09 gusht 2019

August 9, 2019 02:00 Updated

09 gusht 2019

August 9, 2019 02:00 Updated
Komento

11 Komente

 1. A.GRAMSH August 9, 09:12

  S’MUND TE RISHKRUAJME HISTORINE PA ÇLIRUAR SHQIPERINE!

  ”Idjotin nuk e qasnin ne fshat,ai kerkonte per grua grua çupen e priftit’!?
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Edhe pse jemi te gjithe deri ne gryke ne MUT
  Ka disa qe vazhdojne e shikojne yjet” O.Wild
  Edhe pse me qellim te mire kjo e perditeshme nuk mundet pas 30 vjetesh te ‘permbyse’ per 3 muaj ate qe u permbys per 30 vjet e veteme dhe aqe me teper me ‘ATA’ qe kur tridhjet vjet Shqiperija digjej krifeshin me ‘profesoret’ e xhixhilese qe si obortare te kalif Salise kane hapur e mbyllur kalif Salis Nanove e Like florise deren e halese e ‘Jane puthur me Milon’ qe do te thote si te jesh puthur me te vdekurin’!

  A jemi te ‘pushtuar’ 30 vjet pa shtet e ‘qeverrisemi’ nga kujslinge!?
  ———–
  ‘Nuk ka LIRI (o sKipetare) pa LITRI ekonomike,pa u çliruar nga Ankthi i plotesimit te nevojave me minimale per te mbijetuar e per tu dhene femijeve BUKE tre here ne dite”
  Kush jane ata alabake pseudointelektuale obortare 30 vjet te antishtetit apo kalifatit te Bathores qe kerkojne te ‘rishkruajne’ historine per 3 muaj deri ne Nentor ,kur ajo eshte djegur ‘ne turen e druve’ si ne kohen e inkujzicionit per 30 vjet! ?
  Profesor’ Milo obortar 30 vjet i Neron Salise e Like florise dy inkujzitoret me te medhenj te Shqiperise apo tere ‘çunat e bllokut’ e ‘çunat e TirOnes’ IDJOTE te lindur qe tere jeten kane jetuar parajsen si parazite ne kurris te popullit shqiptar qe tere jeten mbi 70 perqind e tyre brez pas brezi ka germuar Token e te pareve e keta ‘krriminele’ kerkojne ti kthejne mtere fshatrat dhe zonat rurale ne ‘kampe perqendrimi!?

  ‘IntelektuHale apo ‘ideologe’ te ISIS!?
  ————
  Nje ‘intelektuHALE’ simbol i obskurantizmit alabakerise,peshtirosjes,me 100 flamure ne xhep ,hajdut profesionist sherbetor besnik i Neronit Sali deri ne perunjesi e skllaveri xhihadisti Aga BESNIK MUSTAFA jo shume kohe me pare por DJE arrin e thote:
  ” Presidenti me tere veprimet qe ben edhe qe po kthen apo nuk miraton asnje projekt ligj te parlamentit ben shume mire veçanerisht tani qe nuk kemi opozite ne parlament.Une i mbeshtes si shume pozitive veprimet e tij’!?

  Kur nje ‘Alabak’ xhihadist islamiko fondamentalist ne sherbim 30 vjet te ISIS ashtu si tere GAZIDEDET dhe ‘gazi botes’ne sherbim te Neronit Sali qe dogjen nje Shqiperi,ish ‘kuader’ e ‘intelektual’ i rangut te pare para ’90-tes ne krye te istitucioneve shkencore e studimeve -Istituti i studimeve Marksiste-Leninisteme drejtoreshe Heroinen e Popullit Nexhmije Xhuglinin,e qe pas ’90 fale ’emrit’ qe kish ashtu si ‘doktori i bllokut’ dsi dy tropojane e ‘bllokmene’ drejtoi deri ministrine e puneve te jashteme dhe tani LIKE FLORIT kerkon ti beje avokatine a arrini ta kuptoni se nuk jemi me shqiptare se 30 vjet na e kane djegur perdhunuar e ‘vrare’ ish ‘Nene Shqiperine’!?

  Kur nje nga kreret kryesore te xhihadit ish ‘bllokmen’ para ’90-tes e me firmen e Nexhmije Xhuglinit ka marre jo vetem’emer’ por edhe shtepi si pjese e nomeklatures ne qender te TAiranes(perballe muzeut kombetar) e ka bere shtesa mbi shtesa e me milionat e vjedhura shqiptareve si tere kreret e xhihadit ka vjedhur edhe tere detin e Dajtin si ti kish prone te Babait nga tropoja arrin e kerkon ti beje avokatine ‘presidentit’ nen hetim parlamentar e simbol te hajduterise Like florise nga e presim te ‘Na shkruajne historine’ dhe te na bejne ‘konferenca shkencore’ per ÇLIRIMIN -GJAKUN-LIRINE!?

  Pa shtet ‘protokoll shteti’!?

  Kush jane keta idjote qe kerkojne protokoll shteti e komision shteti apo qeverrije per festat e jubilare te 75 vjetorit te Çlirimit kur jo vetem gjithe Bota por edhe Gomaret e Peqinit perjashtu ndonje ‘Peza’ e dine se:

  1.-‘Shteti’ perbehet nga 3 elemente kryesore ose qendron mbi 3 ‘shtylla’ kryesore:a)Teresija teritoriale bashke me tere pasurite kombetare;b).Ligjet e shoqerise dhe ato te se Drejtes;c) Populli!
  Ne 30 vjet Koloni na mungon teresija teritoriale qe nuk dihen me as kufijte e 1913-tes,na mungon tere pasurite natyrale e kombetare mbi e nen tokesore bashke me kapitalet strategjike rrembuer e zhdukur ne drejtim te pa njohur nga kolonizatoret e qeverrite kujslinge,na mungon inteligjenca ,jemi 30 vjet ne terr informativ e na mungon SOVRANI-Popull i perzen 30 vjet me gjenocid TITIST te ‘kamufluar’ nen pretekstin e ‘Levizjes se lire’!
  Kush do ta organizoje festen jubilare te 75 vjetorit te çlirimit,PUSHTUESIT dhe qeverrite kujslinge!?

  2.-Vetem idjotet xhihadistet nuk arrijne pas 30 vjetesh akoma te mos kuptojne se ‘shteti’ ashtu si dhe ‘demokracija’ si sinonim kane fjalen POPULL dhe populli shqipetar ka 30 vjet qe i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 bandave parti dhe nuk eshte me ‘padron’ as i vetes se tij se i jane hequr me keq se sklleverit te gjitha te drejtat jo vetem te PUNES dhe PRONES qe eshte shpronesuar 100 perqind por dhe te VOTES!
  Shqiptaret 30 vjet as VOTOJNE e as VOTOHEN,.as ZGJEDHIN dhe as ZGJIDHEN !
  Shkurt 30 vjet as perfaqesohen ne shtetin e ‘TIJ’ as direkt as indirekt’ !
  Kush qeverri do organizoje 75 vjetorin e çlirimit qeverrija kujslinge e Edvinit me 20 perqind qe nuk ka asgje te perbashket jo vetem me 80 perqind qe nuk e voton dhe e tregoi dhe me ’30 Qershor’ por aqe me teper me elektoratin me shumicen e shqiptareve qe jane te lidhur brez pas brezi me LIRINE-PAVARESINA-NDERTIMIN e ketij vendi si pasardhes te rilindjes kombetare!
  Me 29 Nentor Popullin shqiptar nuk e pengon kush qe te demostroje ne bulevardin ‘Desh,moret e kombit’ ne menyre plebishitare kundershtine ndaj PUSHTIMIT e skllaverise 30 vjeçare e te beje ‘Çlirimin e dyte te Shqiperise’!

