09 nëntor 2018

November 9, 2018 02:33

09 nëntor 2018

November 9, 2018 02:33
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH November 9, 10:56

  HABER AKSHAMET NGA KALIFATI BATHORES!
  ‘Kur nuk je i zoti,te dhjesin te tjeret, kur je i dhjere mos fole’Populli
  —————
  Popull ‘heroik’ sKipetar dhe ju Hajdare,muxhahedine,xhihadiste salianje shqina mona dhe FEV-Zinj zagare!
  Po kerkoni te ktheheni prape ne njerez e tu ‘zhduket bishti’ analizoni haberet AKSHAM ne kete vend dikur me shtet tani pushtuar nga ISIS apo ‘Kalifati i Bathores’:

  1.-Haberi i pare !QINDRA ‘vellezer’ greke te armatosur e uniforme si bashkeanetare te ‘NATES’ qe kreret e xhihadit ca Kodheli e Xhaçka e konsiderojne NATO-n ‘demokraci’ erdhen ne tokem ‘MEME’ per te varrosur nje shtetas shqipetar ne token e quajtur dikur Shqiperi meqene se ketu nuk kane ngelur me shqipetare as per te varrosur njeri tjetrin biles u kane humbur edhe varret tashme ‘toke e xanun’ ose dhene me Konòension!
  Me kete rast te kesaj ceremonije funeber ku ‘heronjte’ mbulohen me flamur ‘vellezerit’ greke erdhen poer te pare edhe zhvillimin e ish fshatrave banuar kryesisht me minoritare pas 28 vjetesh si dhe mbareshtimin e maceve dhe qenve te tere emigranteve te ikur dhe qe 28 vjet jo vetem qe LEHIN dhe MJAULLIJNE ne gjuhen GREKE por jane te organizuar edhe ne DISA pèarti dhe perfaqesohen ne parlasMenopauzen e LESHIT te Topalles nepermjet DULEVE si pergjegjes i kopeshteve Zologjike ashtu si ne Jug e veri te ish shqiperise tashme pa SHQIPETARE!

  2.-Haberi i dyte!Nje Zagar bastard i Bllokut te vjeter e te ri,nipi i numurit DY te diktatures apo ‘shokut’ Hisni,djali i ish kreut te sigurimit islamikut Medi e MANTENUT i50 vjet i kalifit SALI me mbiemerin Bushati e emerin Andush ..Jo vetem indinjohet pas 28 vjetesh por edhe çuditet qe ish Shqiperija na i paskerka kufijte nga Vermoshi ne Konispol dhe jo thjesht Bathore dhe kritikon rende Edvinin pse nuk mbathi OPONGAT si Zogolli e te delte ne mal!
  Ky Zagar Bastard qe ka propoganduar 28 vjet shperberjen e ish shtetit shqipetar ne krah te kalifit serb Berisha nuk e di qe nje dite do varet ne litar per dizinformacion e ATRADHETI qe e lane kete vend e popull pa atedehe pa prone pa pasuri pa kufij pa ushteri pa armatim e municuion qe ‘sypeshkaqeni’ e nje ÇAM-MEDI i kthyen te gjitha ne FLORI per kreret e kalifatit kalifin SALI dhe Maulla Omarin me emer arti Like Flori!

  3-Haberi i trete!Kryeministri 14 vjeç dhender 5 vjet ne ’emmigrim’ duke pare ndeshje futbolli ne tere stadjumet e Botes dhe here fluturon me dron e here me PRESH ka kerkuar ‘azil politik’ ne kalifatin e Bathores me kufij ato te ish shtetit islamik fondamentalist te Esad Pashe Toptanit dhe bnuk di fare si i pa NDERGJEGJSHEM e i pa PERGJEGJSHEM se çfare ndodh ne tere ish hapesirat Tokesore,detare e ajrore te ish shtetit shqipetar te krijuar me GJAK e DJERSE nga parardhesit tane te NDRITUR dhe pasardhesit e nje RILINDJE iluministe!

  Nje kryeminister koloboracionist me te ‘huajt’ e kujsling jo vetem eshte pjese e tradhetise kombetare si parardhesit e tij por eshte edhe i pa PERGJEGJSHEM per veprimet qe ben e perben fatkeqesi per nje popull sepse nuk e ze as LIGJI po ti behet ekspertize Mjeko-Ligjore:
  Pyetjeve legjitime te çdo shqipetari nme tru ne koke qe e kupton qe ky vend ka ngelur pa shtet pa 4 pushtetet pa asnje istitucion te shtetit pa ushteri e Siguri :

  ‘Si nuk u be njeri i gjalle nga kjo qUrravi ku te thuhej se ky ‘Hero’ po te varrosej ne token shqipetare ceremonija e varrimit te behej e organizohej nga kreret e kesaj qUrravije pa shtet,po te konsiderohej grek e shtetas grek te varrosej ne greqi,por e lane tere jeten ‘LITARIN’ jashte VARRIT!

  ‘Nuk meremi me lufte arkivolesh ‘thote antikAmunisti patologjik paraushtaraku i Kalifit SAQLI qe dogji tere nje SHQIPERI bnderkohe qwe kerkon ti beje trushpelarje shqipetareve e te harrojne se ky EDVIN jo vetemk qe policine dhe ‘ushterine’ nuk e perdor ashtu si tere kreret e xhihadit parardhes sipas detyrave ‘KUSHTETUESE’ POR NE KUNDESHTIM TE HAPUR ME kushtetuten E KA PERDORUR KUNDER INTERESAVE TE POPULLIT SHQIPETAR!
  -Ushterija dhe policija jane angazhuar per te ruajtur bustet e tradhetise e antishqipetarizmes me ne krye simbolin e tradhetise xhihadizmit obskurantizmit hajduterise Ahmet Zogollit!
  -Ushterija e policija qe nuk siguron kufijte e ish Shqiperise eshte angazhuar te VRASE shqipetare ne mes te sheshit ‘Deshmoret e Kombit’!
  -Ushterija dhe policija eshte angazhuar te siguroje ceremonine mortore te nje gjysem shqipetari ‘Delinkuent’ trafikant djalit te Ahmet Zogollit ku ju hapen dyert e parlamentit te Popullit e u nderua nga kreret e Xhihadit!?
  -Ushterija dhe policija u angazhuan per te ruajtur kreret e xhihadit ne ceremonite mortore te kryebanditit Azem Arkani kunder shqipetareve e te varroset e ruhet ne vorrezat e deshnmoreve e te QELBE eshtrat e QEMALIT!
  -Ushtrija dhe policija eshte perdorur kunder shqipetareve ne luften civile te ’97 dhe grushtin e shtetit te ’98-TES KU JANE VRARE MBI 5 mije SHQIPETARE!?
  -Ushtrija dhe policija jane perdorur kunder popullit te vet per te siguruar ceremonite mortore edhe te te vrareve ne France qe nje kryeminister xhihadist kujsling e shpall dite ZIJE e flamuri shqipetar perdoret si LETER HIGJENIKE per te huiajt!
  -Ushterija dhe policija eshte perdorur si koke Turku per te siguruar ceremonite MORTORE per kreret e xhihadit qe dogjen e vodhen shqiperine perfshi ca ‘Delinkuente’ si puna e OLLDASHEVE qe deklaronte se do vriste jo 4 po 300 shqipetare ne 21 Janar dhe nje kujsling sharlatan kryeminister kur vritet e shkon per lesh me urdher te kalifit SALI e shpall dite Zije e forcat e rendit te kalifatit sigurojne ceremonine mortore e flamuri gjysem shtize e DALE BOJE!

  -Ushtrija dhe policija po perdoren per te ruajtur tere kreret e XHIHADIT bllokmenet e vjeter e te rinj bashke me pasurite e tyre e tere femijet bastarde qe jetojne 28 vjet me GJAK femijesh shqipetare per ‘MERITEN’ se na lane pa shtet pa vatan e na VODHEN dhe na VRANE!

  -Ushterija dhe policija po perdoret nga kreret e XHIHADIT si kamikaze per te òkulur drogen Naten e te shkojne si qeni ne vresht kur kreret e xhihadit 28 vjet e mbjellin diten!?

  Ushtrija dhe policija perdoren si koke Turku kur kreret e ISIS kalif Salija EDVINI e like florija meren 28 vjet me VARRIM -ÇVARRIME!
  Policija e POPULLIT terheq zvarre HEROIN E POPULLIT -Shevqet Peçi per ta perplasur ne moshen 90 vjeçe ne QELI dhe po kjo ‘Polici’ e xhihadit i kerkohet te mbaje ne KRAHE ESHTRAT e TRADHETISE e te armiqve te POPULLIT SHQIPETAR,koloboracionisteve vrasesve tradhetareve e bashkepunetoreve te mnazizmit e pushtuesve Xhafer Devave,Abaz Ermeneve e deri tek kryetari i BaLLIT KOMBETAR QE DUART I KANE LYER ME GJAK SHQIPETAR-Mit’hat bej Muti qe perdhos 3 vellezerit Frasheri ashtu si tere Dangelline e Shqiperine!

  Ku ishin forcat e rendit ,policija dhe ushtrija DJEo fatkeqesi qe e ke emerin qUrravi dhe kryeminister 14 vjeç dhender me atlete ‘MAVI’!?
  Ishin ne Avganistan apo Kalabri qe ruanin kreun e hajduterise Like flori dhe nje IDJOT me emerin Pandeli qe ketij populli po i humb VARRI ata antishqipetare krriminele kendojne e kercejne valle PALIKARI!?
  A po mos valle policija terhiqte zvarre heronjte ngelur gjalle bashke me krtevatet e dhomes se gjumit ne Laprake tek pularija Nexmije Xhuglinit e Rustem Peçit e ti detyrojne te flene ne guzhine me ARKIVOL ne kembe se tek dhomat e gjumit bije plani se do kaloje ‘Autostrada’ e Edvinit per te kaluar me ceremoni KRERET E e TRADHETISE dhe vskortat qe i ndjekin nga pas kur nje popull gjysma ne arrati e gjysma e pa pune qe femijet i ushqen me miell kafshesh krushka SERBI!
  Kujslingu Edvin,SHQUP-in qe e perdor çdo dite ne batutat e tua ‘Kaps’ mire qe nuk ja kthen ish ushtrise e forcave te ‘armatosura’ shqipetare si simbol i luftes per LIRI po te pakten ktheja ushterise greke qe ka 28 vjet qe jo vetem na ‘ruan’ por na kontrollon tere hapesiren detare tokesore e ajrore por mbi te GJITHA ne ushterine e saj sipas grup moshave jane efektive rreth 300.000 shqipetare nder 1 Milion emmigrante qe nuk dine shqip e kendim SHQIP!
  JEP DOREHEQJE!

  P.S-‘Nje popull qe di me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk mund te konsiderohet popull’

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH November 9, 11:09

  HABER AKSHAMET NGA KALIFATI BATHORES!
  ‘Kur nuk je i zoti,te dhjesin te tjeret, kur je i dhjere mos fole’Populli
  —————
  Popull ‘heroik’ sKipetar dhe ju Hajdare,muxhahedine,xhihadiste salianje shqina mona dhe FEV-Zinj zagare!
  Po kerkoni te ktheheni prape ne njerez e tu ‘zhduket bishti’ analizoni haberet AKSHAM ne kete vend dikur me shtet tani pushtuar nga ISIS apo ‘Kalifati i Bathores’:

  1.-Haberi i pare !QINDRA ‘vellezer’ greke te armatosur e uniforme si bashkeanetare te ‘NATES’ qe kreret e xhihadit ca Kodheli e Xhaçka e konsiderojne NATO-n ‘demokraci’ erdhen ne token ‘MEME’ per te varrosur nje shtetas shqipetar ne token e quajtur dikur Shqiperi meqenese ketu nuk kane ngelur me shqipetare as per te varrosur njeri tjetrin biles u kane humbur edhe varret tashme ‘toke e xanun’ ose dhene me Konçension!
  Me kete rast te kesaj ceremonije funeber ku ‘heronjte’ mbulohen me flamur ‘vellezerit’ greke erdhen per te pare edhe zhvillimin e ish fshatrave banuar kryesisht me minoritare pas 28 vjetesh si dhe mbareshtimin e maceve dhe qenve te tere emigranteve te ikur dhe qe pas 28 vjet jo vetem qe LEHIN dhe MJAULLIJNE ne gjuhen GREKE por jane te organizuar edhe ne DISA parti dhe perfaqesohen ne parlaMenopauzen e LESHIT te Topalles nepermjet DULEVE si pergjegjes te kopeshteve Zologjike ashtu si ne Jug e veri te ish shqiperise tashme pa SHQIPETARE!

  2.-Haberi i dyte!Nje Zagar bastard i Bllokut te vjeter e te ri,nipi i numurit DY te diktatures apo ‘shokut’ Hisni,djali i ish kreut te sigurimit islamikut Medi e MANTENUT 50 vjet i kalifit SALI me mbiemerin Bushati e emerin Andush ..Jo vetem indinjohet pas 28 vjetesh por edhe çuditet qe ish Shqiperija na i paskerka kufijte nga Vermoshi ne Konispol dhe jo thjesht Bathore dhe kritikon rende Edvinin pse nuk mbathi OPONGAT si Zogolli e te delte ne mal!
  Ky Zagar Bastard qe ka propoganduar 28 vjet shperberjen e ish shtetit shqipetar ne krah te kalifit serb Berisha nuk e di qe nje dite do varet ne litar per dizinformacion e ATRADHETI qe e lane kete vend e popull pa atedhe pa prone pa pasuri pa kufij pa ushteri pa armatim e municuion qe ‘sypeshkaqeni’ e nje ÇAM-MEDI i kthyen te gjitha ne FLORI per kreret e kalifatit kalifin SALI dhe Mulla Omarin me emer arti Like Flori!

  3-Haberi i trete!Kryeministri 14 vjeç dhender 5 vjet ne ’emmigrim’ duke pare ndeshje futbolli ne tere stadjumet e Botes dhe here fluturon me dron e here me PRESH ka kerkuar ‘azil politik’ ne kalifatin e Bathores me kufij ato te ish shtetit islamik fondamentalist te Esad Pashe Toptanit dhe nuk di fare si i pa NDERGJEGJSHEM e i pa PERGJEGJSHEM se çfare ndodh ne tere ish hapesirat Tokesore,detare e ajrore te ish shtetit shqipetar te krijuar me GJAK e DJERSE nga parardhesit tane te NDRITUR dhe pasardhesit e nje RILINDJE iluministe!

  Nje kryeminister koloboracionist me te ‘huajt’ e kujsling jo vetem eshte pjese e tradhetise kombetare si parardhesit e tij por eshte edhe i pa PERGJEGJSHEM per veprimet qe ben e perben fatkeqesi per nje popull sepse nuk e ze as LIGJI po ti behet ekspertize Mjeko-Ligjore:
  Pyetjeve legjitime te çdo shqipetari me tru ne koke qe e kupton qe ky vend ka ngelur pa shtet pa 4 pushtetet pa asnje istitucion te shtetit pa ushteri e Siguri :

  ‘Si nuk u be njeri i gjalle nga kjo qUrravi ku te thuhej se ky ‘Hero’ po te varrosej ne token shqipetare ceremonija e varrimit te behej e organizohej nga kreret e kesaj qUrravije pa shtet,po te konsiderohej grek e shtetas grek te varrosej ne greqi,por po na e lane tere jeten ‘LITARIN’ jashte VARRIT!?

  ‘Nuk meremi me lufte arkivolesh ‘thote antikAmunisti patologjik Edviniparaushtaraku i Kalifit SALI qe dogji tere nje SHQIPERI nderkohe qe kerkon ti beje trushpelarje shqipetareve e te harrojne se ky EDVIN jo vetemk qe policine dhe ‘ushterine’ nuk e perdor ashtu si tere kreret e xhihadit parardhes sipas detyrave ‘KUSHTETUESE’ POR NE KUNDESHTIM TE HAPUR ME kushtetuten E KA PERDORUR KUNDER INTERESAVE TE POPULLIT SHQIPETAR!
  -Ushterija dhe policija jane angazhuar per te ruajtur bustet e tradhetise e antishqipetarizmes me ne krye simbolin e tradhetise xhihadizmit obskurantizmit hajduterise Ahmet Zogollit!
  -Ushterija e policija qe nuk siguron kufijte e ish Shqiperise eshte angazhuar te VRASE shqipetare ne mes te sheshit ‘Deshmoret e Kombit’!
  -Ushterija dhe policija eshte angazhuar te siguroje ceremonine mortore te nje gjysem shqipetari ‘Delinkuent’ trafikant djalit te Ahmet Zogollit ku ju hapen dyert e parlamentit te Popullit e u nderua nga kreret e Xhihadit!?
  -Ushterija dhe policija u angazhuan per te ruajtur kreret e xhihadit ne ceremonite mortore te kryebanditit Azem Arkani kunder shqipetareve e te varroset e ruhet ne vorrezat e deshnmoreve e te QELBE eshtrat e QEMALIT!
  -Ushtrija dhe policija eshte perdorur kunder shqipetareve ne luften civile te ’97 dhe grushtin e shtetit te ’98-TES KU JANE VRARE MBI 5 mije SHQIPETARE!?
  -Ushtrija dhe policija jane perdorur kunder popullit te vet per te siguruar ceremonite mortore edhe te te vrareve ne France qe nje kryeminister xhihadist kujsling e shpall dite ZIJE e flamuri shqipetar perdoret si LETER HIGJENIKE per te huiajt!
  -Ushterija dhe policija eshte perdorur si koke Turku per te siguruar ceremonite MORTORE per kreret e xhihadit qe dogjen e vodhen shqiperine perfshi ca ‘Delinkuente’ si puna e OLLDASHEVE qe deklaronte se do vriste jo 4 po 300 shqipetare ne 21 Janar dhe nje kujsling sharlatan kryeminister kur vritet e shkon per lesh me urdher te kalifit SALI e shpall dite Zije e forcat e rendit te kalifatit sigurojne ceremonine mortore e flamuri gjysem shtize e DALE BOJE!

  -Ushtrija dhe policija po perdoren per te ruajtur tere kreret e XHIHADIT bllokmenet e vjeter e te rinj bashke me pasurite e tyre e tere femijet bastarde qe jetojne 28 vjet me GJAK femijesh shqipetare per ‘MERITEN’ se na lane pa shtet pa vatan e na VODHEN dhe na VRANE!

  -Ushterija dhe policija po perdoret nga kreret e XHIHADIT si kamikaze per te çkulur drogen Naten e te shkojne si qeni ne vresht kur kreret e xhihadit 28 vjet e mbjellin diten!?

  Ushtrija dhe policija perdoren si koke Turku kur kreret e ISIS kalif Salija EDVINI e like florija meren 28 vjet me VARRIM -ÇVARRIME!
  Policija e POPULLIT terheq zvarre HEROIN E POPULLIT -Shevqet Peçi per ta perplasur ne moshen 90 vjeçe ne QELI dhe po kjo ‘Polici’ e xhihadit i kerkohet te mbaje ne KRAHE ESHTRAT e TRADHETISE e te armiqve te POPULLIT SHQIPETAR,koloboracionisteve vrasesve tradhetareve e bashkepunetoreve te nazizmit e pushtuesve Xhafer Devave,Abaz Ermeneve e deri tek kryetari i BaLLIT KOMBETAR QE DUART I KANE LYER ME GJAK SHQIPETAR-Mit’hat bej Muti qe perdhos 3 vellezerit Frasheri ashtu si tere Dangelline e Shqiperine!

  Ku ishin forcat e rendit ,policija dhe ushtrija DJEo fatkeqesi qe e ke emerin qUrravi dhe kryeminister 14 vjeç dhender me atlete ‘MAVI’!?
  Ishin ne Avganistan apo Kalabri qe ruanin kreun e hajduterise Like flori dhe nje IDJOT me emerin Pandeli qe ketij populli po i humb VARRI ata antishqipetare krriminele kendojne e kercejne valle PALIKARI!?
  A po mos valle policija terhiqte zvarre heronjte ngelur gjalle bashke me krevatet e dhomes se gjumit ne Laprake tek pularija Nexmije Xhuglinit e Rustem Peçit e ti detyrojne te flene ne guzhine me ARKIVOL ne kembe se tek dhomat e gjumit bije plani se do kaloje ‘Autostrada’ e Edvinit per te kaluar me ceremoni KRERET E e TRADHETISE dhe skortat qe i ndjekin nga pas kur nje popull gjysma ne arrati e gjysma e pa pune qe femijet i ushqen me miell kafshesh krushka SERBI!??
  Kujslingu Edvin,SHQUP-in qe e perdor çdo dite ne batutat e tua ‘Kaps’ mire qe nuk ja kthen ish ushtrise e forcave te ‘armatosura’ shqipetare si simbol i luftes per LIRI po te pakten ktheja ushterise greke qe ka 28 vjet qe jo vetem na ‘ruan’ por na kontrollon tere hapesiren detare tokesore e ajrore por mbi te GJITHA ne ushterine e saj sipas grup moshave jane efektive rreth 300.000 shqipetare nder 1 Milion emmigrante qe nuk dine shqip e kendim SHQIP!
  JEP DOREHEQJE!

  P.S-‘Nje popull qe di me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk mund te konsiderohet popull’

  Reply to this comment
 3. L.H November 9, 12:16

  ‘QEVERRISJA ME E MIRE PER NJE ARTIST ESHTE MOSPASJA E ASNJE LLOJ QEVERRIJE” O.Wilde

  Por kur ‘artisti’ eshte thjesht bojaxhi e me probleme te shendetit mendor = X

  Reply to this comment
 4. GIOTINA November 9, 13:45

  Neni 86 i ku8shtetutes se ‘Imamit’ kthyer permbys!!
  Po kur per president eshte antishqipetari me i inkriminuar nder 3 milion shqipetare ,jo ‘perfaqesues i unitetit te popullit’ por perfaqesues e simbol i hajduterise krimit korrupsionit bkunder koke pèalareve dhe hajduterise???
  Po kur president eshte nje analfabet gjuakpires si dikur Toptanasit e verlacet qe me kafken bosh thote:
  ”INTERKONIVITETE TE RREZATOJE KEDO’!!!
  Qe ne gjuhen shqipe duhet perkthyer:
  a) Gjaku ne gju le te veje por serb Salija dhe like florija koke palareve motrat grate nenat femijet do tu SHKERDHEJE….

  Per ke kushtetute flet ky krriminel analfabet kur tere bota e dine qe shqipetaret 28 vjet kane ngelur pa shtet..???????????
  Giotina per Like florine si dikur ne France per mbretin Ligji e Maria Antonieten allias MonaLikja bashke me avokatin thonj pa prere Edvin!!!!!

  Reply to this comment
 5. gjyqi i Hages November 9, 16:04

  Mire ‘dIta’ qe ju rikthyet informacionit te lire te pa varur e profesionist se dje mendova ,meqenese nuk lexova editorialin online te gramsh,se kishit nderruar padron e kishit perfunduar ne duart e xenit mones apo likes nga skrapari……
  Kjuo glase politike antishqipetare duhet jo vetem deskritituar po permbysur komplet se nuk kane asgje qe ndryshojne nga njera tjetra te bgjithe te inkriminuar e korruptuar kush me shume e kush me pak.Nese sali Berisha,Ilir Mta Nano e ndonje tjeter meritojne denim me vdekje te tjeret perfshi dhe Ramen nuk duhet te shpetojne pa lagur nga 10 deri 25 vjet burg…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*