08 shkurt 2019

February 8, 2019 02:00 Updated

08 shkurt 2019

February 8, 2019 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH February 8, 11:25

  ”PERENDI! KU JE?”

  ”Dhe tash s’po dihet ma kush asht zot e kush njeri”.
  ————————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Kush ka durim e lexon shkrimet e ndonje intelektuali qe numurohen me gishtat e dores ne kete vend tashme drejt ‘shuarjes’ si puna e Mojkomit apo edhe ketij Jorgos ndjen jo vetem nje lloj zhgenjimi por provon edhe nje lloj ndjenje pesimizmi e pse jo fatalizmi !
  Te vijne ne mendje shprehjet e popullit si :
  ”Kur fle me qorrin gdhihesh çakerr’ ose po ndenje gjith diten ne hale do fillosh te biesh ere ose do degjosh pordhet….!

  DOGMA!
  A e kanme te qarte keta 4-5 intelektuale te ngelur nder keto troje ‘aktive’ kur u drejtohen ”Malit qe hesht-dhe ne heshtje qesh…’!?
  A e kane te qarte keta intelektuale qe pa dashje kur i drejtohesh ‘Hiçit’ ,’vakumit,boshllikut eshte njesoj si te flasesh me vetvehten e kthehesh ne dogmatik e nuk thua asgje te vleje ketij vendi tashme toke e djegur e ketij populli drejt shperberjes qe shumica e veçanerisht mosha nga 1-35 vjeç nuk shkruan as lexon gjuhen SHQIPE jashe dhe brenda!?

  More te nderuar intelektuale 4-5 veta qe tregoheni aktive e kerkoni te ini ‘gjalle’ kur perdorni fjalet ‘parlament’,’pozite”opozite,kryeminister qeverri e aqe me teper ‘kryemini9stri im apo ‘yti’ ma i mendoni ato qe shkruani qe mos te jene thjesh DOGMA qe behen si poordhet e pleqve e nuk i degjon me njeri !

  More a e kini te qarte qe ka ardhur bkoha biles ka kaluar per popullin shqipetar te perdoren nate e dite shprehja Hamletjane ‘Te rrosh apo mos rrosh’,’tJ heqesh vehtes!!
  More a e kemi te qarte kur perdorim fjalen ‘Parlament’ qe ne kete vend perjashtu zgjedhjeve te para te 90-tes ku fitoi POPULLI dhe jo HAJDARET nga ajo kohe jemi pa parlament qe te na perfaqesoje se popullit shqipetar si asnje vend i Ballkanit i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 baqndave KRRIMINALE te quajtura ‘parti’ dhe ‘parlaMenopauza perfaqeson ‘LESHIN’ e Topalleve shqinave monave spiroPordhave te emeruara nga kreret e xhihadit dhe ‘parlaMenopauza’ eshte kthyer ne stalle majmerije kafshesh apo stacion nderzimi ku behet vetem ‘ORGJI’ ne prezencen e kryeçobanit serb Sali!?
  Pse nuk beni thirrje te rrethohet parlòamenti i krimit e te çlirohet nga kafshe grabitqare qe jane ngujuar e ti rikthehet Popullit dhe ti t6honi popullit se ‘studentet’ jane thjesht HAJDARE te viteve ’90 qe po behen ‘grevethyes’ per te rilindur shteti!

  A e kuptoni qe kur u drejtoheni ca ‘Alabakeve’ me imunitet te dhene nga kreret e xhihadit dhe jo nga SOVRANI si ca mender Vokshi,Monika jo vetem ktheheni ne dogmatike por eshte per te ardhur keq kur edhe shumica e shqipetareve mbi 56 perqind qe nuk voton i ka abandonuar dhe i konsideron thjesh ‘LOPE SHTERPA LARAMANE’ qe tere jeten kane bere vetem tre gjera :Te vjedhin-Te hane-Te dhjesin dhe jane te gjitha pa perjashtim per ne BURG se kane kryer vepra te renda penale ose ‘Krim ekonomik’!?

  More intelektuale qe na kini9 ngelur si uji i paket po kur nxirni nga gojet ‘dogmat’ pozite e opozite çfare kerkoni te thoni e pse nuk spjegoheni se kush e kur quhen opozite e pozite ne kete vend pa SHTET pa 4 pushtetet e kur 28 vjet nuk behen ZGJEDHJE dhe shqipetareve bashke me SOVRANITETIN i eshte hequr edhe e vetemja ‘arme’ ne demokraci e drejta e VOTES dhe as VOTON dhe as VOTOHET as ZGJEDH dhe as ZGJIDHET dhe ndonje ìtruòkuluar’ tifoz apo hajdar pse jo dhe ‘kosovare’ qe jane bere me shume se sKipetare edhe kur votojne LALEN ne krye te parlaMenopauzes shohin SALEN!
  Pse nuk u beni thirje ‘studenteve’ hajdare apo ‘kosovare’ qe kerkojne ‘konita’ te çlirojne parlamentin e krimit e korrupsionit qe u vjedhin shqipetareve çdo vit 29 vjet me radhe 1.5 MILIARD per te bere ‘ORGJI’ e per te kenaqur kryekrriminelin e xhihadistin SALI!
  Nga e dalloni ju o te nderuar ‘intelektuale’ pa le qe skemi gazetare zevendesuar nga Zagare,se kush quhet ‘pozite’ e kush ‘opozite’ kur shumica e shqipetareve nuk voton e nuk sheh asnje ALTERNATIVE ndryshe perveç HAJDUTERISE…dhe me krriminalja qe ketu votohet me rregullin e treshit qe edhe sikur ne 3 Milin shqipetare te votojne vetem TRE kush fiton DY(Rama me Linden) quhet ‘pozite’ e kush vetem NJI(Basha se lopa Aurelja eshte ne Hollande)quhet ‘opozite!

  Si mund te vazhdohet akoma ne nje vend mesjetar te konsiderohet ‘KRYEMINISTER’ e te flitet nate e dite per te ne mes te Europes kur ketu nuk ka emer ass sistemi ekonomik e as ai politik dhe vendi ka ngelur pa SHTET dhe me kushtetute jemi ‘republike parlamentare’ e ne 29 vjet flasim per SALI-EDVIN-LIKE FLORI!
  Me ç’fare forme shteti mund te krahesohemi ne nder tere format e shtetit njohur ne historine e njerezimit!!??
  Vetem shtet fondamentalist islamik si ai i kohes se ‘Shqiperise se mesme’ te Esad Pashe Toptanit ose sot Kalifati i Bathores qe tragjikisht ‘njihet’ dhe nga BE-ja dhe SHBA-te qe e krijuan per 29 vjet me duart e tyre nepermjet mender ambasadoreve ne sherbim te krushkes Serbi e ‘nenes’ Rusi ose ne kompensim se u blene bme FLORI!

  P.S–AJO ‘PJESE’ E TE ASHTUQUAJTURVE ‘STUDENTE’ E KAM THENE ME BINDJE DHE VAZHDOJ TA THEM JANE turma KAMIKAZESH ‘KOSOVARESH’ E HAJDARESH SI PARAMILITARE E KAMIKAZE NE SHERBIM TE KREREVE TE XHIHADIT KRIMIT E KORRUPSIONIT PER TE MBAJTUR NE PERJETESI PUSHTETIN DUKE ‘STRUMENTALIZUAR’ E ‘MANIPULUAR FJALEN ‘STUDENT’!
  tURMAT DHE SHESHET JO VETEM NUK KANE TE BEJNE ME DEMOKRACINE EDHE PSE BEHEN NE EMER TE SAJ POR ME REGRES NE DREJTIMIN E DUHUR POR NE sesns TE KUNDERT!

  Reply to this comment
 2. Napoleon Bonoparti February 8, 11:31

  ”Une jam i rrethuar nga prifterinj qe perserisin pa pushim se mbreterija e tyre nuk eshte ne kete Bote,e megjitheate zgjsin duart”

  Reply to this comment
 3. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha February 8, 11:33

  NESE DO TE KESH SUKSES NE KETE BOTE PREMTO GJITHEÇKA E MOS BEJ ASGJE

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve February 8, 13:23

  Bravooooooooooooooooooooooooooooooooo!
  Si mund te quhen studente 10 deri 20 vjeòare idjote e trushpelare qe shkojne e falen tre here ne ditew e nje alabake me mbiemer Mehmeti me ferexhe ne Koke i mbledh ne Jale swikur te ish ve4nd vakef me urdher te nje Monika simbol i injorances i krimit hajduterise pe43shtirosjes dhe ftojne nje imam nga P…Semes qe nuk di shqip dhe u lexon himnin e ISIS dhe ata ne kor e perserisin NSDHPREHJE LLAHTAR ‘aLLA AKBAR’????????????’

  Reply to this comment
 5. lexues i dites February 8, 13:31

  O Jorgaqis qe pas tridhjet vjet qe ke tundur ‘MANDILEN’ !
  Shqiptaret pas tridhjet vjetesh i njohin edhe jo vetem ‘qesharaket’,’gjitholloget’ e ‘demagoget’ por edhe hajdutet krriminelet antishqipoetaret po nuk arrijne akoma tu njohin ‘juve’ se ne ç’fare kategorije hyni per te zgjedhur 7 rrathet e ferrit te Dante Aligerit,si puna e fevziut balliut ngjeles lubonjes andi Bushatit Nipit te Hysniut qe po i ngrohin tridhjet vjet koqet Saliut?????

  Reply to this comment
 6. L.H February 8, 16:31

  Per kurjozitet a ka ndonje gazetar investigativ te na thote se keta ‘studentet’ si jane te ndare sipas krahinave sipas fakulteteve sipas bindjeve apo tifozerise dhe te arrijme ne nje konkluzio0n se tani te krijophet pershtypja se pas 28 vjetesh leviozje demografike Shqipetaret kane ikur neper Bote,vendin e tyre e kane zene hajdare muxhahedine kosovare ,e ky vend nuk quhet me Shqiperi dhe me qeverri me koQevare,ndersa kosova si duket do kthehet prape krahine autonome si ne kohen e Taitos qe u kish ‘siguruar’ levizjen e lire jashte kufijve..Sa te huajve ne 28 vjet u juane4 dehene pasaporta shqipetare nga Nishanet me te vetemin arsye qe si ‘besnike’ te votojne kreret e krimit dhe kush kanhe qene kriteret per te marre shtetesi shqipetare e aqe me teper te maresh pronen e tjetrit te votosh e deri te behesh edhe keshilltar mini9ster e President kur ne nje hale kiushtetute thuhet shprehimisht:
  ”NUK MUND TE BEHET PRESIDENT ASNJE SHQIPETAR QE KA MBUSHUR MOSHEN 40 VJEç PO QE SE NUK KA TE PAKTEN 10 VJET REZIDENCE NE sHQIPERI!!!!!!!!!!!!!!!

  Per te vene kujen kur tere ajka e shqipetarizmes rinise se ardhmes ne emmigrim 40-70 vjeòaret nuk mund te behen ‘presidente’ te zevendesojne LIKEN se nuk jane rezidente ne Shqiperi si Xeni Fevziu ,Erik Fulolani e tere femijet e krrimineleve me imunitet???????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*