08 shkurt 2018

February 8, 2018 02:00 Updated

08 shkurt 2018

February 8, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH February 8, 10:47

  2018-TA!PAK DRITE!
  ‘Nena Shqiperi nuk duhet te lejohet te prostituohet akoma nga te huaj si shume gra,motra vajza 28 vjet!
  ————–
  O sKipetare!Nuk eshte Izet Haxhija qe do ‘rilindi’ shtetin e se drejtes!
  Poblemi nuk eshte as italiani Ermal Meta por a do ‘perjashtohet nga Sanremo por ‘presidenti’ i ‘Koke palareve,’Nishani’ daj META!Pak drite!

  Pak drite !Qe kush ka ngelur akoma shqipetar te mos vazhdoje te lejoje qe ‘Nena Shqiperi te lihet ne duar te te huajve e ambasadoreve kaubojsa e injorante qe ‘mashtrojne’ nje popull te tere 28 vjet me fjalen fantazem ‘Tntegrim’ pa patur ASNJE parameter te se drejtes te prones e punes per te hyre JO me ne BE por do na nxjerin per BYTHESH edhe nga Ballkani !

  Pak drite!Po kane ngelur akoma shqipetare te mos lejojne me te tallin bythen emisare te pa pune me rroga milioneshe qe kane gjetur ne kete vend PARAJSEN e Ameriken ndersa e kane kthyer 28 vjet FERR per shqipetaret gjysma jashte neper Bote qe vine verdalle si mize pa koke e gjysma brenda si ne ‘Kamp perqendrimi’ qe nuk ka te DREJTEN te shkele as ne Bregdet as tek GJIRIZI I Lalesit se eshte çdo gje PRONE e krereve te krimit e korrupsionit me imunitet ,prone e SHPRONESUESVE te popullit shqipetar ngelur pa hapesira Ajrore-Detare e Tokesore!

  Pak drite!Qe po kane ngelur shqipetare ti bejne shplarje TRURIT dhe te pyesin te ashtuquajturit ‘ambasadore’ te BE perfaqesuar nga nje ‘kaçurelse’Wllahutin e ate te SHBA-ve perfaqesuar nga ‘Kinezi’ LU:

  1.-Pas 28 vjetesh fantazem ‘integrim’ flitet per hapje ‘negociatash’ apo hapje BYTHESH si deri me sot ne vendin me te varfer te Ballkanit!?KRIM!

  2.-Kur flitet per hapje negociatash kush do jene ‘interlokutoret’ Monika Kryemadhi,Mul Noka,Mehmeti apo Musa Ulqini qe do na ‘integrojne’ e ku do na integroje LIS-Lidhja Integrim Skrapar!KRIM!

  3.-Ne negociatat e krimit çfar do diskutohet kur nuk dihet numuri i SHQIPETAREVE nder keto troje sa kane ikur e syrgjynosur sa kane vdekur sa ngelur gjalle sa pa pune sa pa prone sa prostituohen e lypin neper Bote sa ngujuar per gjakmarrje e sa ,sa,sa ne nje vend pa ‘shtet’ e nje popull qe i eshte hequr SOVRANITETI 28 vjet!?

  4.-Per òfar do diskutohet ne hapjen e bytheve per treguesit ekonomiko-financiare ,raportet import eksport ,shitjen dhe arratisjen e tere kapitaleve strategjike,shitjen dhe vjedhjen e tere pasurise kombetare,arratisjen jashte te tere kapitaleve financiare e bankare dhe kreret e krimit e Fullhanet shperblehen per KRIME kunder njerezimit,per arratisjen e tere VALUTES e importimin e plehrave e ndertimin e ‘pishinave’ e vaskave me qumesht ku bejne stervitje ne uje me biçiklete kreret e KALIFATIT e lahen ‘Zonjat e para’ te KRIMIT e korrupsionit ne vendin me te varfer te Ballkanit ku difiçiti tregetar me Serbine eshte MARAMENDESH e na mer VALUTE e na shet miell kafshesh!

