09 tetor 2017

October 9, 2017 02:00 Updated

09 tetor 2017

October 9, 2017 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH October 9, 09:09

  VARRMIHESIT E INFORMACIONIT,ZAGARE NE SHERBIM TE KRIMIT E KORRUPSIONIT!?
  Zvillimi i demokracise ne nje vend shkon ne proporcion te drejte me informacionin!
  ————–
  Ambasadori SHBA-ve pas plot 27 vjeteve kerkon ‘Tu zbuloje Ameriken shqipetareve ‘nderkohe qe kreret e krimit e korrupsionit antishqipetar me ‘imunitet’ jo vetem e njohin dhe jetojne Ameriken ketu shume me mire se ai por edhe e kane blere ate me flori!
  Ambasadori i nderuar i SHBA-ve po qe se vertet pas 27 vjetesh kerkon te tejkaloje ‘caqet’ e diplomacise ne interes te nje populli tashme i pa shprese e ne arrati ,e qe te mos i ‘Tregoje babait arat e malit’ e behet qesharak si paraardhesit e tij duhet te beje publike DASH e BE kete raport:

  1.-Nje vend i quajtur ish Shqiperi me gjysmen e popullit ajkes se shoqerise e rinise ne arrati ka 27 vjet pa shtet pa 4 pushtetet , pa pasuri ,pa pune prone e te ardhme e po shkon drejt SHPERBERJES!Sipas keshillave te tere agjenturave dhe me ‘prezencen’ nate e dite te ‘Ambasadoreve’!

  2.-Ne nje vend te quajtur ish Shqiperi ka 27 vjet mbas shkaterrimit te SHTETIT me regji te tere AGJENTURAVE te Botes dhe nen ‘kujdestarine’ direkte te ‘ambasadoreve’ ne zbatim te teorive krriminale e antishqipetare te ‘Terapise se shokut’ propoganduar nga nje radio zhurme ‘Zeri AmeriQIse’ u shkaterrua komlet ‘BAZA EKONOMIKE’ dhe u ‘SHPRONESUA’ populli shqipetar tashme ne arrati!
  Nen mbikQIrjen e ambasadoreve!

  3.-Ish populli shqipetar gjysma jashte neper Bote si ‘mize pa koke’ e gjysma e plakur brenda pa PRONE e pa PUNE qe jeton me prostitucion droge dhe shitje SKLLEVERISH perfshi femijesh per organe ka ngelur pa ‘SHTET’ e per rrjedhoje qe e kuptojne edhe gomaret po jo ‘politikanet’ edhe zagaret po jo ‘gazetaret’:Pa EMER te sistemit ekonomik e per rrjedhoje pa EMER te sistemit Politik ose ANARKI!
  Nen mbikQIrjen e ambasadoreve!

  4.-Ish popullit shqipetar tashme SKLLEVER nga qeverrite kujslinge udhehequr nga ‘burrat e shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ nen ‘perkujdesjen’ e ‘ambasadoreve’ e ‘kolonizatoreve’ u eshte hequr 27 vjet SOVRANITETI dhe bashke me gjithe te drejtat themelore te njeriut e ato HUMANE edhe e vetemja e drejte VOTA!27 vjet as VOTON e as VOTOHET dhe tere pushtetet e ZGJEDHURA 27 vjet EMEROHEN nga kreret e KALIFATIT si ne sistemet monarkike feudale e mesjetare!Nen mbikqyrjen e ambasadoreve!

  5.-Popullit shqipetar ngelur pa SHTET i eshte hequr jo vetem PRONA por dhe e drejta e BESIMIT ,FJALES dhe MENDIMIT duke i trajtuar si KAFSHET apo sklleverit e 27 vjet i thone dhe e detyrojne te i ‘krishter’ ,’katolik’,ortodoks,mysliman xhihadist islamik kamikaz me te vetemin QELLIM perçarjen per ta mbajtur nen SUNDIM!
  Shto ketu edhe kushtetuten e Imamit qe ska te beje fare me LAIÇITETIN e nje populli por edhe formen e ‘sistemit’ zgjedhor e kane percaktuar me kushtetute ‘proporcional’ ose PERÇARJE ne 128 BANDA parti nen mbikQIrjen e ‘ambasadoreve’!

  6.-Ish Shqiperija tashme pa POPULL pa pasuri e han pa porta e KUFI pas 27 vjetesh eshte kthyer ne nje GROPE SEPTIKE ne mes te Europes ose qender EPIDEMIKE qe mbas shuarjes se ketij populli nga ndotje e semundjet çfarosese do perhapet ne tere vendet e mesdheut me pasoja katastrofike shume me te medha se bombat atomike hedhur ne Nagasaki e Jeroshima respektivisht 19 dhe 21 KILO TON!
  Gjithmon nen prezencen e ‘ambasadoreve’!?

  7.-Me ndotje apo shkaterrim MJEDISIT alabakerija e informacionit e varrmihesit e tij duhet te kuptojne :
  Shkaterrimin e ish kryeqytetit te shqipetare te pllakezuar e çimentizuar nga mafja,shkaterrimin 27 vjet te gjelberimit e liqenit artificial si ne gjithe teritorin nga mafja ,krijimin jo te gjelberimit per M2 per fryme por ndertimin e mijerave kishave e xhamijave per ta ktyer popullin ne mesjeten e inkujzicionit,shkaterrimin e tere kanalizimeve te ujrave te zeza,shpopullimin e vendit duke i zevendesuar me muxhahedine e xhihadiste kamikaze e ISIS duke rritur ne maksimum parametrat e NDOTJES dhe bioksidit te KARBONIT me pasoja vdekjet me semundje terminale!
  Nen ‘perkujdesjen’ e ‘ambasadoreve’ qe jetojne parajsen ne FERRIN e shqipetareve!

  8.-Me rrezik te shperthimit te EPIDEMISE sKipetare duhet te kuptohet Droga ,prostitucioni,analfabetizmi trafikimi i mishit te bardhe,trafikimi i tere grave e femijeve per organe,pushtimi i ish kryeqytetit e mbare vendit nga MOTELET nga POJRAT E FATIT nga ‘LOKALET E NATES e mbi 600 istitucione fantazma fondacione fondamentaliste fetare bankare qe 27 vjet kane zevendesuar istitucionet e shtetit e drejtohen nga ‘burrat e shtetit’ dhe femijet e tyre SYPESHKAQENE qe me ‘ambasadoret’ tallin BYTHEN!
  Te gjitha keto nen ‘keshillat’ e ambasadoreve e kapterave te NATOS si ‘arritja’ me e madhe e demoKroacise!

  9.-Ish Shqiperija tani eshte kthyer ne thenjen ‘profetike’ te Bismark ,ku jo vetem mungon shteti e vendi eshte toke e djegur por ish teritori i saj eshte i pa KONTROLLUESHEM e ne dore te Mafjes tere hapesira DETARE-AJRORE -TOKESORE kontrollohet nga te huajt,Fazlliqat,Nue kalajt e tere ‘gangsteret’ e ‘peshqit e medhenj’ te Botes e te AmeriQIse shitur nga dhendurr Salija Medija like florija e tere ALABAKERIJA me moton ‘Shqiperija 1 Euro’!
  Me keshillat e ‘ambasadoreve’ qe u jepnin ‘burrave te shtetit’ neper mejhane motele e studjot lluksoze duke menjanuar tere istitucionet e popullit ‘koke palare shqipetar’!

  10.-Ambasadori i nderuar LU kur tu beje kete RAPORT publik DASH e kaçurelsja Wllahutin BE mos harrojne tu kujtojne ‘BOMBEN ATOMIKE’ shume me te rrezikeshme se ajo me hidrogjen qe :
  ‘Ne tere bregdetin e ish Shqiperise tani 27 vjet ne duar te MAFJES e kalif Salise e tere dishepujve te KRIMIT vetem ne 3 MUAJ e veres jetojne hane dhe DHJESIN 2 MILION qenje njerezore qe ne det per 90 dite ‘eksportohen’:90.000.000 (milion)KG Mut ose po qe se ambasadoret dine arithmetike jane 90.000 TON ose me ne gjuhen shqipe do duheshin per te trasportuar ne brigjet e MESDHEUT 90 anije 1 mije tonshe ose 9 MIJE maune 10 tonshe!!!
  Gjithe kjo KATASTROFE ndodh ne prezence te ‘ambasadoreve’ ne nje ish vend qe quhej dikur Shqiperi propoganduar nga ‘zagaret’ e informacionit si ‘integrim’ ndersa nje ‘kryeminister’ ben sellf me nje qUrravi per te hapur negociatat per ne ÇMENDI!

  Reply to this comment
 2. Sal NULI October 9, 12:29

  Pjese nga poezija ‘Anes lumenjve’ e Fan Nolit dhe anes Lalesit e Sal Viçidollit:

  ”Se ç’e shempne derbederet,
  mercenaret dhe bejleret
  Se ç’e shtypne jabanxhinjte
  se ò’e shtrydhne fajdexhinjte
  se òe prene e se ç’e vrane
  Ç’e shkretuan anembane”!
  ——————-
  Se ç’e shempne salisjanet
  gjith kujslinget Biberjanet
  Se ç’e shtypne jambaxhinjte
  Fazlliqat ,Arvizute dhe Fev zinjte!
  Se çe shtrydhne fajdexhinjte
  Fullhane,ambasadore e ‘arixhinjte.
  Se ç’e prene ,perdhunuan e vrane ,
  gjith nje popull pa atedhe lane!

  Reply to this comment
 3. 'Per memedhene,per memedhene....' October 9, 12:36

  LU KA TE DREJTE KUR ME MANDAT NDERKOMBETAR TE ARRESTOJE 24 KRERET E KRIMIT E KORRUPSIONIT E TI SHPJERE NE GJYQIN E HAGES ASHTU SI 70 VJET ME PARE 24 KRERET E LARTE TE NAZIZMIT PER KRIME KUNDER NJEREZIMIT! Ndryshe te veshe kepucet se prapthi dhe nga syte kembet si parardhesit e tij e te marre me vete ‘burrat e shtetit’ e tu jape azil politik si te tjereve si mbas lufte Amerika latine krereve te nazizmit!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*