09 shkurt 2018

February 9, 2018 02:44

09 shkurt 2018

February 9, 2018 02:44
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMSH February 9, 10:33

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Parlament’ rrugaçesh,si dikur shkolla e vagabondave me drejtor shkolle LU dhe ‘Zyshat’Vllahutin Mogerini!
  ——————
  ‘Ata qe nuk jane te zotet ne jete te studjojne vihen te na mesojne’Oskar Wilde

  Pak drite!Qe ‘kokepalaret’ te pakten te kuptojne qe tere Bota dhe gomaret e dine se ne kete vend nuk ka shtet e as parlament perjashtu Zagareve te dizinformacionit dhe ‘ambasadoreve’ te pa pune qe ketu kane gjetur Ameriqine me rroga MILIONESHE hane dhjesin tallen e Q…!?

  Pak Drite! Qe ‘koke palaret’ te marin vesh pas 28 vjetesh qe ky vend e ky popull ka ngelur pa shtet burra shteti e politikane ne sherbim te popullit nje i ashtuquajtur ambasador DJE i quan kreret e krimit e korrupsionit ‘Burra shteti’ ndersa tjetri SOT ‘Politikane te majte e te djathte qe kane frike nga drejtesija!?

  Pak drite! Qe ta marin vesh tere ‘koke palaret’ se shkaterrimi i tere sistemit ekonomik ,politik e perrrjedhoje shkaterrimi i shtetit shqipetar eshte bere nga tere qeverrite kujslinge nen keshillat dhe me miratimin e ‘ambasadoreve’ te SHBA-ve e BE-se ata qe sot na PERRALLISIN per ‘REFORMA’ kur o per INJORANCE o per TALLJE me shqipetaret nuk dine se Kush quhen REFORMA e kush i ben REFORMAT per te ‘rilindur’ ish shtetin e shqipetareve 28 vjet MOHUAR sovraniteti e nuk perfaqesohet KURKUND!

  Pak drite!Qe koke palaret e veòanerisht Zagaret qe ne vend te truve kane Tallash apo silikon ti tregojne kufirin tek thane nje ‘zyshe’ Vllahutin apo Mogerin kur drejtohen shqipetareve si te ishin njerez me bisht apo nje ‘politike krriminale’:’Punoni me fort’!?

  Pak drite! qe koke palaret tu tregojne kufirin tek thana zonjeve lulushka te BE-se qe na perrallisin 28 vjet:’Sa me shume reforma aqe me shume do arrini objektivin’!?
  Kujt i drejtohen ‘Zyshat’ e BE-se!?

  Pak drite!Qe koke palaret te zgjohen e tu tregojne kufirin tek thana tere misionareve e te huajve perfshi ‘zyshave’ te BE-se kur na bejne ‘hartime’ sikur shqipetaret te ishin femije kopeshtesh e çerdhesh e na thone:..Kjo do jete nje Pranvere e rendesishme dhe per Shqiperine’!?Ke nenkuptojne me Shqiperi zonjezat LUlushka Malet e Shqiperise apo Saline e Like florine kur shqipetaret kane plot 28 PRANVERA qe jetojne ROBERINE!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh se ne kete vend tere te ‘huajt’ kane gjetur Ameriken dhe na trajtojne si njerez me bisht kur na thone:’Te punojme se bashku qe jeten e qytetareve shqipetare ta bejme me te sigurt’!?Te punojne se bashku me ke ‘zonjezat’ LUlushka dhe per ke shqipetare perrallisin!?

  Pak Drite!Qe koke palaret te zgjohen e tregojne kufirin tek thana tere krereve te krimit me imunitet e ‘zyshave’ te BE-se qe shqipetaret i konsiderojne njerez me bisht kur flasin per ‘politikane’ ‘parlament’,’opozite’ e ‘maxhorance ne nje vend 28 vjet pa SHTET e na shkruajne hartime e thone pas 28 vjetesh:
  ”Popullit shqipetar i ka vajtur thika ne palce ,nuk duron me arrogancen e te korruptuarve e grupeve te interesave..,qe mendojne se Shqiperija egziston vetem per tu pasuruar vetem ata dhe asgje te bejne per shtetin per shtepine…Krriminelet nuk kane moral as respekt per kete vend.NUK DUHET TE KETE BURRA QE SHFRYTEZOJNE DREJTESINE ME NJE TELEFONATE”
  Kujt ja drejtojne pas 28 vjetesh keto hartime ZYSHAT’ Vlahutin e Mogerin e tere zonjezat LUlushka!?Kujt ‘Burrave’ atyre qe 28 vjet bashke me ta i vune kazmen ketij vendi e shtetit shqipetar apo ua drejtojne HARTIMET koke palareve qe i perdhunojne burrat e shtetit edhe te vdekur,grave e femijeve qe perjetojne 28 vjet mjerimin Migjenian e si te pa SKRUPULLT kerkojne tua ‘SHESIN SAPUNIN PER DJATHE’ si tere parardhesit e tyre ne kete vend tashme koloni me shume kolonizatore!?

  P.S Nese tere kjo politike antishqipetare kane marre rolin e VARRMIHESIT te popullit shqipetar 28 vjet te ashtuquajturat ‘Parlament’,’gjyqesor’,’egzekutiv’ kane qene e vazhdojne te jene AGJENSI FUNEBRE qe propogandohen e u behet REKLAME nga ZAGARIJA e informacionit ne sherbim te krimit e korrupsionit ndersa ‘ambasadoret’,’ZYSHAT’ e zonjezat LUlushka kane qene e vazhdojne te jene ‘PRONARE’ te agjensive FUNEBRE te popullit shqipetar!

  Reply to this comment
 2. NOLI February 9, 10:42

  Se ç’e shempne derbederet,
  Mercenaret dhe bejleret,
  Se ç’e shtypne jabanxhinjte,
  Se ç’e prene e se ç’e vrane
  ç’e shkretuan anembane,
  Nene thundren e perdhunes,
  Anes Vjoses,anes Bunes”

  Reply to this comment
 3. MIGJENI February 9, 10:47

  Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vendet tona te
  mjerueme…
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shtepia tona
  perdhecke
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nje kange te degjenerueme
  O pikture ideale e vjeter njimije vjeçe!

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare February 9, 12:39

  O MILET!
  A e dini kush do na ndertoje shtet!?
  -Nje ekstrakomunitar kinez ne Amerike me emerin LU qe para viteve ’90 ne shkollen shqipetare nuk kalonte provimet e nje tetevjeçare!!!!!!!!!!!!!!!!
  -Nje Romana Vllahutin qe para viteve ’90 ne shkollen shqipetare nuk plotesonte asnje kerkese qe edhe ne çerdhe e kopesht te jepte mesim!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. KALI I SADIJES February 9, 12:44

  PO NJE MINISTER ‘SHTETI’ I PUNEVE TE PERMBRENDESHME PAS 25 VJETESH Ç’FARE MUTIN KERKON E NJE MENDER WLLAHUTIN TAKON KUR AJO ESHTE NEN NIVELIN MESATAR EDHE ME IDJOTIT SHQIPETAR????????????

  Reply to this comment
 6. Akademiket Mziu,Mul Noka,MonaLikja dhe Fuga February 9, 12:55

  Lu dhe kjo Romana Wllautin ketu o kane ardhur per azil politik o jane harruar o kane shume miq.Ne cilin do vend te Ballkanit e qytet te Europes do i konsideronin si çift fetar i ‘Testimone di Geoa’ e do ti kishin marre me shqelma bythesh…..

  Reply to this comment
 7. ErMajlinda e integrimit me '5 LOQET' apo ligjet e Fules February 9, 13:13

  Ne kete vend kane ngelur vetem te tredhur eunuke hajdute e Pandelinj qe edhe kur u ngrefet nje here ne 6 muaj loqja nuk mund te bejne seks pa marre ne telefon ambasadorin qe ti jape leje …….
  Si nuk flitet per ate ambasadorin qe i ra infarkt mbi dafllak andej nga Lura…—,,,…—,,,

  Reply to this comment
 8. spata February 9, 16:34

  Posht imperjalizmi Amerikan dhe ai Evropjan . Rrrofshin kokepalaret shqiptare , politikanet,hajdutet ,kriminelat e tradhetaret e popullit shqiptar. Rrrofte Beu yne nga Vidovici e zagaret me pages .Te na Rroj Floriri qe na ruan e na ushqen ,qe na shikon femijet e na qellon me cime. Rrofte Tulipan ky simbal i plumbave e i parave lavatrice .Te na i rruaj e te na rrojne gjithe zagaret e kesj propagande komuniste .
  Qorra e truthar . Nuk po kuptoni se egzistenca e mbetjeve te shqipfolsve kan vetem nje shpetimtar . SH.B.A dhe Evropa . Pa ta agjenturat e huaja me cibanet ne gjirin e ketij populli te tredhur do te bente kerdine . Maloket e Vidovicit bashke me segmentet e shitur tek Serbia do ta shqyente kete qe sot quhet popull shqiptare .Keni memorje o vemje qe mbushni barkun me ganiturat e tradhetarit Berisha e u suleni Aleatve te vetem qe po ndihmojne me durim e fonde nje Reform qe shqipfolsve tju kethej identitetin kombetar .
  Ptu o fare e degjeneruar qe skin azgje te perbashket me popullin e thjesht qe vuan skllaverin 28 vjecare nga kriminelet ne pushtet e politik .Far jeniceresh qe shkaterrojne cdo gje qe ka emrin komb shqiptar.
  Me ke doni ju te behet Shqiperia. Edhe sa do te presim me shpres se Beu yne do te na derdhi lumturin e munguar .Pak jan fryre vampiret e politikes 28 vjecare me gjakun dhe djersen e popullit .
  Nuk jan keta politikan qe mbrojne e perfaqsojne interest e popullit. Jan me te shumtit kryqzime te huaja me shqipfolsa .Skan gjak te pastert te te parve tan primitiv .I fusni ne filtrin e biografis te mesoni se kush jan faktikisht .Do te kuptoni se me donbica e femije te kryqezuar, qe lulezojne ne periudhat e tradhetise e te humbjes se indentitetit kombetar, nje komb nuk ka zhvillin e prosperitet .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*