09 prill 2019

April 9, 2019 02:00 Updated

09 prill 2019

April 9, 2019 02:00 Updated
Komento

10 Komente

 1. A.GRAMSH April 9, 09:28

  BIBERAJT BIBERUCET,BIBERONET!

  ‘Nje dite Zoti nuk do te pyese se sa besimtar je por ajo qe do pyese eshte se sa i besueshem je”!
  —————————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Shprehja ‘Stambolli digjet e kurva krifet’ eshte shprehjua me e goditur qe i shkon per shtat kesaj ‘politoke’ krriminale kujslinge injorante alabake e mbi te gjitha antishqipetare!
  Shqiperijua ka tridhjet vjet pa shtet e Zot dhe digjet dhe zjarrvenesit me ne krye kalif SALINE krifen dhe tragjikisht propogandohen nga ‘Zeri i AmeriQIse ne sherbim te mergates se Qyqeve tere agjenturave e veçanerisht krushke Serbise e ‘majke’ Rusise!

  Nje mender ‘kryeminister’ (njezet perqindesh) i nje mender ‘qeverrije’ idjotesh e axhamijsh me Pandelinj e Spiropale qe i ngriten permendore krimit korrupsionit tradhetise e Shqiperise e shqipetareve varre ,DJE si i pa pune qe eshte (se ne kete vend nuk ka ngelur asgje per tu qeverrisur) leshoi batjava batuten e radhes ‘KAPS’:

  ‘Momentet e lavdishme te zerit shqipetar te Amerikes”!?
  —————————-
  Per ke ‘MOMENTE’ ta kete fjalen nje mender kryeminister ne gjendje te renduar psiqike si pupulist medioker e provincial me probleme te shendetit mendor!?
  Mos valle si momente te lavdishme konsideron akoma ne krye te PS-Partise se Surrelit ato momente kur ish ne krye te ‘trustit te ‘lule lakres’ me pardesy te bardha ne krah te Neronit Sali qe dogji tere nje Shqiperi sipas regjise se mergates se Qyqeve e radiozhurmes ‘Zeri i Amerikes’ se UDB-ashit Biberaj qe propogandonin ‘Terapine e shokut’ ose shkaterrimin nga themelet te ish shtetit shqipetar dhe shqipetareve elektroshokun!?

  Ke konsideron ‘ZE SHQIPETAR’ nje mender kryeminister lindur e rritur si ‘çun TirOne’ ne mes te bastardeve te quajtur ‘çuna blloku’ qe ne jete nuk ka bere asnje dite shkole e as nje dite pune dhe ne kurriz te femijeve shqipetare qe shtatedhjete perqind kane jetuar ne fshat duke gerrmuar token eshte rritur si PARAZIT sipas te ashtuquajturen ‘E drejta borgjeze pa borgjezine’ te perkthyer e interpretuar se prapthi nga ‘profesoret’ e bllokut Servet Pellumbat e ndihmesit e ‘shokut’ Hysni ku i sherbente doktori serb Sali!

  Ke konsideron ‘ZE SHQIPETARI’ ky ‘IDJOT’ qe çdo gje e koncepton dhe e interpreton se prapthi dhe ashtu si tere IDJOTET eshte i bindur per ato qe thote !?
  Ke konsideron ‘ZE SHQIPETARI’ ky nxenes besnik i kalifit Sali dhe mik per koke i hajdutit Like flori qe me mandatin e popullit shqipetar e perdor per te fshire BYTHEN kreret e krimit krriminel Salija,Like florija tere Lulzimat e Bode gardet e inkriminuar deri ne gryke !?
  Mos valle me ‘ZE SHQIPETARI’ konsideron ‘Zerat’ qe degjon si i semure me probleme te shendetit mendor apo ‘Zerat’ e tere ‘çunave te bllokut’ tek radio zhurma Zeri i Amerikes qe propogandoi 30 vjet shkaterrimin e ish shtetit shqipetar dhe ish Shqiperija sot ‘Shprehje gjeografike’:Nanove,Pashkove,Pollove,Fugave,Rrulave,Gjonave,Kapove,Lubonjave,Ngjelave!?

  A po me ‘Zera shqipetaresh’ì ka parasysh ‘zerat’ e koloboracionisteve,Uran Butkave,Hamit matjaneve ,Qazim bej Mulleteve,Mit’had e Hamit matjane ve e tere tradhetareve antishqipetareve Xhafer devave e kompani qe jane ne krye te tere istitucioneve te antishtetit apo kalifatin e Bathores nbdikur te quajtur Shqiperi qe perjeton sistemin gjysem feudal e gjysem skllaveri!?

  Biberajt!?
  Vetem kafshet kujslinget antishqipetaret akoma pas 30 vjetesh nuk arrijne apo nuk duan ta kuptojne qe perfaqesojne ANTISHQIPETARIZMIN e Amerikes dhe tere koloboracionistet tradhetaret qe kane lyer duart me gjak shqipetaresh e te vene ne sherbim te tere agjenturave pas luftes se dyte boterore.Tragjikisht shteti amerikan pas luftes se dyte boterore nuk i ktheu ne Shqiperi ti nenshtroheshin gjyqit te popullit ashtu si tere ish kreret e NAZIZMIT strehuar ne Ameriken Latine qe shumica u denuan me VDEKJE ne gjyqin e Norembergut!

  Biberucet!?
  Biberucet jane tere antishqipetare shumica hajdare’xhihadiste’ islamiko fondamentaliste te ashtuquajtur ‘Studente te Dhjetorit’ ku kryesisht jane zogiste e zogolljane apo ‘òuna TirOne’ apo ‘çuna blloku’ si thashe me lart pa ASNJE dite shkolle e PUNE ne jete qe kane UZURPUAR tere istitucionet pushtetet e sistemet nepermjet klientalizmit e nepotizmit militantizmit dhe ne bashkepunim me tere AGJENTURAT dhe propoganduar nga Zeri i AmeriQIse shkaterruan shtetin shqipetar bashke me bazen ekonomiuke shiten tere pasurine kombetare perfshi kapitalet strategjike! SHPERBENE NJE VEND E NJE POPULL NE MES TE EUROPES!

  Biberonet!
  Biberonet jane femijet bastarde te ashtuquajtur ‘çuna blloku’ apo ‘çuna TirOne’ ku bejne pjese te ashtuquajtur kryetare bandash parti,kryeministra si puna e nje Edvini apo Pandeli,akademike pa fillore gjyqtare me shkolle plepash e ZAGARE te quajtur Lessi apo Fev ZI qe tere jeten kane vjedhur dhe vjedhin se jane ne sherbim te USTALLAREVE te huaj Biberajve,beogradasve,Berishave,Sorrosjaneve,Turkoshaneve Gylenistave e tere fondamentalizmit islamik ulur kembekryq ne kete vend tashme pa shtet kufij ekonomi siguri ku 30 vjet si governaqtor ka qene nje islamiko fondamentalist me emer DAMIR FAZLLIQ ndersa si obortare ka patur’ ambasadore’ amerikane e te BE-HALE!
  Nder ‘biberonet’ hyjne edhe vtere kreret e nje te ashtuquajture PS-Partija e Surelit ku bejne pjese ‘femije’ te lindur çyryk e qe nuk rriten kurre si puna e Pandelinjve,SpiroPordhave dhe nje EDVINI qe ne goje ka 30 vjet qe mban ne vend te BIBERONIT hallatin e Biberajt-Beogradit-Berishes ,dhe rralle here kur ja heqin nga goja per tja zevendesuar me ndonjue NGJALE te shtangistit nga Skrapari arrin e thote me telekomande batuten KAPS si dje:
  ”E pranoj se kam minuar nje sistem te kalbur drejtesije…”!!??
  A e imagjinoni se ku arrin nje shejtan budalla qe kerkon pas 30 vjetesh pa shtet tu mbushe mendjen shqipetareve se KY sherbetori besnik e militant deri ne vdekje i KRRIMINELIT Berisha :’Na paskerka minuar sistemin e kalbur te drejtesise..”!?
  A ka ofendim me te madh se sa i behet popullit shqipetar qe ka ngelur pa shtet dhe VARRMIHESIT e shtetit dhe VRASESIT e shqipetareve me soj e sorrollop gezojne parajsen mbi KADAVERA femijesh shqipetare 30 vjet pa BUKE!?

  P.S — Me Loja ‘nuse dajash’ nepermjet batutash e replikash mes kazanesh uturakesh Biberaj,biberuce apo biberone, shqipetaret nuk shkojne as ne Hale!
  Edvin Aneta Rama mund te mos jete aqe i inkriminuar sa Biberaj por ngjyren e kemishes e ka po aqe te ZEZE sa ata per te mos thene e ka KATRAN!
  Loja ‘nuse dajash’ nga nje grup idjotesh se ‘Pse nuk fut kryeministri Saliun ne burg’ e nga ana tjeter nje grup ‘te zgjuarish’ nga Amerika se pse nuk fut ne burg ata qe mbjellin per te jetuar nje bime ashashi apo qe ‘shesin’ voten jane lojera te PESHTIRA per te mashtruar nje popull.!
  Pse nuk i behet pyetja biberonit Edvin nga Biberajt e Amerikes dhe bibericet Fevzi Tufa E Zhitrat bageti:

  ”Pse nuk ke bere ASNJE reforme per te rilindur shtetin ,pse e ndave shite pushtetin me krimin e hajdut krriminel Sali Lulzimin.pse vure ne krye te antishtetit simbolin e korrupsionit LIKE FLORINE e nuk mendove asnje dite per ata qe te dhane voten SHQIPETARET dhe SHQIPERINE po vetem per TRADHETINE!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH April 9, 09:42

  BIBERAJT BIBERUCET,BIBERONET!

  ‘Nje dite Zoti nuk do te pyese se sa besimtar je por ajo qe do pyese eshte se sa i besueshem je”!
  —————————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Shprehja ‘Stambolli digjet e kurva krifet’ eshte shprehja me e goditur qe i shkon per shtat kesaj ‘politIke’ krriminale kujslinge injorante alabake e mbi te gjitha antishqipetare!
  Shqiperijua ka tridhjet vjet pa shtet e Zot dhe digjet dhe zjarrvenesit me ne krye kalif SALINE krifen dhe tragjikisht propogandohen nga ‘Zeri i AmeriQIse ne sherbim te mergates se Qyqeve tere agjenturave e veçanerisht krushke Serbise e ‘majke’ Rusise!

  Nje mender ‘kryeminister’ (njezet perqindesh) i nje mender ‘qeverrije’ idjotesh e axhamijsh me Pandelinj e Spiropale qe i ngriten permendore krimit korrupsionit tradhetise e Shqiperise e shqipetareve varre ,DJE si i pa pune qe eshte (se ne kete vend nuk ka ngelur asgje per tu qeverrisur) leshoi batjava batuten e radhes ‘KAPS’:!

  ‘Momentet e lavdishme te zerit shqipetar te Amerikes”!?
  —————————-
  Per ke ‘MOMENTE’ ta kete fjalen nje mender kryeminister ne gjendje te renduar psiqike si pupulist medioker e provincial me probleme te shendetit mendor!?
  Mos valle si momente te lavdishme konsideron akoma ne krye te PS-Partise se Surrelit ato momente kur ish ne krye te ‘trustit te ‘lule lakres’ me pardesy te bardha ne krah te Neronit Sali qe dogji tere nje Shqiperi sipas regjise se mergates se Qyqeve e radiozhurmes ‘Zeri i Amerikes’ se UDB-ashit Biberaj qe propogandonin ‘Terapine e shokut’ ose shkaterrimin nga themelet te ish shtetit shqipetar dhe shqipetareve elektroshokun!?

  Ke konsideron ‘ZE SHQIPETAR’ nje mender kryeminister lindur e rritur si ‘çun TirOne’ ne mes te bastardeve te quajtur ‘çuna blloku’ qe ne jete nuk ka bere asnje dite shkolle e as nje dite pune dhe ne kurriz te femijeve shqipetare qe shtatedhjete perqind kane jetuar ne fshat duke gerrmuar token eshte rritur si PARAZIT sipas te ashtuquajturen ‘E drejta borgjeze pa borgjezine’ te perkthyer e interpretuar se prapthi nga ‘profesoret’ e bllokut Servet Pellumbat e ndihmesit e ‘shokut’ Hysni ku i sherbente doktori serb Sali!?

  Ke konsideron ‘ZE SHQIPETARI’ ky ‘IDJOT’ qe çdo gje e koncepton dhe e interpreton se prapthi dhe ashtu si tere IDJOTET eshte i bindur per ato qe thote !?
  Ke konsideron ‘ZE SHQIPETARI’ ky nxenes besnik i kalifit Sali dhe mik per koke i hajdutit Like flori qe me mandatin e popullit shqipetar e perdor per te fshire BYTHEN kreret e krimit krriminel Salija,Like florija tere Lulzimat e Bode gardet e inkriminuar deri ne gryke !?
  Mos valle me ‘ZE SHQIPETARI’ konsideron ‘Zerat’ qe degjon si i semure me probleme te shendetit mendor apo ‘Zerat’ e tere ‘çunave te bllokut’ tek radio zhurma Zeri i Amerikes qe propogandoi 30 vjet shkaterrimin e ish shtetit shqipetar dhe ish Shqiperija sot ‘Shprehje gjeografike’:Nanove,Pashkove,Pollove,Fugave,Rrulave,Gjonave,Kapove,Lubonjave,Ngjelave!?

  A po me ‘Zera shqipetaresh’ì ka parasysh ‘zerat’ e koloboracionisteve,Uran Butkave,Hamit matjaneve ,Qazim bej Mulleteve,Mit’had e Hamit matjane ve e tere tradhetareve antishqipetareve Xhafer devave e kompani qe jane ne krye te tere istitucioneve te antishtetit apo kalifatin e Bathores dikur te quajtur Shqiperi qe perjeton sistemin gjysem feudal e gjysem skllaveri!?

  Biberajt!?
  Vetem kafshet kujslinget antishqipetaret akoma pas 30 vjetesh nuk arrijne apo nuk duan ta kuptojne qe perfaqesojne ANTISHQIPETARIZMIN e Amerikes dhe tere koloboracionistet tradhetaret qe kane lyer duart me gjak shqipetaresh e te vene ne sherbim te tere agjenturave pas luftes se dyte boterore.Tragjikisht shteti amerikan pas luftes se dyte boterore nuk i ktheu ne Shqiperi ti nenshtroheshin gjyqit te popullit ashtu si tere ish kreret e NAZIZMIT strehuar ne Ameriken Latine qe shumica u denuan me VDEKJE ne gjyqin e Norembergut!

  Biberucet!?
  Biberucet jane tere antishqipetare shumica hajdare’xhihadiste’ islamiko fondamentaliste te ashtuquajtur ‘Studente te Dhjetorit’ ku kryesisht jane zogiste e zogolljane apo ‘çuna TirOne’ apo ‘çuna blloku’ si thashe me lart pa ASNJE dite shkolle e PUNE ne jete qe kane UZURPUAR tere istitucionet pushtetet e sistemet nepermjet klientalizmit e nepotizmit militantizmit dhe ne bashkepunim me tere AGJENTURAT dhe propoganduar nga Zeri i AmeriQIse shkaterruan shtetin shqipetar bashke me bazen ekonomiuke shiten tere pasurine kombetare perfshi kapitalet strategjike! SHPERBENE NJE VEND E NJE POPULL NE MES TE EUROPES!

  Biberonet!
  Biberonet jane femijet bastarde te ashtuquajtur ‘çuna blloku’ apo ‘çuna TirOne’ ku bejne pjese te ashtuquajtur kryetare bandash parti,kryeministra si puna e nje Edvini apo Pandeli,akademike pa fillore gjyqtare me shkolle plepash e ZAGARE te quajtur Lessi apo Fev ZI qe tere jeten kane vjedhur dhe vjedhin se jane ne sherbim te USTALLAREVE te huaj Biberajve,beogradasve,Berishave,Sorrosjaneve,Turkoshaneve Gylenistave e tere fondamentalizmit islamik ulur kembekryq ne kete vend tashme pa shtet kufij ekonomi siguri ku 30 vjet si governaqtor ka qene nje islamiko fondamentalist me emer DAMIR FAZLLIQ ndersa si obortare ka patur’ ambasadore’ amerikane e te BE-HALE!
  Nder ‘biberonet’ hyjne edhe tere kreret e nje te ashtuquajture PS-Partija e Surelit ku bejne pjese ‘femije’ te lindur çyryk e qe nuk rriten kurre si puna e Pandelinjve,SpiroPordhave dhe nje EDVINI qe ne goje ka 30 vjet qe mban ne vend te BIBERONIT hallatin e Biberajt-Beogradit-Berishes ,dhe rralle here kur ja heqin nga goja per tja zevendesuar me ndonjue NGJALE te shtangistit nga Skrapari arrin e thote me telekomande batuten KAPS si dje:
  ”E pranoj se kam minuar nje sistem te kalbur drejtesije…”!!??
  A e imagjinoni se ku arrin nje shejtan budalla qe kerkon pas 30 vjetesh pa shtet tu mbushe mendjen shqipetareve se KY sherbetori besnik e militant deri ne vdekje i KRRIMINELIT Berisha :’Na paskerka minuar sistemin e kalbur te drejtesise..”!?
  A ka ofendim me te madh se sa i behet popullit shqipetar qe ka ngelur pa shtet dhe VARRMIHESIT e shtetit dhe VRASESIT e shqipetareve me soj e sorrollop gezojne parajsen mbi KADAVERA femijesh shqipetare 30 vjet pa BUKE!?

  P.S — Me Loja ‘nuse dajash’ nepermjet batutash e replikash mes kazanesh uturakesh Biberaj,biberuce apo biberone, shqipetaret nuk shkojne as ne Hale!
  Edvin Aneta Rama mund te mos jete aqe i inkriminuar sa Biberaj e Berisha si UDB-ashe por ngjyren e kemishes e ka po aqe te ZEZE sa ata per te mos thene e ka KATRAN!
  Loja ‘nuse dajash’ nga nje grup idjotesh se ‘Pse nuk fut kryeministri Saliun ne burg’ e nga ana tjeter nje grup ‘te zgjuarish’ nga Amerika se pse nuk fut ne burg ata qe mbjellin per te jetuar nje bime ashashi apo qe ‘shesin’ voten jane lojera te PESHTIRA per te mashtruar nje popull.!
  Pse nuk i behet pyetja biberonit Edvin nga Biberajt e Amerikes dhe biberucet Fevzi Tufa E Zhitrat bageti:

  ”Pse nuk ke bere ASNJE reforme per te rilindur shtetin ,pse e ndave shite pushtetin me krimin e hajdut krriminel Sali Lulzimin.pse vure ne krye te antishtetit simbolin e korrupsionit LIKE FLORINE e nuk mendove asnje dite per ata qe te dhane voten SHQIPETARET dhe SHQIPERINE po vetem per TRADHETINE!?

  Reply to this comment
 3. lexues i dites April 9, 09:49

  O MILET!
  Bojaxhiu Edi Rama ne ate te quajtur PS eshte futur me urdher dhe dijenine edhe te Beogradit edhe te Biberajve dhe Berishes!
  Edvini eshte tashme pjese integrale e Berishes dhe e Metes dhe asnjeri nuk rron dot asnje dite si puna e binjakeve te ngjitur pa njeri tjetrin dhe kete duhet ta kupotojme njehere e mire!
  A ka burre nene te kuptoje qe ne jemi 30 vjet pa parlament e flasim vetem per Sali e tani qe shpetuam prej tij se ‘dogji’ mandatin tere Bota biberajt e quajne fakeqesi per demokraci dhe Edvini arrin deri aty sa nuk njeh per ‘opozite’ grupin parlamentar me ca shqipetare sepse do salinjane grida mul noka e hajdare……..

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit April 9, 11:40

  Per ke drejtesi flet ky idjot me atlete adidas dhe e konsideron merite te tij?????????????????
  -Qe kryekrrimineli Sali Berisha vazhdon te jete ne krye te pilafit dhe tere misioneret ambasadoret dhe legenet qe vine nga Amerika shkojne e i perkulen si te ish guida supreme???????????
  -Qe ne krye te presidences pa shtet qendron kryehajduti me ze e frigure qe ka vkjedhur Shqiperine bashke me tere banditet rreth tij e LSI-neeeee???
  -Qe ne krye te vendit si interlekutor i Amerikes lobizmit krimit korrupsionit ka çam MEDINEEEEE???????
  -Qe ne krye te dizinformacionit paguhen miliarda per Frangajt fevzinjte lesat qe propogandojne Saline e paguhen nga Xen Sypeshkaqeni…??????
  -Qe ne krye te 128 bandave parti paguhen miliarda nga gjaku i shqipetareve????
  -Qe nje parlament me krriminele paguhet 30 vjet me mbi 1 MILIARD lek…???????
  -Qe paguhen e nuk tyhuhet asgje mbi 6700 agjensi fantazmash islamiko fetare antishqipetare nga Edvini????
  -Qe paguhet istitute analfabetesh per studimin e krimeve te komuni9steve qe u vrane nga pushtuesi dhe Mit’had beu dhe tere krriminelet perfshi babain e bajges Uran Butka qe vrau veten ne HALE????
  -Qe paguhet miliona e eshte ne krye te sistemit bankar krrimineli sistemit bankar FULLHANI e paguan Edvini??’
  -Qe paguhet MILIONA ne krye te sistemit bankar si keshilltar i keshillit mbikqyres krrimineli sistemit financiar Ridvan BODE…E PAGUAN EDVINI…..

  NUK E KE MINUAR SISTEMIN E KALBUR TE DREJTESISE O EDVIN PO E KE FORCUAR SE JE O I ZENE PER KOQESH O IDJOT O I INKRIMINUAR DERI NE GRYKE!!”!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. GJYQI I HAGES April 9, 11:48

  Keta jane te gjithe njesoj nga trute…
  Imagjino kur nje idjot me emerin Luan Rama qe eshte per burgim te perjetshem arrin e thote:”Duhet te bejme nje pakt kombetar per te shpetuar Shqiperine’!!??Ky duhet varur e vene zjarri ne turren e druve.
  A imagjinoni nje idjot tjeter qe duhet te kalbet ne burg e qe ka qene minister drejtesije me emrin Ylli Magjari kur arrin e thote:”Nuk ka nevoje qe kriza te zgjidhet nga te huajt po mjafton qe Edvini te kerkoje gjasme votebesim e votebesimi te deshtoje dhe keshtu kalohet ne zgjedhje ” dhe Likja shpall daten e zgjedhjeve,Monika behet kryetare kuvendi,une minister drejtesije dhe mul noka minister i brendshem ndersa Rama batutist i oborrit mbreteror ndersa Pandeli Majko eunuk i haremit te Saliut!!!!VARJE NE LITAR ME KOKE POSHTE E ZJARR!

  Reply to this comment
 6. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha April 9, 12:47

  Kam akoma besim tek perenija
  sa te jete gjalle Majko Pandelija
  E zoti tashme dhe vonon dhe harron
  Dhe le mbi toke keta idjote qe as te qi as te leshon

  Reply to this comment
 7. GIOTINA April 9, 12:56

  KRYESPURDHJAKU ERJON BRAÇE!
  OSE BOTO NE FLETOREN ZYRTARE BUXHETIN E ‘SHTETIT’ APO KRIMIT SIPAS ZERAVE E SHPENZIMEVE QINDARKE ME QINDARKE KU PERFUNDOJNE PARATE E SHQIPETAREVE OSE DO SHKOSH NE LITAR BEDEL PER SALINE EDVININ LIKE FLORINE…..

  Reply to this comment
 8. L.H April 9, 13:10

  Nje paralelizem tragjik!
  Mbas luftes se dyte boterore ku Shqipetaret u inkuadruan ne aleance kunder pushtuesit ndersa italianet perkrah pushtuesit ne boshtin Berlin-Tokjo-Rome ndodhi çudija!?

  Ndersa ne krye te shtetit italjan mbas lufte ndersa kreu i fashizmit Benito Musolini u var e denua me vdekje minister i drejtesise u vu ish anetari i internacionales komuniste Palmiro Toljati!

  Tek ne edhe pse shumica e popullit shqipetar mbi 80 perqind perkrahu aleancen kunder pushtuesve per liri e pavaresi dhe u reshtua ne anen e drejte dhe derdhi gjakun e mbi 28 mije vetave me shume se kushdo sipas numurit te popullsise ne krye te antishtetit krriminal ka pakicat krriminele fashiste qe i kane te lyera duart me gjak dhe tragjikisht edhe SHBA-te dhe BE-ja mbajne sehir ndersa fjala shqipetar luftetar partizan patriot atedhetar komunist ka 30 vjet qe jane çensuruar bashke me emrat e rilindasve perfshi Migjenin,Nolin e jane zevendesuar me VRIMAT e ‘guides se leterDhise’ apo supermbeses serbo-Boshnjake te krriminel karaxhixh Salise hajdut like florise e thonj pa prereve Edvin mavrise…..

  Reply to this comment
 9. HOMORA April 9, 15:47

  Motra,Vellezer,
  Shoqe dhe Shoke,
  Shqipatare dhe Shqipetare,
  Atdhetare dhe atdhetarë,

  Ju kerkon koha vetem nje detyrim,koha ju ka vene perballe vetem nje kauze,koha ju ka hapur nje rruge te gjere te gjate dhe te begate SHPETIMI.
  Pra sot me shume se askurre minuti ka trakitur ne jeten tuaj qe,te zgjoje koshiencat e juaja te dremitura,te rifreskoje shshpirtrat e juaj letargjike,te ringreje vullnetet e juaja te mpira,te riorganozije energjite e juaja te sfilitura ne anestezine tendinite.
  Per te kuptuar te nderuar Albaneze dhe Albanezë keni keto fakte VERTETESIE mu perballe hundes suaj,ose me sakte kjo vertetesi po verbon syte e juja me realitetin e saj ndaj se pari:

  A) Jeni perdorur nga klanet dhe klikat politike vetem per nje qellim,te jini sklleverit e tyre te bindur,ti nenshtroheni tiranise me verbesine e dinjitetit te juaj,te pranoni nje diktat akoma me te eger se ai qe ngrohi gjarperinjte ne folen e tij ne aje te frikes se juaj çpersonalizuese.
  Si e realizoin nje gje te tille klika apo klani politik?!
  Pra tju beje skleverit e saj “moderne”.
  Fare thjeshte,kur bertiste dhe uluriste per nje blasfem apo krim te pa egzistueshem,e bente me qellim qe ne krahun tjeter ku krimi dhe blasfemi ishte i madh sa mali i KORABIT dhe mu ne mes te PJACES,populli te perqendronte vemendien dhe opinionin e tij tek blasfemet dhe krimet se saliqia po kerkon pushtet me dhune,se kjo parti ka influence ketu,e se ky klan ben vrasie per kete apo ate qellim.
  Pra me thashetheme dhe llogje kavaje me te cilat populli shperthente pordhet e tija,u organizuan tere bemat 30 vjeçare.
  Siç e ka permendur Z.Gramshi ne nje koment te para pak kohesh por riperseris terhtorazi keto realitete qe si shpetojne dot VERTETESISE.
  -U shkaterruan kombinate!
  ndoshta ne momentet e viteve 90-95 shteti skish buxhet per ti mbajtur ne aktivitet prodhimi,dhe mund ti linte ne ndalim prodhimi (unemployment) pra siç themi ne shqipot,ne tako.
  Kjo nuk u be,dhe persene e dine ata qe dolen me premtime dhe sllogane lirie e dine me sakte,populli ka realitetin,sepse ketyre kombinateve as kockat nuk ju kane mbetur sepse per varrezat e tyre as qe behet fjale.
  Perse???
  Sepse shteti po ti kishte vene ne ndalese prodhimi per nje afat largepames si potencial prodhimi por se pari si energji krijimi postesh pune,sot keto kombinate do kishin ne influence jashtezakonisht fitim prurese dhe moderuese ne jeten e POPULLIT.
  Pra kur PD bente zhurme mbi politiken e PS apo anasjelltas,kjo behej si e si per te terhequr vemendien e popullit nga me esencjialia dhe nga me jetikia qe ishte fuqia prodhuese dhe krijuese e popullit pra prona e tij e pa mohueshme kombinatet,me zhurmat boshe dhe pa vlere nen rogoz tere klika dhe klanet politike me kooperim,me bashkepunim me kompromis dhe marreveshie te perbashket i çmontuan,i vodhen popullit pronen e tij,energjine e tij,forcen e tij krijuese dhe jetuese.
  Ku shkoi tere kjo pasuri e vene me gjak,me pune falas siç ishin,puna vullnetare apo aksionet.
  Pra ku eshte sot kjo valute force fitim prurese per popullin dhe KOMBIN?!
  KU!!!
  Fare e thjeshte ajo gjendet ne gjirin e lalezit,ne riviera JONIT,ne alpet shqipetare,ne hidroenergjine e mbare shqiperise.
  Ja nje REALITET qe ju provon se klikat dhe klanet politike jane hajdutet,kriminelet dhe shkaterrimtaret e jetes suaj ne plan te pare e me pas te KOMBIT qe ju i perkisni si POPULL.
  E kjo masaker u zhvillua nen hunden tuaj,diten per diell,sepse e pesuat si korbi me kunadhen,nga partizanlleku juaj me te cilen ju infektoi klikat saliqiane,ramaqiane,nonaqiane dhe metaqiane,pra kishit si krobi copen e kaçkavallit ne goje por lajkat e dhelpres mbi zerin tuaj te embel bene qe te hapni sqepin ety ku sduhej e te leshoni copen e djathit qe mbante si syte e ballit ky sqep.

  B) Jeni poshteruar,denigruar,çpersonalizuar me injorancen me te cilen qellimisht klika,klani apo “lideri”(udheheqesi) politik formatoi,formoi dhe diktoi se me çfare inspirimi,se me çfare dogme,se me çfare ideollogjie duhej te ushqeheshit si shpirterisht por edhe moralisht,dhe kush dogme apo apollogji ishte e demeshme dhe e rrezikeshme per ju si nga ana llogjike por edhe nga ana analitike e kuptimit dhe vleresimit te realitetit te se VERTETES.
  Pra u transformuat ne ZOMBI me sy hapur,si jo si do shkaterroheshin mu nen hunden tuaj,uzina,kooperativa,ofiçina,punishte,çerdhe,kopeshte,shkolla,
  qendra kulture,sheshe sportive apo manifestimesh te dryshme social-kulturore.
  Pra kjo panopli,larmishmeri pasurije ishte e juaja,ju takonte me legjitimitetin e jetes juve,tashme si keni me.
  Perse???
  Sepse me verbesine e juaj te koshiences,te shpirtit,te dijes por dhe te pasurimit shpirteror dhe emancipimit intelektual moral klika,klani dhe fanatiket pro tiranise dhe diktatit ju rafshuan nga çdo nocion njerezor me pallavrat dhe perrallat e tyre,me mashtrimet dhe intrigat e tyre me djallezore dhe me te erretat qe edhe vete ameriqia apo euroqia po dritherohet,sepse po konstaton qe nxenesi po ja kalon profesorit per nga stili dhe forma e egersise qe i ushtrohet çdo populli per ta gjunjezuar te çnderuar.

  Per ta mbyllur nje detaj te vogel nga e kaluara:kush e mban mend komitetin egzekutif,prane tij ka pas nje teqe e,me kujtohet qe nje dite diten per diell me keng e hare dhe me kazma e vare nder duar populli i delezuar po rrenonte muret e saja,e ne nje mengjez te bukur kur sapo ishte ngritur dielli i mengjezit nje shperthim i fuqishem rrafshoi themelet e teqes se pare ne tirane,e me pas e ndoqi komiteti ku tashme mbi keto rrenoja lulezon muzeumi historik i shqiperise,ku çdo gje ka histori perbrenda mureve te saja,por asnje gje ska vlera historike ne te.
  e si u realizua nje “veper” e tille?!
  Bah fare thjeshte,diten per diell dhe mu perpara hundes se popullit te delezuar dhe formatuar ne ZOMBI nga PPSH e klika dhe klani saj.
  çudi dy regjime te ndryshme,komunizem dhe demokraci por,metodat,format,qellimet,principet,idealet dhe kauzat po te njejta,mbajtien nen injorance POPULLIN,skllaveruar POPULLIN,tiranizuar POPULLIN,vene nen diktat total POPULLIN.
  Siç del ne pah,dy sistemet kane nje kauze te perbashket por vetem emrat ju ndryshojne.
  Tashti lind pyetia;
  Kaq gomar eshte POPULLI im?!
  Kaq idiot i lindur qenka POPULLI im?!
  Kaq debil i bere nga jeta eshte POPULLI im?!
  Me sakte POPULLI JONE sepse jemi te gjithe anetaret dhe jetuesit e KOMBIT SHQIPETAR.
  Pra kur shohim sa poshte kemi rene,sna ngelet veçse nje gje o te vetevarrosemi ose te ringrihemi me me force se askurre per te thyer zinxhiret e skllaverise moderne.
  Si dihet qe,eshte e lehte te shkruash,te flasesh por te veprosh dhe te kalosh ne veper eshte e veshtire.
  Ndaj sot turpi po kerkon te ngurosi shpirtin liridashes te shqipetarit,spse RINIA saj doli ne rruge por POPULLI sju bashkua asaj,nga ku po kerkon te perfitojne me dhunshem se askurre klanet,klikat politike pa dallim ngjyre flamuri,pa dallim ideje apo dogme demagogjike,konkurranca midis tyre se kush do shqyeje akoma me shume mish viktimash POPULLORE ka shkrepur startin e saj,etjia per gjak POPULLOR ska frenim dhe ska permbajtie,deshira per te bluar kocka nga trungu i POPULLIT po nervozon dhe eksiton skermitjie dhemballesh prej hekuri.
  Ndaj o POPULL mjaft ndjek si manar varrehimesit e tu,ka ardhur koha qe vampiret qe kane dhembet e gjakosur me shenjterine e gjakut te TEND,ta ndjejen qe epiqendra e vullkanit REVOLTA po ndizet nen kembet e tyre,qe rishteri i termetit POPULL po dritheron shpirterat e klikave dhe klaneve qe skane te ngopur ta shohin popullin nen prangat e frikes dhe mjerimit.
  ZGJOHUNI,ska me rruge tjeter veçse te hidhni ne flaket e ferrit tere klikat dhe klanet politike,te çoni ne terret e HADES rammaqi e klanet e tija,saliqi e klikat e tija,mataqi e bandat e tija,pra te spastroni njeher e pergjithmone KOMBIN tuaj nga gjarperinjte dhe vemiet qe po gerruejne si lugeterit SHQIPERINE dhe POPULLIN e saj.
  Vetem me dy pika e VERTETA eshte me JU,ndaj perdoreni VERTETESINE si armen tuaj me te fuqishme dhe me te pamohueshme.

  P.S.
  kallaçnikovin dhe privatizimet politiqia i beri me qellim te dyfishte djallezor,ju mjafton realiteti sotshem per te provuar efektet e tyre shketerruese dhe demtuese,vetem rrenoja morale dhe shpirterore po mbjellin ne jeten tuaj.

  Reply to this comment
 10. besa v. April 9, 22:36

  O Dita, tani po lejoni vetem komente kunder Rames.
  Kaq poshte keni rene?
  JO vetem mbeshtesni Biberaj po edhe komentuesit pro Biberaj. Ata qe kane medndim te kundert censurohen.
  E keni trashur shume zullumin, do t’ju dale boja shpejt.
  Jeni shtyp i lire apo kazan ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*