09 mars 2018

March 9, 2018 02:00 Updated

09 mars 2018

March 9, 2018 02:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH March 9, 09:45

  2018-TA!PAK DRITE!
  ‘Luli tavarish apo te gjithe tiVARESH!?
  ———
  O fatkeqesi qe e ke emerin ‘politiQI’,o tragjedi qe e ke emerin ‘informacion’ FEV ZI!

  Pak drite! Qe ‘kokepalaret’ ta abandonojne kete lloj ‘informacion’ bajgash te sheqerosur 28 vjet ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit!
  Perrallat me nje bytheqire hajdut i deklaruar ,marre ne ndjekje penale e vrases me emerin LU lash apo ‘yll ne ngjitje’ nuk perbejne me informacion per popullin shqipetar po u bejne ‘nder’ PATOZEVE qe qelben ere te bandes PD ne lufte me njeri tjetrin kush IMAM apo RRUL eshte me i fuqishem te rikthehet tek BABA per te rimare imunitet e te jete i pa prekshem!
  INFORMACIONI DUHET TI KERKOJE DOREHEQJE NATE E DITE ‘PRESIDENTIT KUKULL’ SIMBOL I KORRUPSIONIT ME ZE E FIGURE!

  Pak drite!Qe koke palaret mos hane akoma bajga te sheqerosura te kalit te Xenit me emer arti FEV ZI per te na mbushur kafkat pa TRU se nje LUlash na qenkerka pre e lobizmit RUS kur tere KRRIMINELET e antishqipetaret e kesaj politike me ne krye BE NA ME-Berisha,Nano,Meta e tere bashat blushat e karabushat jane 28 vjet ne sherbim te te HUAJVE perfshi ambasadoret e SHBA-ve e BE-se se Halese po te na thone:SA MILIARDA JANE SHPENZUAR NDAJ LOBIZMIT AMERIKAN NGA KRERET KRRIMINELE TE TE GJITHA PARTIVE DHE QURRAVIVE PER 28 VJET E KERKOJNE SHPERNDARJEN E PARLAMENTIT TE ErMajlindave te integrimit ne SHISHTUFINE TE SHQIPETAREVE!

  Pak drite!Qe koke palaret te mos mashtrohen akoma me bajgat e kalit te Xenit e breket e Armines te nje dizinformacioni krriminal FEV ZI e pas 28 vjetesh te na PERRALLISIN per RUSI kur shqipetaret 28 vjet kane qene e jane KOLONI dhe Jakomonet kane qene mender ‘AMBASADORE’ amerikane ARVI ZI(ZU) bashke me ‘burrat e shtetit’ dhendurrin serb SALI ,Çobanin Nano GreQI e miliardarin simbolin e korrupsionit Like Flori qe ka blere tere SENATORET amerikane bashke me krriminelin MEDI!
  PSE NUK KERKOHET DOREHEQJA E DHJET ARISTIT EDVIN 28 VJET NE SHERBIM TE KALIF SALISE QE 5 VJET NUK KA BERE ASNJE REFORME PER SHQIPETARET E RILINDUR SHTETIN PO KERKON TE MBAHET ME KEMBE ‘Si e keqja me e vogel’ kur tere ‘Bufat e kenetes’ se PS perfshi filozofat e profesoret kane qene e jane kryehajdute ne sherbim te tere agjenturave perfshi ‘krushkes’ Serbi e ‘NENES’ RUSI nga Servet Pellumbat e tere shurranjozet e ish bllokut si poliagjente!?

  P.S Kush e ‘shpiku’ teorine e ‘KATOVICES’ dhe e propogandoi ate sikur fatet e ketij vendi e ketij ‘POPULLI’ si te ish BAGETI na qenkerkan vendosur ne Katovice nga ‘nena’ Rusi kur ne si ‘kokepalare’ kemi 28 vjet qe u PUTHIM rrotat e makinave BEJKERAVE dhe 28 vjet kjo GLASE ‘politike’ e inkriminuar deri ne fyt nuk shkon dot as ne HALE e as te beje SEKS as me grate as te QIJE -VEHTEN pa lejen e ‘AMBASADOREVE’ te SHBA-ve e BE-se!?

  PYETJA:Tere te HUAJT ulur kembekryq ne kete vend ‘Han pa porta’ ambasadore amerikane e gomare misionere e IMAME ne sherbim te kujt kane qene e ke kane perfaqesuar nder tere AGJENTURAT e botes kur shqipetaret kane marre arratine e ata qe kane ngelur jane 7 MILIARD borxh nga i porsalinduri deri tek ai qe VDES-SOT(e sKipetaret si bagetija ushqehen me miell kafshesh nga Serbija e Rusija)! R E V O L U C I O N!

  Reply to this comment
 2. L.H March 9, 10:04

  NJE SKLLAV QE NUK ESHTE I VETEDIJSHEM QE ESHTE SKLLAV AI ESHTE VERTET SKLLAV.
  POR NJE SKLLAV I VETEDIJSHEM QE KERKON E LUFTON PER TU LIRUAR NUK ESHTE ME SKLLAV PO NJERI I LIRE!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit March 9, 10:23

  Skllever bij sklleverish………..
  Po na shkerdhejne te huajt mbi nje çerek shekulli ,aqe sa luftuan te paret tane nen heroin kombetar kunder Turqise,Nenat,Motrat,Vajzat Femijet e ne per turpin e Botes flasim nate e dite per perdhunuesit e nuk jetojme dot pa ta sikur te jemi 100 perqind me ‘Sindromen e Stokolmit’!
  Dje ish 8 Marsi dita nderkombetare e gruas e ne vend qe te protestohej si dikur per te drejtat e gruas Shqipetare nga me te skllaveruarat ne Bote sot ne shekullin e 21-te vazhdojme e flasim per perdhunueset e prostitutat krriminale ,kryetaret e bordellove e shfrytesuesve te femres shqipetare Topallet,Monikat,Ermelindat,Majlindat,Mehmetat ,Spiropalet,Dodat,Dedat,Gjoshat etj,etj etj…..
  Si mund te propogandohet nje Monika Kryemadhi 25 vjet ne krye te krimit e korrupsionit!?
  Si mundet te propogandohet nje Majlinda Bregu e aqe me teper te perfaqesoje gruan e femren ne organizma nderkombetare kur 25 vjet ka qene ne krye te antishtetit krimit korrupsionit hajduterise shperberjes e ka drejtuar nje ministri krriminale e quajtur integrim me vjedhje çdo vit 200 milion lek te reja qe per 25 vjet bejne 5 miliard nderkohe qe per 25 vjet sipas grup moshave kane vdekur 1/3 e shqipetareve ,ajka e shoqerise e luftes e punes rreth 1 milion ne varferi absolute!! Majlindat bashke me tere ish ministra e kryeministra deputete e prokurore jane pjese e gjyqit te Hages pa perjashtim me ne krye sali Berishen e tere krriminelet e tjere me imunitet per krime kunder njerezimit e gjenocid ndaj popullit shqipetar……
  Drejtesija nuk vendoset me ‘rekorde krimesh’ vetem per zjarrvenesin Berisha por edhe ata qe i kane mbajtur pishtaret apo qiririn e jane ngrohur ne zjarrin qe i vuri Shqiperise e ketu nuk ben perjashtim askush nga Ermelinda Meksi qe jeton parajsen jashte me parate e femijeve shqipetare barkthare tek Majlinda Bregu qe jep ‘leksione’ per demoKroaci kur 25 vjet ka qene ne sherbim te kryekrriminelit Pinoçetit Sali e imagjino Monikat e kryehajdutit nga Skrapari daj Metes………!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. spata March 9, 10:55

  Jooooooooooooo nuk jane tavarish . Ruset e din mire qe skan me pune me shqiptaret . Keto i ndau Hrushovi me Kenedin. Keta jan e do te mbetem . Sverce moje terce perce .I ka kapur per fyti serbi dhe si leshon per interesat e tij ne Ballkan .Keta debila genjejn veten me disa biznesmen rus qe ua fusin per tju marr parat e pista qe nuk dine ku ti fshehin .

  Reply to this comment
 5. POPULLI March 9, 12:21

  ‘Ne Paris u mblodh UNO-ja,fol Enver tu lumte goja
  fol e mbro te drejtat tona…..”

  Reply to this comment
 6. LIRIJA E SHTYPIT DHE INFORMACIONIT March 9, 15:31

  SHTETI I SHQIPETAREVE DO RILINDE KUR TE BURGOSET DIZINFORMACIONI BASHKE ME KRRIMINELET BLEDI FEVZI TOPTANET E RILINDE INFORMACIONI I LIRE I PA VARUR,PROFESIONIST

  Reply to this comment
 7. Lesh me qime. nga i Mones March 9, 16:21

  Varu karet !
  Po te ishte per revolucion,.me ket,popull koti? – Bah! Vqru topeg e fishkura te sali Ram pidhqiresi!!

  Reply to this comment
 8. MH March 9, 18:24

  Tavarishi luli.
  Ruski Jazik.Oqen rrezik.
  Pritni pritni.Nuk keni pare gje akoma.Kur t’ia marrin kanges dhe valles.Aiiiiii li Gaka li.Gaka li jamaja.
  Jem ne pritje te shikoj Lulin,vec te ma siperrmes,si e kercen Kozachokun.

  Reply to this comment
 9. V.F.L.P March 10, 09:54

  Batuta ‘kaps’ e Nje kryeminister ‘Thonj pa prere’:

  ‘Shqiperija nuk meret dot peng nga askush dhe shqipetaret pa dallim partije nuk e meritojne kete mishmash papergjegjshmerije politike,ligjore dhe kombetare”!!!!!!!!!!!
  E imagjinoni o popull ‘heroik’ skipetar ne duar te kujt eshte sKiperija kur ne jemi 25 vjet koloni me disa kolonizatore ku kemi ngelur lakuriq e ky ‘Pengmares’ bashke me tere pengmaresit e tjere te ngujuar 28 vjet ne parlamentin antishqipetar flet per Shqiperi qe nuk meret peng nga askush!?
  Mos valle do te thote ky idjot qe Shqiperija ka qene e do ngelet peng e Berishes,Nanos,Metes e tere salisjaneve,nanoisteve,metisteve dhe tere krereve te 3 bandave PD.LSI,PS!
  Ku vazhdojne te jene pengmaresit e ish Shqiperise Naçi,Baçi,Kaçi,Muçi e tere UlQInet e tjere qe kreu i pengmarjes se Shqiperise Nano para 20 vjetesh i konsideronte te korruptuar e te lidhur me krimin e ‘Mirin e Xhikes’ se ‘Topit’!!!Jane po aty ku kane qene ‘pronare’ te Shqiperise e si pengmares i ruajne sklleverit me konen Braçe qe i leh Bashes se mos mer ‘pemg’ nje Shqiperi qe nuk egziston me ……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*