  3.-Shteti e dine edhe gomaret perjashtu ‘intelektuHalet’ qe jane puthur me Milon si puna e xhihadisteve te ish bllokut Aga Besnik Mustafa,Nanot,Pollot,Lubonjat,Ngjelat,Kapot e tere bastardet e there perfshi Edvinet e Pandelinjte ne sherbim te kalif Salise e Like Florise se shtyllat apo pushtetet qe mbajne nje shtet jane TRE ne ‘demokraci parlamentare’:
  -Legjislativ-Qe tek ne mungon se parlamenti asnjehere nuk ka perfaqesuar Sovranin!
  -Gjyqesor-Qe tek ne 30 vjet jo vetem nuk ka perfaqesuar ‘Ligji i barabarte per te gjithe’ por te kunderten.Gjyqesori bashke me prokurorine 30 vjet KRIMIT i kane bere AVOKATINE!
  -Egzekutivi-Pjella te legjislativit qe nuk kane te bejne fare me popullin por me Mul Nokat,shqinat,spiroèPAordhat,Pandelinjte,Monat,Mehmetat,MUTRAT dhe Ekvis Ballinjte!
  -‘Pushteti i katert’ apo Medija-Tek ne perfaqesohet nga ZAGARIJA apo kope qen bastardesh 30 vjet te racave Fevzi,Lesi e kompani Buzhale hajdare ‘kosovare’ qe jane pjese e xhihadit ne sherbim te krereve te krimit korrupsionit e s’kane asgje te perbashket me Shqiperi!
  Kush do ta organizoje festen Jubilare te 75 vjetorit ne nje vend koloni me shume kolonizatore e te pushtuar 30 vjet nga ISIS kur nje mender ministre trushpelare kujslinge SpiroPORDHA shkon i ben homazhe simbolit te koloboracionizmit e tradhetise Mit’hat M.. ne krah te kryekujslingut Edvin Ddhe thote:”Te QIfte dheu i lehte Mit’hat bej”Dhe po kjo trushpelare qe pretendon te jete ministre ‘per mardhenje me parlamentin vazhdon ‘hakmarrjen’ ndaj popullit shqiptar qe ka derdhur GJAK per LIRI kur kerkon te tallet dhe me nje nder TRE ‘KRYEHERONJTE’ e luftes nac-çlirimtare HAXHI LLESHIN kur kerkon te beje batuta ‘kaps’ si shurre uthull me Like Floririn e ngjalave e here i thote:’Baba Xhikja’ e here ‘Haxhiu i dyte’!
  Nga e presim ‘rishkrimin e historise’ e festimet e jubileut apo te na vine nga te HUAJIT si ne ‘100 Vjetorin e pavaresise’ xhihadiste hajdatre ‘kosovare’ e te na shkelin TORTEN e Çlirimit me kembe e te fshijne bythen me flamurin kombetar si 30 vjet zevendesuar me ate te ISIS!

  ‘Shakaxhinj te perparimit ‘Pandelinj dhe Edvin!
  ————
  Dikur nga vitet ’70 kur ky vend kish edhe shtet edhe ‘zot’ ish grumbulluar kombetarja ne Durres ,kavalishence,ne per ndeshjen me Gjermanine dhe ne perberje te trajnereve ishin tere ajka ne nje konsulte para ndeshjes .Birçe i Partizanit ne fjalen e tij tha:-Duhet te ngrihemi te gjiothe ne kembe dhe te bejme te pa munduren per ta mundur Gjermanine”!
  Nga vendi ku ish ulur trajneri me humor te holle dhe shume i afte i ekipit te Tiranes Lym Alla ja ‘preu’:
  -Ta ulim nje here ne BYTHE se jemi barkas pastaj ta ngfrehim ne kembe!
  Le ta çlirojme njehere vatanin nga xhihadi dhe ISIS pastaj ta rishkruajme historine qe na e kane nxire TUFAT me EDVINE e me kalif SALINE!

  PS. Kur aga Besnik Mustafa thote qe skemi opozite ne parlament do te thote se :Nuk e pranon si opozite MURRIZIN qe militon ne PD nga ’90-ta ,bashke me tere deputetet e tjere te kandiduar neper lista po nga kalif Salija e kurban Basha,por me opozite kupton xhihadistet e ISIS:Salianjin,Elvis Balliun,Strazimirin,Mul Noken qe jane ne sherbim te xhihadit e ne emer te ‘Alla akbar’ vazhdojne kryqezatat si ne 97-ten ne nje vend te pushtuar ku ne vend te shtetit eshte restauruar antishteti-‘kalifati i Bathores’!’Perendi! Ku je?”Migjeni

  Reply to this comment
 2. H.LEKA August 9, 13:38

  Faleminderit Gramsh!
  ‘Shqiperija ç’ka qene,ç’eshte e ç’do te behet’!?
  Atehere dhe bvetem atehere kur ne krye te qeverrive shqipetare te vihen njerez 40-50 vjeçare qe te kene kakarakteistika:Emigrante,inteligjence,moral,shqiptariz

  Vetem kur nje 40-50 vjeçAR IMMIGRAND me kulture shkolle perendimore ashtu si 100 vjet me pare rilindasit tane te jete ne krye te qeverrive shqiptare dhe pse ‘NIP’ i nje gjydshio dikur ‘Ballist’ jo vetem te vmos kete asnje paragjykim per luften e dute boterorev kunder nazi fashizmit si ngjarja me e lavdishme ne historine e ketij populli por diten e òlirimit ashtu si ne te gjithe Boten ta konsideroje te ‘SHENJTE’ ashtu si ‘krishtlindjet’ per te krishteret e ‘iftar bajramin’ per myslimanet’!!!!!!!!
  Kjo nuk mund as te imagjinohet per trushpelaret hajdaret muxhahedinet qe jetojne nder keto troje e qe kane zevendesuar shqiptaret por eshte shume normale e aspak e pa mundur per tere brezin e ri qe jeton ne emigrim ne keto 30 vjet e ku i porsalinduri nder keto troje eshte bere 30 vjeç,ai 10 vjeçari qe mesoi gjuhen shqipe ne token e te pareve eshte bere 40 vjeç e ai qe mbaroi studimet e mesme e te larta 50 -55 vjeç!
  Vetem kjo ‘pjeseze’ apo ‘nenbashkesi’ e bashkesise shqiptare mund dhe duhet ta bejne shqiperine .Keta qe ne emigrim si ne asnje vend tjeter quhen VELLEZER te nje gjaku dhe pse e dine se gjysherit e tyre kane qene disa pakica ‘balliste’ dhe disa ‘shumica’ partizane!
  Salise e tere agjenturave te kesaj politike,FAevzise e tere antishqiptareve qe propogandojne shperberjen bashke pse jo dhe tere Edvineve ju ka perenduar koha .Tashme i perkasin pa perjashtim te shkuares se tejkaluar…
  Sa me shpejt te varrosen ‘idhiujt pa krena’ aqe me mire eshte se ndryshe si thosh Migjeni po u lane zbuluar do sjellin epidemi dhe epidemite jane te rrezikeshme se zhdukin Kombe….Kombi yne nuk u zhduk ne histori sepse dhe fqinjet tane kane qene gati njesoj si ne,,,”
  Sot edhe fqinjet nuk jane me si ne fdhe ne jemi i vete,mi vend jo vetem i Europes po edhe Ballkanit me probabilitetin me te madh per tu V ETE SHPERBERE!

  Reply to this comment
 3. NOLI August 9, 13:42

  ‘Rrofte mbreti yne rrofte
  shakaxhiu i perparimit
  brez pas brezi u kujtofte
  si sternip i nastradinit…”

  ‘ç’eshte ky sheqer kismet
  ‘bojaxhiun’ e pame mbret..”

  Reply to this comment
 4. MIGJENI August 9, 13:49

  ”Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vendet tona tona
  te mjerueme…
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shpija tona
  perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nji kange te degjenerueme
  O pikture ideale e vjeter nje mije vjeçe”

  Reply to this comment
 5. shqiptar August 9, 13:57

  Shqiperija e shqiptareve,,,,
  Ne Itali ashtu si ne gjithe vendet e BE-se dita e çlirimit 25 Prill festohet nga te gjithe italianet dhe eshte dite pushimi dhe feste edhe pse nder tere vendet e BE-se eshte i vetemi qe ne luften e dyte boterore u reshtua me fashizmin pushtuesin paktin famekeq..Berlin-Tokjo-Rome…
  Ne po vazhdojme te ‘provojme’ ne fakt teorite serbo shoviniste se jemi njerez me bisht,nuk jemi ne gjendje te ndertojme shtet,duam me shume te huajin se vellai vellane mezi presim si ‘kosovare’ qe te vdese vellai qe ti qime gruan…
  Nje qeverri shqiptare e nje kryeminister ne dejet e te cilit rrjedh gjak i kuq shqiptar gjene e pare qe ben krijon gjendje te jashtezakoneshme,nxjer jashte kufijve tere te huajt zagaret hajdaret xhihadistet’ kosovaret dhe anullon tere pashaportat shqiptare te dhene te huajve nga Nishanet…

  Reply to this comment
 6. Anne Frojd August 9, 14:09

  NDRYSHIMI I SALISE ,LIKE FLORISE NANOS NGA EDVINI E DINI KU QENDROJNE:
  1.-Sali Berisha dogji shqiperine se eshte vserb e ne sherbim te Serbise i paguar per kete si ish agjent ne shtepine e ‘agjent’ Vitos apo Hysnise!????
  2.-Nano e ktheu ne Bordello PS dhe Shqiperine si i droguar e pronar botrdelloje jo mshqiptar po òoban minoritar ne sherbim te Greqise…
  3.-Ilir Meta si idjot trushpelare e alabak per èpara jo vetem shet jo vetem vatane por shet edhe Monen dhe babane ..ja di kimene parase..

  4.-Edvini eshte i vetemi me tru e zemer fashist-Zogist-nazist…me probleme te shendetit mendor qe do ish me i rrezikshem se Hitleri e Musolini sikur te ish ne krye te qeverrive te nje vendi 60 milionesh e me pasuri ekonomi udshtri armatim e municion.Eshte fat qe eshte ne krye te nje qeverrije qe nuk perfawqedson asgje ne nje vend pa shtet pa popull pa ushtri pa ekonomi,pa asgje qe dal ga dale do kthehet ne nje donkishot per te ardhur keq ose nje Buratin qe fijet nuk do ja levizin me te huajt po Berisha ne gjendje te renduar psiqike e me alzajmer…

  Reply to this comment
 7. nipi i Avni Rustemit,tek palma zorret e Xenit August 9, 14:16

  SI NUK KA NGELUR ASNJE SHQIPTAR NE ATE VEND QE JO TE MERET ME SALINE E XENIN QE RUHEN NGA POLICIJA E SHTETIT DHE GARDA E REPUBLIKES E MOS ‘RISKOJNE’ POR NJE BESNIK MUSTAFAJI TA RREMBEJNE PER 5 MINUTA TA XHVESHIN LAKURIQ E TA LIDHIN NE MES TE BULEVARDIT DESHMORET E KOMBIT DIKU ATY KU ISH ISTITUTI I STUDIMEVE MARKSISTE-LENINISTE E TA LENE ASHTU 24 ORE????
  Mire djemte dhe vajzat e heronjve te luftes e te punes jane tashme ne moshen e trete po nipat dhe mbesat e tyre qe jane mbi 80 perqind e shqiptareve si nuk u vjen turp e rrine e mbajne sehir fishek zjarret e datlindjeve te nje prostitute Armina ‘bashkekonvivente’ e nje krrimineli sypeshkaeni nip serbit XEN????

  Reply to this comment
 8. 'Zeri i AmeriQIse' August 9, 14:18

  NUK U INTERESON AGJENTURAVE DHE KUJSLINGEVE TE RILINDI SHTETI I SHQIPTAREVE!

  Reply to this comment
 9. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB August 9, 14:21

  Na mungojne Inteligjenca dhe populli zevendesuar me ,minoritare antishqiptare si Sali Berisha-serb,Fatos Nano-grek,Fatos Lubonja-çoban,Spartak Ngjela-òoban,Ben Blushi e tere dinastija-çoban,Pollo e shumica e ish femije te bllokut minoritare çobenj greke maqedonas serbe…

  Reply to this comment
 10. intelektuali August 9, 14:31

  Po me dacibaot groteske te Gramshit qe eshte spiuni i Sigurimit Hamdi Dega me nje thes me krime ne kurriz

  DO TE MBUSHNI FAQET E GEZEES TUAJ O ZOTI THANO?

  sepse:

  E keni ulur shume steken e intelgjences ne publikimet tuaja ne faqen e pare te kafsheve enveriste injorante dhe kriminele dru me pre.

  Reply to this comment
 11. Fazlliq-qires i familjes Berisha August 9, 16:47

  Te shkerdhefte Kina çfar ju ,mban pragu i shtepise ty dhe Hamdiut po qe se nuk ka vdekur dhe tere Hamitave,Mahmutave,Matjaneve,Elezave,Xhafereve,Uraneve,Tufave e gelbazave zogiste-zogolljane te vjeter e Batyove,Betrateve,Buzhaleve,hajdareve te rinj qe ka 30 vjet qe kerkojne BABEN!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim