09 maj 2019

May 9, 2019 02:00 Updated

09 maj 2019

May 9, 2019 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. intelektuali May 9, 06:13

  Nuk i ke kthyer pergjigje shqyptareve te ndershem o Jorgo Bandilli i Enverit:

  A DO TE SHKONI JU FANATIKET E ENVERIT TE FESTONI FITORJEN MBI FASHIZMEN NE MOSKE ME 9 MAJ TE PUTINI BASHKE ME VUCICIN DHE ME FOTOGRAFINE E ANTIFASHISTIT, ALEKSANDER RANKOVIC NE DORE,

  apo:

  DO TA VERTISNI BYTHEN ENVERISTE SI “KURVAT NE BORDELLO” ME BALLISTA DHE PARTIZANE DHE DO TE FUSNI “BISHTIN NE SHALE” SI KAMELEONE TE VERTETE DHE DO TE SHKONI GJUHEJASHTE ME LUTJE NE BRUKSEL PER TE KERKUAR ANTARSIMIN NE BE ME 9 MAJ, DITEN E EVROPES SI ANTIKOMUNISTE FALLCO ME FOTOGRAFINE E ENVERIT NE DORE?

  He mo Jorgo Bandilli i Enverit cfare do te besh ti o fanatik budalla me 9 maj?

  Reply to this comment
 2. drejtesia May 9, 09:27

  Fashizmin nuk e luftoj vetem bolsheviket por dhe perendimi.Mendoni para se te shkruani.

  Reply to this comment
  • intelektuali May 9, 12:57

   Bolsheviket nuk e luftuan fashizmin atehere kur duhej, por kur i erdhi “veza tek bytha”, prandaj edhe Stalini me Hitlerin kishin lidhen mareveshje per te ndare Botesn si “byreku ne tepsi”, nuk e ke lexuar Paktin Famekeq:

   MOLOTOV – RIBBENTROP

   Nese nuk e ke degjuar se ashtu te kane lindur prinderit, fanatik pa din dhe pa iman ja po ta jep gadi intelektuali:

   https://en.wikipedia.org/wiki/Molotov%E2%80%93Ribbentrop_Pact

   Qe te mos shkruash llogje budalli ne kete forum te nderuar te gazetes DITA

   Reply to this comment
 3. Ai qe di ti May 9, 10:04

  Foli dhe ky “Delinkuenti Psiqik” i Dita-s INTELOBOLJA…Nga gojbytha e ketij qelbesire te papergjegjeshme dalin vetem shprehje te tilla te ndyra qe vetem nje njeri i rrjedhur nga ana mendore i shkruan, se mendon qe e gjithe bota eshte si Ai….dhe nuk le njeri pa share dhe anatemuar….Pthu race e mutit..”mbetje gjenetike”e Enverit tend qe e adhuron sa nuk rri dot pa e permendur sepse keshtu masturbohesh me vete fjalet e tua dhe bie ne “letargjine tende”te nje debili kongjenital.mes kurvash dhe bordellosh…..

  Reply to this comment
 4. A.GRAMSH May 9, 10:17

  SOCIALSSALISTE,SALISJANE E METISTE?KANIBALE,KRRIMINELE,ANTISHQIPETARE!
  ”Ne keshtjelle t’atdheut,ne tempull te fese
  JAane shtruar sarafet pa shpirt e pa bese,
  Tregetojn’ e genjejne,rrembejn’ e sfrutojne,
  Thon’ ashtu …(Shqiperine) e mbrojn’ e shpetojne
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Brezat e pas ’90-tes e ata qe do te vine perfaqesuar nga pakicat trushpelare xhihadiste,’hajdare’ e ‘kosovare’ perfshi ish ‘çunat e bllokut’ dhe ish ‘òunat e TirOnes’ po qe se kerkojne te ngelen me tru dhe zemer shqipetare e ti shmangen njehere e pergjityhmon ‘luftes’ 30 vjeòare me mullinjte e eres se ‘kAmunistave’ si Don Kishoti i Mançes ne shekullin e 21-te duhet tu kerkojne pergjigje krereve te xhihadit per keto pyetje:

  1.-Pse 30 vjet ne kete vend pa shtet kthyer nga òdo pikepamje nje vend mesjetar fondamentalist e fetar ‘luftohet’ me mullinjte me ere te kAmunizmit e jo ‘Enverizmit’ kur edhe si fjale edhe si nocion ‘komunist’ tek ne u perdor vetem gjate luftes dhe pas viteve ’50 nuk u permend me e as qe behet fjale per ndertim te atij lloj sistemi EKONOMIKO-SOCIAL i quajtur ‘Sistem komunist’ ku shteti i humbete funksionet!?NUK DO EGZISTONTE SHTETI!?

  2.-Pse nuk flitet ne kete lloj ‘lufte’ alabakesh 30 vjet midis Ballistesh ,zogistesh nga njera ane qe ishin pakice e koloboracioniste me pjesen tjeter PARTIZANE pa asnje lloj tesere partije po pikerisht flitet per kAmuniste qe ishin vetem nja 200 ‘petrita’!?

  3.-Kush e meriton me shume fjalen e nderuar e te shenjte ‘KOMUNIST’ nder 3 vmilion shqipetare ne 100 vjet shtet:

  -Tere inteligjenca Boterore qe u brymos me ideologjine marksiste dhe ra ne kontakt direkt me vepren e Marksit dhe socialdemokracine brymosur nga idete e revolucionit Francez LIRI-BARAZI-VLLAZERI duke filluar nga Njuton,Ajnshtajn,Tolstoi,Dostojevski,Heminguej,Zola,Oskar Wild,Bernard Shoue mijera e mijera te tjere e perfunduar tek rilindasit shqipetare e perfunduar tek Migjeni Noli e me pas tere RIMNIJA liceiste e gjimnaziste e Korçes,Shkodres,Tiranes?

  -Kush mund te konsiderohet ‘komunidst’ nmga shqipetaret e tere koherave Naim Frasheri qe thosh:
  ”Evropa me ate here ishte per det e per lume
  Priste Russone e Voltere,ta zgjuanin nga ai gjume”
  Apo dfo konsiderohej komunist Flamur Noka,Tufa,e pse jo edhe ‘kundershtaret’ e tyre ‘ideologjike’Taku dhe Tufa qe ka 30 vjet qe kane shkelur pa perjashtim mbi gjakun e te reneve!?

  -kush mund te konsifderohet KOMUNIST tek ne Noli dhe Migjeni dhe tere ata DEMOKRATE te vertete qe bene rrevolucionin e Qershorit ne 1924 per te permbysur MJERIMIN e sistemin feudal gjysem skllavopronar ndikuar nga ideologjija Marksiste apo do konsiderohen ‘shoqet’ Lenka DJE e LOQET Shenka sot Topallet,Monat,Mehmetat,Mahmutat,Pandelinjte SpiroPalet Metat dhe MUTRAT!
  A po do konsiderojme tere megallomanet ‘profesore’ te historise qe jane puthur te gjithe me MILON e bejne sikur ‘luftojne’ me alabake sharlatane injorante ytradhetare koloboracioniste e Butka e TUFA Urane qe kane vrare vehten ne HALE?

  -Kush mund te komnsiderohen vertet KOMUNISTE ne kete vend Sefulla Malishova qe ish edhe anetar i kominternit te internacionales komuniste,e tere inteligjenca shqipetare qe kish studjuar ne Europe ,deri tek RINIJA me simbol Qemal Stafen apo Simon Stefani dhe doktori serb qe i nderronte shtupat e shurres SALI BERISHA qe jo vetem nuk kane lexuar asnje resht nga KAPITALI i Marksit po nuk dine se çfar do te thote fjalet ‘komunist’,e aqe me teper ‘Sistem komunist’
  A arrijne te kuptojne keta akabake sharlatane idjote antishqipetare te kesaj ‘politike’ KRRIMINALE qe fjala ‘KOMUNIST’ nuk ka fare ‘po fare fare’ te beje me fjalen FASHIST se jo vetem nuk eshte ideologji por as mund te behet fjale per ‘sistem politik’ por thjesh parashikohej nese nje dite do te ndertohej thjesht si nje sistem Ekonomiko-shoqeror ku njeriu :
  Do punonte sipas mundesise e do te shperblehej sipas nevojes’!Pra do zbatohej teorija e krishterimit se Njeriu lind i barabarte e duhet te vdese i tille i barabarte!

  A arrijne ta kutojne kamikazet e ISIS e trushpelatret hajdaret Monikat e Spiropalet se MARKS filozofi profeti e autori jo vetem i KAòPITALIT dhe MANIFESTIT -KOMUNIST e mbi 224 librave qe vazhdojne te perkthehen per here te pare ne 3 istitute Berlin-San Pjeterburg-Amsterdam –Nuk ka qene ASNJEHERE anetar partije e aqe me teper ‘Komunist’!

  Si mund te konsiderohen parti te ‘MAJTA’ nja 50 banda te quajtura parti ne kete vend tashme pa shtet POPULL e shqiperi kur nuk kane asnje lloj ALTERNATIVE te MAJTE e mbi te gjitha te kene si BOSHT ne programet e tyre fjalet LIRI-BVLLAZERI por mbi te gjitha fjalen BARAZI-BARAZI-BARAZI!

  Atehere pse ‘lufte’kunder ‘kAmunistave’,e komunizmit!?
  Sepse pikerisht vetem teorija komuniste ju heq te drejten e PRONES dhe kupto HAJDUTERINE dhe propogandon BARAZINE njesoj si KRISHTERIMI dhe i ben te BARABARTE edhe TUFAT edhe TAKET edhe TARIFAT e tere TARTUFAT qe ne vend te bejne thirrje per REVOLUCION e permbysjen e shtetit GJAKATAR xhihadist vendosur ne kete vend pa shtet pa POPULL pa PRONE e pa BUKE vazhdojne e meren me ‘loja luftash’ midis 128 bandash òparti e te ndare ne dy grupe ca ‘balliste’ me zhgabonje ne balle e yllin ne xhep si puna e TUFAVE e ca me si partizane me yll ne balle e me zhgabonjen ne xhep e si ‘ARMIK’ te perbashket nuk kane FASHIZMKIN-KOLOBORACIONIZMIN po ‘KOMUNIZMIN’!

  PSE!?
  Se vetem sistemi komunist kerkon SHPRONESIM-SHPRONESUESVE!
  Vetem nje parti vertet e MAJTE radikale mund dhe duhet te vije ne pushtet qe nga njera ane te Shpronesoje-Shpronesuesit bashke me TAKET e TARIFAT qe òper 70 vjet kane gezuar padrejtesisht ‘TE DREJTEN BORGJEZE PA BORGJEZINE’ bashke me tere EDVINERAT-METAT-MUTRAT e kalif SALINE dhe njekohesisht te shkaterrojne nga themelet istitucione KRRIMINALE shushunja si ky i nje fare Alabaku me emerin TUFA kamikaz i krereve te xhihadit Salise-Edvinrave-Like florise per tu hedhur hi syve shqipetareve me luften 30 vjet qe sbaron kurre me ‘Kamunista’ duke shkelur mbi GJAKUN e te reneve dhe duke u ushqyer si KANIBALE me GJAK -FEMIJESH SHQIPETARE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*