08 shtator 2019

September 8, 2019 02:35 Updated

08 shtator 2019

September 8, 2019 02:35 Updated
Komento

18 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku September 8, 03:06

  Eeeee mer GRAMSH, mer Shaban Qosja, meqe nuk t’u ndejte pa ngacmu, ne vend te thoshe shyqyr qi harroi u gerrice kot. Kjo eshte ne vend te paradhjerjes, tashti me thuaj, ajo pasdhjerja a te shijoi me shume apo me pak. Se si te duash ti, kaq gjo mund ta bojme per zotnine tate, po e deshe pa gaz ta japim paradhjerje, po e deshe me gaz e leme pak te vije pastaj e qisim.

  Perkthim per llomotitjen e rradhes qi po e bon gati avash avash:

  dgjs; lgjdg;ls; ;lsdg ;lskd ;sld ;sldkf ;slkf ;s;dl ;sdlkf ;sdlkf s
  s;dlk ;sldkf ;s;dlk eot [wpk sep wemslganq slfk df zsdfkm lsdk asf kas ‘asd;lfj ‘a’s;f ‘a
  vërr vërr vërr vërr vërr vërr vërr vërr dërr dërr dërr dërr dërr dërr dërr tërrci vërrci tërrci vërrci tërrci vërrci tërrci vërrci tërrci vërrci tërrci vërrci tërrci vërrci

  Biçim Hamdiu, pastaj Albani, torrollak debil………

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 8, 07:56

   Po shpetojeni plakun xhuxhumkun o njerez se eshte gjynah ore eshte gjynah. Futini brrylin pocaqise dhe shpetojeni nga hallet se paska shku komplet per lesh dhe ka mundesi te beje dhe ky harakiri ne hale njelloj si salih butka a bythka qysh ja thone. Po e refuzoi ndihmen futini fundja ca gelboqe surratit ketij muti e kaluar muti se gjithe jeten bythqir ka qene i shkreti. Ah se harrova. Per ata qe s’e kane mesuar akoma plaku xhuxhumaku ndryshe i therrasin tore bytha. Hahaha personalitet s’ke c’ti thuash. Hahahaha jepi Tore kape sapunin dhe pastaj belldum me koke ne nevojtore

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku September 8, 14:21

    Bravo Plaku Koke Uturaku, hajde me rruaj topet. Vet e kruajte o Hamdi Dega, mbaje ne bithe nashi.

    Reply to this comment
    • Intelekthaleja September 8, 16:11

     Tani qe ti gojehale po shan padrejtesisht albanin vertetove se prapa surratbytjes tende fshihet nastradin intelekthaleja. Shko te hash mut maloku me lopate tani.

     Reply to this comment
     • Plaku Xhuxhumaku September 8, 18:14

      Ti o hale ta dish nje here e mire qe une jam Plaku Xhuxhumaku dhe nuk kam te bej fare me intelektualin e nderuar. Secili nga ne ka mendimet e veta qe shpesh perputhen por kjo nuk do te thote qe jemi i njeti njeri. Praktiken e shume pseudonime e ndiqni dora juaj qe te dukeni sikur jeni shume. Ju keni futur edhe kulturen e sharjeve madje me fjale te ndyra. tashti me thene te drejten une nuk jam Krishti qe zotrote te me gjuash me shpulle dhe une te kthej faqen tjeter prandaj zotrote, po te bej nderin te provosh pak nga muti im, ke nje sample gratis, po te pelqeu mund te te japim sa te duash por kete rradhe me pagese. Per cdo sasi muti qe do te blesh do te dergojme gratis edhe doreshkrimet e GRAMSH qe pas nja dy tre qind vjetesh mund te vlejne nje dollar copa. Sternipat e tu mund te pasurohen. Debil.

 2. A.GRAMSH September 8, 10:38

  PALAÇO! BOTA NUK RROTULLOHET RRETH BATHORES!

  ‘Ti dhe te tjeret pleq do te ngelni,
  Token e shenjte kurre s’e shkelni
  Skllever bij- sklleverish,s’e meritoni
  Se liri s’doni!” Noli
  ———–
  Nder ‘haber akshamet’ qe dalin nga hamamet e Bathores veçojme:
  -Nje emmigrant qe ka ngelur shqipetar i drejtohet zv/kryeministrit te nje qeverrije kujslinge te nje vendi 30 vjet koloni,se bashkefsahateareve te tij ne Backen qe ka bere histori ,qUrravite po e lene pa UJE njesoj si te ishin Kuçedra!

