08 shtator 2018

September 8, 2018 02:00 Updated

08 shtator 2018

September 8, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH September 8, 12:27

  S’MUND TE RILINDE SHTET PA KUSHTETUTE!
  ‘Nga populli,me popullin,per popullin’A.Linkoln
  ———–
  Ne vend te paraDhenjes
  Nga e presin sKipetaret ‘koke palare’ rilindjen e shtetit kur jemi pa kushtetute sepse ‘kushtetuta’ e shkruar nga Imami i pershtatet shtetit te kalifatit ku me shume flitet per Allahun e jo per shtetin e shqipetaret!?

  E presin tua rilindin shtetin PD-ja prone e kalif Salise,LSI-ja bande e Like Florise apo keneta PS qe nuk u bonifikua kurre qe nga koha e ‘bufit te kenetes’Nano qe e ktheu ne Botrdello Ndersa dje mblodhi ‘Asamblene kombetare’ si te ish asamblreja kombetare e Kines ku Dun Bi U-te jane po ata Naçi,Baçi,Kaçi,Muçi me tru te dhjamosur nga hajduterija e me floke te lyer me ZIFT te ngujuar ne perjetesi ne parlamentin antishqipetar!?

  A jemi pa kushtetute!?
  Jemi pa kushtetute se ne kete te shkruar nga Imami i eshte hequr 28 vjet SOVRANITETI popullit Shqipetar dhe u eshte deleguar 128 bandave parti .Popullit i eshte hequr e drejta e VOTES bashke me fjalet ‘ZGJEDHES’ dhe ‘TE ZGJEDHUR’ zevendesuar nga ‘EMERUES’ qe quhen kryeKaret e 128 bandave parti dhe te ‘EMERUAR’ qe jane pjese ve krimit korrupsionit apo kamikaze militante Mulat,Monat ,Mehmetat e tere MUTRAT!

  Jemi pa kushtetute se ne kushtetuten e kalifatit shqipetareve u eshte hequr bashke me shtetin LAIÇITETI ku jo vetem nuk jremi dshtet laik se nuk egziston po eshte ‘zyrtarizuar’ feja dhe popullit i eshte mohuar e drejta e besimit apo mos besimit duke e inkuadruar si te ish bageti ne lidhje te dyshimta sektesh fetare fondamentalidste islamiko-xhihadiste e vendi eshte mbushur me kisha e xhamija e feja e shqipetarit nuk eshte me ‘Shqipetarija’!

  Nuk kemi kushtetute sepse ne kushtetuten e Imamit eshte shkruar si ne asnje kushtetute nga faqja e pare tek e fundit me ‘Besiom tek Zoti’ e deri tek betimi i presidentit:’Me nmdihmen e Allahut’!
  Si ne asnje vend te Europes edhe Ballkanit vetem tek ne kreret e xhihadit veshur me imunitet propogandojne e mezi presin festat fetare per te lare mekatet si perdhunues te ’10 komandamenteve te Zotit’ se kasne vfrare shqipetare,kane vjedhur shqipetare,kane shitur per organe shqipetare,kane perdhunuar shqipetare dhe kane perdhunuar edhe ZOTIN duke e Pergojuar ate!

  Jemi pa kushtetute se jo vetem eshte e shkruar e bardha mbi te zeze si ne asnje kushtetute e Europes fjala PROPORCIONAL e vene qellimisht per tye perçare popullin shqipetar ne 128 banda parti-familje-njeri-Sali e mbjelle VLLAVRASJE kur te gjitha bandat parti nuk kane ASNJE alternative te dallohen nga njera tyjetra ne sherbim te popullit e vendit perjashtu alternativers se perbashket HAJDUTERINE!

  Jemi pa kushtetute se si ne asnje kushtetute e Europes VOTA e Sovranit jo vetem nuk eshte e lire e ta perdore si te doje kur te doje e per ke te doje por ate VOTEN nuk ja administron as vete e as SHTETI qe nuk egziston por bandat Parti nepermjet nje fantazme KRRIMINALE e quajtur KQZ me kamikaze e militante partish qe nje here ne 4 vjet ben sikur numuron e rezultatet nuk dalin asnjehere si nme asnje vend te Botes perfshi ne Afganistan ku fletet e votimit shperndahen neper male me mushka rezulytati del èper 15 dite!

  Jemi pa kushtetute qe eshe ‘liberi’ guide,eshe ‘udherefyesja e shtetit eshte ‘bibla’ e shtetit pa te cilen nuk mund te rilinde as shtret e as shtet modern i se drejtes kur ne vend te POPULLIT qe shumica nuk VOTON kemi nje fantazem qe quhet ‘Avokat i Popullit’ si ne asnje vend te Euroèpes qe eshte kthyer ne ì’Avokat i KRIMIT’ dhe mbron ne Strasburk krriminelet me imunitet qe kane vjedhur shqipetaret e jetojne me Gjak femijesh’ 28 vjet!

  Jemi pa kushtetute qe nuk ka ‘bekimin’ e popullit se jo vetem i eshte hequr e drejta e VOTES por edhe e drejta e REFERENDUMIT si shkalla me e larte e pjesmarjes DIREKTE!

  Shqipetareve,popullit i jane MOHUAR te gjitha te drejtat ne emer te ALLAHUT as voton e as votohet e nuk ka te drejten te zgjdedhe jo vetem deputetet po as klryetarin e shtetit qe eshte sinonim i Popullit por edhe ‘AI’ emerohet nga kreret e bandave parti e parlament i krimit e korrupsionit e jo vetem nuk perfaqeson si ‘SIMBOL’ i unitetiot te popullit po simbol i KORRUPSIONIT!

  POPULLIT SHQIPETAR I ESHTE HEQUR 28 VJET SOVRANITETI SI ASNJE POPULLI TE BALLKANIT DHE NUK TRAJTOHET ME SI PERSONA HUMANE PO ME KEQ SE BAGETI:’Koke palare’ qe po behen ‘kurban’ nga kreret e xhihadit ne emer te Allahut pasqyruar edhe ne kushtetuten e xhihadit te shkruar nga IMAMI nen drejtimin direkt te kalifit Sali e me skenare e regji te agjenturave e krushkes Serbi!

  Reply to this comment
 2. fantazma Bismark September 8, 17:51

  Shume derjt shqipetar Gramshi,por problemi eshte se ti flet shqip e ne kete vend shqipetaret pas me shume se nje çerek shekulli jane ne minoramnce qe èas ca vitesh do konsiderohen minoritare!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ky vend tashme eshte mbushur me Sllave te vetequajtur Kosovare kamikaze e hajdare te inkuadruar ne diviozionin xhihadisto-fashist ì’Hajdari’..
  Ketu ka xhihadiste e muxhahedine imame e hoxhallare qe skane te bejne fare me shqiperine…
  Ketu jane tre rraca bastardesh ‘Çunat e bllokut’,perfaqesuar nga pollot nanot blushat ,lubonjat Ngjelat qe shumica jane me origjine Vlleh ,çobenj apo grek….
  Ketu shqipetare te vertete e me DNA jane ata 54 perqind si e thua edhe ti qe nuk votyojne e gjysma e shqipetareve ne emigrim…….
  Nuk di ne se e lexon kete shtyp èpaçavuresh me Saline e Izet Haxhine apo shkrimet e ish femijeve te bllokut te vjeter e te ri qe flòasin vetem, gjuhe te huaj e propogandojne shperberjen ..si puna e ketj djalit te Sevo Tarifes qe nuk flet per ish Shqiperine qe nuk egziston me e per shqipetaret ne arrati po flet per luften e yjeve ameriken Europen e honolulune….

  Reply to this comment
 3. Pallavra September 8, 20:49

  Ikni o plehra haxhia se dolet njerez pa bythe fare. U bete karagjoza fillimisht ne sherbim te berishes pastaj haklajve dhe tani mbetet si peshku pa uje neper burgje.
  Vrate ne pabesi Azem Hajdarin dhe kjo poshtersi po ju ndjek si damlla neper vite

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*