09 shkurt 2019

February 9, 2019 02:00 Updated

09 shkurt 2019

February 9, 2019 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH February 9, 10:41

  FBI ! KUSH JANE PADRON-AVOKATET E ANTINJERIUT SALI?

  ‘Zagaret dhe agjentet kane te perbashket se gjithe jeten punojne per padronet’!V.Hugo
  ————————
  Ne vend te paraDhenjes
  Thuhet se nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk meriton te quhet popull!
  A hyn ne kete kadegori populli yne ngelur 28 vjet pa shtet prone pasuri e siguri,rrugeve te Botes ne arrati! per shkak te nje antinjeriu qe quhet SALI dhe qysh i vogel ka perdhunuar DHI dhe ka vrare e perdhunuar per 29 vjet nje popull te tere bashke me gra e femije si te ishin Bageti!?

  ‘Si te mos behesh padron i nje vendi me sherbetore e servila’-thosh diktatori Benito Musolini qe i referohej popullit te tij Italian!
  A qendron pas 29 vjetesh kjo shprehje e nje diktatori qe i dergoi me mijera e mijera italiane ne kasapane deri ne Siberi nderkohe qe nje kafshe pre historike me emerin SALI ka shpene me mijera e mijera shqipetare ushqim per peshqit te vrare vellai vellane femija babane burri gruan dhe me mijera te tjere te zhdukur pa lkene gjurme femije pa prinder jetime te ngujuar qe prostituohen neper Bote lypesare e te THERUR per organe apo per kontrabande si ‘Mish i bardhe’!?

  ”Nikson-thote aktori i madh amerikan- mendonte se Pinoçet ishte i mire se urrente komunistet,keshtu e ndihmuam Pinoçertin te merte pushtetin (ne menyre JO demokratike).Pastaj Pinoçeti nderroi faqe dhe vrau mijera e mijera persona ”!
  Kush e solli ne pushtet nje antishqipetar ku ne dejet e tij nuk rrjedh gjak shqipetari e aqe me teper5 dhenderr serb e pas 28 qe dogji Shqiperine si Neroni Romen kush vazhdon te jete padroni dhe i ben ‘Avokatine’?

  Po FBI-ja ç’hyn ne kete tragjedi te nje vendi ish Shqiperi!?
  ——————–
  FBI-ja si nje nga agjensite me prestigjioze te Botes jo vetem nga pikpamja profesionale por si e pa varur ne mos duhet te zbardhe shume enigma’ te kesaj tragjedije te nje populli sa nje fshat ne mes te Europes drejt shperberjes ne mos ne interes te shqipetareve qe u jane shkelur te gjitha te drejtat HUMANE ne interes te Shtetit demokratik amerikan ,te tere burrave te ndritur te shtetit amerikan ,presidenteve me fame boterore,nderkohe qe ne kete vend kane qene prezent ne tere tragjedine ‘Ambasadoret’ amerikane qe kane pare ne ‘rresht te pare’ Tragjedine dhe jane ‘ngrohur’ ne zjarrin kur nje kafshe prehistorike Dinosauri Berisha si Neroni ,dogji Shqiperine!

  FBI-ja e ka per detyre te ruaje prestigjin dhe sigurine e shtetit te vet ne radhe te pare dhe me qe ka qene prezent ne kete vend 28 vjet KOLONI e ka shume te qarte qe prestigji i shtetit amerikan pas 29 vjetesh ne syte e shqipetareve ngelur pa shtet pa buke te vrare zhdukur humbur vjedhur dhe pa ATEDHE ,nuk eshte ai i 29 viteve me pare dhe kjo jo per faj te SHQIPETAREVE por te ‘ambasadoreve’ qe me keshillat prezencen e mardhenjet b’intime’ me ‘burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ kane qene bashkepunetore ne krim e jo vetem nuk kane perfaqesuar SHBA-te por e kane deskretituar imazhin e ketij shteti te madh demokratik dhe aqe me teper presidentet e medhenj qe fytyrat e te cileve NDRISIN ne tere prerjet e monedhes Amerikane Dollarit!

  FBI-ja e ka per detyre se me ‘ekspertizat’ e saj ne kete vend jo vetem e ka te qarte TRAGJEDINE dhe aktoret kryesore te saj por edhe skenaret dhe regjite e huaja ku jane perpunuar keto skenare MAKABER ndaj nje populli drejt shperberjes e nje vendi tashme shprehje gjeografike!Agjenturat e huaja veçanerisht ato Serbo-Ruse nepermjet skenareve te vtyre per 28 vjet kane ‘Triumfuar’ se ‘Me nje gur kane vrare 2 ZOGJ’ nga njera ane kane shkaterruar nje vend ne emer te luftes kunder mullinjve me ere te kAmunizmit te udhehequr nga ‘çunat e Bllokut’ dhe doktorit te bllokut dhe numurit dy te diktatures Hysni Kapos ,propoganduar nga ‘Zeri i Amerikes’ ne emer te ‘Amerikes,e pas 28 vjet kane deskretituar po Ameriken!
  Kujt paqdron avokati i kane sherbyer ‘çunat e bllokut’ bashke me doktorin e numurit dy te diktatures qe per ‘çudi’ mbulonte dhe tere organet e diktatures ,sherbimet informative sigurimin kunderzbulimin!?
  Po ‘ambasadoret’ ne krah te antinjeriut Sali kush i emeronte ,ke kane perfaqesuar ne kete vend tashme toke e djegurnderkohe qe me ‘ekspertizat’ e FBI-se kane fshire Bythen!

  FBI-ja duhet ti jape pergjigje tere enigmave qe kane si pasoje shkaterrimin e nje vendi e nje populli nen ‘protektoratin’ amerikan e ku ‘ambasadoret’ kane zevendesuar 29 vjet b’Jakomonet duke hedhur drite ne interes te vete shtetit Amerikan aqe me teper qe pas 28 vjetesh kerkohet te ‘rilindet’ ish shteti per habi te gjithe Botes me ata ‘burra shteti’ e ‘yje ne ngjitje’ ose SHQIP :
  Te rilindet shteti nga VARRMIHESIT E TIJ!

  FBI-ja jo vetem duhet te heqe ‘pluhurin’ qe eshte hedhur mbi Ameriken e shtetin amerikan ne bkete vend ku agjenturat kjane ulur kembekryq nga UDB-ja,KGB-ja perfshi xhihadizmin mesjetar islamik ku jane derdhur MILIARDA por thuhet se do jete PREZENT ne nje te ashtuquajturen fantazem apo ‘reforme ne drejtesi’ ku pas 29 vjetesh do ti ‘VIHET EMER KRIMIT’!?

  FBI-ja si organizate e pa varur e nga me prestigjiozet ne Bote jo vetem duhet te ‘zbuloje’ veprimtarine anti HUMANE ndaj nje populli per 28 vjet por edhe tere fijet be agjenturave antishqipetare edhe brenda te ashtuquajtur ‘shqipetaro-amerikane’ qe ne emer te Amerikes kane abuzuar me shtetin amerikan duke perfaqesuar ne kete vend njerez pa personalitet intelektual e mbi te gjitha MORAL ne tere fushat ekonomike diplomatike financiare e bankare duke bashkepunuar me kreret e krimit me imunitet ose femijet e tyre duke filluar nga Xeni-Sypeshkaqweni e me radhe FASLLIQAT Nue Kalajt-Rezart tAçAT E ME RADHE DUKE PERFUNDUAR TE bASHKIM uLAJT E TERE DELINGUENCA QE TRAGJIKISHT TERE RRENJET I KANE NE aMERIKE KU ISH sHQIPERINE E PERFAQESOJNE ANTISHQIPETARE MBI TE CILET RENDOJNE DHJETRA KRIME NGA sALIJA TEK mEDIJA APO LIKE FLORIJA QE KANE BLERE ME flori tere lobizmin amerikan antishqipetar perfshi mergaten e qyqeve ne sherbim te krushkes Serbi e ‘Majkes’ Rusi!

  FBI-ja duhet te heqe dore e tu tregoje vendin ca ‘karterave’ te djegura ‘shqipetaro amerikane’ qe kane deskritituar jo vetem vetvehten por dhe shtetin Amerikan!
  Eshte turp jo vetem per Shtetin Amerikan po edhe vete FBI-ne te perfaqesohet ne kete vend nga ‘shqiptaro-Amerikane’ qe me mire flasin gjuhen serbe greke arabe se sa shqip kur si puna e nje ‘Gjon Juncaj,qe sikur te mos na mungonin tere gjin gjonat gjinmarkajt e markmarkajt antishqipetare ne sherbim te Serbise e Salise dhe nga ambjentet e ambasades se nje shteti ku shqipetaret mbajne syte arrin e thote Dogma:

  ”,
  ..Ardhja ketu eshte se me thirri profesioni…ka politikane qe bejne sikur e duan reformen po veprojne kunder saj..Ka njerez shume te fuqishem qe ushtrojne presion ndaj prokuroreve…ne do vszhdojme te trajnojme,keshillojme,mbeshtesim madje dhe vezgojme..”Dhe ne fund ky ‘shqiptaro amerikani qe pretendon te jete edhe prokuror edhe vpjese e FBI-se arrin e thote pas 30 vjetesh ne nje vend tashme i harruar edhe nga ‘Zoti se ”Arritje na qenkerka denimi jo i kreut te krimit korrupsionit gjenocidit Antinjeriu SALI por SHULLAZI!!!!??
  Njesoj sikur te ktheheshim 30 vjet mbrapa,aty ku filloi krimi e te flasim per XAN ÇAUSHIN per te ‘harruar’ kreun e krimit korrupsionit gjenocidit vrasesit hajsdiutit antishqipetarit tradhetarit ,aqgjentit te disa agjenturave kalifin SALI!
  Nuk mund ta besoj kurre qe nje ‘shqipetaro-amerikOn’ te perfaqesoje as prokurorine e as FBI-ne amerikane se po te ish keshtu jo vetem ne na ka marre lumi epa kthim po do marre edhe SHBA-te me keta sllave te veshur si ‘kosovare’!

  P.S Ne cilin do vend edhe te botes se trete ‘orgtjija’ qe po ben ne parlament nje qenje prehistorike qe ka perdhunuar DHI qysh i vogel,e veçanerisht ndaj tragjedise senje femije nder MIJERA e mijera te tjereve do ish terhequr zvarre nga parlamenti e do digjej ne turren e druve si ne kohen e inkujzicionit ose do kishin nderhyre ne vend te policise se shtetit pa shtet shoqata e mjekeve pa kufi ti benin trajtim sanitar te detyruar nje kafshe te peshtire e zvarranikut dinosuar SALI!!!

  PSE NUK NDODH?
  Nderkohe qe shume ‘diktatore’ nga Bin Lan Den tek Gedafi e Sadami u varen ne litar pa gjyq e nuk kasne bere ASGJE ndaj popujve te tyre se sa ky ANTINJERI ndaj popullit shqipetar qe dogji SHQIPERI!??

  ‘Mua pake me intereson nese humb apo fitoj.Ajo qe me intereson me shume ta pranoj humbjen’!A.lINKOLN

  Ne kete vend ku mbreteron krimi dhe korrupsioni me imunitet e vendin e shtetit e ka zevendesuar kalifati i Bathores me ne krye guiden Supreme apo kalif Saline ka humbur pas 29 vjetesh Amerika aqpo ka fituar dikush tjeter !?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH February 9, 11:11

  FBI ! KUSH JANE PADRON-AVOKATET E ANTINJERIUT SALI?

  ‘Zagaret dhe agjentet kane te perbashket se gjithe jeten punojne per padronet’!V.Hugo
  ————————
  Ne vend te paraDhenjes
  Thuhet se nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij nuk meriton te quhet popull!
  A hyn ne kete kadegori populli yne ngelur 28 vjet pa shtet prone pasuri e siguri,rrugeve te Botes ne arrati! per shkak te nje antinjeriu qe quhet SALI dhe qysh i vogel ka perdhunuar DHI dhe ka vrare e perdhunuar per 29 vjet nje popull te tere bashke me gra e femije si ‘Koke palare’ apo si te ishin Bageti!?

  ‘Si te mos behesh padron i nje vendi me sherbetore e servila’-thosh diktatori Benito Musolini qe i referohej popullit te tij Italian!
  A qendron pas 29 vjetesh kjo shprehje e nje diktatori qe i dergoi me mijera e mijera italiane ne kasapane deri ne Siberi nderkohe qe nje kafshe pre historike me emerin SALI ka shpene me mijera e mijera shqipetare ushqim per peshqit te vrare vellai vellane femija babane burri gruan dhe me mijera te tjere te zhdukur pa lene gjurme femije pa prinder jetime te ngujuar qe prostituohen neper Bote lypesare e te THERUR per organe apo per kontrabande si ‘Mish i bardhe’!?

  ”Nikson-thote aktori i madh amerikan Bound Holbrook- mendonte se Pinoçet ishte i mire se urrente komunistet,keshtu e ndihmuam Pinoçertin te merte pushtetin (ne menyre JO demokratike).Pastaj Pinoçeti nderroi faqe dhe vrau mijera e mijera persona ”!
  Kush e solli ne pushtet nje antishqipetar ku ne dejet e tij nuk rrjedh gjak shqipetari e aqe me teper5 dhenderr serb e pas 28 qe dogji Shqiperine si Neroni Romen kush vazhdon te jete padroni dhe i ben ‘Avokatine’?

  Po FBI-ja ç’hyn ne kete tragjedi te nje vendi ish Shqiperi!?
  ——————–
  FBI-ja si nje nga agjensite me prestigjioze te Botes jo vetem nga pikpamja profesionale por si e pa varur ne mos duhet te zbardhe shume enigma’ te kesaj tragjedije te nje populli sa nje fshat ne mes te Europes drejt shperberjes ne mos ne interes te shqipetareve qe u jane shkelur te gjitha te drejtat HUMANE,ta beje ne interes te Shtetit demokratik amerikan ,te tere burrave te ndritur te shtetit amerikan ,presidenteve me fame boterore,nderkohe qe ne kete vend kane qene prezent ne tere tragjedine ‘Ambasadoret’ amerikane qe kane pare ne ‘rresht te pare’ Tragjedine dhe jane ‘ngrohur’ ne zjarrin kur nje kafshe prehistorike Dinosauri Berisha si Neroni ,dogji Shqiperine!

  FBI-ja e ka per detyre te ruaje prestigjin dhe sigurine e shtetit te vet ne radhe te pare dhe me qe ka qene prezent ne kete vend 28 vjet KOLONI e ka shume te qarte qe prestigji i shtetit amerikan pas 29 vjetesh ne syte e shqipetareve ngelur pa shtet pa buke te vrare zhdukur humbur vjedhur dhe pa ATEDHE ,nuk eshte ai i 29 viteve me pare dhe kjo jo per faj te SHQIPETAREVE por te ‘ambasadoreve’ qe me keshillat prezencen e mardhenjet deri’intime’ me ‘burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ kane qene bashkepunetore ne krim e jo vetem nuk kane perfaqesuar SHBA-te por e kane deskretituar imazhin e ketij shteti te madh demokratik dhe aqe me teper presidentet e medhenj qe fytyrat e te cileve NDRISIN ne tere prerjet e monedhes Amerikane Dollarit!

  FBI-ja e ka per detyre se me ‘ekspertizat’ e saj ne kete vend jo vetem e ka te qarte TRAGJEDINE dhe aktoret kryesore te saj por edhe skenaret dhe regjite e huaja ku jane perpunuar keto skenare MAKABER ndaj nje populli drejt shperberjes e nje vendi tashme shprehje gjeografike!
  Agjenturat e huaja veçanerisht ato Serbo-Ruse nepermjet skenareve te vtyre per 28 vjet kane ‘Triumfuar’ se ‘Me nje gur kane vrare 2 ZOGJ’ nga njera ane kane shkaterruar nje vend ne emer te luftes kunder mullinjve me ere te kAmunizmit te udhehequr nga ‘çunat e Bllokut’ dhe doktorit te bllokut dhe numurit dy te diktatures Hysni Kapos ,propoganduar nga ‘Zeri i Amerikes’ ne emer te ‘Amerikes'(!!),e pas 28 vjet kane deskretituar po Ameriken!
  Kujt paqdron avokati i kane sherbyer ‘çunat e bllokut’ bashke me doktorin e numurit dy te diktatures qe per ‘çudi’ mbulonte dhe tere organet e diktatures ,sherbimet informative sigurimin kunderzbulimin!?
  Po ‘ambasadoret’ ne krah te antinjeriut Sali kush i emeronte ,ke kane perfaqesuar ne kete vend tashme toke e djegurnderkohe qe me ‘ekspertizat’ e FBI-se kane fshire Bythen!?

  FBI-ja duhet ti jape pergjigje tere enigmave qe kane si pasoje shkaterrimin e nje vendi e nje populli nen ‘protektoratin’ amerikan e ku ‘ambasadoret’ kane zevendesuar 29 vjet ‘Jakomonet duke hedhur drite ne interes te vete shtetit Amerikan aqe me teper qe pas 28 vjetesh kerkohet te ‘rilindet’ ish shteti per habi te gjithe Botes me ata ‘burra shteti’ e ‘yje ne ngjitje’ ose SHQIP :
  Te rilindet shteti nga VARRMIHESIT E TIJ!

  FBI-ja jo vetem duhet te heqe ‘pluhurin’ qe eshte hedhur mbi Ameriken e shtetin amerikan ne bkete vend ku agjenturat jane ulur kembekryq nga UDB-ja,KGB-ja perfshi xhihadizmin mesjetar islamik ku jane derdhur MILIARDA por thuhet se do jete PREZENT ne nje te ashtuquajturen fantazem apo ‘reforme ne drejtesi’ ku pas 29 vjetesh do ti ‘VIHET EMER KRIMIT’!?

  FBI-ja si organizate e pa varur e nga me prestigjiozet ne Bote jo vetem duhet te ‘zbuloje’ veprimtarine anti HUMANE ndaj nje populli per 28 vjet por edhe tere fijet e agjenturave antishqipetare edhe brenda saj tek te ashtuquajtur ‘shqipetaro-amerikane’ qe ne emer te Amerikes kane abuzuar me shtetin amerikan duke perfaqesuar ne kete vend njerez pa personalitet intelektual e mbi te gjitha MORAL ne tere fushat ekonomike diplomatike financiare e bankare duke bashkepunuar me kreret e krimit me imunitet ose femijet e tyre duke filluar nga Xeni-Sypeshkaqweni e me radhe FASLLIQAT Nue Kalajt-Rezart Taçat E ME RADHE DUKE PERFUNDUAR TE BASHKIM ULAJT E TERE DELINGUENCA QE TRAGJIKISHT TERE RRENJET I KANE NE AMERIKE KU ISH sHQIPERINE E PERFAQESOJNE ANTISHQIPETARE MBI TE CILET RENDOJNE DHJETRA KRIME NGA SALIJA TEK MEDIJA APO LIKE FLORIJA QE KANE BLERE ME flori tere lobizmin amerikan antishqipetar perfshi mergaten e qyqeve ne sherbim te krushkes Serbi e ‘Majkes’ Rusi!

  FBI-ja duhet te heqe dore e tu tregoje vendin ca ‘karterave’ te djegura ‘shqipetaro amerikane’ qe kane deskritituar jo vetem vetvehten por dhe shtetin Amerikan!
  Eshte turp jo vetem per Shtetin Amerikan po edhe vete FBI-ne te perfaqesohet ne kete vend nga ‘shqiptaro-Amerikane’ qe me mire flasin gjuhen serbe greke arabe se sa shqip kur si puna e nje ‘Gjon Juncaj,qe sikur te mos na mungonin tere gjin gjonat gjinmarkajt e markmarkajt antishqipetare ne sherbim te Serbise e Salise dhe nga ambjentet e ambasades se nje shteti ku shqipetaret mbajne syte arrin e thote Dogma:

  ”,
  ..Ardhja ketu eshte se me thirri profesioni…ka politikane qe bejne sikur e duan reformen po veprojne kunder saj..Ka njerez shume te fuqishem qe ushtrojne presion ndaj prokuroreve…ne do vszhdojme te trajnojme,keshillojme,mbeshtesim madje dhe vezgojme..”Dhe ne fund ky ‘shqiptaro amerikani qe pretendon te jete edhe prokuror edhe pjese e FBI-se arrin e thote pas 30 vjetesh ne nje vend tashme i harruar edhe nga ‘Zoti se ”Arritje na qenkerka denimi jo i kreut te krimit korrupsionit gjenocidit Antinjeriu SALI por SHULLAZI!!!!??’Perendi!Ku je?”
  Njesoj sikur te ktheheshim 30 vjet mbrapa,aty ku filloi krimi e te flasim per XAN ÇAUSHIN per te ‘harruar’ kreun e krimit korrupsionit gjenocidit vrasesit hajdiutit antishqipetarit tradhetarit ,aqgjentit te disa agjenturave kalifin SALI!
  Nuk mund ta besoj kurre qe nje ‘shqipetaro-amerikOn’ te perfaqesoje as prokurorine e as FBI-ne amerikane se po te ish keshtu jo vetem ne na ka marre lumi epa kthim po do marre edhe SHBA-te me keta sllave te veshur si ‘kosovare’!

  P.S Ne cilin do vend edhe te botes se trete ‘orgjija’ qe po ben ne parlament nje qenje prehistorike qe ka perdhunuar DHI qysh i vogel,e veçanerisht ndaj tragjedise se nje femije nder MIJERA e mijera te tjereve do ish terhequr zvarre nga parlamenti e do digjej ne turren e druve si ne kohen e inkujzicionit ose do kishin nderhyre ne vend te policise se shtetit pa shtet shoqata e mjekeve pa kufi ti benin trajtim sanitar te detyruar nje kafshe te peshtire e zvarranikut dinosuar SALI!!!

  PSE NUK NDODH?
  Nderkohe qe shume ‘diktatore’ nga Bin Lan Den tek Gedafi e Sadami u varen ne litar pa gjyq e nuk kane bere ASGJE ndaj popujve te tyre se sa ky ANTINJERI ndaj popullit shqipetar qe dogji SHQIPERI!??

  ‘Mua pake me intereson nese humb apo fitoj.Ajo qe me intereson me shume ta pranoj humbjen’!A.lINKOLN

  Ne kete vend ku mbreteron krimi dhe korrupsioni me imunitet e vendin e shtetit e ka zevendesuar kalifati i Bathores me ne krye guiden Supreme apo kalif Saline ka humbur pas 29 vjetesh Amerika aqpo ka fituar dikush tjeter !?

  Reply to this comment
 3. gjaku i te reneve February 9, 11:28

  Ja sheshi ja mejdani……
  Pse nuk u hapen dosjet 30 vjet e kush i kish çelsat te na tregonin krimet e komunizmit te drejtuara nga Hisni Kapo e Vito Kapo,nga Thanas Nano,babai i Tosit,nga kuneterit e shokut Hysni Xhel Gjonat Sul Bushatety Neshot e kompani sot ne krye te shtetit e qeverri,nga Kiço Ngjela e Vra Pojani te nje Taku orgji,nga Todi Lubonja babai i nje Tosi ,nga Stefanaqi i Pollos e keshtu me radhe perfshi profesoret e filozofet e nomeklatures Mejdani baxhanak i besnik Kapos,Sabit Brokaj doktor i hisni kapos,Sevet pellumbi iìdasnori i grave te bllokut e tere me radhe kur heronjte e popullit si Shevqet Peçi e kalben ne burg!!!!!!?
  Berisha mund te vihet prape jo vetem president i albanistanit por dhe ameriqise ne vend te Trampit me urdher te Rusise!!!!!!!!!!!!!HA-HA-HA MHANI MUT se kaqe meritoni o alabake qe pasi u vjedh e u qi pastaj u vret manjaku Sali e me pas u perdhunon te vdekur nje SAkraparlli si’koke palare’HA HA HA-HANI MUT

  Reply to this comment
 4. lexues i dites February 9, 11:48

  ‘DIKTATORET SOT JANE LOBISTET’!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. nipi A.Rustemit February 9, 12:01

  Ne krye te ketij vendi jane tere agjenturat kryesisjt te ardhur nga diaspora femije bastarde te koloboracionisteve qe punojne per UDBne e Biberajve dhe Beogradit…
  Qeverrite kujslinge te ketyre 28 viteve jane vazhdimesi e qeverrive kujslinge te Xhafer DSeves ,Mitrovices qe i kane te lyera duart me gjak…
  Nuk eshte Edvini as kryemini9ster kur ska as shtet as qeverri ne nje koloni qe udhehuqe4t nga lobistet serbo greke ne amerike dhe ne shekullin e 21-te urdherojne qe vendi i shqipetareve ish Shqiperija te ‘qeverriset’ me ‘kosovare’ ose shqipetaro amerikane qe nuk dine shqip dhe sikur te kene bdekur tere shqipetaret ‘kosovare’ jane edhe keshilltaret dhe ministrat si gomaret qe kane ardhur ne kete vend me moton…
  ‘Shyqyr qe vdiq babai ti hame hallven’ apo shyqyr qe vdiq vellai ti shkerdhej gruan’…….Jo me kot rilindasit benin thirrje:Vjen i huaji e u rri n’voter/Me ju turpnue me grue e moter…”

  Reply to this comment
 6. 007 sim-udb-kgb-cia February 9, 14:14

  Skema e krimit e antishqipetarizmes:

  Beograd,Biberaj,Berisha—Arviziu,,’ Ylli rakriprat e pa ekspozuarit’,FAev Ziu—-Djemte e bllokut dhe niprat e tyre perfshi Andi nip i Hysniut—!!!!!!!!!!!!!
  Krrimineli Sali mik i Arvizuse,Arvizuja mik i krriminelit Fullhani,fullhani mik i krriminelit Sali ,gruaja e krriminelit fullhani mik i Arvizuse ne gjykaten e larte gjykon krriminelin Like flori qe me urdher te krriminelit Sali urdheron qe krrimineli Like flori te jete i pa fajshem se ka biseduar me ArviZI e bne fund ArviZI fton ne mbremje gala ne pallatin e Brigatave krriminelin Fullhani te kerceje valle palikasri edhe pse me arrest e denuar ne shtepi ne krah te krrimineleve Like flori ,Sali e Medi…e si shperblim nje ish ambasador ArviZI i dale ne pension si qen i rrahur e neveri kthehet prape ne vendin e krimit ish sKiperi dhe dekorohet nga krrimineli like flori me urdher te krriminelit serb Sali e me urdher te UDB-se Serbi dhe KGB-se Rusi….

  Reply to this comment
 7. GIOTINA February 9, 14:21

  Bravoooooooooooooooooooooooo!
  Krriminelet me imunitet ne kete vend pa shtet i mbajne ne perjetesi zagaret dhe agjenturat qe lehin ndaj gjurmeve jo ndaj uqerve…Ne burg duhet te shkojne jo vetem padronet po dhe zagaret..Ne nje qeli Salija dhe Fevzija,ne nje qeli Like florija dhe ylli rakipi,ne nje qeli Mona dhe Çili e keshtu me radhe e sere sa ti ngrejne njeri tjetrit sapunin e mos u ngelet asnje vrime pa zene….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*