  5.-Per çfar do diskutohet e kush do diskutoje qe Shqipetareve si ne sistem SKLLAVO-PRONAR u jane hequr te gjitha te DREJTAT e punes dhe PRONES dhe si asnje vend i Ballkanit i eshte hequr edhe SOVRANITETI dhe shkaterruar nga THEMELET ish SHTETI!?
  Qe president eshte emeruar simboli korrupsionit,qe sistemi gjyqesor i tere shkalleve me rroga milioneshe eshte avokat i krimit e korrupsionit qe qUrravite kujslinge dhe PARLAMENTI nuk perfaqesojne shqipetaret por krimin e korrupsionin e NUK MUND TE BEJNEASNJE REFORME 28 VJET SE JANE NE KONFLIKT TE RENDE INTERESASH!
  Qe shqipetaret asnjehere ne 28 vjet as VOTOJNE e as VOTOHEN se ‘pushteti’ i tyre u eshte deleguar 128 bandave parti dhe voten nuk e NUMURON shteti i shqipetareve por KQZ organizem KRRIMINAL i bandave parti ,qe ‘avokati’ i popullit eshte bere avokat i KRIMIT qe 60 perqind e shqipetareve nuk voton qe shqipetareve u eshte permbysur tere VLERAT bashke me historine e simbolet 28 vjet e ndertuar ANTIVLLERAT!?Qe shqipetaret po vazhdojne IKJEN pa kthim e zevendesuar me muxhahedine e xhihadiste nga gjithe bota me pashaporta shqipetare firmosur nga NISHANET e KRIMIT,ku me shume se 1/3 e shqipetareve jashte te moshave 1-35 mbi 1 MILION(Aqe sa nuk eshte elektorati as i Edvinit as i Mones e as i Lulushkes)NUK DINE SHKRIM E KENDIM SHQIP dhe sherbimin ushtarak dhe betimin e bejne ne gjuhe te HUAJ e ne sherbim te te HUAJVE!?

  P.S Me ke do hapin ‘negociatat’ per ke popull e per cilat probleme tregues e parametra ambasadoret e ‘leshit’ pa rilindur shteti i shqipetareve,ME VARMIHESIT e ish shtetit ,me ‘burrat e shtetit’ apo me ‘yjet ne ngjitje!?
  Pse nga ambasadoret e xhixhilese dhe halese perdoret gjithmon fjala e shenjte per shqipetaret ‘SHQIPERI’ sikur te ish nje ‘prostitute’ e nuk permendet fjala SHQIPETARET!
  SI MUND TE KETE SHQIPERI PA SHQIPETARE!?

  Reply to this comment
 2. NOLI February 8, 13:45

  Jepni per Nenen

  Ç’thote ajo e ve e gjore,
  Mbretereshe pa kurore
  Faqe- çjerrur,lesh leshuar,
  Shpirt e zemer perveluar,
  Gjysm’ e vdekur :’O shqiptare,
  Nenes mos ja beni varre!”
  ——————————–
  Cilet bij te tradhetuan
  Dhe te dogjne dhe te shuan
  Dhe te lan’ o shkab’ e ngrate
  Pa fole ,pa zog,pa shpate?
  Keta qena o shok i mbytni,
  Mbushni gjylet qe ti shtypni!

  Reply to this comment
 3. QInam QIrio QIriazi February 8, 14:16

  ‘sgqiperi te befsha mune
  Nuk arrita te te njoh kurre”
  Shqiperi,nuse me vello
  Sala,Nano,Meta te bene bordello!

  ‘Le ta marre vesh Bota mbare
  se pader Gjegj Fishta s’asht ma shqipetare”
  Le ta marre vesh gjithe Bota mbare
  Se ketu kane ngelur vetem krriminele,hajdute e KARE

  Kush shpetimin pret nga Sllobodanka Lirija
  Ka pjerdhur nga trute e bordello kthyer shtepia
  Kush pret ‘interimin’ nga Mona e Mehmeti
  Gruan grate nenat motrat ua shkerdhefte mileti

  Kush pret qe Edvini te rilinde shtet
  Me mir nje gur ne qafe te mbytet ne det
  Po e ndaluan ti afrohet detit e varrit
  Le ti shkerdhejne ç’far i mban pragu Like Skraparit

  Po nuk ka burra te rrethojne kuvendin
  Ne hale te semes e pa varre e kane vendi
  Po nuk ka burra te shpronesojne serb Saline
  Do shkerdhehen te vdekur ,mbi kurriz Like florine

  Qenje qe i shkerdhehen grate nuk quhet me shqipetar
  Qenje qe perdhunohen te vdekur jane ‘koke palar’
  Qenje qe i perdhunon 28 vjet Sali Serbija
  Me mire te gjith te vdekur se te shuhet Shqiperija!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*