  Keqardhje per kete emmigrant si per shumicen e moshes se tij,ajka e shqipetarizmes,qe akoma nuk e di se ky vend eshte 30 vjet pa shtet,dhe kontrolli i teritorit si nje nga elementet baze qe bejne shtetin nuk eshte ne duar te ASKUJT(aqe me teper te nje gjysem metroshi Braçe) dhe jo vetem kaqe po terte hapesirat ajrore-Detare-Tokesore ruhen vezhgohen e kontrollohen nga te HUAJIT!

  Keqardhje per tere brezin e ri shqiptar, ,ajken e kesaj shoqerije jashte ne emmigrim, qe kur vine nder trojet e te pareve nuk e gjejne as atedhene si ish dikur e as Shqiperine!
  E vetemja keshille ne forme ngushellimi te sinqerta per emigrantin shqipetar nga Backa do te ish ashtu si per tere emmigrantet jashte qe akoma u dhimset ky vend e kane ngelur shqiptare qe:
  Letren mos ja adresojne me Braçeve,Berishave,Butkave,Berishave,Babaleve,Berishave,Bashave,Berishave,Baçave,Berishave,Ballinjve ,Berishave,…per te mos u kthyer ne leter Higjenike por tua dergojne BASHKEMOSHATAREVE te tyre ngelur nder keto troje qe vazhdojne e ndjekin nga pas keta krriminele kujslinge dhe shkojne edhe i votojne dhe jo vetem kaqe por per ta per keta KRRIMINELE vazhdojne dhe i vene zjarrin akoma pas 30 vjetesh ish Shqiperise tashme toke e djegur edhe pllakat e bulevardit e ish kryeministrise!

  Letren tua dergojne nje tufe trushpelaresh kamikaze kryesisht ‘Hajdare’,xhihadiste, e ‘kosovare’ qe bashke me tere ZAGARET e racave Fevzi,Lesi,Lubonja,Bushati e kompani mbajne ne pushtet edhe pse PAKICE regjimin xhihadisto fashist ne kete vend tashme ‘shprehje gjeografike’!
  Jane pikerisht kjo lloj rrace bastardesh qe edhe pse PAKICE mbajne ne pushtet tere kreret e krimit e korrupsionit ‘burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ duke i ‘votuar’ si tifoze qe njohin me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tyre,me mire topin e futbollit dhe TOPET e kalit te Xenit se sa BUKEN dhe UJIN!

  Letren i nderuari e respektuari shqiptar ,duhet drejtuar kesaj rrace ‘shqipetaresh’ qe po ua nderrojne edhe kodin gjenetik nepermjet tru shpelarjes dhe po i kthejne ne muxhahedine,hajdare,xhihadiste e ‘kosovare’ qe nuk dine shqip po gjuhen e tritolit dhe molotovet,qe te kthjellohen tu kthehet arsyeja ,tu dale gjumi dhe ta marin vesh se duke enderruar e fluturuar si Ballist Morina me dron e si Edvinet me presh apo si Likja qe nudo pa breke hipen maje malit e ben shqiponjen me duar te ‘PISTA’ nderkohe qe 30 vjet kemi humbur perfundimisht edhe Shqiperine me kufijte e viteve 1913!

  I nderuari e respektuari Shqiptar!
  Bashke atdhetaret dhe bashkemoshataret e tu ,fjala eshte per ata qe ‘votojne’ e ndjekin akoma si Zagare kreret e krimit e korrupsionit mbi te cilet rendojmne me dhjetra vepra penale nuk arrijne te kuptojne vetem e vetem nje gje:
  Populli i ngelur nder keto troje jo vetem ne keto 30 vjet ka ngelur me i varferi i Ballkanit dhe te ardhurat per fryme jane 7 here me te uleta se mesatarja e rajonit por ka ngelur komplet i Shpronesuar e akoma me tragjike se edhe kapitalet strategjike jane aqrratisur e brezat qe do vine ngelen pa te ardhme.
  Plus na kane futur dhe 11 Miliard Borxh qe jemi te detyruar nga i porsalinduri deri ai ne prag vdekje te paguajme sejcili mbi 3500 Euro!?
  BUKEN-E gatuajme me miell kafshesh te importuar nga Serbija me VALUTE-Borxh!
  UJIN-Qe flet ti e importojme me VALUTE-Borxh te amballazhuar nga Saharaja ne formen e MUTIT te holluar(nuk e egzagjeroj se jane te shkruara nga analizat mikrobiologjike qe i jane bere)!
  Letren e ke bere mire shqip e me permbajtje por per fat te keq ke ngaterruar ADRESE!

  -Haberi i dyte ish qe ne ndeshjen France-Shqiperi nuk u kendua ‘himni kombetar’ ,biles u ngaterrua me himnin e nje fisi indian armen apo honoluluse e me pas ju kerkua ‘falje’ Alaskes!
  Rrenjet e krimit mos i kerkoni ne France duke bere dhe te fortin ”mbameni se nuk luaj’,as ne ‘Evrope kjo kurv e motit…’ e as neper Bote por ne Bathore!
  Kerkojani kesaj politike kujslinge e krriminale Berishes,Edvinit,Berishes,Likes,Berishes,Bashes qe te inkriminuar deri ne fyt na lane 30 vjet pa shtet pa asnje nga kater pushtetet ne anarki te plote e ne krrize te thelle INDETITETI si aqsnjehere ne histori!
  Pse nuk shqetesoheni kur alabake e trushpelare bejne shenja me duar ‘shqiponjen’ si provinciale pa tru ne tere stadjumet e Botes,pse nuk shqetesoheni qe idjote e ballist Moroina ngrejne drona alabakesh ne mes te stadjumit te Beogradit kur historikisht Serbija eshte dhe ka qene mike e Europes e tani ‘habiteni’ se nuk kendohet himni i nje vendi e nuk habiteni se ky VEND dikur Shqiperi ka ngelur 30 vjet pa Zot e pa shtet -KOLONI!?
  Pse nuk e ndriçoni arsyen e te pyesni vetvehten se si ka mundesi qe 30 vjet ne tere aeroportet e portet e tere Europes te vetemit qe mbahen ne radhe ne mes te vapes e kontrollohen si kafshet me qen kufiri jane sKipetaret ndersa para ’90-tes kur hynte shqiptari ne doganat jashte me pasaporten e KUQE dhe me shqiponjen dykrenare polici xhandari karabinnmieri i huaj as qe e hapte ta kontrollonte por merte qendrim GATITU dhe NDERONTE!?
  Pyetini ‘Çunat e Bllokut’,’çunat e TirOnes’ e doktorin serb te numurit dy te diktatures kur hynte e delte jashte per te shoqeruar nomeklaturen si bythelepires qe u nderronte breket gjithe shurre nipave Andushave e karabushave dhe aty do ti gjeni rrenjet e tragjedise tek agjeni serb Karaxhixh Berisha -qiresi i DHISE!

  -‘Haber akshami’ tjeter qe ka lidhje direkte me dy te parat prandaj e lashe ne fund si ’embelsire’ eshte:
  ‘Mbrin ne kryeqytetin e kalifatit,Bathore ‘Komisioni i venecias’!?
  Akoma me te huaj,nga te huaj ,”O te Huaj.!
  Mire qe bashke me tere historine na permysen gjitheçka edhe gjuhen po te pakten nga rilindasit dhe vepra e tyre nuk na ka ngelur asgje ne DNA-ne si shqiptare e te nxjerim konkluzione jo vetem nga thenjet e tyre por edhe te popullit:

  ”Vjen nji i huej e u rri n’voter
  Me ju turpnue me grue e moter,
  E per ca pare qe do fitoni,
  Besen e t’pareve t’gjith e harroni”!

  Pyetja!?
  Mbas 30 vjetesh shperberje ,pa shtet pa baze ekonomike pa asnje nder 4 pushtetet shtylla te shtetit pa asnje istitucion kushtetues te pa varur pa kushtetute kthyer ne leter higjenike e pa gjykate kushtetuese ,’per merite te te HUAJVE’ qe na keshilluan,na asistuan,e baqgetine na i shtuan e femijet per pjese kembimi ne thertore na i çuan e tere grate neper bote na prostituan..tani praqpe me te HUAJIT!?
  Ç’fare presim nga te HUAJIT ,nga BE-Hale,nga OSBE-ODIR ,nga CDU-CSU,nga tere mijera e mijera misionere,fyle,Damir Fazlliqa,shoke te xen sy peshkaqeneve ,kukaneve Haneve e tere ambasadoreve kaubojsa ne kra te ‘burrave te shtetit’ qe 30 vjet shqiptaret i lane lakuriq e nuk e lene ti afrohet as UJIT te kripur te detit se eshte i kalif Salise,Like florise dhe tere krrimineleve vrasesve hajduteve me imunitet-ALABAKERISE !

  O Milet!
  Akoma nuk e kuptoni se te keqen e kemi brenda,se duam te huajin me shume se vehten,se shpetimin per krimet qe kemi bere e kerkojme tek te huajit qe u kemi dhene miliardat e nje populli pa buke,se gAmorin e nxjer i zoti nga balta,se jemi drejt fundit pa kthim,se kjo qeverri pasardhese e qeverrive kujslinge me gjithe nje EDVIN duhet te iki nje sahat e me pare por pengese kryesore ,avokate te tij behen nje fare buratini me emerin LULASH qe si buratin fijet ja leviz krrimineli SALI qe tere misionaret i ka blere me flori qe nje ‘qenje’ me emerin ‘Lulash’ e me mbiemer ‘kurban Bashaì’ ta konsu’iderojne ‘OPOZITE’!?

  Tragji-komedi!?
  Ne nje vend tashme pas 30 vjetesh i harruar jo vetem nga ‘aleatet strategjike’ pop dhe BE-Hale por dhe nga ‘Zoti’,a arrin kush ta kuptoje e te thote nje te Vertete te madhe:
  Se Kryereformen apo reformen e te gjitha reformave qe quhet ‘Reforma e sistemit elektoral’ qe jo vetem konsiderohet si tregues kryesor ne demokracite parlamentare por i kthen SOVRANITETIN popullit shqiptar ..NUK E DO ASKUSH!
  Nuk e do as krriminel SALIJA,as buratinet EDVIN-shallvarja e LULASH b.q e as LIKE FLORIJA!
  Kryereformen e sistemit elektoral nuk e duan as ate te ‘HUAJ’ qe akoma pas 30 vjetesh kerkojne te konsiderojne ‘OPOZITE’ jo ate legjitime parlamentare kushtetuese istitucionale- MURRIZAT(qe çpojne)-ku perpilohen e miratohen tere reformat per te rilindur shtetin por per opozite njohin ate qe ka ik per ‘lesh’ Lul Bashen,elviz Balliun,mul noken,Strazimirin,Shqinat Salianjet e tan bythq…nat!

  Reformat dhe rilindjen e shtetit nuk e duan as mergata e qyqeve ne Amerike,as tere mbeturinat kujslinge zogiste zogolljane agjente qe te justifikojne nderhyrjet e huaja e te jene te ulura kembekryq ne kete vend tashme harene luftrash midis te ‘medhenjve’ te huaj e ‘lufte’ ggjela detish vendas, duke na trajtuar si femijet e trembur 30 vjet me GOGOLIN njehere i veshur si kAmunist ,njehere si ‘rus’ nje here si ‘Sali’!

  Bota ,rruzulli tokesor rrutullohet rreth diellit jo rreth Bathores.! Ne nuk na ka me kush ne refene!
  Rreth Bathores me presh nen efektin e forcave centriFUGA ,rrutullohen vetem kreret e krimit e korrupsionit,Zagaret e dizinformacionit ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit e tere agjentet ashtu si zagaret ne sherbim te padronit qe 30 vjet mashtrojne nje popull se per ne mendojne te HUAJIT mendon BE-ja dhe A MER IKË !

  P.S ‘Prit gomar te mbije bar’ apo ‘Gerrmo Tare gerrmo se bishtin e qenit do te gjesh”?Zgjidh e mer!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 8, 14:23

   Handi Dega une zgjedh piçken e sat’eme, ate te sat’shoqe, ate te sat’motre dhe te tyt’bijave, nqs te ka mbetur ndonje nga keto e nuk kane ikur nga era e keqe qe leshon.

   Reply to this comment
   • Sulo kapedani September 9, 02:27

    Hahahaha c’ja bere mire o plak ketij pederastit muzhik bolshevik a.gramshit

    Fara e keqe e sklleverve muzhike po tenton te rehabilitoj faren e keqe komuniste me popovicat ne krye.
    Ptuuu fare e ndyre sllave!!!

    Reply to this comment
 3. Nipi i A.Rustemit zorret tek palma do ja vare Xenit September 8, 12:21

  ‘Idjotin nuk e qasnin ne fshat ai kerkonte per nuse vajzen e priftit’!!!!!!!!!!!!!!
  Ne po na shperbejne si popull me gjenocid titist 30 vjet permes kryqezatash drejtuar nga dhenderi i Serbise e doktor i Kapo Hisnise,kerkojme te na kendohet himni kombetar ne France!!!!!!!!!!!!!!
  Himni kombetar i kujt kombi kur shqiptaret kane ngelur pa shtet e koqeVaret as kane per ta pasur asnjehere ,per kombin e Viçidollit ,Surelit apo lul hollandezit!?
  Trump kur u zgjodh president nuk dinte ku binte Brukseli imagjino te dije ku bije Bathorja e Balliut e Bled Fev ziut……….!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. Populli September 8, 12:25

  ‘Ne Paris u mblodh UNO-ja,
  fol Enver te lumte goja
  fol e mbro te drejtat tona….

  Dy luane kish gjith Bota
  Nje Azija,nje Evropa
  Mao CE Duni ne Kinë
  ne Tirane Enveri Inë…

  Reply to this comment
 5. Heroi i Popullit Shefqet Peçi September 8, 12:27

  ”Ne tere jeten kemi qene nje grup qensh,vetem Enver Hoxha na vuri te hame ne nje çanak…”

  Reply to this comment
 6. gjaku i te reneve September 8, 12:36

  Kur me mer malli per tinë…

  a)Para krishtit(’90-tes)
  ‘Kur me mer malli per tinë
  Dal e shikoj Shqiperinë
  Si baçe me trendelinë
  ashtu si çe deshe tinë…

  b)Pas vdekjes se krishtit(pas ’90-tes)
  Kur me mer malli per tinë
  iki nga syte kembet,mar arratine
  Nuk e njoh me ish Shqiperine
  me njerez e shperfyteruar e Neron Saline

  Reply to this comment
 7. Plaku Xhuxhumaku (Berisha,Bytha,Butka,Biberaj,Beogradi) September 8, 14:11

  ‘Enver Hoxha or tungjat jeta,
  sa kto male o sa kto shkrepa ..

  Ne vitin gjashtedhjete,
  Enveri prape ne Moske
  Ua perplasi ne fytyre
  Çuditi gjithe nje Bote

  Ligjero shoku Enver,
  ligjero bilbili Ine
  ti marksizmin e shpetove
  na nderove Shqiperine…

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 8, 15:37

   Ti qe vjedh nickun na hengesh mune. Enver Hoxha e qiu popullin shqiptar parap e mbrapa e si i desh bytha e tij e shqyer. Ju rrotat e sallamit qe keni mbetur rob te beqirit nga |gjirokastra nuk e merrni vesh qe IKU VAPA ME GUSHTIN dhe ju te hani mutin tashti. Vetem sa lefni si zagare neper forume dhe vidhni psuronimet e te tjereve si zarbo se nuk dini te beni gje tjeter.

   Reply to this comment
 8. DIKTATORI PATRIOT September 8, 16:21

  Kur ishim një herë me shokun Enver…

  – Nga Arben Duka –

  Shqipëri-moj qyqe,
  kaq keq ç’të dënoi,
  u djegtë në Ferr,
  kush të shkatërroi!
  Bëre mirë që shkule,
  me rrënjë komunizmin,
  sa ai të zhduku,
  analfabetizmin!
  Poshtë Komunizmi,
  që në ballë e vinim,
  se ai na bëri,
  elektrifikimin!
  Poshtë dhe më poshtë,
  në hon e greminë,
  se falas për ty,
  kishte shëndetësinë!
  Se qe kaq i poshtër,
  fare nuk e dinim,
  se falas ta bënte,
  të gjithë arsimimin!
  Turp të ketë që hapi,
  cep më cep spitalet,
  dhe malet bashkoi,
  për hidrocentralet!
  Turp e turp të ketë,
  që shokun Sali,
  e shkuli nga shpellat,
  ta bënte njeri.
  Turp e turp të ketë,
  Enver “zabërhani”,
  me atë ushtri,
  që dridhej Ballkani!
  S’di si e duruam,
  vërtetë “maskaranë”,
  që e mbushi vendin,
  plot me aropllanë!
  Turp e turp të kenë,
  gjithë ata zorzopa,
  që e mbushën vendin,
  me tanke e topa!
  Neve mjaft i kishim,
  pushkë e bajoneta,
  Enver “faqeziu”,
  pruri dhe raketa!
  Pruri dhe raketa,
  armë bashkëkohore,
  edhe ca nëndetëse,
  me armë bërthamore!
  Ai paska qenë,
  një “idiot” vërtet,
  hapte një minierë,
  ngrinte një qytet!
  Gjithë Kuksin e vjetër,
  e mbyti “jeziti”,
  sa hap e mbyll sytë,
  Kuksin e Ri ngriti!
  Turp të ketë vërtet,
  turp të ketë-or mik,
  se këto të liga,
  i bën një armik!
  Një armik i madh,
  për gjithë Shqipërinë,
  mund të ndalojë drogën,
  edhe kurvërinë!
  Turp-o turp i madh,
  përjetë do t’i mbetet,
  që i ngriti radhë,
  universitetet!
  Me studentë e nxënës,
  ngriti dy qytete,
  dhe një majë thoi,
  nuk mori për vete!
  Turp të ketë që mbushi,
  depo të mëdha,
  se nga ato depo,
  ende hanë këta!
  Me dhjetëra tunele,
  për ne kish vulosur,
  këta shit e vidh,
  e s’paskan të sosur!
  Përse për Enverin,
  këta nxjerrin vrer?
  Se s’bëjnë dot vezën,
  e shokut Enver!
  Ende në fushata,
  premtojnë të tërë,
  ato që Enveri,
  me kohë i kish bërë!
  Tri punë Enveri,
  Rilindja premtoi,
  dhe zgjedhjet-pa mund,
  fuqishëm fitoi!
  Kohën e Enverit,
  të gjithën s’e dua,
  se mëndja akoma,
  s’më ka ikur mua!
  Ishte diktaturë,
  kishte dhe zinxhira,
  por po ta gjykojmë,
  kish më shumë të mira.
  Enveri e thoshte,
  dhe jo prej inatit:
  “Rroftë diktatura,
  e Proletariatit!”
  Për të parë se ç’ishte,
  atëherë jeta,
  kush është serioz,
  i vë ca piketa.
  Nëse do tamam,
  t’i bësh vlerësimet,
  duhet që patjetër,
  të bësh krahasimet.
  Nuk mund të gjykoj,
  si një maskara,
  kur e di çfarë gjeti,
  kur e di çfarë la!
  Tetëqind mijë e mori,
  Shqipërinë tonë,
  dhe shumë shpejt u bëmë,
  ne katër milionë.
  Rritje popullsisë,
  me gati pesë herë,
  është një mrekulli,
  e shokut Enver.
  Popullsia është,
  tregues kryesor,
  se këtu pushteti,
  ka qenë popullor.
  Sot brezi i ri,
  duhet që ta dijë,
  se vdekja foshnjore,
  s’qe as një për mijë.
  Ju them kritizerëve,
  të zbresin nga kali,
  se njeriu ishte,
  krye kapitali!
  Ka vështirë ta thotë,
  tufa me idiotë,
  se këtu ka pasur,
  siguri të plotë!
  Siguri të plotë,
  edhe absolute,
  kush rrojti aherë,
  s’thotë dot: “Kot ja fute!”
  Dhe mund ta shikoni,
  vetëm nga kronika,
  sa njerëz në ditë,
  humb sot Republika!
  Vetëm për një javë,
  këtu rruga vret,
  sa s’u vranë aherë,
  në dyzetë vjet!
  Ndaj po u them sot,
  gojëve të liga,
  nuk flitet me pordhë,
  po me statistika.
  Vërtet Shqipëria,
  u bë pa zinxhirë,
  por vallë a u bë,
  një vend më i mirë?!
  S’u bë më i mirë,
  vendi i të parëve,
  se e kanë braktisur,
  gjysma e shqiptarëve!
  Sot me mijëra ikin,
  në vende të tjera,
  ngjan sikur këtu,
  të ketë rënë kolera!
  Enveri ka ikur,
  tridhjetë vjet më parë,
  asnjë mrekulli,
  këtu nuk ka ngjarë!
  Këtë që do them,
  nuk e them nga vapa:
  Vendi s’shkoi përpara,
  por ka bërë prapa!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 8, 18:20

   Legjenda Enver na thau zorrën, prandaj njerezia iken me mijera e me mijera. 80% e shqiptareve qe iken nga syte kembet kane ikur brenda viteve 1990 – 1992 se Enveri i mjekonte dhe i shkollonte falas, kurse ata te gjoret donin te paguanin. Budallenj te medhenj kishin qene keta shqiptaret qe nuk e kuptuan sa i shkelqyer ishte Komandant Enver Bytha.

   Reply to this comment
   • Sulo kapedani September 9, 02:34

    Eh ca pret o plak te behet Shqiperia me keta skllever muzhike qe u ka mbetur ora tek stalini me enverin.
    Ptuu fare e keqe bolshevike nuk u shuat o dobica te popovicit

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim