuri eshte kthyer ne leter higjernike gjysem shtize e eshte shpallur dite zije kombetare???
  KIush i nderroi simbolet e luftes kur ishin kryetare bashkije nre Tirane dhe pllaken e te vrareve te ‘4 Shkurtit’ e zevendesuan me emerin e vrasesit apo nipit te Xhafer Deves Ibrahim Rrugaçoviç???Pswikopati Edvin !
  Kush e solli nje xhihadiste llaçke e tru shpelare nga parisi ku prostituohej me mbiemrin Kumbaro qe ti kthente tere fshatrat e shqiperise perfshi Tepelenen e Ruçit ne kampe perqendrimi kur nder keto fshatra kane jetuar e punuar nder shekuj mbi 70 perqind e shqipetareve grave dhe femijeve qe kane germuar e kultivuar ne token MEME??eDVIN PSIKOPAT rAMA NXENESI BESNIK I SALISE DHE NGRENES NGJALASH I LIKE FLORISE…

  kUSH E KRIJOI E KUSH PAGUAN MILIONA E MILIARDA PER ISTITUCIONEVE TE KRIMIT E KORRUPSIONIT ME tUFA BAGETISH E KUSH E EMEROI NJE GEJ SIGURIMS BYTHEQIRE zHITI NE vATIKAN E DONIN TA BENIN AMBASADOR???Edvini rrites breshkash e bojaxhi i historise!

  Reply to this comment
 4. GJYQI I HAGES April 8, 12:48

  NESE MISIONERET E DASH NGA AMERIKA PAS 30 VJETESH VAZHDOJNE E TAKOJNE KRRIMINEL SALINE QE VRAU SHQIPETARET E DOGJI SHQIPERINE NUK KA PSE TE MASHTROHEMI DUKE NA TREMBUR ME GOGOL RUSINE!!!!!!

  Reply to this comment
 5. NOLI April 8, 12:52

  ”Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr:Hosana Baraba!”

  Reply to this comment
 6. L.H April 8, 13:44

  O Dita,
  Po nuk arritet tu ‘perktheni’ shqipetareve pas 30 vjetesh :
  -Kush ish e si quhej sistemi para ’90-tes,nderkohe qe anjehere nuk u pranua as nga vete kreret se ish komunist por thjesht ‘sistem socialist’ ku sundonte diktatura e proletariatit mos bini as ne nivelin e Tufave Edvineve e Zhitave e as zhabave…
  -Po nuk ini ne gjendje tu pèerktheni shqipetareve se ne asnje vend te Botes nuk u krijua asnje lloj sistemi komunist ku shteti i humbte funksionet do katandiseni si Ylli Rakipi me alzajmer e Prostat e enveristi Fari Balliu qe ne vend te truve ka MUT se i ka plasur stomaku dhe perdor trurin ku perzihet grosha me pilafin e zorre te trashe ka gojen nga ku dhjet…
  -Po nuk perktheni se tere ish djemte e bllokut e te TirOnes Nano,Pollo,Lubonja,Ngjela,Fugat,Neshot,Blushat,Pashkot,Gjoinat,Bushatet tere klani kapo e tere kallam kusuri si minoritare ne cilen lloj specje konsiderohen e ku hyjne ..kAmuniste,ish kAmuniste,Enverjane,Enveriste,Zogolljane,Zogiste,Balliste,FASHISTE..XHIHADISTËËËË KAMIKAZE TE ISIS !?

  Reply to this comment
 7. IDJOTI BATHORES April 8, 16:27

  AH!
  Mor Gramsh,
  Ketu kane pjerdhur te gjithe nga trute..Mire zagarija fevzija fari balloija, e alabakerija flasin per Honolulune por edhe nje Bedri Islami nuk flet per Vatane por pewr Stambollin e Ankarane…..
  TE KRAHESOSH SHTETIN tURK ME 80 MILION BANORE ME NJE VEND PA SHTET QE NUK I DIHET NUMURI SA JANE 2 APO 3 MILION E TE KRAHESOSH ERDOGANIN SI BURRE SHTETI ME EDVININ SI BGURRE SHURRE TREGON SE KE PJERDHUR NGA TRUTE…OSE ‘ANESHAN ANE BAGDAT’…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim