08 prill 2021

April 8, 2021 00:18

08 prill 2021

April 8, 2021 00:18
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH April 8, 09:46

  ÇFARË PO NDODH NË RINAS?AJO QË PO NDODH 30 VJET NË ISH SHQIPËRI!

  ‘Qyp me Mut,qyp me Mjalte ,Mjaltin hengra,Mutin lashe’!
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes-para Shperberjes
  Zagaret e dizinformacionit 30 vjet ne sherbim te krereve te xhihadit,krimit dhe korrupsionit ,shtresa me alabake,me injorane e kesaj shoqerije kane 24 ore qe kerkojne ti mbushin kafkat bosh njeri tjetrit jo me informacion po me MUT!

  Gjithe kreret e krimit e korrupsionit ne krye te antishtetit,nga simboli i korrupsionit Like Flori,ai i krimit serbi Sali perfshi UDB-ashet KURTIzaane te krushkes Serbi dhe nje mender ‘kryeminister’ pa shtet e pa qUrravi po kerkojne te krijojne nje ‘tsunami’ne nje gote me uje’ per te terhequr vemendjen si 30 vjet popullit nga TRAGJEDIJA ku e kane futur,nga FRIKA e ‘zgjedhjeve’ qe nuk do te jene ‘zgjedhje’ se sdo kete ‘zgjidhje’ po do kete ‘Gjyq Norembergu’-Zbatim i reformes ne drejtesi,’zgjedhje te parakoheshme me reforme elektorale e shtet te se drejtes,po qe se do rilinde shteti e do ri quhet ky vend akoma Shqiperi!

  Kreret e xhihadit dhe zagaret e dizinformacionit!
  ————–
  1.-Ku kini qene 30 vjet qe Shqiperija digjet,ka ngelur pa shtet,pa asnje pushtet,pa baze ekonomike ,pa emer te ‘sistemit ekonomik’,pa emer te sistemit politik,ndersa JU jetonit e jetonit parajsen ne ate te quajtur antishtet,apo kalifat i Bathores me kufij shume me te ngushtuara edhe se sa ish shteti Islamiko-Xhihadist i ish Shqipnise se mesme te Esad Pashes!?

  2.-Pse ulerini nga FRIKA pas 30 vjetesh si femijet nga GOGOLI se na qenkerka bere ‘Qameti’ se ca ‘ALABAKE’ te inkriminuar ‘albkontrollore’ te ‘hapsires ajrore te kalifatit na paskerkan desertuar detyren e na paskerkan bere ‘tradheti te larte’ kur ne kete vend tere kreret e xhihadit,nga kalifi Sali,tere Servetat ‘Pellumbat’ socialSSaliste e Metiste ,Lylzime e Edvine,e deri tek like flori jane KUJSLINGE te inkriminuar deri ne gryke dhe tere HAPSIRA-TOKESORE-AJRORE-DETARE ka 30 vjet bashke me tere pasurine kombetare ne duar te te HUAJVE-KOLONIZATOREVE dhe kontrollohen prej tyre perfshi edhe ‘krevatet bashkeshortore’ te shqiptareve qe jetojne me prostitucionin e grave!?

  3.-Kush jane ata ‘zagare’ qe konsiderohen ‘gazetare’ qe pasi 30 vjet nuk kane folur SHQIP po si IDJOTE e antishqiptare kane folur ‘gjuhen e pushtuesve duke perdorur fjalet ‘BIZNES’,’AFFERE’,’KONÇENSION’,’MONOPOL’ e pas 30 vjetesh na u ‘shqetesokan’ jo pse tere ekonomija,sistemi ekonomik,financiar,bankar,akadsemik,tere istitucionet tere mjetet e prodhimit e forcat prodhuese,portet aeroportet kane qene dhe jane ne duar te ‘MONOPOLEVE’-Te huajve,krimit,por shqetesohen edhe BOLET edhe Bolinot se na paskerkan ngelur me ‘mijera udhetare qe kane nevoje te kurohen jashte’,na qenkerka shkelur sigurija kombetare kur dhe gomaret e Peqimnit e dine qe nuk ka me 30 vjet jo me Komb po as shtet as shqiptare as teresi teritoriale e as Shqiperi po vetem SERBI qe permes dhendurrit SALI,Biberajve ne AmeriQI e KURTIzaneve ne Kufi terrorrizojne permes kryqezatash nje popull te tere ne nje vend dikur Shqiperi!

  4.-Mire kreret e KRIMIT e korrupsionit pas 30 vjetesh qe jetojne FRIKEN dhe ‘STRESIN’ bashke me ata te ‘STRESUARIT’ e albkontrollit se i ndjek hieja e KRIMIT se permes MONOPOLEVE kane uzurpuar çdo QELIZE te kesaj shoqerije ne REANIMACION duke i pire GJAKUN permes NEPOTIZMIT e KLIENTALIZMIT grave ‘VRIMA’ te tere Nishaneve,Malltezeve,Like florise,RUÇAVE E KALIF SALISE qe kane pushtuar, sistemin bankar,financiar,albkontrollet,doganat, permes 128 bandave parti dhe mbi 200 sekte fetare e mijera KLERIKE me shume imame hoxhallare prifterinj se sa bageti,besimtare e shqiptare qe se bashku i ‘bashkon’ jo harmonija fetare po HAJDUTERIJA!?

  5.-Gjithe kjo ‘furtune ne nje gote me uje’ behet nga ‘FRIKA’ nga ‘STRESI’ sepse pas 30 vjetesh qe nuk ka ngelur gje pa VJEDHUR,ne nje toke shkrumb e hi ,plus TERMET e PANDEMI, me 12 MILIARD-BORXH ne nje vend pa SHTET e pa PERENDI—E vetemja rruge per kreret e KRIMIT pa perjashtim nga kalifi Serb SALI e Like Flori me ndihmen edhe te KURTI-zaneve qe kane te njejtet padrone ne Serbi,po edhe Lyl byth qimet dhe Ruçat dhe EDVINET ,nuk e duan asd rilindjen e shtetit as ZGJEDHJE e aqe me teper ‘reformen ne drejtesi’!

  Kujt i plasi menderja nga shqiptaret shumica ne arrati se na qenkerka bere ‘HATAJA’ se na qenkerka bllokuar nje dite dy apo tre dite ngritja e ‘Lasgushit’ nga Nen Tereza apo fluturimi me PRESH i Tritan Shehut,Edvinit apo Lylzim Byth qimit,kur jane pezulluar tere fluturimet e mijera e mijera avjoneve,kompanive nga me prestigjiozet ne Bote!?

  Kush i ha me dogmat krriminale te serb Salise,KURTIzaneve,Like Florise KRERET SHKAKETARET 30 VJET TE TRAGJEDISE SE NA QENKERKA ‘KERCENUAR SIGURIJA KOMBETARE’ E KJO SIGURI NA PASKERKA QENE NE DUAR TE CA alabakeve KONTROLLORE FEMIJE TE KREREVE TE KRIMIT E KORRUPSIONIT NGUJUAR 30 VJET NE PARLAMENT!?
  Kush i ha perrallat me Vonese-VAKSINASH per nje dite e u be qameti kur ne Bote po vdesin me miliona se ska vaksina ,e ne nuk paskerkemi ‘Avjone’ e pa AVJONE ne nuk udhetojme dot e nuk trasportojme dot se hekurudhat,flloten detare,flloten ajrore,trasportin rrugor detar i beme SKRAP!
  Edvini,nxenes i Salise,shok ngjalash i Like Florise e ‘dasnor’ i Lulzimes me nje grup Ballukesh,baballekesh bythka Pandeli,Spiropale Xhaçka llaçka e kompani vazhdon si ‘Robert Çamçakizi qe bredh neper ish Shqiperi pa shtet e kufij e ‘nderon’ ne gjendje deliri e fantazi Pote e aeroporte e e nga Aeroportet luajne me aeroplane letre e nga portet me varka letre nderkohe qe ne Bote dhe Europe po FALIMENTOJNE shume kompani ajroire prestigjioze,tek ne ky IDJOT me tere llaçkat e SpiroP.. apo Xhaxhkat nderton ‘KESHTJELLA NE RERE’ ne vendin me te VARFER te Ballkanit!

  Shkaku !?
  Mjerimi,varferija,u mbarua qypi me MJALTE tani ka ngelur ai me MUT.Borxh nuk na jep me kush se ata qe na ‘jepnin’ 1 MILIARD permes perqindjeve te interesit na mernin 2 MILIARD permes shfrytezimit te tere pasurive ,qe tani na i tyhane mbi e nen tokesore e TANI!?Do hane njeri tjetrin duke na konsideruar akoma si ‘koke palare’ e te na bejne GJ U R U LL D I..!

  Zgjidhja!?
  Prezenca urgjente e NATO-se,ridimensionimi i diplomacise Amerikane nga dyshja BB-Biden Blinken ndaj ketij vendi e populli drejt shperberjes duke bonifikuar jo vetem ambasaden amerikane ne Tirane po dhe LOBIZMIN serb rus ,permes mergates se qyqeve ne Amerike e boshtit BBB-Biberaj-Beograd-Berishe!Mbyllja perkohesish e kufijve veriore nga ka hyre 30 vjet e KEQJA e ketij vendi e populli!

  P.S ..Zagare! ‘Stresi’ nuk eshte semundje ngjitese,epidemi qe brenda dites infekton 30 apo 60 ‘kontrollore’ miq e shoke te ‘stresit’ ‘eRIK fULLHANEVE,’FEV ZINJVE’,APO ‘XEN SY PESHKAQENEVE’ e femije bastarde niper mbesa te krereve te krimit korrupsionit ngujuar ne sstalen parlament te çobanit Ruçi!
  ‘STRESI’-‘ANKTHI’ eshte FRIKE-DEPRESION!

  Reply to this comment
 2. cuf dabjoni April 8, 10:48

  Ja sa paguhen ne Itali kontrolloret e ajrit…hiqi kontributtete dhe taksat marin 60% te ketyre shifrave… Pastaj bej dhe ddallimin e pagave per nivelin e jeteses Itali- shqiperi dhe kuptohet qe rrogat e tyre jane teper te laarta…sigurisht qe duhet te kene stimuj…orar te reduktuar por anjehere Drejtori i tyre nuk mund te kaloje rrogen e nje Zevendesministri.
  Lo stipendio annuo lordo del controllore di volo (con 5-10 anni di esperienza) oscilla in media tra i 60.000 e i 90.000 €. La retribuzione varia sensibilmente a seconda dell’incarico ricoperto, delle abilitazioni conseguite, dell’anzianità di servizio e del numero di voli a cui si presta assistenza. (kontrollojeni ne Web… jane rrogat e 2021).

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim