09 gusht 2018

August 9, 2018 02:00 Updated

09 gusht 2018

August 9, 2018 02:00 Updated
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMSH August 9, 09:25

  LLUMI I MBESHTJELLE ME IMUNITET!
  ”Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje’E.Kant
  —————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Kryetari i nje qeverrije ne ’emmigrim’ dje leshoi batuten ‘Kaps’ te radhes:
  ‘Vettingu mund dhe duhet ta pastroje deri ne fund llumin e mbeshtjelle me togen e zeze”!!
  Populli pyet:
  Po llumin e llumit mbeshtjelle me imunitet qe ndodhet ne qeverri presidence dhe parlament kush mund dhe duhet ta pastroje deri ne fund o ‘kryetar’ i qeverrise,o ‘kryetar’ i ‘maxhorances’,o ‘kryetar’ i PS.se ne pushtet sot e PESE-Vjet?

  MORALI!?
  Politika nuk eshte profesion si kane propoganduar mbi tridhjet vjet kreret e krimit e korrupsionit ne kete vend tashme drejt gremines pa shtet pa pasuri kufi e mbi te gjitha pa popull e RINI!!
  Politika eshte moral ,impenjim,perkushtim e mbi te gjitha SHERBIM ndaj te tjereve shumices popullit e jo shumica tu sherbeje si SKLLEVER politikes o ‘Kryeminister’ ”14 Vjeç dhenderr’ qe jo vetem e diletant ne politike e aqe me teper ne qeverrisjen e nje vendi gati te pa qeverrishem e aqe me teper ne konceptimin e shtetit te se drejtes ku ligi eshte i barabarte per te gjithe dhe JO si deri me sot qe ‘LIKET’ bejne perjashtim nga ‘Koke palaret’?

  ‘Kush ndihet pa mekate te hedhi gurin i pari’-thosh para dymije vjetesh profeti izraelit Yoshua-Jozef Krishti ndjekesve te tij.
  Kush eshte i MORALSHEM te dorrezoje mandatin e deputetit kerkon POPULLI shqipetar pas mbi nje çerek shekulli merim qe te arrije te dalloje e ndaje shapin nga sheqeri e pastroje ‘LLUMIN’!

  Kush mund e duhet ta pastroje LLUMIN qe ka mbuluar mbi nje çerek shekulli parlamentin e popullit shqipetar kthyer ne stalle majmerije e stacion nderzimi kafshesh o Kryeminister axhami Vettingu apo TI nepermjet nje kryereforme te sistemit elektoral e Dekriminalizimit?
  Nuk di nuk do nuk mundesh apo e pjese e ‘Llumit’?

  Kush mund dhe duhet tua heqe financimet miloneshe 128 Bandave parti dhe tu beje kontrollin e bilançeve te MILIARDAVE qe u kane vjedhur popullit shqipetar kur burra shteti ne Europe nga Shirak tek Kol ane marre ne ndjekje penale vetem per Qindarka ne financim te pa ligjshem te partive te tyre e pa DIJENINE e tyre,vettingu apo TI ne krye te qeverrise te ‘maxhorances’ e PS ne pushtet?
  Nuk di,nuk do,nuk mundesh apo e pese e Llumit?

  Kush do shpjere ne parlamentin e shQInave mulave monave e mutrave ngaterruar me llumin ku kryetar i komisionit te ekonomise e financave eshte nje tifoz i partizanit qe nuk di nga perdh gomari,nga politikat ekonomike e financiare,ligjin kunder PRIVILEGJEVE e tu heqe MILIARDAT e pensionet e arta tere ish kryekare shtetesh,deputete,ministra gjyqtare e prokurore qe kane kerkuar shumica azil ne AmeriQI e vazhdojne tu propogandojne shqipetareve te vrare e te vjedhur akoma kalifin SALI,vettingu apo TI qe je kryetar qeverrije,kryetar ‘maxhorance’e kryetar PS ne pushtet?
  Nuk di,nuk do,nuk mundesh apo je pjese e llumit?

  Kush Do tu ktheje INDETITETIN dhe DINJITETIN shqipetareve qe nuk u dihet as numuri as sa ne pune e sa pa pune sa jashte e sa brenda,sa te vdekur sipas grup moshave e sa te zhdukur sa femije e gra prostituohen neper bote sa trafikohen per organe ,sa lypin e sa kerkojne azil si pa ‘prinder’ kur pas me shume se nje çerek shekulli sondazhet tregojne se mbi 70 Perqind e Rinise duan te ikin nga syte kembet!
  Vettingu do tu ktheje DINJITETIN e prones punes mireqenjes e nje lloj page per mbijetese kesaj RINIJE e heqjen e takses se baneses ku banojne pensionistet e abandonuar nderkohe qe kalifi Sali e Like Florija kane me qindra shtepi e çiflig kane bere nje ish Shqiperi,apo TI qe je ne krye te qeverrise ne krye te ‘maxhorances’ ne krye te PS ne pushtet?
  Nuk do,nuk di,nuk mundesh apo je pjese e Llumit?

  Kush do kerkoje ne bashkepunim me istitucionet nderkombetare te zbuloje verifikoje sekuestroje apo TAKSOJE tere MILIARDAT e pasurise kombetare shitur e depozituar neper bankat e Botes,vettingu apo TI qe je kryetar qeverrije kryetar i ‘maxhorances’ e kryetar i PS ne pushtet?
  Nuk di,nuk do,nuk mundesh apo je pjese e llumit?

  Kush do tu thote shqipetareve per efektet e te ashtuquajtures ‘Reforme teritoriale’ e deçentralizim e autonomi te pushtetit vendor,me 61 kryekare bashkish qe jane kthyer ne lulishtare e milionere pa ditur asnje detyre e asnje te drejte me kushtetute e me mbi 1600 keshilltare hajdute e Topollaj e kush pret tu shkurtoje privilegjet e zbuloje Hajduterine e fondeve publike vettingu apo TI ku te shpiesh projektligj ne parlament per PERGJYSMIMIN e tyre paraziteve bashke me pergjysmimin e rrogave e ti vesh ne sherbim te te RINJVE e pensionisteve,nderkohe qe gjen kohe per TURP qe te shpiesh me procedure te ‘shpejtuar’ per prishjen e nje TEATRI kthyer ne ESTRADE te oborrit mbreteror ku firmos edhe nje sharabajke qe quhet Princesha Zogolli ku gruaja femijet sigurojne buken e gojes me prostitucion e ushqehen me miell kafshesh nga Serbija,e mish te kalbur nga Brazili,ndersa deputetet qeverritaret e zoterija jote merni AVDES neper plazhet e Botes paguar me gjak shqipetari!
  Vettingu do tu riktheje ne NJEREZ ju te inkriminuar deri ne gryke apo TI qe bashke me ‘maxhorancen’ qe te besuan dy here shqipetaret ne vend te ‘rilindje’ shtetin e se drejtes me MANDATIN e popullit fshive BYTHET e kalif Salise dhe Like Florise qe e emerove si ‘president’ jo si simbol i unitetit te Popullit po si simbol i Korrupsionit!!

  Alternativat!?
  -Spallje gjendje jashtezakoneshme vetem per Kryeqytetin ku parlamenti si ne kohe lufte i mbyllur me çeles te beje reformat e miratoje me FORCE ligjet per reformen ne drejtesi..
  -Shperndarje e parlamentit te krimit e korrupsionit
  -Shpall daten e REFERENDUMIT popullor si shkalla me e larte e pjesemarjes direkte per te miratuar tere ndryshimet kushtetuese dhe reformen elektorale e zgjedhje brenda vitit…
  —-OSE-DOREHEQJE duke zbatuar thenjen e Krishtit qe te vertetosh se je pa MEKATE ose nuk je LLUM!!
  ‘Nje terheqje ne kohe eshte gjysem fitoreje’ thosh Napoleoni …
  ‘Pyet 100 vete e bej si di vete’ thote populli por ne stallen parlament prone e kalifit Sali ku behet vetem orgji nuk duhet te kthehesh si kryeminister e si qeverri

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 9, 09:37

  LLUMI I MBESHTJELLE ME IMUNITET!
  ”Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje’E.Kant
  —————
  Ne vend te paraDhenjes:
  Kryetari i nje qeverrije ne ’emmigrim’ dje leshoi batuten ‘Kaps’ te radhes:
  ‘Vettingu mund dhe duhet ta pastroje deri ne fund llumin e mbeshtjelle me togen e zeze”!!
  Populli pyet:
  Po llumin e llumit mbeshtjelle me imunitet qe ndodhet ne qeverri presidence dhe parlament kush mund dhe duhet ta pastroje deri ne fund o ‘kryetar’ i qeverrise,o ‘kryetar’ i ‘maxhorances’,o ‘kryetar’ i PS.se ne pushtet sot e PESE-Vjet?

  MORALI!?
  Politika nuk eshte profesion si kane propoganduar mbi tridhjet vjet kreret e krimit e korrupsionit ne kete vend tashme drejt gremines pa shtet pa pasuri kufi e mbi te gjitha pa popull e RINI!!
  Politika eshte moral ,impenjim,perkushtim e mbi te gjitha SHERBIM ndaj te tjereve shumices popullit e jo shumica tu sherbeje si SKLLEVER politikes o ‘Kryeminister’ ”14 Vjeç dhenderr’ qe jo vetem je diletant ne politike e aqe me teper ne qeverrisjen e nje vendi gati te pa qeverrishem por aqe me teper ne konceptimin e shtetit te se drejtes ku ligi eshte i barabarte per te gjithe dhe JO si deri me sot qe ‘LIKET’ bejne perjashtim nga ‘Koke palaret’?

  ‘Kush ndihet pa mekate te hedhi gurin i pari’-thosh para dymije vjetesh profeti izraelit Yoshua-Jozef Krishti ndjekesve te tij.
  Kush eshte i MORALSHEM te dorrezoje mandatin e deputetit kerkon POPULLI shqipetar pas mbi nje çerek shekulli mjerim qe te arrije te dalloje e ndaje shapin nga sheqeri e pastroje ‘LLUMIN’!

  Kush mund e duhet ta pastroje LLUMIN qe ka mbuluar mbi nje çerek shekulli parlamentin e popullit shqipetar kthyer ne stalle majmerije e stacion nderzimi kafshesh o Kryeminister axhami Vettingu apo TI nepermjet nje kryereforme te sistemit elektoral e Dekriminalizimit?
  Nuk di nuk do nuk mundesh apo je pjese e ‘Llumit’?

  Kush mund dhe duhet tua heqe financimet miloneshe 128 Bandave parti dhe tu beje kontrollin e bilançeve te MILIARDAVE qe u kane vjedhur popullit shqipetar kur burra shteti ne Europe nga Shirak tek Kol jane marre ne ndjekje penale vetem per Qindarka ne financim te pa ligjshem te partive te tyre e pa DIJENINE e tyre,vettingu apo TI ne krye te qeverrise te ‘maxhorances’ e PS ne pushtet?
  Nuk di,nuk do,nuk mundesh apo je pjese e Llumit?

  Kush do shpjere ne parlamentin e shQInave mulave monave e mutrave ngaterruar me llumin ku kryetar i komisionit te ekonomise e financave eshte nje tifoz i partizanit qe nuk di nga perdh gomari,nga politikat ekonomike e financiare,ligjin kunder PRIVILEGJEVE e tu heqe MILIARDAT e pensionet e arta tere ish kryekare shtetesh,deputete,ministra gjyqtare e prokurore qe kane kerkuar shumica azil ne AmeriQI e vazhdojne tu propogandojne shqipetareve te vrare e te vjedhur akoma kalifin SALI,vettingu apo TI qe je kryetar qeverrije,kryetar ‘maxhorance’e kryetar PS ne pushtet?
  Nuk di,nuk do,nuk mundesh apo je pjese e llumit?

  Kush Do tu ktheje INDETITETIN dhe DINJITETIN shqipetareve qe nuk u dihet as numuri as sa ne pune e sa pa pune sa jashte e sa brenda,sa te vdekur sipas grup moshave e sa te zhdukur sa femije e gra prostituohen neper bote sa trafikohen per organe ,sa lypin e sa kerkojne azil si pa ‘prinder’ kur pas me shume se nje çerek shekulli sondazhet tregojne se mbi 70 Perqind e Rinise duan te ikin nga syte kembet!
  Vettingu do tu ktheje DINJITETIN e prones punes mireqenjes e nje lloj page per mbijetese kesaj RINIJE e heqjen e takses se baneses ku banojne pensionistet e abandonuar nderkohe qe kalifi Sali e Like Florija kane me qindra shtepi e çiflig kane bere nje ish Shqiperi,apo TI qe je ne krye te qeverrise ne krye te ‘maxhorances’ ne krye te PS ne pushtet?
  Nuk do,nuk di,nuk mundesh apo je pjese e Llumit?

  Kush do kerkoje ne bashkepunim me istitucionet nderkombetare te zbuloje verifikoje sekuestroje apo TAKSOJE tere MILIARDAT e pasurise kombetare shitur e depozituar neper bankat e Botes,vettingu apo TI qe je kryetar qeverrije kryetar i ‘maxhorances’ e kryetar i PS ne pushtet?
  Nuk di,nuk do,nuk mundesh apo je pjese e llumit?

  Kush do tu thote shqipetareve per efektet e te ashtuquajtures ‘Reforme teritoriale’ e deçentralizim e autonomi te pushtetit vendor,me 61 kryekare bashkish qe jane kthyer ne lulishtare e milionere pa ditur asnje detyre e asnje te drejte me kushtetute e me mbi 1600 keshilltare hajdute e Topollaj e kush pret tu shkurtoje privilegjet e zbuloje Hajduterine e fondeve publike vettingu apo TI ku te shpiesh projektligj ne parlament per PERGJYSMIMIN e tyre paraziteve bashke me pergjysmimin e rrogave e ti vesh ne sherbim te te RINJVE e pensionisteve,nderkohe qe gjen kohe per TURP qe te shpiesh me procedure te ‘shpejtuar’ per prishjen e nje TEATRI kthyer ne ESTRADE te oborrit mbreteror ku firmos edhe nje sharabajke qe quhet Princesha Zogolli ku gruaja femijet sigurojne buken e gojes me prostitucion e ushqehen me miell kafshesh nga Serbija,e mish te kalbur nga Brazili,ndersa deputetet qeverritaret e zoterija jote merni AVDES neper plazhet e Botes paguar me gjak shqipetari!
  Vettingu do tu riktheje ne NJEREZ ju te inkriminuar deri ne gryke apo TI qe bashke me ‘maxhorancen’ qe te besuan dy here shqipetaret ne vend te ‘rilindje’ shtetin e se drejtes me MANDATIN e popullit fshive BYTHET e kalif Salise dhe Like Florise qe e emerove si ‘president’ jo si simbol i unitetit te Popullit po si simbol i Korrupsionit!!

  Alternativat!?
  -Spallje gjendje jashtezakoneshme vetem per Kryeqytetin ku parlamenti si ne kohe lufte i mbyllur me çeles te beje reformat e miratoje me FORCE ligjet per reformen ne drejtesi..
  -Shperndarje e parlamentit te krimit e korrupsionit
  -Shpall daten e REFERENDUMIT popullor si shkalla me e larte e pjesemarjes direkte per te miratuar tere ndryshimet kushtetuese dhe reformen elektorale e zgjedhje brenda vitit…
  —-OSE-DOREHEQJE duke zbatuar thenjen e Krishtit qe te vertetosh se je pa MEKATE ose nuk je LLUM!!
  ‘Nje terheqje ne kohe eshte gjysem fitoreje’ thosh Napoleoni …
  ‘Pyet 100 vete e bej si di vete’ thote populli por ne stallen parlament prone e kalifit Sali ku behet vetem orgji nuk duhet te kthehesh si kryeminister e si qeverri

  Reply to this comment
 3. MARKS August 9, 12:45

  ‘Komunizmi nuk i heq askujt pushtetin e pervetesimit te te mirave materjale e sociale,por heq vetem pushtetin e kontrollit te punes se te tjereve nepermjet ketij pervetesimi”

  Reply to this comment
 4. Te mençurit August 9, 12:51

  ‘Per te patur popullaritet duhet te jesh nje medioker,ndersa politikani me i sukseshem eshte ai qe premton gjitheçka e nuk ben asgje”

  Reply to this comment
 5. Ranier Deville- shefi misionit EURIALUS August 9, 12:57

  ”Ç’fardo qe te bejne e thonepolitikanet shqipetare ne parlament,asnje ligj tjeter nuk do te jete i rendesishem,nese nuk zbatohen ligjet e reformes ne drejtesi”

  Reply to this comment
 6. shqipetar Kanada August 9, 13:02

  ‘Çdo riòiklim i keq ne politike eshte 1000 here me i demshem se sa veprimtarija e keqe e nje politike”Sokrates
  Tek ne vazhdojne te riòiklohen mulat monat ,mehmetat musate e tere mutrat Dash shehat ,Dritan shehat leter higjenike dhe uturake te dhendurrit serb krriminelit te Viçidollit Sali Karaxhixh..

  Reply to this comment
 7. Brecht August 9, 13:08

  ‘Ai qe rri ne shtepi kur fillon lufta
  Dhe te tjeret te luftojne per çeshtjen e tij
  ai le te kete mendjen:
  Sepse,kush nuk ndan luften me shoket,
  Ai do ndaje disfaten me armikun”

  Reply to this comment
 8. Zaho Koka,jo pordha August 9, 13:14

  Mesazh bojaxhiut Edvin……..
  ”Revolucioni nuk eshte nje dreke gala,nuk eshte nje feste leterature,nuk eshte nje disenjo ose nje qendisje e nuk mund te behet me shume elegance…’Mao Ce Tung

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*